PER TELEGRAAF. fiurgctrltjfce Sstanb. Bright nam het voorzitterschap waar. Lord Hartington, aan de bijeen komst deelnemende, protesteerde tegen de handeling van het hoogerhuis in de hervormiugsquaestie, maar achtte de tegenwoordige beweging opdiloogen- blik onverstandig. De heer Bright verklaarde, dat de bijeenkomst ten doel bad, het hoogerhuis te noodzaken in het najaar de reform-bill aan te ne men. Mocht het dit weigeren, dan zal het volk de afschaffing van de aan matigende en onvaderlandsche oligarschie eischen. Ten slotte werd er met algemeene stemmen een protest tegen de houding van het hoogerhuis vast gesteld. De Observer gelooft, dat Engeland in den laatsten tijd aan Duitschland beeft verzocht, zijn invloed aan te wenden, om eene verandering te verkrij gen in de vjjandige houding der Fransche gevolmachtigden ter conferentie ten opzichte der renteverlaging, maar dat Duitschland dit verzoek heeft afgewe zen, opgrond, dat deze inmenging zou kunnen worden beschouwd als eene poging tot pressie, waardoor Frankrijk zich gekrenkt zou gevoelen, en dat Duitsch land, als geen bijzonder belang bij de zaak hebbende, ten deze geen aan leiding vindt lot stappen, die bij Frankrijk verbittering konden te weeg brengen. Over Londen werd gisteren eene partij van 93 stuks Noordhollandsch en Friesch vee verscheept, bestemd naar New-York en aangekocht tot ver edeling van den veestapel in de Ver. Stalen van Amerika. Te Minnehaha, in Dakota (N.-A.), zijn, volgens een bericht uit New- York dd. 23 dezer, gedurende een orkaan, welke groote schade aanrichtte, zeven personen omgekomen. Volgens een telegram uit Alexandrië aan de Times zouden van het leger van Hicks-pacha, dat men geheel vernietigd waande, nog 400 man in leven zijn en door den Mahdi gevangen worden gehouden. De Moedir van Dongola heeft wederom, naar hij beweert, eene schit terende overwinning behaald. Hij heeft nabij Debbah 5000 opstandelingen verslagen en 200 Remmington-geweren en een grooten voorraad ammunitie buitgemaakt. Gelijk men weet, zijn zijne berichten over het algemeen weinig vertrouwbaar. In zeker opzicht worden zij door een ander te Cairo ont vangen bericht bevestigd, volgens hetwelk de Moedir den 20"" Juli eene kleine afdeeling der opstandelingen had aangetast en verslagen, bij welke gelegenheid vier van zijne soldaten gewond zijn. De Moedir zou zich thans te Ambukal een plaatsje aan den Nijl ten zuiden van Dongola - bevinden. Majoor Kitchener, die naar Dongola zou gaan om den staat van zaken op te nemen, is nog niet uit Korosko vertrokken, omdat zijn escorte nog niet voldoende was uitgerust. Uit Kingston (Jamaica) wordt gemeld, dat de gezagvoerder der Spaan- sche kanonneerboot Almandarez door een luitenant en twee mariniers der Britsche kanonneerboot Flamingo, op last van den commodore in het huis van den Spaanschen consul in hechtenis is genomenomdat hij ter hoogte van Port Morant op de Britsche sloep Sund geschoten heeft. De kapitein werd later tegen borgstelling van den Spaanschen consul op vrije voeten gesteld. De Almandarez mag Kingston niet verlaten vóór deze zaak geregeld is. FRAMKRU K. De minister van landbouw heeft bij den kabinetsraad een voorstel in gediend, strekkende tot verhooging van het invoerrecht op ossen tot 25 fr. koeien en stieren 12, varkens 6, kalveren 4, schapen 3 fr. Jnles Ferry heeft Zaterdag na afloop van den ministerraad den Chinee- schen gezant Li Fong Pao ontvangen. Den 1"" Augustus vervalt de termijn aan China toegestaan voor zijn antwoord op Frankrjjks eisch om schade loosstelling. De senaatscommissie voor het ontwerp der grondwetsherziening heeft besloten elk amendement te bestrijden, ten doel hebbende om art. 3 (over de bevoegdheid van den senaat in financiëele aangelegenheden) in het ontwerp te herstellen. Te Marseille is ingebroken in het paleis van justitie. Toen de bedienden verleden Woensdag de bureaux van het parket openden, vonden zij er alles het onderst boven, laden uitgehaald, papieren overal verspreid enz. Veel buit hadden de dieven, behalve wat valsch geld, dat er als bewijsstukken bewaard werd, niet gevonden. IPAKJË Over de aanvaring tusschen de stoomschepen Gijon en Laxham wordt uit Madrid nader gemeld: Aan boord van de Gijon bevonden zich 113 pas sagiers en eene equipage van 77 man. De Spaansche stoomboot Santo Do mingo redde 22 passagiers en 21 leden der bemanning, benevens 10 En- gelsche matrozen van de stoomboot Laxham. De vermiste zeelieden en pas sagiers hebben sedert nog niets van zich doen hooren en eene Spaansche kanonneerboot, die tot opsporing was algezonden, isonverrichterzake terug gekeerd. Men vreest dat allen omgekomen zijntenzjj het een of ander vreemd schip ze mocht hebben opgenomen. ITALIË. Het officiëele blad beval eene nota, door den Spaanschen minister van buitenlandschc zaken aan den Italiaanschen gezant te Madrid gezonden, en waarin verklaard wordt dat het Spaansche kabinet geen verandering heeft gebracht in de houding, welke door de voorafgegane kabinetten tegenover Italië was in achtgenomen, en dat Spanje en Italië gevoelens van vriend schap voor elkander koesteren. DiriTSCHLAK». Naar men meldt heeft mevrouw Von Kolemine, bekend door haar mor ganatisch huwelijk met den groothertog van Hessen, verleden Zondag te Dresden een ernstig ongeluk gehad. Zij reed in een rijtuig door Dresdens straten, toen de paarden schrokken en aan het hollen gingen. Mevrouw Von Kolemine viel uit het rijtuig en werd vrij ernstig gekwetst. Haar toestand i» niet gevaarlijk. OOSTENRM H. Over het Weener Stadttheater is nu voor goed het doodvonnis geveld. In eene dezer dagen gehouden vergadering van aandeelhouders werd besloten, den afgebranden schouwburg niet te herbouwen. RI18LAKD. De correspondent van de IVeue jreie Presse te Krakau deelt de volgende bijzonderheden mede omtrent de ontdekking van het te Warschau gesmeed kompiot tegen den keizer: Onder de nihilisten van St. Petersburg bevond zich een jeugdig student, van zeer goede familie en die in de voornaamste kringen der hoofdstad was toegelaten. Hij stond in liefdebetrekking to de dochter van een hooggeplaatsten dignitaris, die bekend staat als eer, er vurigste tegenstanders van het nihilisme. Op zekeren dag werd denjonl man door bet uitvoerend comiié zijner partij opgedragen, den bedoelden gni- taris te vergiftigen. De jongeling aarzelde eerst tusschen zijn plicht a' ni hilist en zijne liefde voor de dochter van het slachtoffer, en nam ten la .te het besluit, zich-zelf liever het leven te benemen dan naar het leven te: ,.»n van den vader zijner geliefde. Alvorens echter zjjn plan tot uitvoeriite brengen schreef hij twee brieven: een aan zijne beminde, on haar de reien van zijne wanhopige daad kenbaar te maken, en een aan eene vriendin z .ter jeugd, ook behoorende tot de partij der nihilisten, wie hij smeekte voor aan alle betrekkingen met die partij af te breken. Maar deze beide brieven be reikten hunne bestemming niet en vielen in handen van den dignitaris, die zich haastte de vriendin te doen arresteeren. Zij werd echter tijdig ge waarschuwd en ontkwam; maar een onderzoek in hare woning leidde tol de ontdekking van eene uitvoerige correspondentie, welke de namen bevatte van de voornaamste leiders der nihilistische partij te St. Petersburg en zeer gewichtige onthullingen over het kompiot van Warschau. Tengevolge dier onthullingen ging de politie te Warschau over lot de inhechtenisneming van Bardowski en diens medeplichtigen. LONDEN, 28 Juli. In de officiëele kringen wordt gezegd dat de confe rentie, in hare heden te houden zitting, zal goedkeuren eene Engelschelee ning van betrekkelijk gering bedrag, alleen voldoende om voor het oogen- blik in den nood der Egyptische schatkist te voorzien. BERLIJN, 28 Juli. [Part. Tel. B.) De hier gevestigde "Maatschappjj tot Duitsche kolonisatie" heeft eene circulaire verzonden, waarin wordt medege deeld dat een aantal Duitschers zich hebben vereenigd om in Zuid-Afrika uit gebreide strooken grond aan te koopen.met het doel eene Duitsche landbouw- en handelskolonie daar te vestigen. Tegen half September zal de koop ge sloten worden. Deelnemers met minstens vijfduizend mark kunnen nog toe treden. Toen de Transvaalsche gedelegeerden zich te Berljjn bevondenheeft het bestuur van genoemde maatschappjj vriendschapsbetrekkingen met hen aangeknoopt. REGLA1HE8. Tegen ASTHMA, BENAAUWDHEID, CATARRH, WINDGEZWELLEN, gebruike men het Papier en de Clgaren van Glcquel. Te verkrjj gen in alle apotheken. en ziekten van den mond van allerlei aard, die den mensch dikwerf reeds in zijn prilste jeugd en tot in den hoogsten ouderdom kwellen, nu eens ten ge volge van het vatten van koude rhumatisch werken, dan weder het zenuw gestel aandoen en door verwaarloosde reiniging van mond en tanden ligt chronische kwalen worden en den patiënt groote pijn veroorzaken, worden in den grond genezen door aanwending van het beproefde Anatherin-Mond- water van dr. POPP. De resultaten van deze bereiding, welke door talrijke getuigenissen van personen uit alle standen en allen leeftijd sedert jaren bekrachtigd zijn, grondvestte met regt den Europeschen naam van dit voor- treflelijk water. Door eenvoudig daarmede den mond te spoelen geneest het zeker en duurzaamd bloedend en poreus tandvleeschpuistjes op de tong en 't inwendige van de wangen, jichtige tandpijn, het zwellen en slinken van het tandvleesch, caries en zelfs scheurbuik. Het zuivert den adem, geeft frischheid aan den mond, reinheid aan den smaak en aan de gezonde tan den eene witte natuurlijke kleur duurzaam terug; het is dan ook proef houdend bevonden als geneesmiddel tegen alle tandpijn en het is met name het beste voorbehoedmiddel voor de gezonden tanden tegen de onvermijde lijke nadeelige invloeden onzer hedendaagsche levenswijze in het algemeen. ONDERTROUWD: P. v. Daalen, jm. 32 j. en M. Smit,jd. 27 j. J. v. Weeren. jm. 25 j, en W. Brink, jd. 21 j. P. F. C. Marks, jm. 30 j. en M. C. v. d. Eist, jd. 28 j. - K. Links, jm. 24 j. en J. Links, jd. 25 j. - J. B. Tellingen, jm. 34 j. en J.M. Raaphorst, jd, 25 j. A. Pont,jm. 21 j. en A. Bouman, jd. 23 j. Gehouden Yerkooplng van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaterdag 26 Juli. Notaris W. F. Kaiser. I Het Huis en Erf in de Zonneveldsteeg, no. 5, Sectie G, no. 1401. Kooper Jac. v. d. Linden qq. voor ƒ4000.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3