Daarmede is reeds een begin gemaakt. Na zorgvuldige inventisaiie door de lieeren kolonel Hojel en majoor Beijerman. bijgestaan door den heer W. J. D. Van Dijck. secretaris der hofhouding van den overleden prins, en ten overstaan van den notaris des konings, den lieer Ligtenberg, met getuigen en schatiers, zijn het paleis van den vorigen kroonprins met alles, wat zich daar bevindt, en de stallen van den overleden prins aan den zaakgelastigde van Z. M. overgegeven. In de eerste dagen van de volgende week zal het zelfde ten aanzien van hel paleis van prins Alexander niet den rijken inhoud geschieden. Van het op verscheidene millioctien geschat vermogen van den prins, grooteudeels in inseinijvingen op het grootboek en in buitenlandsehe fondsen belegd, is een staat opgemaakt en bereiis aan den thesaurier ter hand gesteld. Binnen weinige dagen zal dus de geheele overdracht kunnen eindigen. Omtrent het peisoneel van den overleden prins zijn nog geen definitieve beschikkingen genomen, wel omtrent de toerende goederen. Deze zullen, hehalve enkele laniiiicsttikkeu en reliqttieën en met uitzondering van de prachtige collectie diamanten van wijlen koningin Sophia, ten overslaan van den notaris Ligtenberg worden verkocht. Men is terstond begonnen met de Gothische zaal voor dit doel in gereedheid ie brengen. In het begin van Augustus zal de verknoping worden aangekondigd. lil het gebouw aan den N. Z. Voorburgwal te Amsterdam waar de dienst verrichting-maatschappij hare kantoren heeft, is Zaterdagnacht door middel van buiten- en biuiieiibraak diefstal gepleegd van circa 500. De dader moet daarbij gebruik gemaakt hebben van gereedschappen, geborgen in de iiaasthijgelegen loods van den aannemer van het dempingsw erkook die loods opengebroken en daaruit bedoelde gereedschappen gestolen hebben. Te de Rijp. werden Zaterdag de houtzaagmolen de Paauw. en de koren molen de Reiger, bijna gelijktijdig door den bliksem getroffen, en brandden niettegenstaande spoedige hulp, toiaal al. Ook een watermolen in de Beemster is gelrofleit en werd cene prooi der vlammen. De landbouwer B, le Voort huizendie Donderdag door nalatigheid der seinwachteres aan het station Barneveld overreden werd door ectte locomotief, is reeds aan de gevolgen overleden. De vrouw is direct ontslagen. Er zijn gisteren te Randwijk drie koeien, die zich op eene der uit- lerwaarden bevonden, doodelijk door den bliksem getroffen. Gedurig is al gebleken, dat het vee, bij onweer, zich naar de kanten der weide hegeelt leunende niet den Kop over de heiningen, die in den laatsten lijd gemaakt worden van bonten postendie men in den grond diep graaften ze dan vervolgens met ijzerdraad verbindt, en dit acht men hij onweer zeer gevaar lijk voor liet vee. liet is dus werschelijk om geen ijzerdraad voor dit doel te gebruiken, maar sparren, zooals vroeger. Een welgesteld landbouwer uit Jorwerd en vader van 4 kinderen, die te Leeuwarden had kermis gehouden, had den laaislen Sneeker spoortrein verzuimd en dwaalde daarop tn een beschonken toestand langs de spoor baan of schijnt op den weg te zijn neergevallen. Hoe het inittsscheti ook zij, hij werd door den laatsten trein van Leeuwarden naar Uarltngen op weinigen alstand van liet station overreden, waarbij zijn linkerarm zóó erg werd gekwetst, dat deze tot bijna aan den schouder moest worden algezet. Het geschiedde in het stads-ziekenhuis, waar hij thans verder wordt ver pleegd. Ofschoon hij ook nog eene hooldwonde bekwam, bevindt hij zich naar omstandigheden vrij wel. 's GRAVENHAGE, 21 Juli. Door Z. M. is aan de na te noemen personen vcrlol verleend lot hei aannemen en dragen der onderscheidingsieekenen, achter hunne namen ver-, meld: 11. Luden, te Amsterdam, kommandeiir 2' kl. der orde van de Pool ster. waartoe hij door den koning van Zweden en Noorwegen is benoemd; D. F. A Bauduin, te 's Gravenhage, ridder der orde du Mérite agrieole van Frankrijk. De luitenant ter zee 1' kl. W. M. J. Visser wordt met 1 Augustus a. s. gedetacheerd hij 's rijks werf te Willemsoord en belast niet de waarneming der betrekking van officier van politie. De officier van gezondheid 1° kl. dr. G. A. Haremaker, uit Oost-lndië in Nederland teruggekeerd en die der 2' kl. M. Rutgers van der Loefl, die nende aan boord van V. M9. schroefstoomschip Bonaire, worden op non- activiteit gesteld. De officier van gezondheid 2' kl. C. T. Hitmtne, behooremle tot de rol van V. Ms. wachtschip le Hellevoetslnis. wordt met 1 Augustus J884 over geplaatst aan boord van Zr. M'. schroefstoomschip Bonaire. Overeenkomstig de wenschen onlangs in de kamer uitgesproken heeft de regeering aan een consoriorium van bankiers de Nederlaodsche leening van 60 millioen en bloc gegund tegen 10051 pCt. netto met bijbetaling van 4 pCt. rente van 1 Augustus a. s. af tot op den dag waarop de koopprijs in 's lands schatkist gestort moet worden. Het consortnriiim bestaat uit de Ned. Handelmaatschappij, de Banqne de Paris et des Pays-Bas en deAmster- damsche Rank. Bij koninklijk besluit worden de beide kamers der staten generaal in vereenigde zitting bijeengeroepen tegen Dinsdag 29 Juli. 's namiddags te 3 uren, waarin door de ministers van justitie en binneiilandsche zaken zal worden aangeboden een wetsontwerp tot benoeming van eene regentes. 11. K. K. prinses Hendrik, Z. D. H. de groothertog van Saxen-Weimar en 1111. EK. 1111. prins en prinses Albert van Pruisen hebben gisteren morgen de godsdienstoefening in de Duitsche kerkonder gehoor van d'. Siebold, bijgewoond. Gisteren zijn IIH. EK. HH. de prinsessen Hendrik en Frederik Karei ten diner genoodigd bij Z. D. H. den groothertog van Saxen Weimar, opliet buitenverblijf "Buitenrust", aan den Scheveningschen weg. H. K. H. prinses Frederik Karei van Pruisen verliet heden, na on geveer eene maand alhier te hebben vertoefd, de residentie utet den ochtend trein van den Khijtispoorweg van 8 u. 20 min. H. K. H prinses Hendrik vergezelde hare moeder op reis en zal, na een huiieitlaiidsch verblijf, over eeltige weken alhier terugkeeren. Prins Albert van Pruisen deed beide vor stinnen tol aan den trein uitgeleidde, alwaar zich mede de üuitsche legatie bevond. Door de politie alhier is aangehouden en naar het huis van arrest overgebracht eene vrouw van verdachte zeden, verdacht van iemand in liet Voorhout diens gouden horloge met ketling te hebben ontfutseld. B U1 TE N L A N DS C H E B E R I C H T E N. SELKEE. De correctioneele rechthank van Brussel heeft dezer dagen de zaak be handeld van eeltige betrokkenen in de zaak van een paar geheime speelhui zen, den "Cercle de l'Indëpendance' en tlett «Cercle des I!oule>ards". ||a beschuldigden, van welke slechts een paar werden vrijgesproken, werdeiti veroordeeld lot straftenvarieeretide tusschen 3 maanden gevangenis me 4000 Ir. en 14 dagen gevangenis met 1000 Ir. boete. Twee der beschuldig den. Morcau en Bréhitiicz, in beide zaken betrokken, kregen een tiublte. vonnis. t< E NGELIHD. jj In antwoord op eene interpellatie van Storey, gal Fitz Maurice Vrijdaft in hel lagerhuis nog eene nadere toelichting omtrent de zaak der Niserm Er is. zeide hij. geen plan om de tractalen van 1824 en 1871 los Ie latenf De eerste drie artikelen van het tractaat van 1824. dal door hel tractaat vafi 1871 gecontinueerd werd. bedingen vrije handelsgemeenschap voor de in;< landers van den O.-l. Archipel met de havens der beide gouvernementen re« speetievelijk. Nu voert evenwel de Nederlandsehe regeering aan, dal dez»< bei!inging lijdelijk geschorst wordt door tie blokkade, die op de kust vad Atjfh gelegd werd wegens de bestaande vijandelijkheden, lie thans de Ne" derlandsche regeering gedane voorstellen verschillen van de vroegere ij zóóver, dat, in geval de lladja op de gestelde voorwaarden weigert de get «auseiien los te laten, de beide gouvernementen gezamenlijk zullen handelel' en tot geweld overgaan. Daar de Bt'ilsche regeering de goede trouw d«B Nederlandsehe bij het naleven van de overkomst n et in twijfel trektzoé wil zij van deze geen waarborg verlangen. i Uit Windsor wordt bericht, dat de koningin en prinses Beatrice ziel? naar Claremont hebben begeven, om een bezoek le brengen aan de hertogin0 van Albany, die lijdende is Zij zullen te Claremont blijven tot na de be-1* valling der hertogin van Albany. Hel vertrek van het hol naar Osborne op Maandag vastgesteld, en dos verdaagd. - De Observer spreekt, naar aanleiding van Blignière's houding in éi) conferentie der financieële gedelegeerden, hare ontevredenheid uit over dt! ondersteuning welke hij hij de vertegenwoordigers der andere mogendheden vindt Zal de conlerentie. zegt het blad. tol een bevredigend resultaat leider dan is eene meer verzoeningsgezinde houding van de vertegenwoordigers dei mogendheden noodzakelijk. Het vreeselijk spoorwegongeluk bij Penistone heelt lot heden 23 men-1 schenlevetts gekost; van de 30 tot 40 gewonden zijn verscheideiien nog zeet bedenke ijk Onder de dnoden is eene Duitsche dame, die van New-York,i w aar zij woonde, tiaar Engeland ten bczocke van haar verwanten was over-; gekomen. Een ander Duitselier, de diamanthandelaar Lich lieitn v; n hee-j tham, is insgelijks omgekomen. 0c twintig Huit-che passagiers, die oven Giitnshy naar Hamburg op reis waren, kwamen er met lichte kweisurea af. liet breken van de as der locomotief is de eenige oorzaak van de ramp Te Nortwich eene stad van 13 000 inwoners in Cheshire, heerschte jl. Uins-, dag eene vreeselijke paniek. De stad staat op enorme zoutlagen, wier uitlooginti voortdurende aardstortingen ten gevolge heelt. Dinsdag begonnen de balket van alle huizen te kraken de muren barstten en de verschrikte inwoners, die voor onheil vreesden, vluchten vol schrik naar de naburige heuvels. Voot hunne oogett begon daarop een midden in de stad gelegen vierkant vat huizen le verzakken en 's avonds st ik nog slecht de spits van den schoorstee der wagenfabriek van Jones uit de gapende opening van de aarde uit. De in woners van Northwich zijn begonnen de stad te onirutmen. Luitenant Greely. die onlangs met zijne weinige overgebleven makken nog juist bij tijds door kapitein Sciiley werd opgespoord en gered, beween de hoogste noordelijke breedte bereikt le henben, welke tot dusver eeni; reiziger halen kon. namelijk 83° 24'. Hij noemde deze plaats Lockwonl' Island. Van eene hoogte van 2000 voet bespeur e hij noodwaarls ennnn'tl] westwaarts geen land. Kapitein Schley bericht dal de vorige wit,ter n he Itoose noorden strenger moet geweest zijn, dan sedert twintig jaren. l)i zachte winters in midden-Europa schijnen dus elders hun equivalent tt vinden Greely en zijne vijl makkers werden juist op het nipje nog gercil Nog 48 liren. en zij zonden mee tlett hongerdood gestorven zijn, evenals de 17 kameraden die hun reeds vóórgingen. Zij voedden zich sinds gerttimet tijd met gekookte zeehondenvellen, mos en garnalen. Doch hunne krachten waren uitgeput, zoodat zij zells niet meer op de jacht kouden gaan. Vreeselijke ontberingen hebben zij gedurende negen maanden moeten doorstaan. The Ball Mall Gazette bevat een telegram, door dokter Schweinfurtli le Berlijn aan de Auli-Slaveiiy Society" gezonden, waarin de Duitsche rei- ziger een dringend beroep doet op hel Etigelsehe volk. om aan Gordon-pacht hulp te zendenwiens toestand hopeloos is en die vreeselijke smarten lijdt. Men bericht uit Calcutta aan de Times: Gedurende de feestelijkheden, welke te Pondichéry plaats hadden, ter gelegenheid van den i4,n Juli, kwant eene vuurpijl in aanraking met eenige vuurwerkstukkeu. Eene ver schrikkelijke ontploffing volgde. Er zijn 15 doodett en talrijke gekwetsten Uit Kaapstad wordt gemeld: De Nederlandsehe bark Dorarecht IV, □tori hij Kaap Agtilhas totaal vergaan zijn. Bijzonderheden ontbreken. Hel schip w as van Java naar Amsterdam bestemd. Volgens andere berichten zon hel met verlies van roer aldaar binnengesleept zijn. FliANKKIJ K. De kamer van afgevaard gden heeft Zaterdag al de wijzigingen goed gekeurd, door den senaat in het wetsontwerp op de echtscheiding gebracht De senaatscommissie heeft de meeste artikelen van het wetsontwerp op de grondwetsherziening aangenomen, maar art. 8 betreffende de finati- ciëele attributen van den senaat verworpen. Een veertien dagen geleden werd te Parijs zekere Villa, 34 jaar oud, op heeierdaad w egens dirfstal in hechtenis genomen. Hij wist uil de gevangen wagen te ontkomen, maar kwam te vallen en brak beide heetten. Hij werd naar hel Hó'el Dien gebracht en verpleegd. De becnen werden gezet en in gipsverband gelegd ln den nacht van Woensdag op Donderdag II. echter is hij verdwenen. In zijn bed vond men de gipsverbanden verbrijzeld en hel venster naast hel ledikant stond open, welk venster uitkomt óp een tuin; aan liet kozijn hingen de banden, w elke om de gipsverbanden waren gew ikkeld geweest. Naar men verzekert, moeten vier man Villa geholpen hebben om te vluchten. Aan den tuinmuur vond men twee touwen, waarmede hij blijk baar was opgehesehen. Men herinnert zich dat verleden Zondag tw ee weige- kleede personen Villa bezocht en een geheel uur aan zijn bed doorgebr cltl hebben. Ook is gebleken dat hij eeneti ontslagen verpleegde een brief had meêgegeven. De politie doet natuurlijk onderzoek. Intusschen is ieder ver baasd over de geestkracht, die den vluchteling lol het uitvoeren van zijn plan heelt iu slaat gesteld. OFITSCHLAXD. Donderdagnamiddag heeft er in de omstreken van Keulen een onweder met hevigen storm gewoed. In de stad heelt het geen schade aangericht, doch op verscheidene plaatsen langs de beide Bijnoevers hebben de huizen, boerenwoningen, torens en boomen vetl geleden. Langs een paar straat-

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2