J BUITENLANDSCHE BERICHTEN. Uit Kreuth wordt aan het Bbl. geschreven, dal onze koning daar in het strengste incognito zijne kuur voortzet. Z. 51. bewoont de eenvoudig ingerichte koningsvilla en staat naar gewoonte zeer vroeg op. De koningin is een der ijverigste bergbeklimsters en maakt met den koning menig toertje in de eenvoudige Beiersché sjees, met geen ander gevolg, dan de koetsier op den bok en een kamerdienaar, die den verrekijker draagt, 's Avonds ziet men de vorstelijke gasten vaak met het prinsesje wandelen. Naar men verneemt moet 51. S. De Beer, beschuldigd van eene belang rijke hoeveelheid gestolen "katoen te hebben opgekocht, en tegen wien des wege bevel tot gevangenneming was gegeven, door de Belgische politie ge vat zijn er ter beschikking zijn gesteld van onze justitie. Een gezin, bestaande, uit 5 personen, dat eenige jaren geleden naar Amerika vertrok, is thans te Pernis teruggekeerd. De berichten, door hen medegebracht, luiden verre van gunstig; velen zouden gaarne hun voorbeeld volgen en terugkeeren, indien hunne middelen daartoe toereikend waren. Ter terechtzitting van de arrondissements-rechtbank te Rotterdam werd gisteren de zaak behandeld tegen J W. S.winkelknecht bij de wed. I. C. Van den Berg, drogiste, in de Hoofdsleeg aldaar, ter zake van het verkoopen van geneesmiddelen in verboden hoeveelheid. Beklaagde had op 29 Maart jl.zonder te zijn geneeskundige, bevoegd lot het afleveren van geneesmid delen, of apotheker, aan de huisvrouw van Wennekes en hare dochter ieder zes dekagram cardui benedicti (gezegende distelals zweetmiddel gebruikt wordende) verkocht. Deze vervolging staat in verband inet de bekende ver gissing, die zulke treurige gevolgen gehad heeft. Tot eene andere vervolging als de bovenstaande schijnt de gehouden instructie geene termen te hebben opgeleverd. Het 51. eischte tegen beklaagde, die genoemd geneesmiddel wegens de wet niet mag verkoopen in mindere hoeveelheid dan 100 gram twee geldboeten van ƒ50, sub. zeveu dagen gevangenisstraf voor iedere boete. Te Amsterdam zijn aangekomen en in het Amstel-Hótel afgestapt; de aartshertog en de aartshertogin Heinrich van Oostenrijk, de prins en de prinses Alexander Bibesco van Rumenië, de hertog en de hertogin De Melzi, van Milaanallen met gevolg. Omtrent de berooving van den bediende der firma Jan lvol, te Amster dam, verneemt het D. v. Z. en 's Gr., dat de dieven 4 in getal waren en belmoren tot eene bende, die nu eens in Amerika, dan in Engeland of Frank rijk domicilie kiest, en van daar uit leden tot het doen van//zaken" afvaar digt. De heeren in quaestie hadden in Den Haag in het //Hótel des Pays Bas" gelogeerd, en waren twee aan twee naar Amsterdam gereisd. Twee moesten den diefstal plegen, terwijl de twee anderen het geld moesten over nemen en zich er mede uit de voeten maken. Aldus is ook geschied, doch de politie was hen tc vlug af. De telephoon heeft zich flink geweerd bjj de aanhouding der Engelsche bankbiljelten-roovers. 5Ieer dan ooit is haar nut gebleken. Telephonisch werd de politie gewaarschuwd, telephonisch werden de stationsbeambten verwittigd. Er was dan ook geen tijd te verliezen. Even na twaalven had de roof plaats. Te 12.15 ging de trein, ruim twintig minuten later waren de kerels te Haarlem. Aldaar hield de stationchef, in afwachting van de politiehen staande. Het 6-jarig zoontje van J. C. Ridder, wonende in de Vinkestraat te Amsterdam, werd eergisteren uit de ouderlijke woning vermist; na zoeken kwam de vader tot de treurige ontdekking dat het kind in de Elandsgracht verdronken was, waaruit hij, geholpen door eenige burgers, het lijkje heeft opgehaald. Uit Wageningen wordt gemeld: De heer C. J. 51. Jongkindt foninck, directeur der rijkslandbouwschool, had Zondagavond het ongeluk, in zijne woning van eene trap te vallen, tengevolge waarvan hij belangrijke kwetsu ren heeft bekomen. Zijn toestand liet zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien. Een niet-alledaagsch rechtsgeding is voor het kantongerecht te 's Her togenbosch aanhangig gemaakt. Een Leidsch //repetitor" namelijk, heeft voor het kantongerecht een onlangs bevorderden meester in de rechten doen dag vaarden tot betaling eencr som van ƒ100, welke de gedaagde aan den eischer zou schuldig zijn voor het opmaken der dissertatie, waarop hij be vorderd is. Door de politie te 's Hertogenbosch is buiten de Ortherpoort aldaar opgevischt de uniform van den korporaal Holz, die voor eenige weken het garnizoen heeft verlaten en verdacht wordt van medeplichtig te zijn aan den diefstal, bij den kapitein Van Bijleveld gepleegd. Nauwelijks is de kolossale afzending van aardbeziën ten einde, of de frambrozenhandel is te Breda in vollen gang. Honderden manden worden dagelijks naar distillateurs, apothekers, banketbakkers enz. naar alle kan ten van ons land, en tevens eiken dag een groot aantal vaten naar En geland, verzonden. Ook de verzending van groenten naar Holland en het buitenland is meer dan druk; in Prinsenhage wordt zelfs tweemalen per dag markt gehouden. "s GRAVENHAGE, 9 Juli. De luitenant ter zee 2' kl. J. W. Termijtelen, dienende aan boord Zr. 51'. wachtschip te Willemsoord, wordt met 15 dezer op non-activiteit gesteld. De luitenant ter zee le kl. L. A. H. Lamie, dienende aan boord Zr. 51'. fregat Evertsen, wordt met den laalsten dezer op non-activiteit ge steld. De luitenant ter zee 1' kl. J. L. K. A. Jeekel, dienende aan boord Zr. 51'. fregat Evertsen, wordt met 1 Augustus a. s. overgeplaatst aan boord Zr. 51'. schroefstoomschip Atjeh, te Willemsoord. De minister van binnenl. zaken zal op 12 dezer geen audiëntie ver- leenen. Door de eerste kamer werd heden het ontwerp houdende nadere be palingen omtrent den suikeraccijns aangenomen met 32 tegen 4 stemmen. Vrijdag is de geldleening en de Indische begrooting aan de orde. In de heden gehouden zitting van de vacantiekamer van het gerechts hof alhier heeft mr. H. J. K. Dijckmeester, advocaat en procureur te Dor drecht, den eed afgelegd als rechter-plaatsvervanger bij de arrond.-recht- bank aldaar. De gemeenteraad alhier ontving in zijne gisteren gehouden vergadering de mededeeling, dat bij hel door de scheidslieden uitgesproken vonnis in zake het lusschen de Maatschappij //Zeebad Scheveningen" en burg. en weth. ge rezen geschil, omtrent de goedkeuring van het reglement voor de «Club de Scheveningue" over 1884, het college van dagelijksch bestuur verklaard is ge houden te zijn dat reglement alsnog goed te keuren, behoudens aanvulling met zoodanige bepalingen, als dat college noodzakelijk mocht oordeelen om onlsluiking van de wettelijke bepalingen tegen openbare speelhuizen te voor komen. Onder commando van den kapitein Van Hoogstraten, ridder van de Militaire Willemsorde, betrok hedenmiddag eene compagnie grenadiers met het vaandel de eercwacht voor hel paleis van den overleden kroonprins. Slorgen 10 dezer zal zich eene deputatie uit het Groot Oosten der vrij- metselaarsordc naar Delft begeven, met het doel om een prachtige massiel zilveren krans, aangeboden door wijlen prins Alexander, namens de orde te hechten aan het monument van prins Willem I. Die krans, geheel dof afgewerkt, is samengesteld uit lauwer rosen en eikenbladeren en ver mengd met verdere zinrijke ornamenten. De deputatie bestaat uit de vol gende leden van het hoofdbestuur: mr. P. J Van Diggelen, mr. H. Wiersma, F. Lieftinck, J. H. Kromhout, d'. P. Van Reysen, P. F. Coumatis, J. G. G, U. Strengnaerts, F. Van Ketwich en J. Buudewijnse. Sedert eenigeu tijd vervoegde een dienstmeisje uil Leiden, dat hij haar broeder in de Badhuisstraat inwoonde, zich bij verschillende winkeliers le Scheveningen. om er goederen te koopen op naam van ingezetenen, bij wie zij valschelijk voorgaf dienstbaar te zijn Het bedrog kwam uit. De politie zocht drie dagen lang de diefegge, totdat zij haar eergisteren eindelijk vond in een kleerenwinkel in de Badhuisstraat. Zij werd in arrest genomen. Bij onderzoek bleek, dat de ontvangen goederen in eene kist naar Leiden waren verzonden. Daar zijn zij teruggevonden en gisteren werden zij naar het politiebureel te Scheveningen getransporteerd, terwijl de Lcidsche op- lichtstee naar het huis van arrest herwaarts is overgebracht. Gisteren heeft zich eene Engelsche juflrouw, die te Scheveningen in betrekking was op eene villa, in zee willen verdrinken, 's 5Iorgens had zij hare betrekking verlaten. Gelukkig werd zij door een paar burgers opge merkt, die zich onmiddellijk gekleed te water begaven en haar van de wanhopige daad terughielden. Aan het commissariaat van politie tc Sche veningen voorzag men haar van drooge klcederen. BELGIË De uitslag der verkiezingen voor den senaat in de hoofdstad is dat de katholieken eene verpletterende meerderheid verkregen. De katholiek Allard en de liberaal Verschoor zijn verkozen, zeven anderen komen in herstem ming. Er lieerschte gisteren te Brussel groote beweging; verschillende groepen doorkruisten zingende en schreeuwende de stad. De burgerwacht en de gendarmes handhaafden de orde. Eenige manifestatien te Gent, naar aanleiding der verkiezingen, zijn doot de burgerwacht onderdrukt. De godsdienstige inrichtingen worden bewaakt en het te hoop loopen is verbodenmaar de orde is niet gestoord. Te Huy en Arlon hebben de liberalen, te Ath en Ostende de clericalen de overwinning behaald. Te Brussel heeft in de rue de Ia Consolation opnieuw een huiselijk drama plaats gehad. Een man heeft met een revolver geschoten op zijne vrouw en de zuster van deze en daarna zichzelf met een mes een wond aan de keel toegebracht. Huiselijke twist is de aanleiding tot deze misdaad. De toestand van beide vrouwen is zorgwekkend. De justitie heeft zich met dé zaak bemoeid. ENGELiLNO. De Durhamsche mijnwerkersvereeniging hield Zaterdag eene groote jaarvergadering, waarin o. a. ook Bradlaugh en het parlementslid Morley hel woord voerden, en motiën ten gunste van de kieswet en van hervor mingen in de bestaande wetten omtrent het mijnwerkersbedrijf werden aan genomen. Deze mijnwerkersvereeniging is een machtig lichaam. Zij gaf in de laatste zeven jaren eene som van ƒ3,240.000 uit aan verschillende onder steuning. Haar ledental is 40000. De Assoeaner correspondent van the Daily News heeft uit Dongola vernomen, dat twee gevechten in de nabijheid van Debbah hebben plaats gehad. De rebellen telden 13000 man, allen gewapende strijders, tegen 500 Bachi-bozouks, die te Debbah verschanst waren. De strijd begon 3 uren 's morgens en duurde tot 8 uren 's avonds. De rebellen werden teruggesla gen. Op het slagveld zijn 3500 lijken gevonden. 5Iaandag zou de moedir de rebellen volgen met soldaten om hun den terugtocht af te snijden en hun leider, Achmad El lloedah, gevangen te nemen. Naar aanleiding van ongunstige berichten, in den Standard van Zater dag, over den stand van het werk aan het Panamakanaal, heeft Reuter hel volgende aan de Engelsche dagbladen getelegrafeerd: «De heer De Lesseps ver klaart, dat hij niet zal onderzoeken of het verslag van luitenant Brown over het Panamakanaal waarlijk bestaat, noch of de conclusiën van dat verslag overeenstemmen met heigeen tot nu toe daarover is medegedeeld. In allen gevalle huidt hij staande, dat de Panama-maaischappij het ondernomen werk zal voltooien, zonder de tusschenkomst van eenig Gouvernement, en dat tot nu toe niets is voorgevallen dat de bewering kan rechtvaardigen, als zou het kanaal niet kunnen voltooid worden tegen den vastgestelden datum." {Zie verder hei Bijvoegsel)

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2