STADS-BERICHTEN. Admissie-examens Hoogere Burgerschool voor Jongens. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f afzonderlijke rummers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cenlsgroote letters berekend naar plaatsruimte. By deze Courant behoort een By voegsel. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het eerste admissie-examen voor de Hoogere Burgerschool voor jongens, cursus 1884/5, zal plaats hebben in het [gebouw op de Pieterskerkgracht op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag ÏO, 11 en 12 «Full a. s. en het tweede op Dinsdag, Woensdag en Donderdag 26, 2? en 26 Augustus aanst. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 7 Juni 1884 E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Brengen ter algemeene kennis dat de brug in den Witten Singel over den Delftschen Vliet, nabij de Naakte Sluis, wegens herstelling, met ingang van den ÏO" Juli e.k.gedurende vyf dagen voor de passage van rij- en voertuigen zal zyn afgesloten, terwjjl de passage voor voetgangers over de Naakte Sluis kan plaats hebben. Burgemeester en Wethouders voornoemd: DE KANTERBurgemeester. Leiden, 9 Juli 1884. E. KIST, secretaris. BINNENLANDSCHB BERICffTEN. LEIDEN, 9 Juli. De uitslag van de heden gehouden overgangs-examens aan de hoogere burgerschool voor jongens alhier is als volgt: l,te kl. (37 leerlingen). Bevorderd naar de 2de kl.: C. H. Jeltes, P. W. Van Weeren, B. C. Ootmar, L. Tinneveld, A. J. Van Maasdijk, A. G. Schilham, J. D. Filippo, J. H. Tuning, L. C. Wortman. M. Schudel, B. H. J. Van Linden, J. A. Ritman. C. J. II. Heykoop, T. Schlette, E, Kilian, W. F. Dozy, F. J. Genlis, M. P. Meerburg, F. J. G. W. Leers, D. Lodder, A. A. Van der Pol, J. C. Humme, C. C. De Loos, A. M. Riimke en L. A. Van Lelyveld. Voorwaardelijk bevorderd wegens onvoldoende vorderingen in een of meer vakken F. K. Weber, J. J. Planjer, M. A. Vink, W. Tengbergen en K. W. Boers. 2de kl. (32 leeriingen). Bevorderd naar de 3d« kl.: J. J. Kunst, P. K. KülhmanA. L. Quant, W. Van den Eykel, J. Obreen, R. B. Damsté, C. J. L. Petri, W. G. A. Bruinier, 11. T. Slot, J, M. Noorduyn, G. Van Greu- ningen, W. Van Diest, C. J. G. Albert, B. Schreuders, J. Schreuders, W. P. Van Rijkom en J. Slot (voor enkele vakken). Voorwaardelijk bevorderd; W. E. Van Eek, A. J. Van Nouhuys, M. Rap- pard, G. M. v. d. Wal, J. Groen, F. Van den Dop en J. H. Bos (voor en kele vakken). 3d« kl. (25 leerlingen). Bevorderd naar de 4de kl,; H. J. T. Hanna, H. Selleger, H. C. Fortanier, H, J- L. T. Roorda, F. J. Kroesen, J. Korswagen, H. W. Van Nes, W. Van Voorthuijzen, A. L. Nagel, P. Van Tubergen, W. F. Privé, J. 11. Van Wijk, P. Fonteyn, en voor enkele vakken: A. J. De Jong, J. D. Van Nifterik, J. T. Terburgh en P. J. Burgersdrjk. Voorwaardelijk bevorderd: J. G. Vogelezang, H. J. GerlingsA. E. Van Grasstek en J. Sala (voor enkele vakken). 4de kl. (17 leerlingen). Bevorderd: W. Van Bemmelen, J. Goebergh, J. Kunst, W. C. Blanken, J. L. C. Wortman, C. Rappard, J. A. Van Grasstek C. M. Cremer' T. J. C. Buys, C. Brtiggeman en L. Sillevis. Voorwaardelijk: A. J. G. Van den Upwich en 1. J. Van den Berg. De thermometer Celsius teekende heden namiddag te 4 uren 30°, d. i. nagenoeg 87° Fahr., wind O.-Z. O., luchtgesteldheid in het zuiden bewolkt. De barometer daalt. Geen wonder, dat bij een zoo verschroeiende hitte de bloempjes van de boonen vallen, gelijk uit Zevenhuizen aan het D. v. Z.en 's Gr. gemeld wordt. Enkelen der beste leden van het Berlijnsche koninklijk Domkoor zullen in de volgende week ook te dezer stede een concert geven. De gunstige en waardeerende beoordeelingen, die overal, waar zij zijn opgetredenhun isle beurt gevallen, maken verdere aanbeveling overbodig. Voorzeker zullen zij. ook in deze kunstminnende plaats, een talrijk en tevens een dankbaar publiek vinden. Door het schieten op het schuttersveld schrikte hedenmiddag een paard voor een hooiwagen gespannen, en geraakte op hol, ten gevolge waarvan de wagen in een sloot terecht kwam en brak, het paard naar den stal rende en den 40-jarigen bestuurder, genaamd J. H., op den grond viel, met het gevolg dat een der wielen van den wagen hem ter zijde van bet hoold kwetste. Na in het academisch ziekenhuis te zijn verbonden, werd hij door zijn patroon, den stalhouder D.per vigelante naar zijne woning gebracht. De wond is niet direct van ernstigen aard. Gisteren tegen den avond brak eene stelling aan het in aanbouw zjjnde gedeelte van het akademisch ziekenhuis, waarop eenige werklieden bezig waren. Ieder greep in zijn val wat hjj konzoodat allen ongedeerd bleven. Gisteren, bij het terugkeeren der artillerie van gehouden exercitie, zakte aan de Doelen-kazerne, waarschijnlijk tengevolge van de warmte, een paard ineen en was onmiddellijk dood. Bij eene te Amsterdam van wege het depart, van koloniën gehouden aanbesteding waren o. a. minste inschrijvers: voor 300 meter donkerblauw grein, P. Clos Leembruggen, alhier, voor ƒ264; voor 250 wollen dekens, J. Scheltema Jzn.alhier, voor ƒ595. Bij de gisteren gehouden herstemming voor een lid van de tweede kamer der slaten-generaal is gekozen de heer m'. A. P. R. C. baron Van der Borch van Verwolde, met 910 stemmen. De heer mr. R. Van de Werk verkreeg 629 stemmen. De minister van binnenl. zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met 1 September 1884 de betrekking van leeraar in boekhouden aan de rijks- hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus te Groningen te ver vullen is. Jaarwedde ƒ500. Zij die voor deze betrekking in aanmerking wenschen te komen, gelieven zich uiterlijk op 20 Juli e.k. aan te melden bij den inspecteur van het middelbaar onderwijs dr. A. T. Van Aken, te 's Gravenhage. De minister van financiën maakt bekend, dat het saldo van 's rijks schatkist op 5 dezer bedroeg: bij de Nederlandsche bank ƒ7,435,004.93 en bij de betaalmeesters 1,549,906.70% te zamen 8,984,911.63%. De uitslag van het te Amsterdam door leerlingen der rijks-normaal school voor teekenonderwijzers afgelegd eindexamen is als volgt: Acht can- didaten behoorende tot afdeeting A (Handteekenen) meldden zich aan. Ge slaagd zijn de heeren: A. J. A. Asselbergs, geboren te Bergen op Zoom; M. D. Crop, geboren te Arnhem; C. J. A. Gokkel, geboren te Haarlem; P. H. Kisjes, geboren te Zwolle; W. Zwier, geboren te Amersfoort; aan welke personen het diploma is uitgereikt. In de afgeloopen week slaagden in het derde gedeelte van het examen voor candidaat-notaris, de hh. G. H. Stuart, te Vianen; W. K. F. Zwiezina Gzn., te Helmond; P. J. C. Van Toornenburgh, te Koudekerk a.d. Rijn; J. B. Roelvink, te Winterswijk; M. Treub, te 's Gravenhage; Mr. P. Du Rieu, te Uithoorn; J. P. R. Hermans, te Oisterwijk; A. Tukker, te Tiel; A. W. Jolles, te 's Gravenhage; G. D. Du Rieu, te HaarlemF. Wassenbergh, te 's Gravenhage; L. M. P. G. Hoorn, te Amsterdam; I. G. ten Sijthoff, te Amsterdam; H. J. C. A. Hooft Hasselaar, te Amsterdam; D. Hartmans, te Amsterdam; J. J. Esser, te Amsterdam; W.E. Boschte UtrechtL. F. Schot, te Rotterdam; A. P. Greebe, te Waddinxveen: W. E. Van Berckel, te Delft, en J. Compris, te Amsterdam. Door de Holl. IJzeren Spoorweg-maatschappij werden in de maand Juni 1884 vervoerd 398,259 reizigers. De opbrengst was: reizigersvervoer 400,848.38% goederen 127,018.84% diversen 7,758.14%. Totaal 535,625.37%. Sedert 1 Januari 11. bedraagt het aantal vervoerde reizigers 1,841,106 en het bedrag der ontvangsten 2,394,500.49%. Uit Bad Kreuth ontvingen de uitgevers J. Van der Endt Zoon, te Maassluis, een zeer vleiend schrijven, waarbij HH. MM. de koning en koningin ieder voor twee exemplaren inteekenden op het door die firma uillegeven werk van dr. W. A. Terwogt, getiteld: »De Vader des Vaderlands, in zijn leven en werken geschetst voor het Nederlandsche volk." Ook HU. KK. HH. prinses Hendrik der Nederlanden en de groothertogin van Saksen vereerden de uitgaaf met hunne inteekening, terwijl Z. M. de koning van België zijne belangstelling in den voor ons zoo gedenkwaardigen 10d,n Juli deed bljjken door een Ex. van dit werk te bestellen voor Z'. M'. particuliere bibliotheek.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 1