"buTtënlandsche berichten. meld, terwijl hem bij koninklijk besluit als belooning daarvoor eene gratifi catie van 50 werd toegelegd. Thans heeft ook de Nederlandsehe bank wier bankpapier was nagemaakt, dien beambte eene geldelijke belooning van gelijk bedrag toegekend. Donderdagnacht is inbraak gepleegd in het buitenverblijf van den heer M. G., aan de Prinsenhoeve te Tilburg. Na zich te goed gedaan te hebben aan de inhoud van verschillende flesschen, hebben de daders al wat onder hnn bereik kwam vernield en zich verwijderd. De inbrekers zijn in handen der politie. 's GRAVENHAGË, 30 Juni. Door Z. M. is aan den heer mr. L. H. Ruyssenaers. gezantschapsraad te Brussel, verlof verleend tot het aannemen der versierselen van commandeur der orde van Leopold, hem door den koning der Belgen geschonken. Door Z. M. zijn bevorderd: tot kapitein ter zee, de kapitein-luitenants ter zee S. Kraijenhoff van de Lenr, H. J. Van Broekhuyzen, W. Van Oor schot, A. baron Collot d'Escury, J. H. Commijs; tot kapitein-luitenant ter zee, de luitenants ter zee lc kl. P. J. Zaal, M. A. Jledenbach.A. DeBruyne, H. A. De Smit van den Broecke, M. J. C. Lucardie, L. M. L. De Haan, L. A. Dittlof Tjassens: tot luitenant ter zee le kl.. de luitenants ter zee 2' kl. J. M. Steers, H. Velthuyzen, J. C. Jeekel. A. W. F. C. Van Woerden, J. G. Snethlage, G. M. Titsingh, J. H. L. J. baron Sweerls de Landas Wyborgh, en de bevorderde kapitein ter zee W. Van Oorschot, op pensioen gesteld. Bij beschikking van den minister van waterstaat, handel en nijverheid, is bevorderd tot opzichter van den waterstaat 3e kl., C. M. Ritmeester, thans opzichter 4e kl. In de heden gehouden zitting van de tweede kamer werd met 27 tegen 22 stemmen verworpen art. I van het wetsontwerp op het begraven van militairen voor staatsrekening en eveneens met 31 tegen 20 stemmen art. 1 van het ontwerp waarbij het verzet van de algemeene rekenkamer tegen de geldigheid van het kon. besluit, dat vrijstelling van zegelrecht voorschreef, ongegrond werd verklaard. Voorts zijn nog eenige andere ontwerpen aan genomen. Sedert Zaterdag zijn bij de lijkbaar van Z. lv. H. den prins van Oranje neergelegd een krans van rozen, van wege mevr. Lina Schneider; een fraaie bloemenkroon van zijde de familie graaf d'Hompesch, als '/respeclueiix hom mage" aan Z. K. H., benevens het bloemxussen aangeboden door den heer Hansen, wiens dochtertje dit nederige huldeblijk op de lijkkist plaatste. Prins Karadja-pacha, gezant van Turkije bij ons hof, residerende te Stockholm, zal Z. Keiz. M. zijnen souverein vertegenwoordigen bij de be grafenis van Z. K. H. den prins van Oranje en wordt eerstdaags hier ter stede verwacht. Het was gisterenavond voor Scheveningen de eerste drukke avond in het seizoen. Het weer was prachtig en al de cafe's en inrichtingen ver heugden zich in een ruim bezoek, ook aan het groote badhuis, waar de door het. overlijden van den kroonprins gestaakte muziekuitvoeringen werden hervat, bleven velen op het terras van den schoonen zomeravond genieten. Het aantal bezoekers dat van den stoomtram gebruik maakten, bedroeg 1300". BELGIË De Nord, levert een kritiek op de Fransch -Engelsche overeenkomst en meent, dat het zeer twijfelachtig is of de mogendheden alle daarin voor komende bepalingen zullen goedkeuren. Spiekende van de bepaling, betref fende de ontruiming van Egypte, wijst het blad met nadruk op de practische moeielijkheden, die de neutraal-verklaring van Egypte zal opleveren. In de Belgische gemeente Ukkel is eene oude juffrouw het slachtoffer geworden van een brutalen dief. Er werd bij haar aangebeld terwijl de dienstbode afwezig was, wat de dief blijkbaar heeft geweten. Eerst wei gerde de juffrouw open te doen, doch ging er eindelijk toe over, nadat de persoon, die voor de deur stond, haar had toegeroepen, dat hij van het spoor kwam en een pakje had voor de meid, waarvoor hij vracht moest hebben. Toen zij met het gevraagde geld terugkwam, randde de zoogenaamde spoor beambte, met een beitel gewapend, de ongelukkige aan en dreigde haar te dooden, zoo zij niet goedschiks afgaf, wat zij bezat. Daar zij zich wilde verzetten, wierp hij haar op den grond, sloeg haar een touw om den hals, als om haar te worgen, duwde haar een prop in den mond, en bond haar handen en voeten. De dief snelde toen naar boven en had weldra den buit, bijna het geheele fortuin der bestolene, circa 80,000 frank, aan fondsen, geld en zilveren voorwerpen, in zijn bezit. Op de noodkreten van het slacht offer, dat er in geslaagd was haar banden te verbreken en uit het salon, waarheen de ellendeling haar gesleept had, in de tuin te springen, kwam eene buurvrouw toeschieten, wat den dief, die, het hulpgeroep hoorende, mede in den tuin gesprongen was, vermoedelijk om aan verder geschreeuw voor goed een einde te maken, ijlings het hazenpad deed kiezen. Tot nu toe is zjjn spoor niet gevonden; trouwens de bestolene was door den aan val zoo onthutst geworden, dat zij niet in staat is, een eenigszins nauw keurig signalement van den beweerde spoorbeambte op te geven. Gelukkig evenwel zijn de nummers der gestolen obligatiën bekend en naar alle rich tingen gelelegrapheerd. De in verhoor genomen meid is op vrije voelen gelaten. ENGELAND. De Egyptische conferentie kwam Zaterdagmiddag 3 uur op het Foreign Office te Londen bijeen. Al de vertegenwoordigers der betrokken mogend hedenmet hunne flnanciëele raadgevers, waren aanwezig en werden door lord Granville ontvangen. De Observer meldt, dat het plan der Engelsche regeering omirent de Egyptische financiën Zaterdag aan de afgevaardigden ter conferentie is uit gedeeld. De hoofdpunten daarvan zouden de volgende zijn: De interest op de geünificeerde schuld wordt verlaagd tot 3% die op de gepriviügeerde schuld lot 4% percent. Voor de Daïra-leening zal geen verlaging van interest plaats grijpen, mits de inkomsten uit de hypotheeken voldoende zijn: is dit niet het geval, dan zal de Egyptische regeering den interest aanvullen, op een half percent na. De interest der domeinleening zal geene verlaging ondergaan. De amortisatiekas voor de geünificeerde en gepriviligeerde schulden wordt builen werking gesteld. De intrest op de obligatiën van hel Suez-kanaal welke Engeland bezitzal worden verlaagd óf met óf met pCt. En geland zal óf zelf een voorschot van 8 millioen pond sterling gegeven, óf het garandeeren ten behoeve der betaling van de schadeloosstellingen wegens het bombardement van Alexandrie en van andere kosten. Deze leening zal voorrang hebben vóór alle andere. De door Egypte geheven belastingen zullen worden verlaagd met drie en een half of vier millioen pond sterling. Bij het jaarlijksche banket der Gobden Club verklaarde Carlington te hopen dat het handelsverdrag met Mexico weldra tot stand zal zijn gekomen Het door Cobden gehuldigde stelsel van internationale scheidsgerichten. zeide hij, begint nu onder de Europeesche naties vruchten af te werpen. Cobden zou met de grootste voldoening de poging hebben begroet welke nu wordt gedaan om met Frankrijk eene regeling betrekkelijk Egypte tot stand te brengen. Immers die regeling heeft ten doel de eendracht onder de groote mogendheden van Europa te bewaren en Egypte, het bezit van den sultan, hetwelk in den tegenwoordigen lijd den heirweg vormt tusschen het Oosten en het Westenonder de vreedzame voogdij van alle Europeesche mogendheden te stellen zoodra de bezetting van wege Engeland een einde heeft genomen. De western union-telegraaf-mij. heeft een werk tot stand gebracht, dat, wat de snelheid betreft waarmede het werd voltooid, zijn weergade niet heeft. Met het oog op de beide te Chicago te houden nationale con venties besloot zij twee nieuwe draden van New-York naar Chicago te laten leggen. Den 20" Mei werd met de vervaardiging der benoodigde telegraaf draden begonnen eri den 2" Juni, den dag vóór de opening van de repu- blikeinsche nationale vergadering te Chicago, konden de nieuwe lijnen tus schen die stad en New-York (een afstand van meer dan 900 mijlen) voor het verkeer geopend worden. De maatsch. had voorts in de reusachtige zaal, waarin de vergadering gehouden werd, honderd telegraaftoestellen doen plaatsen, om den woordelijken inhoud van de verhandelingen onmiddellijk naar alle deelen der Unie te kunnen seinen. FRANHRIJ H. Tengevolge van de ongesteldheid van den president-minister Ferry heeft de kamer van afgevaardigden de beraadslaging over het herzieningsvoorstel tot heden uitgesteld. Ten einde de groote ophooging te Parijs te voorkomen zal de zitting op den feestdag, van den 14 Juli worden opgeheven. In de couloirs geven de afgevaardigden den raad de zitting te verdagen. Vrijdagochtend heeft te Parijs een tweegevecht met den degen plaats gehad tusschen de heeren Lalou, van de France, en Vieil Picard, van de Paris. Eerstgenoemde werd aan den arm gekwetst. De heer Lalou had den heer Picard den dag te voren in een koffiehuis beleedigende woorden toege voegd naar aanleiding van zekere artikelen in de Paris. Eene vergadering van fabrikanten, vroegere juryleden der wereldten toonstellingen te Parijs, Weenen, Amsterdam en Philadelphia, werd te Pa rijs gehouden om over de wereldtentoonstelling le beraadslagen, die volgens een besluit van den ministerraad in 1889 te Parijs gehouden zal worden. Het doel der vergadering was. de noodige stappen te doen om de industri- eele wereld er toe te bewegen, dat zij het verlangen te kennen geve, dat de ontworpen tentoonstelling eene nationale zij. De bank van Spanje heeft den koers van het disconto, van 1 Juli a.s. af, op 4% pCt. bepaald. ITALIË. De kamer heeft met 158 tegen 73 stemmen de vereeniging van het scheepvaarttractaat van Italië met Frankrijk voor den tijd van 1 jaar aange nomen. Crispi deed een hevigen aanval op de buitenlandschen politiek van het kabinet, waarop Mancini autwoorde door het oordeel over Crispi's over drijving over te laten aan het parlement en het land. Mancini verzekerde dat Frankrijk afziet van eene verhooging van het recht op het n,eel en belooft zich te zullen bepalen tot eene geringe verhooging van het recht op het vee. Nadere berichten omirent het springen van de kruitfabriek te Pontre- moli melden, dat uit de pttinhoopen 16 levenden, 4 stervenden en 25 lijken zijn opgehaald. Geen spoor schier van het gebouw is overgebleven. De kracht der ontploffing was zóó groot, dat vele prachtige oude kastanje- hoornen, die de fabriek omringden, bij den grond werden afgesneden. Van den eigenaar Borzani is alleen de verminkte romp teruggevonden. DIITSCULAND. De Duitsche keizer zal, naar men verneemt, eerstdaags Ems verlaten, om te Wiesbaden een bezoek te brengen aan de koningen van Denemarken en van Griekenland, welke handeling als van groot politiek gewicht be schouwd wordt. Bij derde lezing werd in den rijksdag de beraadslaging gesloten over de wet tot ondersteuning van weduwen en weezen van de minderen bij het leger en de vloot. Het besluit, dat bij de tweede lezing was genomen om uit het voorstel te schrappen, dat ongehuwde officieren en militaire be ambten geen contributie zouden betalen aan het weduwen- en weezenfonds, werd door den minister van oorlog onaannemelijk genoemd. Daarna interpelleerde de afgevaardigde Wiunigerode de regeering, betref fende de maatregelen, die tegen het steeds dreigender wordende gevaar voor cholera, zullen genomen worden. De staaissecretaris Von Bötticher ant- dat hij nog geene positieve, afdoende verklaringen over den aard der ziekte beeft ontvangen. De cholera moet echter slechts sporadisch zijn en geen bijzonder gevaar van overplanting aanbieden. Intusschen worden hier alle voorzorgsmaatregelen genomen. De choleracommissie, met Pettenkofer aan het hoofd, heeft echler met haren arbeid nog geen aanvang gemaakt. Men hoopt dat niet tol afsperring der grens de toevlucht zal behoeven genomen te worden. De heer Virchow zeide, er nog altijd aan te twijfelen, of men hier werkelijk niet met Aziatische cholera te doen heeft. Hij laakte het

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2