DONDERDAG 26 JUNI. STADS-BERICHTEN. Kostelooze Yacciamtie en 11 e vaccinatie. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2.- afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.—iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter kennis van belanghebbenden, dat gedurende de maanden JuliAugustus, Septem ber en October gelegenheid bestaat tot kostelooze vaccinatie en revacclnatie voor onvermogenden op Woensdag van elke week des namiddags te een uur, in een der lokalen van de Stadswaag en dat daarmede alzoo een aanvang zal worden gemaakt op Woensdag 2 Juli a. s. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 24 Juni 1884. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, brengt ter algemeene kennis dat op heden aan den Ontvanger der directe belastin gen alhier is ter hand gesteld het op den 24e0 Juni jl. invorderbaar verklaard kohier n». 2 van de personeele belasting, dienst 1884/85, en herinnert voorts den belanghebbenden aan hunne verplichting om hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd Leiden, 25 Juni 1884. DE KANTER. LEIDEN, 25 Juni. Door het prov. Ulrechtsch genootschap van kunsten en wetenschappen zijn o. m. tot leden benoemd: de hh. dr. E. F. Van de Sande Bakhuyzen en mr. L. Serrurier, beiden te Leiden. Het Leidsche studentencorps heeft, wegens den dood van den prins van Oranje, den rouw voor 6 weken aangenomen. Te 12 uren heden middag had op de Nieuwstraat de ruim 40-jarige schippersknecht, genaamd J. F., het ongeluk, toen hij op een met kisten beladen wagen zat, door het kantelen van eene daarvan, op den grond te vallen en het schouderblad te breken. Na door dr. v. d. S. voorloopig ge neeskundig te zijn behandeld, is hij per vigelante naar het akademisch ziekenhuis vervoerd. Bij de gisteren gehouden verkiezing van een lid voor de tweede kamer in het hoofdkiesdistrict Zevenbergen, is de uitslag geweest dat eene her stemming moet plaats hebben tnsschen de heer mr. R. Van de Werk, die 519, en de heer mr. baron Van der Borgh van Verwolde, die 509 stemmen bekwam. Er waren 1087 geldige stemmen uitgebracht. De minister van binnenl. zaken brengt ter kennis van belanghebbenden dat met 1 September 1884 de betrekking van leeraar in hand en recht lijnig teekenen aan de rijks- hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus te Groningen te vervullen is. Jaarwedde 1300. Zij die voor deze betrekking in aanmerking wenschen te komen, gelieven zich uiterlijk op 5 Juli e. k. aan te melden bij den inspecteur van het middelbaar onderwijs, dr. A. T, Van Aken te 's Gravenhage. De minister van binnenl. zaken brengt in herinnering, dat zij, die zich wenschen te onderwerpen aan de in Augustus e. k. te houden examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs in de Fransche, Hoogduitsche en Engeische talen, volgens art. 65 der wet van 17 Augustus 1878 Stbtn°. 127), gewijzigd bij de wet van 3 Januari 1884 (Stbl. n". 2), zich vóór 30 Juni e. k. bij het depart, van binnenl. zaken moeten aanmelden bij schrijven op ongezegeld papier; met nauwkeurige en duidelijke opgave van naam en woonplaats en van de begeerde akte en met overlegging van de reeds verkregen akte van bekwaamheid, waaruit de wet telijke bevoegdheid, om het examen af te leggen, moet blijken. Zij, wier aanvragen op 30 Juni e. k. het depart, van binnenl. zaken niet hebben be reikt, kunnen tot de examens niet worden toegelaten. Naar aanleiding van een nader onderzoek, heeft de minister van kolo niën de onlangs ingediende twee wets-ontwerpen tot verhooging en wijzi ging der begrooting van Ned.-lndië voor het dienstjaar 1883, vervangen door een wets-ontwerpwaarin nu al de verhoogingen zijn zamengevat en waarbij tevens wordt voorgesteld om het totale tekort van ƒ2,951,280 te dekken door vermindering van andere posten. De wis- en natuurkundige afdeeling van de kon. akademie van weten schappen te Amsterdam zal op Zaterdag 28 Juni aanst. aldaar eene gewone vergadering houden. Het stoomschip Batavia, van Rotterdam, is gisteren te Batavia aange komen. De Foorwaarts, van Batavia naar Amsterdam, passeerde Aden den 24tn Juni. De Prinses Marie, van Batavia naar Amsterdam, passeerde Dun- geness 25 Juni, 's morgens 9 u. Nader verneemt de IV. R. Ct., dat Z. M. de koning niet op 28 Juni naar het vaderland komt, maar op dien datum van Carlsbad vertrekt naar de badplaats Kreutz in Ober-Beieren. H. M. de koningin zal Z. M. te Munchen ontmoeten en verder vergezellen. Men deelt aan het D. v. Z. en 's Gr. mede, dat de gouvernante van prinses Wilhelmina Donderdag a. s. van's Hage naar Munchen zal vertrekken om van daar uit HH. MM. te vergezellen naar lleutz, waar de koninklijke familie eenige dagen zou vertoeven alvorens naar de residentie terug te keeren. De nieuwe koninklijke grafkelder te Delft heeft nog slechts twee ledige nissen: eene naast de rustplaats van wijlen Prins Hendrik, en eene naast de lijkbaar van prins Frederik; indien vanwege den koning geen verplaat singen worden bevolen, zal het stoffelijk overblijfsel van den prins van Oranje dus naast dat van zijn oom of oudoom rusten. [V.) Naar men verneemtheeft de inspecteur der infanterie, gen.-maj. Pfeif fer, een voorschrift gegeven tot het doen van examen door onderofficieren voor openvallende plaatsen bij een regiment voor de betrekking van sergeant- majoor en adjudaiit-ondcrofficier. Te 'silage is het telegraphisch bericht ontvangendat de Transvaalsche deputatie gisteren in goeden welstand op Madera aangekomen is. De kapelmeester der muziek van het 3« regement huzaren, de heer Van Waasdijk, die tot dusverre den graad van sergeant-majoor bekleedde, is bevorderd tot adjudant-onderofficier. De heer C. Geel, evangelist te Amsterdam, heeft bedankt voor de be noeming tot directeur der Martha-stichting te Alfen aan den Rijn. Het bericht van de Amst. Ct., dat de onlangs ten kantore van de associatie-cassa vermiste ƒ30,000 teruggevonden zouden zijn, is, volgens het /V. t?. d. D., onwaar. R.die in de vorige week wegens diefstal bij nacht van voorwerpen uit eene logeerkamer in het Hotel des Indes voor het gerechtshof te Amster dam terechtstond, is gisteren te dier zake onder aanneming van verzach tende omstandigheden, tot eene celstraf van twee jaren veroordeeld, Bij het bestijgen van een jong paard, kwam de landbouwer H. G. te Twijzel dezer dagen te struikelen, met het ongelukkig gevolg, dat het paard, ook struikelend, met het volle gewicht op hem viel. Aanvankelijk bewusteloos, kwam hij toch spoedig in zoover bij, dat hij alleen naar huis kon gaan. Geneeskundige hulp werd ingeroepen, maar mocht niet baten. Eergisteren is de ongelukkige, na een lijden van vier dagen, bezweken, eene vrouw met twee jeugdige kinderen achterlatende. Toen de schipper S. A. Dijkema, herkomstig uit Akkrum in Friesland, eergisteren avond den mast van zijn schip streek, om onder de spoorweg brug over de Waal te Nijmegen te kunnen doorvaren, geraakte hij door het breken van de stag in het touwwerk verward, en kreeg daardoor met den losgelaten slinger der lier eenige slagen tegen het lichaamtengevolge waar van zijn rechterarm en rechterbeen werden gebroken. De ongelukkige is, na de eerste geneeskundige hulp, naar het ziekenhuis vervoerd, en verkeert niet buiten levensgevaar. Te Hoogen Aarle, onder Gemert, is eene boerderij afgebrand. De in boedel is geheel verloren gegaan en eenig vee is in de vlammen omgekomen. 's GRAVENHAGE, 25 Juni. Door Z. M. is benoemd tot ridder grootkruis in de orde van den. Neder- landschen Leeuw, de heer J. Devaux, buitengewoon gezant en gevolniachtigd minister, chef van het kabinet van Z. M. den koning der Belgen. De luitenant ter zee le kl. H. O. Feith, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd is op non-activiteit gesteld. In de heden gehouden zitting van de tweede kamer wijdde de voorzit ter een woord aan de nagedachtenis van het overleden kamerlid, den heer Mirandolle, en bracht hulde aan zijne scherpzinnigheid en heldere adviezen. Vervolgens werd de discussie over de klassenbelasting voortgezet. De heer

Leydse Courant | 1884 | | pagina 1