voor een huis aan de Oude Vestvan H. J. Oonk om ontslag als tweede onder wijzer aan de school n°. 1 der 4de klasse, eene slaat van af-en overschrijving op de gemeente-begrooting, dienst 1884, en de voordracht betrekkelijk de inrichting van eene gelegenheid voor animale vaccinatie, lokten geen van allen eenige discussie uit, en werden dan ook zonder hoofdelijke stemming inge willigd of goedgekeurd. De rekening der stads-bank van leening over 1883 en der stedelijke gas fabriek konden niet in behandeling genomen worden, daar bij afwezigheid der leden, welke aan deze behandeling geen deel zouden mogen nemen, het door de wet vereischte aantal der leden niet aanwezig was. Heden werd in het lokaal van het Nut alhier de gewone jaarlijksche vergadering gehouden van de Maatschappij der Nederlandsche ketterkunde. De voorzitter, prof. J. G. R. Acqttoy, heette der vergadering hartelijk wel kom en herdacht in 't kort de lotgevallen der maatschappij in het afgeloo- pen jaar, waarin spreker aanleiding vond een enkel woord te wijden aan de nagedachtenis van een tweetal buitenlandsche en 14 binnenlandsche leden, waaronder de hh. A. C. Quant, mr. S. C. J. VV. Van MusschenbroekJ. M. E. Dercksen en C. H. Dee, de maatschappij in dat tijdvak door den dood ontvallen. Nadat door den secretaris verslag omtrent den toestand der maatschappij was gedaan, werd rapport uitgebracht door de commissie tot stemopneming en bleek dat tot binnenlandsche leden waren benoemd: de hh. dr. F. Pijper, predikant te Eenigenbut'g; A. Bredius, onder-directeur van het Nederlandsch museum te Amsterdam; dr. S. Baart de la Faille, predikant te Purmerend; dr. P. Jz. Proost, predikant te 0. en W. Blokker; mr. J. F. Bijleveld, archi varis van Gelderland, te Arnhem; dr. mr. H. Ter Haar Bz., leeraar aan de hoogere burgerschool te Leiden; A. M. Kollewijn Nz., leeraar aan het gymnasium te Amersfoort; E. A. H. Seipgens, leeraar aan de hoogere burgerschool te Leiden; A. A. Beekman oud-genie-officier, leeraar aan het gymnasium te Zutfen; J. A. Smits Van Nieuwerkerk, lid der provinciale staten van Zuidholland, te Dordrecht; C. L. Liiikebiihl Jr., ambtenaar aan de rijks-telegraaf te Amsterdam; dr. W. C. Van Manen, predikant te Zierikzee; M. J. Mees, Evangelisch-Luthersch predikant te Haarlemdr. G. Kalfï, leeraar aan de handelschool te Amsterdam; mr. J. Pols, lid van den hoogen raad der Nederlanden te 'sGravenhage; mr. N. De Roever, adjunct archivaris der gemeente Amsterdam; dr. H. U. Meyboom, predikant te Assen; dr. A. C. Duker, te Haarlem; A. Flament, te 'sGravenhage; mr. W. Thor- becke, te 's Gravenhage; J. Anspach, predikant te Eek en Wiel; J. C. De Vos, tooneelspeler te Rotterdam. Tot buitenlandsche leden: de hh. dr. H. Wer- nekke, directeur der Realschule te Weimar; S. J. Du Toit, superintendent van het onderwijs in de Zuid-Afrikaansche republiek, te Pretoria; dr. A. Holder, bibliothecaris te Carlsruhe; A. Carrière, professor aan de école des langues vivantes orientales te Parijs; F. W. Reitz, hooldrechter van den Oranje-Vrijstaat, te Bloemfontein. Tot lid van het bestuur, in de plaats van dr. W. N. Du Rieu, werd ge kozen dr. M. De Vries en tot secretaris-bibliothecaris de heer J. J. A. A. Frantzen. Des avonds vereenigde men zich aan een vriendschappelijken maaltijd op Zomerzorg. De faculteit der letteren en wijsbegeerte te Groningen heeft den heer Schato Gocko De Vries, candidaat in de klassieke letteren alhier, eene lof felijke vermelding waardig gekeurd voor het door hem ingezonden antwoord op eene prijsvraag. Bij het examen voor apothekers-bediende te Middelburg is o. m. ge slaagd de heer J. A. Van de Laar, van Leiden. In stede van ons, ter bekoming van inlichtingen, te wenden tot onder geschikten, zooals van andere zijde schijnt plaats te hebben, hebben wij ook thans, naar aanleiding van een bericht en eene door J. B. J. Deilen onderteekende advertentie, beiden voorkomende in het Leidsch Dagblad van 18 en 19 dezer, den heer mr. L. Serrurier, directeur van het ethno- graphisch museum, verzocht dienaangaande ons eenige mededeelingen te geven. Op welwillende wijze is door ZEd. aan dit verzoek voldaan. Hij heeft ons daartoe inzage gegeven der in het archief voorkomende stukken met dit feit in betrekking, waaruit wij tot de wetenschap zijn gekomen, dat de heer J. Deilen geweld gepleegd heeft, niet alleen tegen den conser vator, maar tevens tegen den assistent van het museum, na welke daad hij buitendien zich geheel willekeurig uit het gebouw heeft verwijderd. Op grond dezer feiten heeft de directeur onmiddellijk voorzorgsmaatregelen ge nomen dat genoemden heer Deilen de toegang tot het museum ontzegd werd en tevens aan hh. curatoren der universiteit diens niet eervol ontslag aange vraagd, aan welke aanvrage dan ook op de daarop eerstvolgende plaats ge had hebbende curatorenvergadering gevolg is gegeven. Het verzoek van den heer Deilen, ter bekoming van eervol ontslag, is derhalve door dit college van de hand gewezen. Men verzoekt ons het volgende mede te deelen: Op het gisteren te Boe kenrode, bij Haarlem, gehouden zendingsfeest vond men op de witte haan eener aldaar geplaatste nationale vlag een brielje gehecht van den volgenden inhoud: ^Mevrouw! hartelijk dank vooral u toegebracht voor het gebruik der plaats; God zegene UEd. daarvoor en doe UEd. aan uwe ziel zijné on misbare nabijheid in eene ruime mate ondervinden". Morgen zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer G. Van Hcst als bode in dienst trad van het zieken- en begrafenisfonds "Boerhave". Door de politie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen den tapper v. d. II., in de Heerensteeg alhier, die, in strijd met de wet, bij den ver koop van sterken drank eene kans op winst verstrekte, door aan de be zoekers een nummer af te geven, waarop voor het geval dat daarop in de volgende staatsloterij de 30000 mocht vallen, een horloge kan gewon nen worden. Hedenmiddag werd te Amsterdam met den trein van 1 uur 30 uit Lei den gevankelijk binnengebracht en naar de cellulaire gevangenis overge bracht A. Swonende te Leidendie ten nadeele van zijn patroons aldaar, zich door middel van braak heeft meester gemaakt van een bedrag van 260 grootendeels aan bankbiljetten, die hij in de gemeente Sloten heeft ingewis seld. waarna hij naar Leiden terugkeerde. Door de activiteit van den onbe- zoldigden rijksveldwachter in die gemeente, die de Leidsche politie per tele gram inlichtte en S. signaleerde was hij spoedig in hare handen. AC.) Gedurende de afgeloopen maand Mei zijn per Rijnlandschen stoom tram (Leiden - Katwijk) vervoerd 20606 personen, met eene opbrengst van ƒ3626.295, opbrengst goederenvervoer en diversen ƒ327.49, totaal 3863.985. Van af 1 Januari tot en met uit. Mei: aantal vervoerde reizigers 86688, opbrengst 14 392.735, goederenvervoer en diversen 958.14, vervoerde postpakketten 62.00, totaal 15412.875zijnde per dag-kilometer ƒ11.705. Namens den koning is, door den minister van waterstaat, handel en nijverheid de vergunning, aan het college van dijkgraal en hoogheemraden van Rijnland tot wederopzeggens verleend voor den aanleg en het gebruik van eene electrische telegraaf tusschen het gebouw voor weerkundige waar nemingen aan de Oude Wetering, gemeente Alkemade en Alfen, gewijzigd en is dit college vergunning verleend, die geleiding te verleggen naar Roe- lofarendsveen. Bij kon. besluit van 3 dezer Stsbln». 110), in de Staatscourant van 19 Juni opgenomen, zijn modelregisters voor de gestichten voor krankzin- nigen vastgesteld. In de Stc. van 19 Juni is opgenomen het programma der lessen, welke 1 gedurende het jaar 1884 - 1885 aan de polytechnische school zullen gegeven worden. Door de geneeskundige staatscommissie te Utrecht zjjn gisteren tot arts bevorderd de hh. H. Buringh Boekhoudt, Th. 11. Bakker, L. C. 11. Goossens, doctorandi; en L. E. Winsercandidaat-arts. Toegelaten voor het 1'gedeelte, de hh. Th. Niemeijer, W. G. Metelerkamp Cappenberg, doctorandi; C. M. De Jong, J. A. Rademaker en G. J. Vaniel, candidaat-artsentot tandmees ter J. T. L. Van Ginkel. Met het stoomschip Soerabaia zal 21 Juni aanstaande, 's morgens te 9ys uur, eene brievenmaal worden verzonden uit Rotterdam naarPadangen Batavia. Het stoomschip C. Fellinger, van Saigon naar Europa, vertrok 19 Juni van Port-Said. De Koning Hillem 111, van Amsterdam naar Java, ver- t trok 18 Juni des ochtends te 9 uur van Londen en passeerde des avonds te 8 uur Dover. De Noord-Brabant, van Java naar Rotterdam, vertrok gisteren van Aden. De Noord-Hollandvan Java naar Rotterdam, arriveerde heden morgen te Frioul. De Prins Alexander, van Amsterdam naar Batavia, ver trok van Southampton 18 Juni. De Prins Hendrik, van Batavia naar Am sterdam, arriveerde te Suez 18 Juni en ging terstond het kanaal in. De Zeeland, van Rotterdam naar Java, vertrok 15 Juni van Suez. Omtrent den toestand van Z. K. H. den prins van Oranje verneemt het Iv. Z. en 's Gr.dat Z. K. H. zeer zwak blijft en nu en dan nog lichte koortsaanmaning heeft. Z. K. H. gebruikt slechts eenige ezelinnenmelk en dagelijks een paar glazen Tokayer-wijn. De prins is helder van geest en gaat zich weder meer en meer bemoeien met hetgeen in de buitenwereld j omgaat. Zooals reeds gemeld is, heeft zich uit verschillende universiteiten hier te lande eene commissie van studenten gevormd, om aan professor Beets een blijk van hulde der studeerende jongelingsschap aan te bieden. Het bestuur bestaat uit de heeren T. Van de Poll (Utrecht) voorzitter, C. P. Zaayer (Leiden), H. J. C. Van Tienen (Amsterdam), H. Doijer Dz. (Delft), C. W. Lohman (Groningen). (/V. R. Ct.) Naar het Paderland verneemt, hebben zich meer dan 330 adspiranten aangemeld voor het notarieel examen, dat in Juli zal aanvangen. -- Het Ilbl. verneemt, dat door den minister van marine in Frankrijk, admiraal Peyron, eene gouden medaille is vereerd aan dr. II. Bruins Lich te Amsterdam, als aandenken aan zijne belangrijke diensten, bewezen aan de zieke of ongestelde Fransche zeelieden gedurende hun verblijf in het Zee manshuis tijdens de internationale tentoonstelling in 1883. De heer Ph. Everts, vice-consul der Nederlanden te Brussel, die deel heeft uitgemaakt van de Belgische commissie voor de tentoonstelling te Am sterdam, is door Z. M. den koning der Belgen benoemd tot ridder in de Leopoldsorde. G. S. A. Raapeoud 62 jaren, geboren te Butlstadt, van beroep koop man en scheepsagent, laatst wonende te Antwerpen, stond gisteren voor het gerechtshof te Amsterdam terecht ter zake van een diefstal bij nacht in eene j kamer van het hotel Indie, van een gouden ring met brillant, een gouden horloge met dito ketting, een gouden medaillon, en eene zwart lederen por- temonnaie, waarin ongeveer 25. De diefstal is geschied in den nacht van 28 op 29 Maart ten nadeele van een aldaar met zijne familie logcerend heer die het gestolene begroot op eene gezamenlijke waarde van 1000. Het horloge werd in den nacht vermist, toen een kind op eene andere kamer wakker geworden en door de moeder was geholpen, en deze daarop wilde I zien hoe laat het was. De vader kleedde zich aan om onderzoek en aangifte te doen, maar kreeg op zijn trekken aan de schel geen antwoord. Opstraal een agent van politie ziende, maakte hij een luikje in de voordeur open, en deelde hij dezen het voorgevallene mede. Het hotel werd nu gesurveilleerd. In den vroegen morgen omstreeks hall 7 schelden twee rechercheurs aan. De deur werd na eenig toeven door een jong persoon opengedaan. Terwijl zij met dezen in de gang spraken, sloop een oudachtig heer achter hen omen verliet het hotel. Vernemende dat deze persoon een logé was, achtervolgden zij hemen verzochten hem met hen naar het hotel terug te gaau. Toen hij dat weigerde en zijn pas versnelde, grepen zij hem aan en brachten hem naar het hotel terug. Bij het fouilleeren vonden zjj op hem eene portemon- naie, juist dezelfde geldstukken bevattende, die zouden gestolen zijn. Een der bedienden bracht toen een paar opgerolde grijze handschoenen, gelijk soortig aan een handschoen welke zij op straat in handen van besch. hadden gezien. In een handschoen werden de ontvreemde vroeger vermelde gouden voorwepen gevonden. Beschuldigde ontkent van de voorwerpen of den dief stal iets te weten, opgevende dat het in zijne portemonnaie gevonden geld

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2