Naar men nader verneemt, heeft L., die te Amsterdam in hechtenis is genomen, ook nog ten nadeele van eenige achtenswaardige familiën aldaar, aanzienlijke geldswaarden aan effecten verduisterd. liet oudste lid der firma t). Tobias Zoon, de heer D. Tobias, tegen wien ook rechtsingang verleend was, is Zaturdag in hechtenis genomen en naar het huis van arrest en justitie overgebracht. Omtrent zijn beide voort vluchtige zonen is hij de justitie nog niets bekend. Te Zaik is de boerenwoning van A. Van de Kruisweg door cene onbe kende oorzaak geheel afgebrand. De inboedel, eene partij oud en nieuw hooi, 7 varkens en 1 paard zijn mede verbrand. Door de flinke werking der spui ten bleel het bij dit eene perceel. De man en zijn dochtertje hebben brand wonden bekomen, nog al in erge mate. Alles was verzekerd. Na afloop van het vogelschieten op jl. Vrijdag namiddag te Becgden (Limburg) heelt een i5 jarig jongeling, die een der geweren naar huis droeg en niet wist dat het nog geladen was. daarmede twee'20-jarige jongedochters getroflen. Eene er van is niet buiten levensgevaar, zij heeft hel grootste gedeelte der lading in hoofd en borst gekregen. De dader is radeloos. 's GRAVENtlAGK, 1G Juni. Door Z. M. is verlof verleend tot het aanuemen: aan jhr. mr. G. L. M. H. Kttys van Beerenbroek. lid van de tweede kamer der staten-generaai en rechter in de arronri.-rechtbank te Maastricht, de versierselen van com mandeur der orde van den Heiligen Gregorius den Groote, hem door Z. 11. den Paus geschonken; en aan Th. J. Coenraads Pietersc, te Middelburg, van het onderscheidingsieeken 5,le kl. van het Borstbeeld des Bevrijders van Venezuela. Door Z. M. is mr. J. Van Caterenop zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als lid en vice-president der commissie van admini stratie over de gevangenissen te Leiden, onder dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen diensten en is benoemd tot Ld der gemelde commissie van administratie, de heer 11. .1. Dool, wethouder der gemeente Leiden, zijnde voorts het vice-presidium der meergenoemde commissie van administratie opge dragen aan dr. 11. Buursse Wils, lid der commissie. Door Z. M. is aan J. De Kater Nz.eervol ontslag verleend als notaris te Haamstede. In de heden gehouden zitting van de tweede kamer is hoofdstuk 11 der Indische hegrooting aangenomen, nadat de kamer een door de regeering voorgesteld crediet van 1% millioen heeft aangenomen mei 45 tegen 10 stem men tot tijdelijke versterking van de maritieme middelen in de wateren van Atjeh, met het doel om krachtiger op te treden tegen sommige ondrrhoorig- hedett, speciaal tegen den radja var. Tenom. Ier bevrijding der gevange nen van de Nisero. Morgen zijn de overige hoofdstukken aan de orde. Het gerechtshof alhier heeft Zaterdagnamiddag in hooger beroep uit spraak gedaan in de Zaterdag 7 Juni medegedeelde zaak van de hceren mr. F. Th. W. c. s.uitmakende den raad van administratie der lloll. IJzeren spoorweg-maatschappij te Amsterdam, beklaagd van: 1°. het als be stuurders van een spoorwegdienst aan het goederenbureau van het station Leiden op een Zondag doen aannemen van vrachtgoed, en 2°. het niet doen aanplakken in het station eener kennisgeving van den tijd voor die aanne ming bestemd. Het hof vereenigde zich met de gronden en motieven van het vonnis der rechtbank te dezer stede, waarbij een ontslag van rechtsver volging is uitgesproken en heelt mitsdien dal vonnis geheel bevestigd. De erfgroothertogin van Saksen-Meiningen, tijdelijk te Amsterdam ver blijf houdende, heeft gisteren een groot gedeelte van tien dag wederom hier ter stede doorgebracht. Om half twaalf ure voormiddag in de residentie aangekomen, werd de vorstelijke vreemdeling aan het Rhijnspoorstation door H. K. H. prinses Hendrik begroet, in wier gezelschap de hertogin aan het Scheveningsche strand vertoefde. Vrijdagavond laat is een jong man, die met den laalsten trein naar Amsterdam zou vertrekken, aan het station van het lloll. spoor gekomen plotseling ineengezakt. Op last van dr. Steinwiens hulp was ingeroepen, naar het ziekenhuis vervoerd, is hij kort na zijne opneming in het geslicht overleden. Hel vermoeden is gerezen, dat de dood het gevolg is van ver giftiging. Ten einde dienaangaande zekerheid te verkrijgen, werd Zaterdag het lijk in het ziekenhuis geschouwd. Het resultaat daarvan is tot dusver onbekend. De overledene bleek later te zijn de student in de geneeskunde E. Hij stond hier in betrekking tot een vrouwspersoon. Nader vernemen wij, dat zijn dood het gevolg is van zellvergiftiging. Men heeft later bij hem een fleschje met Pruisisch zuur op zak gevonden, een van de zwaarste vergiften dat schier onmiddellijk den dood van den gebrui ker ten gevolge heeft. Men mag dus aannemen, dat de drager van het doodend middel op weg naar het spoorwegstation den zelfmoord bedreef. BUI TENLANDSCIIE BERICHTEN. Het Hbl. v. Antw. meldt, dat het nieuwe kabinet gevormd is, en de benoemingen morgen in den Monileur zullen afgekondigd worden. Tevens zal in hel officicele blad het decreet verschijnenwaarbij de senaat ontbon den wordt verklaard. Het kabinet zal vermoedelijk aldus zijn zamengesteld buitenlandsche zaken. Moreau; financien, Malott; hinnenlandsche zaken, Jacobs: justitie. Woeste: openbare werken Van de Peerenboom; koophandel, Bernaert; oorlog, Pontus. Het ministerie van openbaar onderwijs zou brj koninklijk besluit opgeheven worden. De heer Bara zou tot minister van staat worden benoemd. Volgens bericht uit goede bron en in strijd met de medcdeeling van het übl. v. dntw. is den koning Zaterdag de volgende lijst der nieuwe ministers ter onderteekening aangeboden: Malou, voorzitter en financiën; Bernaert, buitenlandsche zaken; Woeste, binuenlandsche zaken; Jacobs, openbare wer ken; Van den Peereboom, justitie; Montpellier, koophandel; Pontus, oorlog. Het kabinet zou geen belangrijke wijzigingen brengen in de grondbegiuselen der schoolwet, en iu beginsel liet ontwerp tot op de nationale reserve aan nemen. In Augustus zou een buitengewone zitting der wetgevende kamers gehouden worden. De processie ter gelegenheid van den kerkelijke feestdag is gisteren te Brussel niet doorgegaan. Andere processies, die tot opeenhooping van menschen aanleiding gaven hadden plaats zonder dat er eenige manifestatie voorkwam. ENGELAND, Uit Korosko wordt aan de Times gemeld, dat te Berber 2000 inwoners, allen mannen, zijn omgebracht. Vrouwen en kinderen werden gespaard. De Mahdi rukte met 35.000 man op mar Dongola, welke plaats hij vóór den aanvang van den Rhamadau zou willen innemen. De majoor Kirchener meldt dat de toestand hachelijk is; hij gelooft dat, indien Dongola valt, de Mahdi onmiddellijk in Egypte zal vallen. Volgens bericht uit Calcutta aan den Standard zon koning Theebau van Birma de koningin-moeder door vergif om In t leven gebracht en de jon gere zuster der Koningin gehuwd hebben. Te Mandalay had een nieuwe brand gewoed. EKANKKIJ K. In de Zaterdag gehouden zitting van den kamer van afgevaardigden heelt de heer llibot het amendement-De Lanessan op liet wetsontwerp be treffende den militairen dienstplicht verdedigd. Hij viel den minister Campe non heilig aan en beschuldigde hem een politiek doel na te jagen, in plaats van verbetering van het leger. Het amendement werd echter met 293 tegen 201 stemmen verworpen. S PANJE Te Xeres zijn zeven leden der bende van de Zwarte Hand. die bij de regeering niet in aanmerking konden komen voor eene verandering van straf, ter dood gebracht. DUITSCHLANffi. Bij de beraadslaging in den rijksdag over de snbventie ten behoeve der stoomvaartlijnen verklaarde prins Von Bismarck, iu antwoord aan den heer Bam berger, dat indien het nut zelve der voorgestelde uitgaven niet onmiddellijk iedereen overtuigde, door geen overredingskracht, hoe groot ook, die over tuiging zou te vestigen zijn. Evenals bij hel Samoa-voorstel had ieder zich reeds zijne meening gevormd; te overreden was stellig niemand, want uit den aard der zaak konden geene cijlers bijgebracht worden, om het onhoud bare van de eene of andere nieening aan teloonen. Decijfers, door den heer Bamberger gegeven, konden niet in ernst als deugdelijk worden beschouwd. De heer Bamberger ging steeds uit van liet eenzijdige economische standpunt zijner partjj. lie bevordering van het üuitsche verkeer met de overzeesche landen, door het regeeringsvoorstel beoogd, liet zich niet onder cijfers bren gen. De regeering meende het echter haar plicht te zijn, den rijksdag in de gelegenheid te stellen, tot die bevordering mede te werken, en acht zich thans van alle verantwoordelijkheid ontheven. Hel voorstel werd ten slotte naar üe budget-commissie verzonden. ««S'F-INÏDIE. BATAVIA, 10 Mei. De gewezen administrateur der tinmijnen te Toboali op Banka, wiens zaak verleden week behandeld is voor den raad van justitie alhier, is heden, wegens verduistering door een ontvanger van gelden die zich uit hoofde van zijne betrekking in zijne handen bevonden, tot een bedrag van meer dan drieduizend gulden, onder verzachtende omstandigheden veroordeeld tot drie jaren gevangenis en ƒ5000 boete. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen. Civiel departement. Verleend: een tweej. verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den secr. der res. Besoeki II. Groeneveldtaan den hulponder wijzeres S. A. Muller; aan den ond. 2' kl. J. F. Den Hollander; een jaar verlof naar Europa, buiten bezwaar van den lande, aan den contr. 2' ki. op de bezittingen buiten Java en Madura J. A. Kroesen. Ontslagen: op verzoek, eervol, de tijd. pred. bij de Prot. gem. te Cheribon, A. Van Davelaar; de comm. 3" kl. bij den post- en lel. F. E. VanDobbeti; de comm. op het res.-kanloor te Telok-Betong (Lamp, distr.) J. J. VV. Hornung; de le comm. bij het dep. der burg. opeub. werken W. Meulenhofl; de lsle comm. bjj de Weesk. te Batavia K. F. W. A. Overdijk. Benoemd: tot ass.-ress. van Tassikmalnja (Preanger-rcg.), tevens vendu-meester, de ambt op nonact A. G. Uljee; tot ass.-res. van Batang (Pekalongan), de contr. le kl. bij het binnenlandscli best. op Java en Madoera K. A. Schneider; tot sec. der res. Besoeki. de ambt. op non-act. C. R. Van der Meer; tot derden subst.-grififier bij het hooggerechts hof, de recht. ambt. ter beschikking te Malang, mr. F. I. E. A. Bade; tot I comm. op het residentie-kant. te Telok-Betong, de ambt. op non-act. 11. W. tlamiltod of Silvertonhil; tot pred. bij de Prot. gem. te Pasoeroean, de pred. te llanda S. H. A. Begeman; le Gheribon. de pred. te Makasser M. Buijs; le Makasser, de benoemde pred. bij de Prot. gem. in Ned. lndië, J. C. Knul- tel; te Banda, de ben. pred. bij de Prot. gem. in Ned.-Indië A. A. L. J. Rouijer; tot le comm. bij de weesk. te Batavia, de ambt. op non-act. C. Knand; tot venfic. 3e kl. bij de in- en uilvoerr. en acc., de ambt. op non-act. J. J. Boeije; bij de comm. tot het alnemen van hel groot ambtenaars-examen: lot lid. tevens pres., I. T. R. S Van den Bossche, oudlid in den raad van Ned-lndië; lot lid, tevens secr., D. Gerth van Wijk, aan het gymnasium Willem III; tot lid: M. C. H. G. Coenen, contr. l"e klasse; dr. J G. H. Gunning, ambtenaar voor de beoefening van de Indische talen te Soerakarta; A. L. Van Hasselt, secr. van den Raad van Ned.-Indië, mr. H. Kuncman, chef der aid. statistiek; mr. A. Nuhout Van der Veen, ref. bij het dep van just.; J. P. Th. Van Numen, ref. bij het dep. van ond.; J. H. F. Ter Meulen, 'contr. 2' kl.; S. W. Tromp jr., contr. 1« kl.; F. Van der Pant en P. II. Van der Kemp, leeraren aan het gymnasium Willem III, te Batavia. Bevor derd: tot landm. 2* kl. de adj.-landm. le kl. F. Ch. Droop en J. W. A. Adér; tot adj.-landm. 2' kl. de adj.-landm. 3< kl. L. Warnsinck, J. II. Evelein, G. J. La Bastide, L. C. F. Polderman, A. W. C. Bake, E. J. Viclor en A. R. Busselaar; tot adj.-landm. 1' kl. de adj.-landm. 2' kl. G. W. Robison, C. A. Decleman, L. M. Knaud en J. G. Van Angelbeek. Departement van oorlog. Verleend: een tweej. verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den luit.-kol. der inf. J. Visser. Ontslagen: op verzoek, wegens volbrachten diensttijd, eervol en met behoud van recht op pens.de luit.-kol, der art. D. C. I. A. Ponse. Bevorderd: tot kol. bij de art., de luit.-kol. van den gen. staf met verlof in Nederland, adj. des konings in gew. dienst, A. R. W. Gey Van Pitlius; bij het wapen der art.: tot luit.-kol., de maj. A. M, P. Krijger, lot maj., de kapt. M. B. Van Slee. Departement van marine. Ontslagen: eervol, de lichtopzichter le kl. L. B. C. Van Rooijen. PER TELEGRAAF. CAIRO, 15 Juni. Krachlens een uitgevaardigd bevel znllen maatregelen genomen worden om den terugtocht van het garnizoen van Dongola gemak kelijk te maken. De tijding van de overgave van Berber veroorzaakte groote bezorgdheid te Assoean, doch het rondvaren van kanonneerbooteu was vol doende om de inboorlingen gerust te stellen. ümrgcrlijkc £>taub. ONDERTROUWD: J. Drinhuysen jm. 29 j. en W. C. Schuddemat jd. 25 j.,C. Griffioen, jm. '22 j. en C. S. M. Slewe jd. 20 j., J. Bon jm. 20 j. en C. Vait den Broek jd. 20 jGüe Haas, jut. 21 j. en J. E. De Graal jd. 19 j. J. Fokken jm. 21 j. en A. Van der Bijljd.25 j. A. Bavelaar jm. 24 j. en J. C. Mecuwesse Jd. 21 j.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2