SOUVERE1N ELIXIR. MET TWEE CENTEN Natuurlijk Mineraalwater uit de „Vicloria-Bron" te Oberlahnslein bij Ems. Verkrijgbaar bij alle handelaren in Minerale Wateren. Eigenaren: ROMMEXIIÖLLEK C0., Rotterdam. PER TELEGRAAF. advertenties. Hel door mij in 1835 iu algemeen gebruik gestelde Leiden, E. IVOOItDI.IK, Breêstraat, Verleden Zondag werd de bevolking van Mnnchen in opschudding ge bracht door eene socialistische manifestatie. In een der drukste straten werden twee nationale vlaggen op een triomfboog weggenomen en vervan gen door twee roode vlaggen met hel opschrift: //Leve de sociale democra tie". Eerst na twee uur arbeids gelukte het der politie ze te verwijderen. Dat geval bracht natuurlijk eene groote menigte op de been. Hel is de eerste maal, dat te Munchen eene demons'ratie van dien atrd plaats had. Den avond te voren was in eene volksvergadering zekere Dollemar lot can- didaat der socialistische partij geproclameerd. De vergadering werd echter daarna door de politie ontbonden. Een en ander trekt te meer de aandacht, omdat het feest der veteranen, dat thans gevierd wordt, veel bezoek naar Munchen lokt. Men wil aan de noordzijde van de Gotihardtunnel een gedenkteeken voor Favre, den ingenieur van het reuzenwerk, en aan de zuidzijde voor de bij den bouw verongelukte arbeiders een gedenkteeken oprichten. Tusschen Duitschland, Italië en Zwitserland worden onderhandelingen hier over gevoerd. Zondag II. is te Pavia een gedenkteeken voor Garibaldi plechtig ont huld. Cairoli hield eene feestrede. De stad was in leestdos. OOSTENRIJK. Verleden Zaturdag is tusschen Slotwina en Bochnia, in Gallicië. brand ontstaan in den postwagen van den trein, die van VVeenen naar Lemberg stoomde. De brand is ontstaan door de ontploffing van een postpakket, het welk, naar men vermoedt, dynamiet bevatte. De postwagen is geheel ver nield en de geheele inhoud verloren gegaan. Persoonlijke ongelukken heb ben ziclt niet voorgedaan: slechts een postbeambte is ligt gewond. De trein kwam ten gevolge van deze gebeurtenis een paar uur te laat in Lemberg aan. Men schrijft de daad aan de Weetier anarchisten toe. ZWEDEN. Uit Kragerö wordt van 6 Mei gemeld: Gisterenavond werden hier door den Deenschen schoener Latona, kapt. Mikkelsen, aan land gezet 6 man der equipage en de kapitein van het brikschip Alma, van Udevalla, dat den 3'n dezer door eene gas-ontploffing totaal vernield werd. De brik was op de reis van Llanelly naar Stockholm, beladen met gewone stoomkool. Gedu rende de reis had men zorg gedragen voor de afleiding van mogelijk zich ontwikkelend gas. ofschoon er aan de laadplaats verklaard was, dat er voor ontploffing geen gevaar bestond. Toen de equipage den 3tn dezer, des och tends te 8 uren, het ontbijt nuttigde, hoorde men op eens een slag als van een feilen donder. Het dek vloog letterlijk in stukken de lucht in, zoodat de stukken daarvan in het marszeil bleven vastzitten, de booten op liet grootluik werden de lucht ingesltngerd, en vielen in stukken neêr; de fok- kemast werd uit het spoor in het kolsem gelicht, zoodat het tuig aan dien mast heen en weder slingerde en elk oogenbltk over boord dreigde te gaan. Het lot der bezetting was nog treuriger. Een matroos werd in een enkel oogenblik gedood, zonder eeltig teeken van leven meer te geven; eenen licht matroos werd het hoofd vermorseld en verbrand, zoodat het bijna eene vormc- looze massa scheen; den tweeden stuurman werd haar en baard afgebrand, en hij kreeg zware brandwonden aan hoofd en handen; de man aan het roer werd met het hoofd tegen het dek geslagen en beet zich daarbij de tong stuk, terwijl den stuurman een vinger bjjna werd afgescheurd. Geen ontkwam er ongedeerd aan de ramp. Toen men, nadat de eerste schrik voorbij was, eenigszins lot bezinning kwam, vreesde men dat het schip zou zinken, daar hel telkens wanneer het in de hooge zee overging, water schepte en het tuig van den fokkemast steeds dreigde neer te vallen. Men hield recht onder den wind, en de weinige mannen, die in zooverre onge deerd waren gebleven, zetten noodsignalen op. Te 12 uren 's middags hield de Latona op de brik al, en door de hulp van eene groote boot, die inmid dels van eene bark van Stavanger ter redding was uitgezonden, werd het werk der overbrenging van arme verslagenen en der gewonde manschappen veel vergemakkelijkt. Aan boord der Latona gekomen, werden zij het voor werp der liefdet ijkste verpleging en der zorgzaamste behandeling Van de uitrustingen werd slechts zeer weinig gered, zoodat de manschap van bijna alles ontbloot was. Men verliet de brik in de Noordzee. 25 kwartrnjjl NO van hel vuurschip Leman 4' Otoer Verscheidene der schepelingen zullen hier hoogst zeker onder geneeskundige behandeling komen, eer er aan ge dacht kan worden, hen naar hunne woonplaatsen in Zweden te zenden. Als eenig mogelijke oorzaak voor de ontploffing moet men aannemen, dat er iu het volkslogies een lucifer is aangestoken en dat deze misschien door het dek opstijgende gas heeft doen ontbranden. Dit treurig ongeluk is eene ernstige waarschuwing voor ieder schip, om de grootste omzichtigheid in acht te nemen bij het behandelen van ladingen steenkool, in de havens in Bristolkanaal ingenomen. Jaarlijks komen ontploffingen voor van gas. dat zich uit deze kool ontwikkelt, ofschoon die zelden zulk een verschrikkelijk karakter aannemen, als in dit geval. voorgestelde motie van wantrouwen in de regeering verworpen met 303 tegen 275 stemmen. De Parnellisten stemden tegen de regeering. RECLAJ1E9. per dag kan men zijn ligchaam goed schoonhouden en zich dus behoeden voor een heirleger van kwalen, welke voortspruiten uit storing in de voe- dings- en spijsverteringsorganen. Wij bedoelen het gebruik van de Zwit- sersche Pillen van den Apotheker R. Brandt. Te verkrijgen in alle apotheken. AKADEMIE-WIEEWS. PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Den 14d,n Mei de heer J. H. Andries, geb. te 's Gravenhage, in de rechts wetenschap, na verdediging van zijn akademoch proefschrift: Aanteeke- ningen op Art. 1197 B. LP. naar aanleiding van de wet van 8 Juli 18/5, S. 95. burgerlijke Sjfattb. Van 9 Mei tot en met IA Mei 1884. BEVALLEN: J. C. v. Biemen.geb Hof kens, Z. M. P. Knotter, geb. De Ko ning, J. M. Wiekhart, geb. v. Weeren, Z. - J. v. d. Zeeuw geb. Suttorp, Z. L. Janssen, geb. v Veen.Z W. C. lie Nie, geb. v. Borselen.Z. - S. v. ri. Kamp, geb. v. Kampen, Z. - P. Ottwerkerk, geb. De l'Ecluse, Z. G. W. v. Dijt. geb. Eggink, Z. L. Oudshoorn, geb. Pillekers, Z. en D. S. S. Rietbergen, geb. Robijn. Z. C. E. Wiebosch, geb. v. Wiekera, D. J. C. Flanderhjjn, geb. Gorree. D. OVERLEDENJ. P. J. HannaartZ. 1 m. J. Stoute, D. 1 m. A. Verver, Z. 15 m. - A. M. BredewoldD. 4 m. F. De Monnik, geb. Blom 38 j. H. Hage- man, D 4 m. C. Hillenius, Z. 14 j. - J. C. Bik, geb Krombergs, Z. levenl. J. Neutchoom, Z. 14 m. C C Delger, D.4 j. J Rietveld24 j. J. J. Van Leeuwen, 71 j. - J. J. v. Buuren. Z 4 j. J. Boot, geb. Coppy, 76 j. - T. Mark, D. 4 j. - L. Knotter, 6 j. - J. Kukler, D. 3 m.-- P. C. Froon76 j. J. J. Oli vier, Z. 1 m. - M. VV. v. d. Wiek, geb. Meiilenaar, 82 j. R. Bey, D. 12 m. L. OudshoornD. 1 d. H. De Rijk, geb. De Ru, 69 j. GEHUWD: L. van der Linden, jm en C. G. Larrewijn. jd. G. Bavelaar.jm. en J. Wetselaar, jd. P. J. Jongbloed, jm en A J. Ranselaar, jd. F. Yosa.jm. en H. M. Veenswgk. jd. - D. J. Velberg. jm en E. Ouwerkerk. jd H. Bink jm. en S. Krel. jd - J. Optendrees jm enJ. W Optendrees, jd. H. Klein. jm. en A. Groenendijk, jd. P A Harteveld, jm. en F. C. Frankhuizen, jd. W. F. Mulder jm. en J. Smit. jd. - G. S. Popp, ]m en J. P. C. van der Meer, jd. J. Kwaadgras jm. en J. M Moene jd. D. M. Laman, jm. en A. Wallejd. - P. J. van der Kaay, jm. en W. Eskens, jd. Jaarlijksche verkoop circa 3 millioen Flesscken en Kruiken. NEW-YORK, 13 Mei. Volgens bericht uit Laguayra van 29 April was daór het gerucht verspreiddat de generaal Crespo tot president van Vene zuela zou benoemd zjjn. LONDEN, 14 Met. Het lagerhuis heeft de door sir Michael Hicks Beach Heden overleed te Leeuwarden, op bijna tachtigjarigen leeftijd, onze ge liefde Vader en Behuwdvader GERARD TJAARD NICOLAAS SURINGAR. W. F. R SURINGAR. Leiden, 13 Mei 1884. S. SURINGAR, Valckenier. De ondergeteekenden betuigen, mede uit naam hunner beide Zonen, hunnen welgemeenden dank voor de talrijke en hartelijke bewjjzen van deelneming, die zij dezer dagen, bij de viering van hun zilveren huwelijksfeest, hebben ondervonden. F. A. VERSTER VAN WULVERHORST. E. M. VERSTER VAN WULVERHORST, Leiden, 13 Mei 1884. Van Kaathoven. Zij die iels te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den boedel en de nalatenschap van wijlen den Heer JOHAWWE8 HEWDR1CUS ROESTEEW, gewoond hebbende te Leiden en aldaar op den 8",tn Januari 1884 overleden, worden verzocht daarvan vóór den 20""> Mei 1884 opgave of betaling te doen ten kantore van A. VAN LEEUWEN, Notaris te Leiden, Het voorschrift van dit middel is gevonden onder denagelaten papieren van den beroemden Zweedschen Geneesheer YERNETdie in den hoogen ouderdom van honderd en vier jaren is overleden, terwijldeszelfs vader en grootvader den leeftijd van honderd twaall en honderd dertig jaren hebben bereikt. Het was een familiegeheim, waarover hij zich in dezer voege uit laat: Aan het dagelijksch gebruik van dit Likeur wordt het lang leven van dit geslacht met regt toegeschreven Dit middel onderhoudt voortdurend de gezondheid, zonder dat men eenig ander geneesmiddel noch aderlating be hoeft. Hel herstelt de kracht, wekt de levensgeesten op, neemt bevingen en aandoeningen der zenuwen weg, benevens alle onreine en slijmachtige stollen uit de maag, welke oorzaak zijn van slechte spijsvertering, alsook zuur, scheele hoofdpijn en oprispingen; het doet de misselijkheid bedaren, doodt de wormen en maden, verlicht de waterzuchtigen en bevordert de maandelijksclte zuivering der vrouwengeneest de witte vloed ep geeft de gezonde gelaatskleur en bij vermagering hel verloren vleesch weder en pur geert onmerkbaar en dat wel zonder snijding in het lijf, en is alzoo van groot nut voor obstructiën of verstopping van den onderbuik. Hel neemt alle tusschenpoozende of afwisselende koortsen weg. Alle hoedanigheden van dit middel op te geven is overbodig, want in één woord: het is de Herstelling der menscltelijke natuur, omdat het tegen alle kwalen meer of min nattig werkt. Prijs per Flacon /'l, 50 en 30 Cents, Met gebruiksaanwijzing alleen echt verkrijgbaar: te 'sHage, SNABILIE, Apotheker, Buitenhof; Gouda, A. WOLFF Drogist, Groolemarkt, en meer bekende Dépöts in andere steden. J. E- G. GEEAEEE Geneesheer Corresp. Lid van het Genootschap ter bevordering der Genees- Heel-, Verlos-, Schei- en Natuurkunde, te Nieuwer-Amstel.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3