LEIDSCHE €01 It A XT. voor NEDERLAND. 18*4. Hf®. 112. MAANDAG 12 MEL STADS-BERICHTEN. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. A D V E R T E N T IE N. gevestigd te 's Gravenhage. Agent voor Leiden en omstreken Mr, J. S. D. VAN DOORN, te Leiden. Üe Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p, p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.—iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. By deze Courant behoort een Bijvoegsel. •De BURGEMEESTER van Leiden-, Gelet op art. 21 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad n°. 134); Jlrengt ter kennis van de ingezetenen, dat in de afgeloopen week geene lijders aan Mazelen zijn overleden. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 10 Mei 1884. DE KANTER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien het adres van P. W. Van Hoogstraten, houdende verzoek om ver gunning tot oprichting van eene likeurstokerij in het perceel aan den Ouden Rijn n«. 57; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bjj deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bjjlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag den 24"" Mei aanst.'s voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 10 Mei 1884. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Brengen bij deze ter algemeene kennis dat de passage over de Oude Harepoortsbrug op Baandag 13, Dinsdag 13 en Woensdag 14 Biel a. s. en die over de Janvossensteegsbrug op Donderdag 15 en Vrydag 16 Biel a.s. wegens herstelling voor rij- en voertuigen zal zjjn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTERBurgemeester. Leiden, 10 Mei 1884. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 10 Mei. Op Zondag en Maandag 1 en 2 Juni aanst. zal alhier in het Nuts- gebouw de jaarlijksche algemeene vergadering worden gehouden van het Algemeen Nederlandsch Werklieden-Verbond. De eerste zitting, 'smorgens te 12 uren, is bepaaldelijk gewjjd aan de berinnering van het 12%-jarig bestaan des verbonds, terwijl des namiddags te 6 nren van dien dag eene huishoudelijke zitting zal worden gehouden. Op den tweeden dag zal des morgens te 10 uren eene vergadering worden gehouden, waarop, na gedane mededeelingende volgende punten zullen worden behandeld: "Wat kan het verbond doen om zijnerzijds degelijk te werken tot het verkrijgen van het algemeen stemrecht?" "Kan het invoeren eener internationale staats- rechtbank niet zeer veel bijdragen tot oplossing der sociale quaestie?" Wat kan het verbond tot bevordering van zulk een rechtbank doen?" "Wat kan het verbond doen om gelijke rechten onder de afdeelingen te verkrijgen en om in aanzien te stijgen?" "Zou er niet wat gedaan kunnen worden om de IVerkmansbode meer populair te maken?" "In hoeverre kan het Alg. Ned. Werklieden-Verbond medewerken tot eene billijke oplossing der eedsquaestie"Wat kan vanwege het verbond worden gedaan tot het op leiden van sprekers in het belang der werkmanszaak?" "Wat kan hel verbond doen tot handhaving der Zondagswet; inzonderheid tot bevordering van het sluiten der kroegen en openbare plaatsen waar drank te koop is op Zondag?" "Strekt de voeding op de scholen tot verbetering van de maatschappelijke toestanden of niet?" Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 40 tot 58 volwassen personen en 2 tot 4 kinderen. Te Amsterdam is eergisteren op 74-jarigen leeftijd overleden onze voormalige stadgenoot, de heer J. H. Gebhard, tot voor weinige jaren boekhandelaar aldaar. Als uitgever van menig belangrijk werk en bestuur der van de Vereeniging tot bevordering van de belangen des boekhandels heeft de overledene meermalen getoonddat de belangen van den boekhan del hem zeer nauw aan het harte lagen. Zijn verscheiden wordt dan ook door allen, die hem in zjjn werkzaam leven leerden hoogachten, zeer betreurd. Gedurende de afgeloopen maand April zijn per Rijnlandschen stoom tram (Leiden - Katwijk) vervoerd 18468 personen, met eene opbrengst van ƒ3176.925, opbrengst goederenvervoer en diversen ƒ239.86, vervoerde post pakketten t 31.20, totaal 3447.98. Van af 1 Januari tot en met uit. April 1884: aantal vervoerde reizigers 66082, opbrengst 10766.24, goede renvervoer en diversen 720.65, vervoerde postpakketten ƒ62.00, totaal 11548.89; zijnde per dag-kilometer f 11.02. In het Staatsblad n». 53 is opgenomen de wet van den 23"" April 1884, houdende goedkeuring der internationale overeenkomst tot bescherming van den industrieelen eigendom; in het Staatsblad n°. 85 de wet van den 26"" April 1884, verklarende het algemeen nut der onteigening van eigen dommen, noodig voor de verhooging van den Dierenschen of Prinsendijk en van den Ellekomschen overlaat in den weg van Dieren naar Doesburg; in het Staatsblad n». 86 de wet van den 26"" April 1884, verklarende het algemeen nut der onteigening van eigendommen, noodig voor den aanleg van een locaalspoorweg van Rutirloo naar Doetinchem;in het Staatsblad n». 87 de wel van den 26"" April 1884, verklarende het algemeen nut der ontei gening van eigendommen, noodig voor den aanleg van een kanaal van Am sterdam naar de Merwede; gedeelte tusschen de sluis tot scheiding van Vecht en Vaartschen Rijn bewesten Utrecht en de Lek; in het Staatsbladn«. 88 de wet van den 26"" April 1884, verklarende het algemeen nut der ontei gening van eigendommen, noodig voor den aanleg van een kanaal van Am sterdam naar de Merwede: gedeelte van den St. Anthoniedijk (gemeente Die- men) tot de Oude Vecht te Nigtevecht; en in het Staatsblad n°. 89 de wet van den 26"" April 1884, tot toekenning van schadeloosstelling ten be hoeve van vaartuigen, welke ingericht moeten worden, ten einde onder de vaste brug bij Baanhoek te kunnen doorvaren. Door den heer dr. H. Ten Kate Jr. zijn ten behoeve van het rijk op zijne reis door Noord-Amerika aangekocht de voorwerpen, waarvan de Stc. van heden eene opgaaf bevat, en die in 'srijks ethnographisch museum te Leiden zijn opgenomen. Blijkens een bjj het departement van marine ontvangen rapport van den commandeerenden officier van Zr. M». schroefstoomschip Tromp van de Congo rivier dd. 29 Maart jl.is die bodem den 19" dier maand te San Paul de Loando aangekomen en zou hijna een bezoek gebracht te hebben aan de Congo en Maculla, den 31" daaraanvolgende de reis naar Liberia vervolgen. Aan boord was alles wel. Stc De minister van marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, aangezien thans een voldoend aantal studenten aan de universiteiten, ter op leiding tot officier van gezondheid bij de zeemacht aanwezig is, tot nadere bekendmaking, geen studenten in de medicijnen voor rekening van het depar tement van marine worden aangenomen. {Zie verder het Bijvoegsel Heden ontvingen wij de tijding, dat onze Broeder en Zwager FREDERIK NICOLAAS SCHNEIDER, te Nijmegen, is overleden, na eene korte onge steldheid, in den ouderdom van 46% jaar. W. SCHNEIDER en Echtgenoote. 9 Mei 1884. C. J. DE HAAS en Echtgenoote. De Heer en Mevrouw WILLINK KETJEN LAMBERTS, betuigen hun dank voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen bjj de geboorte van hunne Dochter. Bezoeken worden afgewacht Maandag 12 Mei.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 1