BUI TENLANDSCHE BERICHTEN. PER TELEGRAAF. van de kamer van koophandel en fabrieken te Zutfen, om bel postkantoor des nachts door eene schildwacht te doen bewaken. Het vervoer van ijzererts uit Overijsel naar Duiischland is tegenwoor dig zeer' groot. Onlangs werd medegedeelt, dat in Den Bosch eene oude vrouw was gestorven, die door niet minder dan zestien personen in een begrafenisfonds was ingeschreven. Een dergelijk geval heeft plaats gehad met betrekking tot den in hel gasthuis te Breda overleden 65-jarigen J. Dane, die wel niet door 16, maar toen door zeven personen in dergelijke fonds was ingeschreven. In de beruchte Keizerstraat te Breda heeft gisteren een moordaanslag plaats gehad, die zich volgenderwijze moet hebben toegedragen. Zekere K., een broeder van den in arrest genomen kastelein uit het beruchte huis, dat in de vorige week geheel is uitgebrand, verzocht zijn huisbaas even met hem zjjne woning te gaan bezichtigen. Deze voldeed hieraan, doch boven geko men sloot K. op een gegeven oogenblik de deur van de kamer, waarin het tweetal zich bevond, en vloog vervolgens zijn huisbaas aan en takelde hem geweldig toe. Vervolgens deed hjj eene poging om hem te worgen, en de inmiddels op het moordgeroep toegeschoten hulp kwam nog juist bij tijds om den aangevallene te bevrijden en hem onder geneeskundige hulp te stel len. De dader werd naar het huis van arrest gebracht. Aan den Slotschendijk tusschen Roon en Poorlugaal is door het om vallen van eene lantaarn eene bouwhoeve eene prooi der vlammen geworden. Drie koeien kwamen b(j den brand om. s GKAVENHAGË, 26 April. Door Z. M. is J. H. Van Ojjen, veearts te Haarlem, benoemd tot plaats vervanger van den districtsveearts wien Alkmaar als standplaats is aange wezen. De landbouwer uit Serooskerke, beschuldigd van diefstal eener hoe veelheid centen uit de toonbanklade van een bakker te Middelburg, is heden door het gerechtshof te 's Gravenhage deswege veroordeeld tot 3 maanden celstraf; den Rotterdamschen kantoorbediende die zich ten nadeele zijner patroons schuldig maakte aan misbruik van vertrouwen en valschheid in een onderhandsch geschrift, werd een celstraf van veertien maanden twee boeten van ƒ12.50 en twee van ƒ50 opgelegd. Op de eerste algemeene vergadering der Hollandsche landbouw- en kolonisatie-maatschappij in Hongarije, gevestigd te 'sllage, den 12den dezer alhier gehouden, is na goedkeuring der balans het eerste dividend vastge steld op /38 per aandeel, uitmakende 6 pCt. 'sjaars van de stortingen op de aandeelen, lerwjjl hel overblijvende saldo van ƒ391.22 op winst en ver lies is geschreven. Donderdag vierde de's Gravenhaagsche vereeniging tot beoefening van het jachtrijden haar 6-jarig bestaan. Aan den jachtrit werd door ongeveer 25 ruiters deelgenomen. Ten slotte werd in de plaats van de gewone wijze van vangen van den vos eene prijswedren gehouden. Daaraan namen 6 ruiters deel (alleen zij, die de geheele jacht hadden medegemaakt en over alle hin dernissen gesprongen haddenkonden er aan deelnemen) De prijs, een kunst voorwerp, werd gewonnen door jhr. I. J. Quarles van Uflord, luitenant der huzaren. Tal van dames woonden het feest bij. ENGELAKD. De heer Dodson verklaarde in het lagerhuis dat de regeering zich ver- eenigt met het besluit, door hel huis ten opzichte van het wetsontwerp op den vee-invoer genomen. Alleenlijk stelt zij een nieuw amendement voorop art 1. De strekking van dit amendement is, om aan de regeering zekere bevoegdheid toe te kennen bij de toepassing van het verbod lot invoer van vee. De internationale tentoonstelling in het Crystal-palace te Sydenham werd Woensdag door den Lord-mayor van Londen in 't bijzijn van een zeer talrijk publiek geopend, (lp het groote Handel orkest werd een monster concert ge geven door 250 muziekanten en 225Ö zangers en zangeressen. Volgens de Standard is eene schikking tusschen het liooger- en lager huis betreflende den invoer van verdacht vee waarschijnlijk. Een noodlottige brand brak Woensdagmorgen vroeg te Londen uit in de herberg The Bell, in Old Bailey. Drie |onge vrouwen: de zuster van den eigenaar en twee buffetjuffrouwenkwamen om het le»en. Een paar letter zetters, die te liali twee van hun werk terugkeerden, ontdekten bij liet voor bijkomen, dat hel achtergedeelte van de oude Inrberg in brand stond, en zij waarschuwden onmiddellijk de politie en de brandweer. Een oogenblik later kwam uil een overdekte zijgang de eigenaar, buiten ziclizelven van ontstel tenis. Hii was laat thuis gekomen en nog niet te bed gegaan, toen hij den brand ontdekte. Onmiddellijk waarschuwde hij de drie vrouwen, die op den bovenverdieping sliepen, en snelde naar beneden. Daar bemerkte hij,dat de vrouwen hem niet gevolgd waren. Zij bleven een oogenblik achter, om eenige noodige kleedingslukken aan te trekken, en in dat korte oogenblik hadden de vlammen haar den uitweg afgesneden. De brand verspreidde zich met groote snelheid door liet oude uitgedroogde buis, en de spoedig aangerukte spuiten vermochten niet veel er tegen. De drie ongelukkige vrouwen zag men nu weldra voor een der vensters op de tweede verdieping verschijnen. Maar liet bleek onmogelijk haar te redden. Er was een brandladder bij de hand, lang genoeg om hel venster te bereiken, doch zij was stevig met ket tingen en sloten vastgemaakt en een onvergeeflijke omstandigheid de sleutel was niet bij de hand. liet bleek onmogelijk de vrouwen over de daken te bereikenen alle verdere pogingen tot redding werden mede ver ijdeld door den bouw van het oude huls. Zoo moest men de ongelukkige vrouwen aan haar lot overlaten. Het duurde niet lang of zij verdwenen van het venster en later werden zij treurig verbrand teruggevonden. Men slaagde er in, de omstaande buizen nagenoeg geheel voor de vlammen te bewaren. Uit Madrid wordt aan de Times bericht, dat de Spaansche republi- keinsche partij de oorzaak is van Aguero's expeditie op Cuba Zij heeft hem hervormingen op het eiland toegezegd, zoodra de Spaansche republiek gevestigd zou zijn. De Standard behelst de lijding uit Madrid, dat men daar voor eene daling der Spaansche fondsen vreesde wegens de republikeinsche beweging, ofschoon de regeering verzekerd is dat de openbare rust geen gevaar zal loopen. Er zijn buitengewone maatregelen genomen te Barcelona, Valencia en in andere oostelijke havens. Naar the. Ilai y News verneemt, is een plan op 't getouw gezet om een ongeveer '200 man sterk korps vrijwilligers uit te rusten, dat zich lol taak zou stellen om Gordon uit Khartoem te redden. De Daily Telegraph verneemt uit Caïro. dat het 75'" regiment te Assioet reeds sterk met koorts eu door de hitte met zonnesteek geteisterd wordt. Te New-York heeft men, bjj een man, die in een der gasthuizen zelf. moord pleegde, eene Itelsche machine gevonden. Uit eenige bij hem gevonden papieren bleek, dat hy het voornemen had, eerlang de zee over te steken. Hel stoomschip Alert, door de Engelsche regeering aan de Vereenigde Staten geschonken voor de Noordpool-exprditic ter opsporing van de reizigers Greely en de zijnen, is nu te Brooklyn aangekomen. Hel vertrekt den 10'» Mei en het zal niet verder Noordwaarts gaan dan tot het Littleton-eiland. Een ander stoomschip, de Bear, vertrok eergisteren, en een derde, Thetis gaat de andere week. FRANKRIJ K. De Transvaalsche deputatie is gisteren door den president der repu- bliek ten gehoore ontvangen. Zij begeelt zich heden naar Bordeaux, om van daar naar Lissabon te vertrekken. Naar gemeld wordt, heeft de minis ter-president zich bereid verklaard onderhandelingen met de regeering der Transvaal aan te knoopen over het sluiten van een handelstractaat op den voet der meest begunstigde natie en om een Fransch consul-generaal te Pre toria te benoemen. Ismail-pacha, de gewezen Khedive, is met een gevolg van 14 personen te Parijs aangekomen. De heer Patenótre is naar Marseille vertrokken om er aan boord ie gaan van de lndisch-Chineesche mailboot en verder naar Hué. Uit Shanghai wordt gemeld: Het gerucht betreflende den dood van den onderkoning van Yunnan, en dien van prins Kling word) tegengesproken. Door de Chineezen wordt verzekert, dat Taut-Suns-Tang, lid van helgroot- secretariaat, naar het zuiden zal gezonden worden. Deze staatsman staal bekend als vijandig gezind jegens de vreemdelingen. Volgens offlcieele dépêches uit Cuba is de bende van Aguerro uiteen gejaagd en zou deze laatste niet meer dan 5 man bij zich heboen. Daar de oogst van rietsuiker is afgeloopen, hebben de brandstichtingen der vrijbuiters slechts weinig schade veroorzaakt. ITALIË. Gisteren zou te Rome de eerste zoogenaamde Derby-wedrennen, daar il Derby Reale genoemd, plaats hebben, met het doel om het tokken vm Italiaansche paarden en den invoer van volbloedrassen aan te moedigen. He koning heeft een jaarlijkschen prijs van 24000 lire aan den winner toegezegd, Voor het hof van assises te Catania zal eerlang een monsterproces be handeld worden. Het geial beschuldigden bedraagt niet minder dan 300 en dat der getuigen bereikt liet cijler van 1500 Een 3u0-tat advocaten zal hierin optreden. De beschuldigden zijn allen leden van het m.sdadige ge nootschap, bekend onder den ii-am van Maflia. Daar de gerechtzaal niet groot genoeg is om zooveel schuldigen te plaatsen zullen het verhoor eg de pleidooien gehouden worden in de Benedictijner kerk. Verleden jaar werd een afschuwelijke moord door zekeren Emilio Fal- laci te Livorno gepleegd op zekeren Mnnli en zijne vrouw. Bij de scliou wing van de lijken der echtelingen Monti kwam aan het licht dat op ge lijke wijze als zij in het jaar 1879 zekeren Fonio, een geldwisselaar, was vermoord. Het is thans gebleken, dat werkelijk Euiilio Fallaci de moorde naar is van Fonio. Fallaci zal verder nog terectit staan wegens een vierde» moord, in Februari 1882 te San-Lorenzo gepleegd op een bediende by een groot bankiershuis. D1IIT9CIILAVD. Keizer Wilhelm heeft den uit hel zuiden teruggekeerden minister van binnenlandsche zaken, den heer Von Puitkamer, bij zich ten gehoore ont vangen. Aan den Duitschen bondsraad is een voorstel ingezonden tol het oprich ten van gesubsidieerde Mailstoomvaartlijuen van Duitsche havens op Indiê en China en op Australië. Beide hoofdlijnen zullen vierwekelijkscbe afvaarten moeten hebben. Het contract wordt voor 12 tot 15 jaren verleend. Het subsidie voor beide lijnen te zaaien kan een maximum bereiken van vier millioen mark jaarlijks, en zullen bestreden worden door het departement van de Duitsche rijkspost, dat over het loopende dienstjaar een batig saldo verwacht van 21 millioen mark. Prins Von Bismarck is door eene lichte verkoudheid aangetast en ge noodzaakt zijne kamer te houden. Dinsdag zal de inschrijving plaats hebben op de nieuwe Russische lee ning, die tot den koers van 89 zal worden uitgegeven; (Pondsterling gere kend tegen 20.43 mark) vijf millioen z"ii bestemd voor de inschrijving t« Petersburg. tien millioen voor die van hier en Amsterdam liet bedrag der leening is bestemd voor dertien speciaal daarvoor ontworpen spoorwegen, De coupons en uitgelote stukken worden aan de Russische belastinsbureant in betaling aangenomen. De coupons worden in Berlijn in Mei en November betaald. (Pond sterling 20.43 mark) en ook te LondenParjjs en Amsler dam tegen den koers van den dag betaalbaar gesteld. Heden zal te Darmstadt het gedenkteeken onthuld worden op het graf van Flotow, den componist van Martha. Bij Davos is eene Hollandsche dame, wier naam niet wordt medege deeld, bjj een bocht in 't gebergte uitgegleden en gedurende acht uren boven een afgrond van 150 voel diepte blijven hangen aan een boomtronk, totdat men, haar missende, aan het zoeken ging, haar vond en met levensgevaar redde. OU9TEAKIJ Keizer Frans Jozef heeft den Sultan van Turkije per telegraaf dank gezegd voor de schitterende ontvangst, welke hij aan den kroonprins en tie kroonprinses deed ten deel vallen. Een depêche uit Lemberg meldtdat de anarchisten gepoogd hebben het poliiiebureel te Krakau door dynamiet in de lucht te doen springen, Een werkman. Malankiewicz geheeten, werd door het neervallend puin gewond. Eenige gendarmes, Zondag II. uit Briinn (Vloravie) naar het arbeiders plaatsje ilussowiiz gezonden, zijn spoorloos veidwenen, alsmede een audit gendarm en een honger politiebeambte, die zich tot onderzoek naar bet plaatsje begaf. Men vreest dat zij door anarchisten vermoord zijn. Drie Rus sische zijn te Kroonstad gevat, als verdacht van nihilistische kuiperijen. Naar de Russische dagbladen melden, is het dezer dagen in Siberië veel warmer dan op eenig punt van Euiopa. BERLIJN, 26 April. In de heden gebonden vergadering der commissie in zake de socialistenwet, deelde de minister van staat Boetticher mede, dat een wetsontwerp der Pruisische regeering. betreffende het gebruik van ont plofbare sloffen, weldra bij den bondsraad zal inkomen. Te Leiden ter Boekdrukkerij van GEBROEDERS AlURÉ voofkeen J. C. DhabW

Leydse Courant | 1884 | | pagina 6