Openbare Verknoping van Cokes ZALF HOLLOWAY. jocht dat zjjne cliente zou bljjven genieten de vrjjheid die haar gelaten was eD hoopte, dat, mocht het bewijs van schuld worden aangenomen dan te- tens hare ontoerekenbaarheid zou gelden. Na re- en dupliek begaf het hof zich in raadkamer. Hel deed daarna uitspraak, oordeelde het ten laste gelegde niet naar eisch van rechten be wezen en sprak het meisje vrjj. Gisterenmiddag nam de heer J. M, IJzerman, mr. smid alhier, bekend door zjjne langjarige proefnemingen om brandgevaar te verminderen, eene welgeslaagde proef met een eenvoudig en beknopt werktuig om personen oil de hoogste verdiepingen van gebouwen te redden. Aan den voorgevel m het ministerie van buitenl. zaken was buiten aan een dakvenster een haak geslagen. Langs eene door in elkaar geschoven stokken naar boven aangereikte lijn wordt een stevig dik koord opgeheschen, dat over den haak wordt geslagenwaarvan een uiteinde bevestigd is aan het onderdeel van bet ijzeren toestelletje, door hetwelk het koord over een katrol loopt, om op een verren afstand over een windas op den grond te worden afgewon- jen. Behalve die katrol bevat het toestel een windvanger, een soort van dubbel scheprad, om de zuiging te verminderen bij het nederdalen en twee jjzeren haken van onderen, aan een waarvan een stevige riem is bevestigd, die, om het lijf geslagen, om den anderen haak moet worden omgeslagen. Bewerking nu is zeer eenvoudig: het toestel wordt omhoog getrokken, de Ban op het dak pakt den riem, slaat hem om zijn lichaam en bevestigt dien aan den haak en laat zich zakken. Door zijn gewicht daalt hij met het toestel langs het touw waarover het katrol loopt, terwijl de windvan ger eene te snelle nederdaling belet. Die proef werd bijgewoond door de ministers van buitenl. zaken, binnenl. zaken en oorlog, den burgemeester en andere autoriteiten, die allen den heer IJzerman voor zijne vernuftige rinding tevredenheid betuigden. Naar het D. v. Z. en 's Gr. verneemt heeft de Maatschappij Zeebad- Scheveningen aan de alhier gevestigde "Nederlandsche Maatschappij voor elec- triciteit en metallurgie de verlichting van het Terras en de Kurzaal voor het aanstaande seizoen opgedragen en is van wege de directie dier maat schappij reeds met de werkzaamheden een aanvang gemaakt. Wellicht vinden nu ook het bestuur der «Société des Galeries" of de direction en eigenaren van andere hotels en etablissementen in den omtrek van het Badhuis aan leiding om van de gelegenheid tot aansluiting van hun perceelen aan deze electrische lichtbron gebruik te maken. BÜI TE^LANSCHE liERHTHTEN. BELGIE. Na verwerping van verschillende amendementen heeft de kamer der ver tegenwoordigers heden, met 61 tegen 21 stemmen, het wetsontwerp aange nomen, strekkende tot wijziging der kieswet. Tengevolge van de faillietverklaring van de Société Force et Lumière. uilgesproken door de Brusselsche rechtbank van koophdndel. heeft zich de beruchte Belgische bankier Philippart van Parijs naar Brussel begeven, doch onder vrijgeleide, daar hij anders, nog eene gevangenisstraf van 6 maanden ill zjjn vaderland te ondergaan hebbende, zou zijn in arrest genomen. Te St. Nicolas werd verleden week door iemand een kastje bjj een meu belmaker gebracht, waaraan eenige herstellingen verricht moesten worden. De werkman, die de kast onderhanden kreeg, ontdekte een geheim deurtje inde kast en vond er eene som van 130.000 fr. achter verborgen. De man heeft dezen schat onmiddellijk den eigenaar der kast ter hand gesteld. ENGELAND. De internationale tentoonstelling in Crystal Palace zal den 23™ April door den lord-mayor van Londen plechtig geopend worden. Ernstige onlusten gebeurden Maandag te Kidderminster tengevolge van het staken van den arbeid door de tapijtwerkers, die verstoord waren over het deelnemen van vrouwen aan het werk. De belhamels vernielden en plunderden verscheiden huizen van inpopulaire personen, die, om de woede van het gepeupel Ie ontgaan, de vlucht moesten nemen. Velen werden door steenworpen gekwetst. Eerst toen uit Birmingham militairen waren aangerukt om de numeriek te zwakke politie te versterken en arrestaliën te doenbedaarde allengs het oproer. Boosdoeners hebben gepoogd een geheel dorp in North Lancashire, Cork genaamd, in eens in brand te steken. Overal vond men petroleum tegen de huisdeuren en in kelders en op vele plaatsen brandend papier, lucifers en andere stoflen om brand te doen ontstaan of te bevorderen. Op drie plaatsen brak de vlam uit, maar werd spoedig gebluscht. De daders zjjn onbekend. Uit Cairo wordt bericht dat het geschil tusschen den heer Clifford Lloyd en Nubar-pacha op bevredigende wijze uit den weg is geruimd. Beiden zullen op hun post blijven, krachtens eene overeenkomst, waarbij bepaald wordt, dat de heer Clifford Lloyd zijne werkzaamheid zal beperken tol de functiën van onder-secretaris, aangezien hij Egyptisch en niet Engelsch ambtenaar is. Sir Evelein Wood heeft Woensdagmiddag eene dépêche ontvangen van Generaal Gordon, uit Khartoem dd. 1 April, welke meldt, dal het gevecht van den 30™ Maart den opstandelingen 40 dooden, 8 gekwetsten, en 16 paarden heeft gekost. In den nacht van den 31™ werden eenige geweer schoten gelost op het paleis. Berichten uit Birma melden, dat te Mandalay een groote brand uitge barsten is. De halve stad is verwoest. Een officiëel onderzoek naar de ramp van de Daniël Steintnann is ingesteld geworden. Duikers zijn algezonden om den staat van het wrak te onderzoeken. Zij hebben geene lijken gezien, doch waren niet in de kajuit tnsschen dek geweest en gelooven zij. dat de lijken door eene onderzeesche strooming weggevoerd zullen zjjn. Een weinig lading is geborgen. De jongste berichten uit Mexico, te New-York ontvangen, zijn van meer geruststellenden aard. De regeering schijnt tot meer toegevendheid geneigd te zijn. Te Mayari, op het eiland Cuba. is dezer dagen eene negerin overleden die honderd en dertig jaren oud was en tot het laatst toe in het bezit van al hare vermogens bleef. FBANKRU K. De Temps berekent, dat door de werkstaking van Anzin de werklie den sedert 21 Februari 1,200,000 fr. verliezen, terwijl er 217,000 ton (eene waarde van 2,604,000 fr. vertegenwoordigende) minder is geproduceerd. In den nacht van Zondag op Maandag is de sneltrein, komende van Avri- court tusschen Bar le due en Lodgeville ontspoord. Daar de trein met eene snelheid van 60 mijlen per uur reed is het wonder, dat de persoonlijke on gelukken zich slechts bepalen lot den machinist en den hoofdconducteur, die beiden echter zwaar gewond zjjn. Op den spoorweg van Barcelona naar de Fransche grens zijn twee treinen op elkander geloopen. Twee beambten werden gedood; niemand der reizigers kreeg eenig letsel. ITALIË. Volgens te Rome uit Berlijn ontvangen berichten hebben de vertegen woordigers van Duitschland, Oostenrijk, Italië en Rusland eensluidende instruc- tièn ontvangen, betreffende hel streven, dat zich openbaart, tot vereeniging van Bulgarjje met Oost-Rumelië. De voornaamste wijnbouwer van Toskane, de heer Raffaello Caselli, heeft zich naar New-York begeven, om uitbreiding te geven aan den uitvoer van Italiaansche wijnen naar de Vereenigde Staten. ZWITSERLAND. Volgens den Bund heeft de procureur-generaal te Bazel zich bij den Zwitserschen bondsraad beklaagd, omdat Badensche geheime politieagenten zonder machtiging der Zwilsersche overheden, in het kanton anarchisten hebben opgespoord, in plaats van zich tot de regeering van het kanton te wenden. De bondsraad zal maatregelen nemen tegen dergelijke eigenmachtige handelingen. Te Wiezen, kanton Grauwbunderland, is den 4d™ dezer een Nederland- sche dame van een berg in de diepte gestort. De val werd door een boom gebroken. Zij bleef gedurende 8 uren in een hoogst gevaarlijke positie. Ein- deljjk werd haar hulpgeroep gehoord, nog bijtjjds. DUITSCHLAND. De hertog van Meiningen heeft aan Hans Von Biilow zjjn ontslag niet bewilligd en Von Biilow bljjft intendant der hofkapel. Ferd. Hiller zal wegens hoogen leeftjjd en ziekte zjjne betrekking als directeur van het conservatorium te Keulen neerleggen. Hij was bjjna 35 jaar in die stad werkzaam. Voor het standbeeld van Richard Wagner in zijne vaderstad Leipzig is tot dusverre, door inzamelingen onder zjjne vereerders, 8000 Mark bijeen gebracht. Het bronzen beeld zal 36000 Mark kosten. Men wil het, behou dens goedkeuring van het gemeentebestuur, plaatsen op het Schouwburg plein, dicht bij het huis Zum rothen und weiszen Löwen, waar de toon dichter geboren werd. Den 3™ dezer kwam de stoomboot Island van de Thinvallaljjn met 320 landverhuizers uit Kopenhagen te Christiania aan. Nadat aldaar 176 perso nen aan boord waren gekomen, stoomde de boot naar Christianssandwaar ze nog 70 passagiers opnamen van daar rechtstreeks naar New-York. Den Aolgenden dag vertrokken per stoomboot Orlando van Gothenburg, via Huil, 195 landverhuizers naar Amerika. PER TELEGRAAF. LONDEN, 11 April. De Times meldt uit Durban van den 10de0«Men acht het mogeljjk dat de volksraad van Transvaal weigeren zal de met Engeland gesloten overeenkomst te bekrachtigen." CANNES, 11 April. De beroemde scheikundige Dumas, lid der akademie, is hedenmorgen alhier overleden. SHANGHAI, 11 April. In China is over Tonkin een regeeringscrisis ont staan. De keizerin heeft in het openbaar vjjf leden van den geheimen raad, onder welke prins Kung zich bevindt, wegens hunne talmende politiek uit hun ambt ontzet en van al hunne rangen en waardigheden beroofd. RECLAMES. PAST OP. Als ge u niet wel gevoelt, als gij klaagt over gedruktheid op de maag, oprispingen van zuur, hoofdpjjn enz., dan is dat altijd een bewjjs van slechte spijsverteering. waaruit dikwjjls veel en lang lijden kan voortsprui ten. De Zwitsersche Pillen van den Apotheker R. Brandt zjjn het erkende beste huis- en geneesmiddel in zulk een geval. Te verkrjjgen per doos a ƒ0.70 in alle apotheken. A V E R r E N I 1E N. op hel Raadhuis te Leiden, Dinsdag den 1511™ April 1884, des voormid dags te tien uren preciesvan eene hoeveelheid van 1500 hectoliters GAS- COHEIverdeeld in parljjen van 500, 100 50. 10 en 5 hectoliters, en zulks bij afslag tegen dadeljjke betaling en binnen 14 dagen aan de Gasfabriek af te halen. Zalf en Pillen van Holloway. Vrouweljjke ziekten. De onge steldheden waaraan de vrouwen voornamelijk onderhevig zjjn, moeten uiterst voorzigtig en kiesch behandeld worden, om goede uitkomsten te verkrjjgen. Van de vroegtijdige en juiste behandeling dier ziekten hangt veel af. zjjn zij goed behandeld, dan zal de vrouw in het vervolg gezond en sterk zjjn- terwijl zjj in het tegenovergestelde geval aan velerlei kwalen zal Ijjden; als zwakte, pijnlijkheid, voortdurende ongesteldheid en zoo meer. De onschat bare uitvinding van Holloway, heeft de onfeilbaarste middelen doen kennen om de verzwakte of opgestopte vaten weer te herstellen. Met de Zalf moet men den rug inwrijven iederen avond en morgen ten minste gedurende tien minuten, zoolang, tot dat er verbetering plaats heeft en er eene volmaakte regelmatigheid in de functiën is daargesteld. Bij het zoodanige gebruik van de Zalf moet men ook de Pillen als bloedzuiverend middel nemen; niet alleen zal hierdoor het bloed gezuiverd, maar het geheele inwendige gestel zal gereinigd en verdere opstopping voorkomen worden. Door het vermeerderd debiet zijn de prjjzen als volgt: Doosjes Pillen en Potjes Zalf 0.80, 1.85, ƒ3, 6.74, ƒ13.50 ƒ20.50 zjjn op franco aanvraag a contant te bekomen bjj alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen, 533, Oxfordstreet.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3