Üalen, Het meisje, dat het briefje had gebracht, vertelde, dat zij de bood schap deed voor eene juffrouw, die buiten stond te wachten en dat er twee 'centen voor kreeg. Nu ging de werkman een politie-agent halen, men zag eene vrouw buiten wachten, die zich evenwel op het gezegde van den man: «dat moet zij wezen!" haastig uit de voeten maakte. Zij werd echter spoedig achterhaald, naar het politiebureau gebracht en o. a. ook nog in het bezit gevonden van f26, waarvan zij de herkomst niet afdoende wist te verklaren. Zij had de firma voor ƒ20 aan pepermunt opgelicht. Thans is zij in verzekerde bewaring. Ingevolge het dezer dagen verschenen kon. besluit omtrent de eeds aflegging, hebben de heeren Van Swinderen en Massée ontslag genomen als leden van den gemeenteraad van Goes. Het is den heer Julius, leeraar in de nattmrk. aan de koninkl. milit. akademie te Breda, eergisterenmiddagna ruim 3 uren visschens, gelukt, door middel van een sterken electro-magneet (lioefvorm) een der beide ver loren sleutels van het postkantoor te Breda uit de breede gracht van den Buitensingel op te halen. Ten gevolge van de aanwijzingen der beschuldigden Moors en Ballintijn, was de heer Julius door de justitie nitgenooiligd, op eene tamelijk onbepaald aangeduide plek zijne weienschappelijke proeven aan te wenden, en na ruim 3 uren visschens, gedurende welke de meest heterogene voorwerpen, b. v. eene antieke bijl, een ijzeren kanonskogel etc.. werden opgehaald, mocht de bekwame natuurkundige er in slagen, den binnensleutel van het postkantoor machtig te worden. Binnen weinige da gen zullen er pogingen gedaan worden ook den buitensleutel te krijgen. Vermoedelijk door het wegwerpen eener brandende lucifer, is brand ontstaan in een mastbosch onder Bergen-op-Zoom, behoorende aan den heer Vermeulen te Brussel. Door spoedig aangebrachte hulp is de voorlgang van den brand gestuit, nadat echter reeds verscheidene hectaren jonge dennen vernield waren. Uit Heusden meldt men aan de /V. R. Ct.Zondagavond liep een beer in beschonken toestand te zoeken naar den stal, waar hij zijn rijtuig en paard gestald had. Door eenige goedgezinden werd hij terecht geholpen, en om elf nur 's avonds reed hij weg. Maandag in den vroegen ochtend kwam de veldwachter van Haarsteeg den dokter halenomdat er een man aan den weg lag, die ernstig verwond was. Nadat de dokier den man verbonden had, is hij in een naburig huis gedragen, maar vervoerd kon hij niet worden. Zjjn toestand is zeer bedenkelijk. Het is nu gebleken dat het dezelfde persoon was, die Zondag van hier wegreed en in beschonken toestand uit het rijtuig gevallen is. Paard en tilbury waren niet te vinden. De gekwetste schijnt iemand te zijn uit 's Bosch. 's GRAVENHAGE, 9 April. Door Z. M. is benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, m'. C. H. B. Boot, officier van justitie bij de arrondissements-rccht- bank te Breda. Door Z. M. is verlof verleend tot het aannemen: aan den heer J.L. H. Hanckar, der versierselen van ridder der orde van Karei III van Spanje en van ridder 5e kl. der orde van het Borstbeeld van den Bevrijder, hem respec tievelijk geschonken door den koning van Spanje en door den president der Vereenigde Staten van Venezuela, en aan mr. E. E. E. Sassen, advocaat te Maastricht, der versierselen van ridder der orde van den H. Gregorius den Groote, hem door Z. H. den Paus geschonken. Door Z. M. is benoemd tot officier van justitie bij de arrondissements rechtbank te Almeloo, mr. YV. C. J. Alpherts, thans substituut-officier van justitie bij de arrondissemenls-rechtbank te Assen. Door Z. M. is aan mr. H. J. Brouwers, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeestpr »an Roermond. r- (t|..-o»r van gezondheid 2" kl. P. J. Fellkamp en de 1. B. 11. Thomson, uit Oost-Indië in Nederland viteit gesteld. nister van koioniën zijn de hoofdonderwijzer •wijzer A. Le Clercq gesteld ter beschikking .dit Nederlandsch-Indiëom te worden benoemd --> „or den dienst daar le lande. H. M. de koningin is hedenmiddag half e'én ure van haar reis naar Londen in de residentie teruggekeerd. Z. M. de koning bevond zich met het prinsesje Wilhelmina een p«os vóór de aankomst van den trein in hel stationsgebouw. Bij het binnenkomen van den trein in het station verscheen Z. M. op het plankier en wachtte, hel prinsesje op den arm dragende, zijn gemalin aan het koninklijke salonrijtuig op. Z. M. omhelsde de koningin, die bij hel weerzien van haar dochtertje het kind herhaaldelijk kuste. Het koninklijk gezin begaf zich in open landauer paleiswaarts. De gewezen raad van Indië, de heer Lévyssolin Norman, is gisteren uit Batavia hier lei' stede aangekomen. Aan het einde der gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad richtte de heer Gevaerts van Simonshaven eene vraag tot burg. en weth. omtrent de uilvoering van het oratorium «Marte Magdeleine" door de direc tie van den Franschen schouwburg. Zeer was de interpellaut getroffen, ja geëergerd door de wijze van aankondiging van dit muziekwerk en van de rolverdeeling. Ten sterkste protesteerde hij tegen zoodanige aankondiging, in het vertrouwen dit te doen namens een groot aantal leden der gemeente. Spreker vroeg of de vereischte vergunning was gevraagd en verkregen, waarop de burgemeester toestemmend antwoordde; echter was door burg. en weth. last gegeven de biljetten te laten vervangen door anderen, waarin niet het minst kwetsend voor godsdienstige gevoelens te lezen was. Dat misschien nog een enkel oud biljet werd gezien, moest aan eene vergissing geweten worden. De naam van den vorigen burgemeester is in deze gemeente vereeuwigd. De straat, evenwijdig aangelegd met de Koningin-Emmakade, zal Gcvers-Dey- nootstraat heeten. De ijverigste nasporingen van de politie hebben nog niet een lipje offici- lerng H. r van gezou [ekeerd, zijn Rn result!' kunnen oplichten van den geheimzinnigen slnier, die tot heden overj belangrijken effecten- en gclddiefstal in eene woning in hot Huygensp» gespreid ligt Tot dusver weet men niet vee! tneer dan dat de weduwe! de bestolene, inwoonde ten huize van haren schoonzoon v. d. H.,inJ Huygenspark, vroeger een welgestelde stalhouder. Met 1 April verhuisde eigenares van de effecten een paar huizen verder in dezelfde buurt. Uj schoonzoon was bij het overbrengen van den inboedel uit de oude naar nieuwe woning behulpzaam. Eerst tijdens de verhuizing werd de portefeui! met effecten, vertegenwoordigende eene waarde van p. m. /90000, en g bedrag van ƒ5000 aan bankpapier vermist. Natuurlijk leidde de politie,! reeds Zaterdag van de ontdekking kennis droeg, haar eerste onderzoek de richting van de familie. De schoonzoon zelf werd voorloopig aangeho den, maar spoedig in vrijheid gesteld, nadat het onderzoek geen vermoej van schuld tegen hem had opgeleverd. De politie is ijverig in de weer te trachten den dader van dezen effectenroof in handen te krijgen. De handelaar in oude muntspeciën B.in de Spuistraat alhier, krt gisteren een bezoek van een F.ngelschman, althans van iemand die zich zoodanig voordeed en oude munt stukken wilde koopen. Na het vertrek dezen cliënt miste de winkelier een trommeltje met coupons ter gezam lijke waarde van 800. De politie zoekt den Engelschman en vermoedelijk dief. De diefstal werd gepleegd onder de volgende omstandigheden: Hij b« drie gouden napoleon's ter inwisseling aan. De geldwisselaar nam het da: voor in betaling gegeven geldwaardig papier uit bedoeld trommeltje en t» toen nog een gering bedrag aan specie bijpassen. Hij verwijderde zich daar eenige oogenblikken van de toonbank met den rug naar den Engelschman keerd. Deze moet van deze gelegenheid gebruik hebben gemaakt om kistje, waarvan hij den inhoud gezien had, fluks in den zak te bergen, muntverzamelaar stond niet weinig verbaasd toen hij, na het vertrekt den vreemdeling ontdekte, dat zijn plicht om den man om zoo te tot den laatsten cent uit te betalen, beloond was met de verduistering? de op de toonbank aanwezige geldswaarde, welke later gebleken is 800, doch 1200 te bedragen, terwijl zich ook in het doosje bevont twee doorgefourneerde loten der thans trekkende staats-loterij n°8. 8561 en 88! Een tragisch comisch tooneeltje werd hedenochtend aan de Sak# YVeimarlaan op het einde van de Veerkade afgespeeld. Een werkman kn twist met zijne huisvrouw, die zoo hoog liep dat de vrouw voor de on van haar man en haar vier kinderen die luid schreiende aan den wal sij den, in 't water sprong. De gracht was gelukkig niet diep en hulpvaarl menschen genoeg bij de hand. De vrouw werd spoedig met vereende krai ten aan den anderen kant weer op 't droge gebracht en toen zij bibbers en druipende van het koud bad. vasten grond onder zich voelde, wat haar eerste werk? Zich om te keeren en grimmig den vuist te ballen tt* haar echtvriend aan de overzijde. BUI TENLANDSCHE BERICHTEN. ENGELAND. De heer Harcourt heeft gisteren in het lagerhuis een wetsontwerp gediend, strekkende om den gemeenteraad van Londen naar nieuwe rep te kiezen. Na toelichting door den minister werd het in eerste lezing zou! discussie aangenomen. Eene beslissing der Engelsche regeering ten opzichte van de geschil! tusschen Nubar-|iacha en den heer Clifford Lloyd is te Cairo nog niet o vangen. Gisteren brachten de heeren Baring en Clifford Lloyd een ben aan Nubar-pacha en de overige ministers, naar men gelooft om dc bestaai moeilijkheden uit den weg te ruimen; doch Nubar-pacha volhardt bij zijn sluit om af te treden, tenzij de heer Clifford Lloyd zijn ontslag neme. De koningin heelt den beeldhouwer Williamson te Esher opged» een buste, van wijlen den overleden prins te vervaardigen. H. M. weos die beeldtenis van haar zoon aan de hertogin-weduwe ten geschenkei te bieden. Bij den akademischen roeiwedstrijdMaandag op de Theems gehonkt heeft Cambridge met drie bootslengten de overwinning behaald. Te Birmingham zou dezer dagen de dochter van den rijken k« man Salomon met den heer Carl Cohen in het huwelijk treden. 1 toebereidselen voor een inderdaad vorstelijke bruiloft waren genomen en in derden personen waren in de synagoge verzameld tot bijwoning van trouwplechtigheid, die echter niet voltrokken werd. De bruid verscba namelijk niet en is ook tot op dit oosenblik nog niet verschenen, eveM gevonden. Zij verliet, zooals zich weldra ophelderde, op den trouwdt vroeg de ouderlijke woning en werd in alle slilte naar de burgerlijke" met een op liet kantoor baars vaders werkzamen jongen man (een Christ» in het huwelijk verbonden. Waarheen de jongelui gereisd zijn, is onbekti Maar de bruidegom en bruiloftsgasten gingen in eene wel begrijpelijkesltt tiling naar huis. Uit St. Petersburg wordt aan de Times gemeld, dat liet proces we? frauduleuze handelingen op het tolkantoor te Taganrog binnen korl Charkow zal worden geopend. Vijftig personen, meest tolbeambten,! er in betrokken. Blijkens een schrijven uit Hongkong aan de Times was aldaar Peking bericht ontvangen, dat de gezant Tseng met zijne verklaring! treffende Bac-Ninh zijne instructiën was te buiten gegaan. Door den kapitein van de Daniël Steinmann wordt van 3 's avonds ten 6 ure gerapporteerd; «Het licht, dat ik gehouden heb» dat van de punt van Chebucto, naar den koers te rekenen, was ten westt zuid op het kompas. Ik schatte, dat het op 25 mijlen afstands wi Er was een dikke mist. Een hevige regen viel, met bliksem en onwedi liet schip liep zeer langzaam koershoudende naar het Westen Zuid. 9 uren 25 minuten zag ik in de richting van het Zuidwesten door' nevel het licht twee graden aan bakboord. Bij tijden verdween het. dacht steeds dat het de vuurtoren was van Chebucto. Ik hield in dezell richting aan. Het dieplood gaf tien vademen water. Twintig minuten W zag ik, dat het een vast licht was in de richting van Sauabro. fk meende in heid te zijn. Tevens zag ik een licht waas. dat ik hield voor het licht' Chebucto vier graden aart bakboord. De dieplijn gaf op dat oogenbl twintig vademen. Ik. gaf dadelijk bevel om naar stuurboord te sture maar het was te laat, want een minuut later kregen wij eeu hefligensclw maar tiet schip ging over de klippen heen. Ik wierp het anker uit,

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2