BUI TENLANDSCHE BERICHTEN. aan de mededeelingen der vrouw waarde, en aanstonds waren eenige goed gesmeerde en met vleesch belegde broodjes gereed, om haar die mede te geven. Eenige dagen later keerde zij terug, en deelde der familie mede, dat de broodjes in dank waren ontvangen, en de gevangenen zich nu aan bevolen hield voor een weinig boter. Spoedig was eene goede quantiteit boter bjjeen en aan de vrouw ter hand gesteld, opdat zij dit weder op hare slimme wijze aan den gearresteerde zou overhandigen. Vóór haar vertrek vroeg ze ook nog een paar stukjes kleeren voor haarzelve, of liever voor haar man, die daaraan groote behoefte had. Haar verzoek werd ingewilligd, daar juist een der inwonenden eene oude broek beschikbaar had. Toen de vrouw vertrokken was, kreeg men evenwel achterdocht, en er werd geïn formeerd, of ze werkelijk in de gelegenheid was dagelijks met de gevan genen te spreken. Toen het tegendeel bleek waarheid te zijn, en de brutale indringster wederom misbruik wilde maken van de droefheid, waarin de familie verkeerde, werd haar, natuurlijk, vierkant de deur gewezen. (:V. Br. en Oost. Ct.) •s GRAVENHAGG, 7 April. Door Z. M. is aan J. F. C. Meyer, op zijn daartoe gedaan verzoek, met ingang van 1 Juni 1884, eervol ontslag verleend als notaris te Bladel. De heer F. W. Petré, benoemd tot vice-consul der Nederlanden te Gefle, is in die hoedanigheid door de Zweedsche regeering erkend. De officier van gezondheid 1' kl. D. Matak Fontein wordt met 1 Mei a. s. geplaatst aan boord van Zr. M\ wachtschip te Amsterdam. H. M. de koningin wordt a. s. Woensdag, des namiddags tegen 12y3 ure, uit Londen alhier terugverwacht. Een extra koninklijke trein zal H. M. uit Vlissingen herwaarts overbrengen. - Baron Gericke van Herwijnen, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister der Nederlanden te Brussel, is dezer dagen hier ter stede aange komen en heeft intrek genomen in het "Hotel Paulez." Z. Exc.wiens verblijf alhier in verband zou staan met het wederom ter sprake gekomen bezoek van Z. M. aan het Belgische hof, zou heden of morgen naar zijn post terugkeeren. Het reces van de tweede kamer der staten-generaal zou, naar men mededeelt, tot 5 Mei, hoogstens tot 12 Mei duren. Bij de voor den hoogen raad, kamer van burgerlijke zaken, bepleite zaak van J. V. Dz.eischer, advocaat jhr. mr. De Brauw, tegen vrouwe S. A. B.douairière mr. W. F. V., verweerderesse, advocaat mr. Van Stipriaan Luïscius. werd aan 's raads oordeel onderworpen de belangrijke rechtsvraag of een schuldeischer, wiens schuldenaar is gefailleerd en een gerechtelijk accoord heeft aangeboden, dat door de vereischte meerderheid der schuld- eischers is aangenomen en bij rechterlijk vonnis is gehomologeerd, daarna en na de percenten volgens het accoord van den schuldenaar te hebben ontvangen, voor het restant zijn verhaal tegen den borg behoudt. Door de rechtbank te Arnhem was deze vraag in bevestigenden zin beantwoord. Advocaat-generaal mr. Smits zal 18 April aanstaande in deze zaak conclusie nemen. Bjj arresten heden door den hoogen raad uitgesproken zijn verworpen de cassatieberoepen van: 1°. J. M., door het gerechtshof te Amsterdam ver oordeeld tot 5 jaren tuchthuisstraf en tien boeten van 50 wegens valsch- heid in geschriften en eenvoudigen diefstal; en 2°. B. E., veroordeeld door het gerechtshof te Leeuwarden tot 6 jaren tuchthuisstraf ter zake van dief stal van vee in de weide. Adv. gen. mr. Van Maanen heeft in deze zitting zijne conclusie voorgedragen in zake de voorziening van J. G. H. en J. L. H. W., bankiers te Venlo, tegen een arrest van het gerechtshol te Arnhem houdende hunne veroordeeling wegens bedriegelijke bankbreuk en verduistering van gelden. Adv. gen. oordeelde al de aangevoerde cassatiemiddelen ongegrond en concludeerde mitsdien tot verwerping van het beroep. De uitspraak is bepaald op 5 Mei. De oud-gouverneHr-generaal de heer Loudon is, na de op zijn jongste ernstige ziekte ondergane kuur in de badplaats Wiesbaden, in het genot eene naar omstandigheden redelijken gezondheidstoestand hier ter stede teruggekeerd. Volgens telegraphisch bericht op heden ontvangen, is de nieuwe Sea Messenger (zeeboodschapper) van den heer Lelèbre met inhoudende depêche door het Engelsche schip Red. Jacket op 3 April jl. in de nabijheid van Harwich in goeden staat opgehaald. Deze Sea Messenger werd door het stoomschip Prins Marie van de stoomvaartmaatschappij Zeeland in den nacht van 27 Maart ten 2 uur in de Noordzee op de hoogte van den West- Hinder met eene depêche over boord gezet. Het in volle zee opmerken van dezen Messenger bevestigd het vermoeden dat hij in zijn drijvenden staat uitstekend zichtbaar is. BELGIË De Duitsche kroonprins, uit Londen teruggekomen, is gisterennamid dag te ruim 1 uur te Brussel aangekomen en aan het station ontvangen door den koning en den graaf van Vlaanderen. Hij zou gisterenavond te 11 uur vertrekken. Stanley, de vermaarde reiziger, moet op weg zjjn naar Europa. Men verwacht hem in den loop dezer maand tc Brussel. ENGELAN». Na afloop van de plechtige overbrenging van het lijk van den hertog van Albany naar de Albert-Memorial kapel in het kasteel van Windsor, kwam in den loop van den namiddag de hertogin-weduwe van Claremont op het slot aan, vergezeld van haar moeder en zuster, de vorstin van Wal- deck-Pyrmont en de koningin der Nederlanden. De prinses zal tot na afloop der begrafenis op het kasteel vertoeven. De plechtige teraardebestelling van het sloflelijk overschot van den hertog van Albany had Zaterdagmorgen om half twaalf te Windsor plaats. De soldaten van het Schotsche regiment, waarvan de overledene kolonel was, droegen de lijkkist in processie van de Albert Memorial kapel naar de kapel Saint Georges. Het rouwkleed werd gedragen door den prins van Wales, die aan zijne zijde had den Duitschen kroonprins en den groothertog van Hessen en gevolgd werd door den prins van Waldeck-Pyrmont. In de kapel Saint Georges werd de stoet opgewacht door de koningin, de prinsessenhet corps diplomatique, de ministers, de hooge geestelijkheid en eenige voorname p«. lieke personen. Zoodra de lijkkist was neergezet begon de plechtige dienst, waarna het stoffelijk overschot in de koninklijke grafkelder werd bijgezet. De overleden hertog van Albany heeft zijn vermogenten bedrage van circa 20000 aan zijne weduwe vermaakt en lord Brooke, zijn intiemste» vriend en studiegenoot, benevens zijn vroegeren gouverneur, mr. Collins, lot uitvoerders van zijn laalslen wil benoemd. Aan de hertogin-weduwe van Albany zal levenslang een weduwengeld van 6000 'sjaars verzekerd worden en het landgoed Claremont als residentie worden aangeboden De Daily News verzekert ten stelligste, dat lord Ripon, de onderko ning van Indië, nog een jaar zijne betrekking zal blijven waarnemen; dan eerst heelt hij de vijf jaar vervuld. Lord Wolseley, de held van Tel-el-Kebir, heeft dezer dagen in eene toespraak, bij gelegenheid van een feestmaal te Londen, de groote verdiensten van generaal Graham in het licht gesteld en o. a. gezegd: lk zelf heb eenige ondervinding van den oorlog, en na de rapporten uit Egypte, over de wijze hoe de veldtocht werd volbracht, gelezen te hebben, kan ik met vol ver trouwen zeggenniet alleen dat onder de thans levenden niemand gevonden wordt die veldslagen zoo moeielijk heeft zien winnen, maar zelfs dat sedert de uitvinding van de juistheidswapenen onze troepen nooit een dege lijker vijand te bestrijden hebben gehad dan de krijgslieden van Osman Digna, De Standard verneemt uit Cairo, dat de wanorde in de provinciën hoe langer hoe erger wordt, zoodat er van gesproken wordt in Beneden- Egypte den staat van beleg af te kondigen. Het wordt steeds moeielijker Engelsche officieren te vinden die geneigd zijn te trachten de orde te her stellen, met de onvoldoende middelen welke hun ter beschikking worden gesteld. Kolonel Wash nam zijn ontslag uit de commissie voor de politie, en majoor Giles, die twee dagen te voren was aangesteld tot inspecteur van het Alexandriê-district, legde eveneens zijne betrekking neder. De correspondent te Hongkong van den New-York Herald meldt het volgende; "Ik verneem uit half officiëele bron. dat de Franschen eene schade loosstelling eischen. Zij zullen de posten van Lang-Son en Caoban bezetten, en langs de noordzijde der golf van Tonkin in China komen. De vloot zal het landingscorps steunen. De schadeloosstelling zal kunnen geind worden binnen eenige jaren door het heflen van tolrechten te Canton. Door allen, die met de Chineesche aangelegenheden bekend zijn, wordt dit plan als zeer practlsch beschouwd." Uit Halifax wordt van 4 dezer gemeld, dat het stoomschip Danitl Steinmann, van de White Cross Line, 20 Maart van Antwerpen naar New- York via Halifax vertrokken, in den vorigen nacht bij Sambro, 20 mijlen van Halifaxis gezonken. Aan boord bevonden zich 90 passagiers en 34 man equipage, waarvan, volgens de laatste berichten, slechts 9 personen zijn gered, namelijk 3 passagiers, de kapitein en 5 man der equipage. Ten gevolge van de onstuimige zeeën was hel onmogelijk gemeenschap met bel schip te onderhouden. Alle geredden bevinden zich op het eiland Sambro. Omtrent de oorzaak wordt nog uit New-York gemeld, dat het schip onge veer 10 uur 's avonds op een rots is gestooten, ongeveer 300 meters van den lichttoren te Sambro, gedurende een storm en dikke mist. Terstond liet men terugstoomenmaar zij stiet opnieuw, waardoor onmiddellijk een groot gat geslagen werd in de kiel van het schip, dat weinige minuten daarna zonk. Bij het aanbreken van den dag werden de kapitein en één passagier uit de masten gered, waaraan zjj zich gedurende den ganschen nacht hadden vastgeklampt. De stoomboot Everingham is op eene rivier in Georgië (Vereenigde Staten) totaal verbrand. Tien passagiers en leden der equipage kwamen in de vlammen om en de meeste andere opvarenden kregen kwetsuren. De zoogenaamd "goedaardige" trichinen, schijnen in hun vaderland, Amerika, toch ook al niet onschadelijk te zijn. Een der bladen te Minnen- polis, in den staat Minnesota, meldt namelijk, dat de beer Albert Hamerlin; aldaar, alsook zjjne vrouw en schoonzuster, na een hevig lijden aan de tri- chinenziekte zijn bezweken. Zijn zoontje lijdt nog aan dezelfde ziekte, maar verkeert niet meer in levensgevaar. Daarentegen werd van een jonger kind ieder oogenblik de dood tegemoet gezien. FRANHRIJ K. De kamer van afgevaardigden heeft Zaterdag, op het advies van den mi nister Waldeck-Rottsseau, de gemeentelijke organisatie van Parijs vastgesteld naar een stelsel, dat in strijd is met het door den senaat genomen besluit. Daarop is de discussie over het wetsontwerp op de lichting voor het leger hervat. De commissie voor Madagascar wenscht eenparig, dat de rechten van Frankrijk zullen geëerbiedigd worden. De heer Jules Ferry zal tot eene bijeenkomst met de commissie worden uitgenoodigd. ITALIË. In de Zaterdag door de kamer van afgevaardigden gehouden zitting verklaarde de heer Mancini: Het ministerie zal getrouw blijven aan zijn pro gramma, dat zoowel den vrede als de veiligheid en waardigheid des landt tot grondslag heeft. De verhouding van Italië tegenover het drievoudig ver bond verschilt in geen enkel opzicht van die van Oostenrijk tot Duitschland De toenadering van Rusland tot Duitschland is een nieuw onderpand voor het behoud des vredes. Het regeeringsblad heeft dezer dagen een rapport van den centrale commissie tot ondersteuning der noodlijdenden door de aardbeving op Ischia openbaar gemaakt. Zjj is met het opmaken der geleden schade en de classi

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2