pER T E L j; G R A A F. AAN DE VROUWEN! Aan de K. Z. wordt uit Londen gemeld: Toen het bericht van het overlijden van den hertog van Albany te Windsor aankwam, liet de hofhuis- meester Ponsonby, die de mededeeling nog betwijfelde, zich door lord Gran ville de officieele kennisgeving ter hand stellenvóór dat hij zich naar de koningin begaf. Deze werd zóó aangedaan, toen zij de smartelijke tijding vernam, dat men een oogenblik voor haar leven vreesde, totdat een vloed van tranen aan haar gemoed lucht gaf. De hertogin van Albany bevond zich met de prinses Christian te Claremont, waar zij den terugkeer haars gemaals afwachtte; zij toonde bij het vernemen der treurmare veel geest kracht, ofschoon zij tegenwoordig in een zwakken gezondheidstoestand ver keert. De heer Gladstone, zelf ongesteld, werd diep ontroerd door deze droevige gebeurtenis, daar hij den leergierigen hertog bijzonder hoogachtte. De Daily News verneemt, dat het hoogerhuis geen plan heeft, de kieswet bij tweede lezing te verwerpenmaar wel om bij de artikelsgewijze behandeling de artikelendie voor Ierland het kiesrecht regelen gelijk in Engeland uit de wet te lichten en haar zoo geamendeerd aan het lagerhuis terug te zenden. De Times meldt, dat de Russische troepen, die op het einde van Fe bruari uitgezonden zijn om Merw in bezit te nemen, onverwachten tegen stand ontmoet hebben bij een deel der bevolking. De Russische officieren trachten dien tegenstand mt. geweld te onderdrukken, waarvan eene bot sing het gevolg was. Bijzonderheden omtrent den afloop zijn nog niet bekend. De heer Augustus Schell, directeur der Van der Bilt-spoorwegen en vroeger een der hoofden van de democratische partij, is Donderdag op 72-jarigen leeftijd te New-York overleden. FRASERM K. Het bericht, als zou Frankrijk Engelands bemiddeling hebben ingeroe pen om de quaestie van Madagaskar op te lossen, wordt door le National gelogenstraft. De eerste stad, die uitsluitend zal gebruik maken van electriciteit, èn voor de verlichting èn voor zijne tramwagens, zal zijn de Zwitsersche stad Montreux, aan het meer van Genève, die tot dat doel concessie aan eene maatschappij gegeven heeft. De beweegkracht zal verschaft worden door water uit het meer. DIITSCHLAND. In de diplomatieke kringen wordt de mededeeling van den Griekschen minister van buiteul. zakenvolgens welke spoedig een handelstractaat tus- schen Griekenland en Duitschland zal worden gesloten, in dien zin toege licht, dat het voorloopig overleg is afgeloopen en men het op alle punten eens werd. De eind-onderhandelingen, welke te Berlijn worden gevoerd, zullen dus spoedig zijn beëindigd. Griekenland heeft eene belangrijke ver mindering verkregen der inkomende rechten op de krenten, van 24 tot op 8 Mark voor de honderd kilo. terwijl Griekenland aan Duitschland toestond eene zeer aanzienlijke verlaging der invoerrechten op den Duitschen spiritus. Een werkman te Berljjn heeft in een huiselijken twist zijne vrouw, hare zuster en den opzichter van zijn huis doodgestoken. De vlucht ne mende, werd hij door de politie achtervolgd, totdat hij, uitgeput van het loopen en geen kans ziende om te ontkomen, zich aan de agenten overgaf. Het Noorwcegsche rijksgerechtshof heeft thans ook uitspraak gedaan in de zaak van den minister Johansen en hem veroordeeld tot eene boete van 8000 kronen en in de kosten van het proces, ten bedrage van 200 kronen. DENE1I1ARHE31. De kamerheer Vind is tot gezant te Berlijn benoemd. Het handelsverdrag met Spanje is door de minister van buitenlandsche zaken en den Spaanschen gezant te Kopenhagen geteckend. RU8LAN». De jury te Nowomoskowsk, gouvernement Jekaterinoslawheeft van de 21 boerendie terechtstonden wegens Jodenvervolging in het vorig jaar le Orlowschtschina, 20 schuldig verklaard en 9 tot gevangenisstraf van 8 tot 18 maanden veroordeeld. De overige werden tot boeten veroordeeld. OOST-I1VDIE. BATAVIA, 27 Februari. Een van den gouverneur van Atjeh en onderhoorigheden ontvangen telegram, gedagteekend 15 dezer, behelst de volgende berichten: 11 Februari beschoot eene bende eeltige officieren bij Toengkoep. Deze bende werd on- middelijk verjaagd en verloor 2 dooden en 2 gewonden wij één licht gewonde. Denzellden dag verscheen Toekoe Oemar met circa 400 man in IV Moekims maar werd den volgenden dag duchtig geslagen door mobiele colonne en twee compagniên, veertiende, onder majoor Van Raaij, zoodat hij IV Moekims weder verliet. Onzerzijds één gesneuvelde en 5 gewonden. Den twaalfde vijand ook in XXII Moekims aangevallen en tot in het gebergte teruggejaagd. De kampongs Loeboek, TeuhLamara-toenong, Djehi, Lepong, en Tjot Bada Tjoet verbrand. Onzerzijds gesneuveld twee mindere militairen en eén dwang arbeider, gewond elf minderen en één officiersbedimde; verliezen vijand zeer groot, maar nog niet gedetailleerd bekend. Thans bericht ontvangen; dat Teugkoe di Tieroe in de IV Moekims wil vallen, waarschijnlijk in vereeni- ging met Toekoe Oemar. De Maleische courant, de Pembrita Bahroe, waarvan de firma Thieme O. drukker is, had sinds maanden van hare advertenliën geen zegel rechten betaald. Eenige weken geleden bleek het, dat de zegelgelden, die door de adverteerders worden betaald, door den drukker altijd aan den uitgever, den heer B., waren afgedragen, maar deze verzuimt had ze uit te betalen. In zulke zaken wordt volgens de wet de drukker aangesproken, en zoo moest de firma Thieme voor de overtreding terechtstaan. De zegel wet eischte eene hooge boete, bijna een ton goHds; maar de firma werd, wegens verzachtende omstandigheden, tot eene boete van een kleine ƒ2000 veroordeeld. Of eene andere courant, tegen welke eenzelfde beschuldiging aanhangig is, er ook zoo gemakkelijk af zal komen? Daar loopt de niet- betaling over 4500 advertenliën. Tien maanden achtereen zijn er geen zegelgelden betaald, en de boete, die volgens de zegelwet nu geheven moest worden, beloopt niet minder dan ƒ225.000. LIMA, 29 Maart. Gisteren werden de ralificatiën van het vredcstractaat tusscheo Peru en Chili plechtig uitgewisseld. De Peruaansche nationale vergadering zal Maandag gesloten worden. Het gouvernement is met onbe perkte volmacht bekleed. LONDEN, 31 Maart. De koningin van Nederland kwam hedenmorgen te 11 uur te Claremont aan en heeft zich dadeljjk naar het paleis der hertogin van Albany begeven. LONDEN, 31 Maart. Het stoffelijk overschot van den hertog van Albany zal Zaterdag a. s. ter aarde besteld worden. RECLAMES. Reeds dikwjjls hebben wij vrouwen en meisjes hooren klagen, dat het gebruik van dit of dat geneesmiddel, hetwelk haar was aanbevolen, later meer smart had bezorgd als die van voorheen, in plaats van genezing te brengen. Daarom raden wij elkeen aan die zuiverende middelen moet inne men, geene zouten, wateren, pillen of mengsels te gebruiken, maar alleen de Zwitsersche Pillen van den Apotheker R. Brandt, welke aanbevolen wor den als aangenaam en zeker werkend door de eerste geneeskundige auto riteiten. Prijs per doos t 0.70. Bij het tegenwoordig vaak ruwe en ongezonde wêer, waar verkoudheden aan de orde zijn van den dag, maken wjj er vooral zorgvuldige moeders opmerkzaam op, hoe gemakkelijk bjj kinderen uit een aanvankelijkonbedui dende hoest de smartelijke kinkhoest, of de gevaarlijke kroep kan ontstaan en van hoeveel belang het is, voor deze en dergelijke gevatte kouden ot tot voorkoming daarvan, steeds een goed middel b(j de hand te hebben. Wjj meenen daarom de aandacht te mogen vestigen op een preparaat, waarvan het buitengewone nut als voorbehoed en huismiddel schitterend gebleken is. Dit is de Rjjnlandsche Druiven-Borslhonig, een sedert 14 jaren door W. H. Ziekenheimer te Mainz uit een afkooksel van wijndruiven en uiterst fijne rietsuiker toebereid, zeer smakelijk sap, dat de kinderen gaarne innemen en dal hen tevens zeer veel goed doet. Daar er namaaksels bestaan, lette men bij den aankoop op het etiquet en de sluiting der flesschen met den naam van bovengenoemden uitvinder. <>ctiouden Vcrkooplng van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaterdag 29 Maart. Notaris Mr. J. A. F. Coebergh. Het Zeeuwskoffiehuis aan de noordzijde van de Pieterskerkgracht, n«. 18, met uitgang aan de Laugebrug, Sectie G, n«. 1148. Kooper P. Van der Meer Jz. 8000. Een Huis en Erf met vrjje overdekte poort en tuin aan de Haarlemmertrekvaart, onder de gemeente Leiderdorp, gemerkt Z, n». 27, Sectie A, n°. 2522. Opgehouden op 2303. Het Huis en Erf in de lange Paradijssteeg, n". 58, Sectie H, n°. 2008. Keoper I. Imans qq. 478. Notaris A. J. Rijshouwer, te Soeterwoude. Zeven Huizen en Erven met tuingrond in de Haverzaklaan. nabjj het sta tionsgebouw, Wgk 9, n". 3. 4, 5, 6, 7, 8 en 3o, Sectie A, n». 566 565, 564, 563, 562, 561 en 814. Gecombineerd. Kooper P. Meerburg qq. 13535. Een Winkelhuis en Erf aan de noordzijde van de Molensteeg, Wjjk 2, n°. 13, Sectie E, n°. 852. Kooper D. J. Van Amerom 1300. Surgcrlijfce Slaub. a ONDERTROUWD: F. Heus, wed». 38 j. en M. Berlenbach, wed. 30 j. A. Va Biemenjm. 22 j. en J. C. Hof kensjd. 22 j. F. Van Heldenwed'. 41 j. en VN Pape, wed. 33j. J. P. Sloos, wett. gesch. 35 j. en E. M. Bossard, jd. 28 j. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 31 Maart 1884. Kantonrechter Mr. C. H. P. Klaverwjjden. Mr. P. A. van Bnttingha W chert. Griffier Mr. P. G. v. Binsbergen. Ambtenaar van het openbaar mi. isterie. Uitspraak In strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van het misdrijf. Gevallen uitspraak. 4 J. J. W.Voorschoten, kwetsuren veroorzaken aan een 1 1 gfWE. uitgesteld tot 7 April a. s. anders vee door het te snel rijden met een stoomtram Voorschoten A. N., Leiden, nachtgerucht verwekken, Leiden, ƒ5.30 of 2 dagen. A. C. v. B.idem idem, idem. C. J. N.idem idem idem. A. de G.Stompwijk, rjjden in verboden richtingid. ƒ8.of 2 dagen. C. J. V.Leiden idem. idem. D. B.idem nachtgerucht verwekken, id., 5of 3 dagen. H. J. S., idem, wateren buiten urinoiridem f 1.of 1 dag. M. P., idem, idem, idem. J. v. K, Rijnsburg, rijden met ongemuilbande trek 18.of 2 dagen. hond, idem J. H.idem idem idem, idem. S. den H.idem idem. P. v. V., Oegstgeest, rjjden met een wagen op de klinkerstraatidem idem. A. v. d. M., Katwijk, diefstal van helm, Katwjjk 8 dagen. M. v. D., Katwijk idem, 6 dagen. J. v. D.idem idem idem. J. S.Leiden tweemaal als bestuurder van ƒ3.of 2 dagen (tweemaal) een door honden getrokken voertuig daarop plaats nemen, Zoeterwoude een mesthoop hebben op ver A. Z.Katwijk, ƒ5.of 3 dagen. C. v. V., idem, boden plaats, Katwjjk, spelen met centen op straat, 1.of 1 dag. idem, G. 0., idem, A. R.Noordwijk idem, idem. nachtgerucht verwekken, Noord- 8.of 2 dagen. C. G.idem, wijk, een tapperij niet sluiten op ge- zetten tjjd, idem, ƒ5.of 2 dagen. H. G., idem, vertoef in een tapperij na ge- zetten tjjd, idem, idem. Chr. v. d. W.idem, idem, idem. J. S.idem idem, idem. J. W. Z.idem idem idem. C. H.idem, idem, idem.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3