BUI TENLANDSCHE BERICHTEN. Y8D het Aardrijkskundig Genootschap is in dien twijfel versterkt door een brief, door den lieer Insinger 15 Februari 11. te Luxor geschreven en waarin gezegd wordt: //Ik hoorde uit vrij goede bron via Khartoem, dat Schuver volstrekt niet dood is, maar door den Mahdi gevangen genomen werd." r. Z. en 's Gr.) De gemeenteraad van Leiderdorp heeft beslotenin zake den aanleg eener waterleiding met de Leidsche duinwatermaatschappij in overleg te treden, ten einde voorloopig een deel dezer gemeente, nl. de Singels in de onmiddellijke nabijheid van Leiden, van eene waterleiding te voorzien. Voor de betrekking van brugwachter te Woubrugge hebben zich 367 sollicitanten aangemeld. Gisteren voormiddag had een landbouwer uil 's Gravenzande van een notaris te Delft afrekening gehad en een bedrag van 200 ontvangen waarmede hij zich begaf in eene tapperij in de Kromstraatsteeg. Eenigen tijd later bleek hem, dat de 200, zonder dat hij daarvan iels had be merkt, uit zijn vak verdwenen waren. Eene aangifte bij de politie gedaan was oorzaak, dat de vermoedelijk schuldige naar het politiebureau werd gebracht, doch het bleek weldra dat deze persoon niet in bet bezit was van het vermiste. Eenige kinderen te Pernis vermaakten zich, terwijl de moeder afwezig was, met het spelen met lucifers; het gevolg daarvan was, dat in die woning spoedig brand ontstond. Ofschoon de buren spoedig de brand bluschtenzijn een aantal kleedingstukken door het vuur vernield. Naar de H. C. verneemt is gisteren van de Transvaalsche deputatie bericht ontvangen, dat zij tot haar leedwezen nu nog geen bepaalden dag voor hare overkomst te Haarlem kan vaststellen. Hare drukke werkzaam heden vergunnen baar niet op dit oogenblik omtrent de ontvangen uitnoo- diging om ook deze plaats te bezoeken een besluit te nemen. De koffiehuishouder J. M. B. stond den 14deD Maart II. voor dearrond.- rechtbank te Amsterdam terecht, ter zake van het gelegenheid geven tot hazardspel in zijne tapperij, en het daarbij toelaten van publick. Hem werd namelijk ten laste gelegd, dal er op een avond in November II. op een tric- tracbord in zijn koffiehuis otn geld was gespeeld. De subst.-officier, mr. H. F. baron De Koek, eischte zijne veroordeeling tot eene celstraf van 15 dagen. De verdediger. mr. S. Katz, achtte het ten laste gelegde niet bewezen, en drong op vrijspraak aan. Gisteren heeft de rechtbank den beklaagde tot betaling eener geldboete van j 100 veroordeeld. Uit het gisteren ter algemeene vergadering te Amsterdam uitgebracht verslag der Amsterdamsche omnibus-maatschappij bleek dat 14 pCt. divident op de aandeelen kan worden uitgekeerd. Vervoerd werden 12,107,333 perso nen. Gemiddeld waren aanwezig 509 paarden en 151 tramwagens. Het vaste personeel bedraagt 597 personen, buiten een aanzienlijk getal los volk. Besloten werd tot het aangaan eener leening groot 1 millioen. Naar het U. D. verneemt, heeft het afdelingsbestuur der Maatschappij van Weldadigheid te Utrecht aan het hoofdbestuur voorgesteld om de alge meene vergadering van afgevaardigden, welke anders gewoonlijk te Amster dam wordt gehouden, ditmaal in de maand Juni a. s. in de koloniën der maatschappij te Frederiksoord (station Steenwijk) te doen bijeenkomen, ten einde de leden in de gelegenheid te stellen die koloniën, waarvoor in den laatsten tijd zooveel wordt gedaan, op de plaats zelve in alle bijzonderheden te leeren kennen of de kennis er mede te vernieuwen. De directiën van de Exploitatie- en van de Ned. Centraal-spoorweg-maatschappij moeten zich reeds bereid hebben verklaard, ter bevordering van het beoogde doel, voor de leden der Maatschappij van Weldadigheid, op vertoon van hun diploma, retourkaarlen verkrijgbaar te stellen tegen betaling van de vracht voor enkele reis. Naar de N.R.C. verneemt, zal opuitnoodiging van den heer H. Pierson directeur der Heldring-gestichten, te Zetten de Transvaalsche deputatie, na aankomst uit Portugal, de inrichting komen bezoeken. Op hare doorreize naar Groningen werd de Transvaalsche deputatie hedenmorgen te 10.34 aan het spoorwegstation te Meppel verwelkomd, door een tal van belangstellenden, en werd haar namens Meppels ingezetenen bij monde van den heer mr. H. Smeenge een geïllustreerd album aangeboden De heer Du Toil was de tolk der deputatie, die dan ook dit geschenk met dankzegging aanvaardde. Het station was voor deze gelegenheid versierd en de muziek liet het Transvaalsche en de Nederlandsche volksliederen hooren. Z. D. H. de prins Von Wied, komende van Oxford, alwaar hij de vossenjachten heeft bijgewoondis gisteren per mailboot te Vlissingen aan gekomen en zette de reis naar Berlijn met den aansluitenden exprestrein voort. Als vervolg op het bericht van gisteren, betreffende de weddenschap van luit. G. Romer te Venloo, meldt de /V. R. C., dat door genoemden lui tenant de weddenschap aangegaan is met den luitenant Van Hoogstraten, eveneens bij de rjjschool gedetacheerd. Zij heeft reeds plaats gehad jl. Zon dagochtend, en is gewonnen door den luitenant Romer. s GKAVENHAGE, 21 Maart. Door Z. M. zijn benoemd tot burgemeester: van Wormerveer, jhp. J. K. Vegelin van Claerbergen; van Est en Opjjnen, B. Den Ouden, secretaris dier gemeente; van Utrecht, mr. W. R. Boer; van Jaarsveld, van Lopik en van Willige Langerak, S. 1. Cambier van Nooten, secretaris dier gemeenten; van Arcen en Velden, G. J. Derckx, secretaris dier gemeente; van Wieringen, P. Maats, en van Woudenberg, J. B. De Beaufort. Door Z. M. is J. F. Mirandolle, ontvanger der directe belastingen enz. te Schoonhoven, benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Nieuwe Niedorp. Door de tweede kamer werd o. m. gisteren het wetsontwerp aangeno men tot naturalisatie van P. Schmilt, te Leiden. In de zitting van de tweede kamer van heden werd door den heer Blom en anderen voorgesteld voor de invoeringsontwerpen van het strafwet boek de gewijzigde behandeling aan te nemen. Daarna kwam in behande- Gat con len SVl "J en len Fra ling het ontwerp tot wijziging der drankwet. De hb. Schimmelpenning van der Oye, Beelaerts, Van Wassenaer, Borgesius en W. K. Van bestreden de verlenging van den termijn, waarbinnen de gecombineerdewj( kelneriugen zijn toegelaten. De minister en vele sprekers betoogden hetnj ji daarvan om de werking der wet te kunnen nagaan. Maandag voortzet!^ De hooge raad heeft heden arrest gewezen in de zaak van de naaj jeu looze vennootschap //The Singer Manufacturing Company" te New Yort eischeresse tegen F. P. J. Beek alhier, verweerder. De raad heeft dat door het te koop aanbieden van verbeterde Singer-naaimachines, don lei den verweerder geen onrechtmatige daad was gepleegd, zooals door deeisch» resse was beweerd, omdat daaruit niet bleek, dat de machines als uit har fabriek afkomstig moeten worden beschouwd en was tevens van oordeel, di jor( de benaming "Singer naaimachines" in den handel veelal wordt gebezigd de benaming van een handelsartikel. Op grond hiervan werd de eisch k 935 cassatie verworpen en de eischeresse veroordeeld in de kosten. De gemeenteraad alhier heelt in zijne gisteren gehouden vergaderiiJdooi vastgesteld de voorwaarden voor de geldleening van ƒ2.600.000. De Rietstap stelde voor de leening in vier seriën te verdeelen en aanvankel| slechts drie seriën uit te geven, doch dit voorstel vond geen ondersteun) L Evenmin werd ondersteund een voorstel van hetzelfde raadslid om de leenii niet te Amsterdam open te stellen. Het diner gisterenavond door de leden van den gemeenteraad aan 4 burgemeester, m'. J. G. Patijn, aangeboden in de fraai versierde feestza van het hotel De Ouden Doelen, kenmerkte zich door bijzondere opgewei heid. Schier alle leden waren tegenwoordig en de toasten volgden elkanl; haast zonder tusschenpoozen op Natuurlijk werd daarbij de bloei der meente en het welzijn van het geachte hoofd er van allerminst vergelen, groi Naar men verneemt is de heer M. M. Couvée, Kon. Ned. boekhand - alhier, door Z. K. H. den graaf van Vlaanderen benoemd tot HD». hofleveraneii De 's Gravenhaagsehe afdeeling der Holl. maatschappij van landboi zal op 19 Juni eene harddraverij doen houden door paarden voor sjees De harddraverij zal worden voorafgegaan door een wedstrijd in het schot rijden. Door de politie zijn gisterenmiddag bij aankomst van den Amsterdat jij schen trein een drietal kwartjesvinders in hechtenis genomen, die plank; !Chc den heden hunne operatiën alhier aan te vangen en eenige weken gelei /200 met kaartspelen van een buitenman hadden gewonnen. BELGIE Het groote Vlaamscbe muziekfeest, dat ter gelegenheid der aanstaan jubilé-feesten der Leuvensche universiteit zal plaats hebben, zal, wil door alle bisschoppen van België worden bijgewoond. ENGELAND. In het lagerhuis zeide de heer Ashley, dat slechts weinig blanken a naar Nieuw-Gosen en Stellaland, aan gene zijde der nieuwe Transvaalgrt kwe begeven; doch hoe dit zij, hij achtte het ongeraden om thans reeds medt deelen, welke maatregelen Engeland te hunnen opzichte nemen zal. Built dien is veel aan de beslissing van sir Hercules Robinson en den heer Mach zie overgelaten. De markies van Hartington verklaarde, dat de telegrafistl gemeenschap tusschen Cairo en Khartoem steeds afgebroken is. Naar fe schijnt verkeert het district in de nabijheid van Berber min of meer in onrt Hij verklaarde verder, dat hel Congo-verdrag nog niet geratificeerd is end geen plan bestaat om hel onmiddellijk te bekrachtigen. Dit zal niet gesclii den zonder voorafgaande kennisgeving aan het huis. De minister kanectili nog geen dag voor de behandeling dezer quaeslie vaststellen. De minister van oorlog heeft, uit Soeakim van gisterennamiddag, k volgend telegram van generaal Graham ontvangen: «Uit Handuk wordtf meld, dat gisteren drie sheikhs, tot de stammen van Samara en Amrark hoorende, met zeventien volgelingen in onderwerping gekomen zijn. MahB Ali-bey verzekert, dat anderen heden dit voorbeeld zullen volgen, waniï de sheikh Morgani en zijn broeder naar Handuk gaan. Hel aantal ziekt bij de geheele Engelsche strijdmacht is beneden 2 pCt. Bij de verkiezing te Cambridgeshire, Ier vervanging van den heer Bratl den voorinaligen voorzitter van het lagerhuis, is gekozen de heer Torni met 3815 stemmen. Op den heer Coote waren 2912 stemmen uitgebracl De uitslag dezer verkiezing is een aanwinst voor de conservatieven. De Daily IXeios is weinig ingenomen met de plannen, die er, men beweert, bij de regeering bestaan om aan de twisten en de vent ring in Zoeloe-land een einde te maken, door het Engelsche gereservtd gebied in Zoeloe-land sterk uit te breiden. Het blad acht het wenscheljf dal de Zoeloe's vrij zijn in de keuze hunner regeering. Te Middlesborough heerscht op dat oogenblik een dynamiet-pauiek burgemeester werd door een anonymus gewaarschuwd, dat er een z# zwering bestaat om de stadsgebouwen in de lucht te laten springen. I schijnt ditmaal ernst te zijn, want voorzorgsmaatregelen op groote self zijn genomen. FR AN KR IJ K. Volgens Ie National melden de jongste door den minister van landsche zaken uit Peking ontvangen berichten, dat, dank zij de wijzeralf iii gevingen van Li-Hung-Cbang, die belast geweest was om met den heer Tris lersi te onderhandelen, de vredespartij voor goed zegeviert in de raadzalen* rijks. Deze zwenking valt zamen met de pogingen, bij den Franschentas gelastigde in China gedaan, om de onderhandelingen te hervatten om toiea let minnelijke schikking te geraken. Zoodra de minister op de hoogte is™ 'Mi China's oogmerken, zal de gevolmachtigde minister te Peking onmii naar zjjn post vertrekken om de pourparlers voort te zetten. De 4zite lijst van bijdragen lot het oprichten van een monument 'll( fee 712 10! weg die Ier boo; de boo; moe com met gasl ceni te wer kw£ wel DU petr dien twe en ken weg nen li boui takt torn die eene hare D< vors1 algei aan Elist wel Grill de a allee verk luit bezo naar keen scha| ook

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2