PER TELEGRAAF. ER IS GEEN TWIJFEL MEER AAN. tslag I jet Chineesche gepantserde ramtorenschip Nankin, dat eenige dagen to te New-Castle aankwam om armstrong-kanonnen in ontvangst te nemen M». [van de Engelsche autoriteiten bevel ontvangenniet te vertrekken. Het istusL dat de vijandelijkheden tusschen China en Frankrijk hiervan de oor- li zijn. Tweehonderd Ieren, onder welke eenige parlementsleden, waren eer- En te Londen, ter viering van den St. Patricksdag aan een feestmaal jgd, dat door Parnell werd gepresideerden waar de toost op de ko- ooit- j„ achterwege bleef. De eerste heildronk, door Parnell ingesteld, gold: [ersche natie." In zjjne toespraak gaf hij zijne voldoening te kennen over vooruitgang door de nationale beweging bewerkt. Hjj beval den Ieren aiet op eene Engelsche parl|j, welke ook, maar op hunne eigene pogin- te rekenen. Ierland heeft veel goeds te hopen van de toekomst, en vol den redenaar zal het niet lang meer duren of de Ieren van alle partijen en alle belijdenissen zullen zich op Ierschen bodemen bij het bestaan van pdtjiersch parlement, vereenigen om het feest van St. Patrick te vieren. Zoo- ;er|l{ftiet oogenblik daartoe gekomen is, zal Ierland een vredebode zenden aan tred veen, iven. walt nen- a hei heelt ellen lurig tche- s eo man eo». jl de 11 ede at et oa te te oen, kjl, van ters, ZOOI hans vet I ge. even r de beest het In het postkantoor te Birmingham en wel in het voor het publiek he le reservoir, waar de couranten ingeworpen worden, werd Maandag sterk geladen helsche machine gevonden. Gelukkig was de constructie Iran de beste en kon het werktuig dus niet ontploffen. De universiteit van Edinburgh heelt aan den heer De Lesseps den graad doctor in de rechten honoris causa geschonken. De heeren Pinkney Sons en Clare hebben van het Foreign Office giste- middag het volgend telegram ontvangen: De commandant van het oor hip Pegasus seint, dat hjj en Maxwel een onderhoud hebben gehad den radja van Tenom, over de bemanning der Nisero. Hunne zending lislukt, maar de gevangenen worden goed gevoed. Levensmiddelen en leren zijn hun toegezonden. I-Uit Soeakim wordt bericht, dat generaal Graham gisteren met zijn staf een escadron cavalerie eene verkenning heeft gedaan uit Handoub. Hij dat alles rustig is. Spionnen verzekeren, dat Osman Digna zich thans I mijlen van Handoeb bevindt, dat zijn leger gedemoraliseerd is en hij hts weinig aanhangers heeft. Het is niet waarschijnlijk, dat h|j opnieuw strijd zal kunnen aanvaarden. Te Soeakim zijn de daar aanwezige Egyptische troepen aan het muiten aki. Zij weigerden hun werk voort te zetten en verzamelden zich op slrand, wenschende naar Cairo te worden teruggezonden. De rust is lleld. Veertig van hen zijn gegeeseld en een officier, die verdacht wordt de onlusten veroorzaakt te hebben, zal voor een krijgsraad terechtstaan. Het feit dat de Engelschen na den slag van Tamanhib alle gekwetsten laakt hebben, wordt door de volgende passage uit de beschrijving, welke frcs.Is/andard omtrent den veldslag ontving, toegelicht. De slag was geëin- ster- L maar ook nadat alle strijd had opgehouden was het gevaarlijk over rige slagveld te gaan, daar de gekwetste opstandelingen, in het struikgewas iholenpositief weigerden van de Engelschen pardon aan te nemen, en leel als zij daartoe in staat waren voortgingen met op de voorbijgangers :hieten of met de speren naar hen te steken. In het kreupelhout lagen ongekwetste Arabieren verscholen, die van de gelegenheid gebruik maak- om de Britsche soldaten onverhoeds op het lijf te vallen. Zoo zag ik, hoe etn, zes huzaren te gelijk aanviel en zich zoo wanhopig weerde, dat het ren. He moeite kostte hem onschadelijk te maken. - De Standard verneemt uit Shanghai, dat de Chineesche regeering bereid innam en de souvereiniteit daarover aan eene vreemde mogendheid af te an, indien deze slechts er in slaagt de Fransehen daaruit te verdrjjven. heerscht groote verbittering tegen de Franschen te Peking; indien Frank- k in zijne buitensporige eischen volhardt, zal de volksopinie de aanneming man door de regeering belettenmocht zjj al geneigd zijn die aan te men. FRANKRIJ K. Dt commissie, belast met het onderzoek van het wetsontwerp op den otr van Amerikaansch spek, wil, voordat zij zich in bijzonderheden over voorstel-Herisson verklaart, dit onderwerp van de economische zijde Ijideeren. Zij is ook voornemens zich bezig te houden met de qnaestie Jen invoer van levend vee, voornamelijk uit Duitschland. ■Uit een vertrouwbare bron meldt een der Parijsche correspondenten >dt Köln. Zeit. dat de Fransche ministers zijn overeengekomen de prin- i van Orleans eerlang uit te zetten, maar dat nog verschil van meening Haat over de wijze hoe gehandeld moet worden. Waldeck-Rousseau acht Iadministratieven maatregel voldoende, doch Jules Ferry verlangt van de M eene wet tot verbanning van alle leden der familiën welke over Frank- k geregeerd hebben. Men gelooft dat nog vóór de verkiezingen der alge- raden, in Mei a. s., tol de verwijdering zal overgegaan worden, tarschijnlgk zal prins Napoleon er de aanleiding toe geven, want hij Mr Zwitserland vertrokken om daar een manifest uit te vaardigen. - De verjaardag der commune is te Parijs hier en daar door feestmalen W. maar de dag is rustig begonnen en rustig geëindigd. Op het plein Invaliedenop het Bastille-plein en op Père-Lachaise waren een groot 'hl politiedienaren bijeen om de volksvergaderingen, als die er zichmoch- 'ormen, uiteen te drijven. Op de begraafplaatsen, waar het overschot 'communards rust, werden reeds ten 8 ure 's morgens roode kransen "gelegd. Ook de en van Blanqui, Raspail en Ledru-Rollin werden 'kransen getooid. Het graf van Thiers werd bewaakt door twaalf poli- faaren; op het hek, dat het graf omgeelt, stond geschreven: »Bloed- pf'. Het leggen van kransen op de graven der communards, zoowel Montmartre als op Père-Lachaise, duurde bijna onafgebroken voort tot 5 snamiddags; doch daarbij is het gebleven. Het lijdt geen twijfel, dat 'Wering groote voorzorgsmaatregelen had genomen. Zoo stonden de "Pen in de kazerne op het veld van Mars gereed om op het eerste sein digd uit lam, Gra ver- :scb. erde oils, van fen, Ion- Vod uses van Irik erd que tot iten rige irg- uit te rukken; drie escadrons cavalerie stonden klaar in de kazerne op de Quai d'Orsay, en de geheele politiemacht was marschvaardig. Men houdt het er voor, dat de leiders der anarchisten wel degelijk plan hadden iets te ondernemen, maar dat zjj door deze en nog andere maatregelen der over heid afgeschrikt waren. Het drukst bezochte feestmaal had 's avonds in Belleville plaats. Men mag echter niet vergeten, dat er onder de aanwezi gen velen waren, die van deze gelegenheid gebruik maakten om voor een prijsje zich te vergasten aan een goed maal. De Oostenrijksche, Iersche, Russische en Duitsche anarchisten waren bijeengekomen in de concertzaal in den '/Temple". Dinsdagavond heeft in de straat Cléry te Parijs eene gasontploffing plaats gehad, waardoor een persoon gedood, en verscheidene anderen meer of min ernstig gekwetst werden. Niet minder dan 8000 gezinnen moeten broodeloos zijn door de werk staking in het Fransehe mijndistrict Anzin, die, ondanks de herhaalde onderhandelingen, nog steeds voortduurt. Te Auch, in het depart. Gers, is een grijsaard van 74 jaar. Faget genaamd, die zijnen bedienden legaten had vermaakt, tot een bedrag van ongeveer 80000 fr.door hen vermoord geworden. De daders, in hechtenis genomen, hebben alles bekend. IPANJË Naar het schijnt, zijn in het geheel niet meer dan vjjftien personen wegens deelneming aan de vermelde militaire zamenspanning in hechtenis ge nomen. Het schijnt den eedgenooten niet zoozeer te doen geweest te zijn om een ernstigen gemeenden opstand als wel om in de eerste plaats invloed uit te oefenen op de beurs en voorts om met het oog op de aanstaande al- gemeene verkiezingen de regecring op het stuk harer waakzaamheid in min achting te brengen; iets dat niet weinig moet hebben bijgedragen tot den val van het liberale bewind des heeren Sagasta. Men heeft zich intusschen bljjkbaar in de tegenwoordige regeering vergist. De beurs echter heeft ten gevolge van het ontdekken der zamenspanning eene aanmerkelijke daling ondergaan. ITALIË. De heer Coppino is tot president der kamer van afgevaardigden gekozen met 228 stemmen. De heer Cairoli verkreeg er 145. Bij Schwaz, in Tyrol, is eene zilvermijn overstroomd door water v3D onderaardsche bronnen. Verscheidene arbeiders verdronken. Deze mijn werd,'"et evenals bij Gastein eene goudmijn, in de middeleeuwen bewerkt door20,000 arbeiders, maar de werken bleven er eeuwen lang gestaakt en tien jaren geleden begon men opnieuw te ontginnen. OÜIT8CHLAND. Prins Orlofl is gisterenavond, met zijn gezantschapssecretaris graaf Mura- vieff, uit Parijs te Berlijn aangekomen. De Nordd. Allg. Zeit. heeft uit de San Francisco Chronicle een arti kel overgenomen, waarin met betrekking tot het Lasker-incident Bismarck's lof verkondigd en de heer Sargent, gezant der Unie te Berlijn smadelijk bejegend wordt. De overname, door een officieus orgaan, van zulk een hoogst beleedigend opstel, juist op het oogenblik, dat de Amerikaansche diplomaat eene uitnoodiging van den rijkskanselier heeft ontvangen en aangenomen, verwekt natuurlijk de grootste verbazing. Duitsche bladen maken melding van een wonderkind, Julius Priiwer, een 9-jarige knaap, die zonder eenige moeite uit het hoofd zware stukken van Bach, Chopin e. a. speelt en die in verscheidene tonen transponeert. De knaap is een beschermeling van Rubinstein en Liszt, die groote ver wachtingen van zijn talent koesteren. Uit Bohemen wordt eene groote werkstaking bericht. In het district Tetschen lieten 5000 arbeiders hun werk in de fabriek staan. Bij het gerechtshof te Weenen is uitstel van het vonnis van Hugo Schenk en zijne medeplichtigen aangevraagd, tot na afloop van een onder zoek omtrent verscheidene moorden op jonge meisjes daar te lande, waar van de veroordeelde ook verdacht wordt. NOORWECIEN. Men berekent, dat de kosten, waartoe de gezamenlijke Noorsche mi nisters door het rijksgericht veroordeeld zijn of wordeneene som van 80,000 kronen zullen bedragen. Daarvoor was eenige dagen geleden te Christiania alleen reeds voor eene som van 30,000 kronen geteekend. LONDEN, 20 Maart. De tweede editie van de Daily News bevat eene dépêche uit Soeakim van heden, meldende, dat de pogingen van Osman- Digna om den heiligen oorlog te prediken, mislukt zijn. Het meerendeel zijner aanhangers heeft hem verlaten. Osman-Digna trekt zich, slechts door enkelen gevolgd, in het binnenland terug. CHRISTIANIA, 20 Maart. De koning is gisterenavond naar Stockholm vertrokken en wordt de volgende week terugverwacht. Gedurende zijn ver blijf in Zwedens hoofdstad is de kroonprins tot onderkoning van Noorwegen benoemd. De krijgscommissaris, generaal Buil, en de voormalige staatsraad Haffner zijn tot leden van den raad van state benoemd. ROME, 20 Maart. Volgens de dagbladen heeft de benoeming van den voorzitter der kamer een diepen indruk gemaakt. De Opinione noemt den toestand hachelijk. De Diritto vermeldt het gerucht, dat de heer Coppino het voorzitterschap zou weigeren en dat het kabinet voornemens zou zijn af te treden. RECLAMES. Wie tot nu toe nog getwijield heeft aan de waarde der Zwitsersche Pillen van Brandt, als zijnde een zeker, snel en aangenaam huis- en geneesmid del, bij voorkomende ziekte van maag, darmkanaal en bloed, die leze het oordeel over deze Pillen uitgesproken door de eerste mannen der genees kunde. Verkrijgbaar tegen 0.70 de doos in alle apotheken.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3