BUT TENLANDSCHE BERICHTEN. Het stoomschip Madura, van Batavia naar Amsterdam, vertrok heden van Suez. De Burgemeester den Tex, van Amsterdam naar Batavia, vertrok heden van Suez. Men deelt aan de /V. B. Ct. mede, dat aan baron v H. uit Arnhem veroordeeld wegens onzedelijke handelingen, kwijtschelding is verleend van zijn verderen straftijd. Aangaande Shapira deelt de /V. R C. nog cenige bijzonderheden mede. Na zijne bekende poging tot oplichterij met zijn zoogenaamde Sinaïlisch handschrift te houden schijnt hij eerst te Amsterdam, daarna tc Bloemendaal, vervolgens te Rotterdam te hebben doorgebracht. Sedert cenige maanden woonde hij te Rotterdam. Bij de lijkschouwing is gebleken, dat hij zich een kogel door het hoofd had gejaagd. Zijn kotter was geheel gevuld met papieren, waaronder verscheidene in folio formaat, in het Engelsch Hebreeuwsch enz., benevens eenige vlugschriften en brieven. Voorts vond men nog een brief, die eerst onlangs was geschreven en waaruit voldoende bleek, dat zijn zielstoestand in de laatste dagen wei iets te wenschen over liet. Ditzelfde meende men ook te Schiedam te hebben opgemerkt; althans bij een bezoek aldaar werd hij op vermoeden van krankzinnigheid door de politie aangehouden. Naar hel schijnt was hij geneutraliseerd Duitscher en had in Duitschland welgestelde familie, terwijl zijne vrouw met een kind nog te Jeruzalem woont, en een ander kind te Berlijn in een pension is ge plaatst. De Transvaalsche deputatie, ook lot een bezoek aan Dordrecht uitge- noodigd, heeft aan het voorloopig daartoe gevormd comité kennis gegeven, dat aan deze nitnoodiging door haar voorloopig geen gevolg kan worden gegeven, doch waarschijnlijk wel na de terugkomst uit Portugal. Vermoedelijk vertrekt de Transvaalsche deputatie Maandag 24 dezer van Amsterdam naar Antwerpen, om over Brussel en Parijs naar Lissabon te gaan. Voor hel hof te Amsterdam stond gisteren terecht F. H. S„ beschuldigd van op 14 Januari jl. aan het postkantoor aldaar zich op valsche handteeke- ning te hebben doen afgeven aangeteekende brieven, waarvan hij de waar den te eigen bate heeft aangewend. Beschuldigde was reeds naar Londen gevlucht, maar vrijwillig teruggekeerd en had zich aldaar bij de politie aan gemeld. Het 0. M.waargenomen bij monde van mr. Jolles, eischte een celstraf van 6 maanden en 3 geldboeten van 50, subsidiair voor elke boete 3 dagen celstraf. Het hof deed nog uitspraak en veroordeelde beschuldigde tot 9 maanden celstraf en de geëischte boeten. Eerstdaags zal er een proces gevoerd worden, waarbij de Singer naai machine betrokken is. Naar aanleiding van de bekroningen, op de Amster- damsche tentoonstelling toegekend, had namelijk de heer P. J. Gerritsen, industrieel te Nijmegen en redacteur van de in drie talen verschijnende naai machine-courant, in zijn blad en ook in onderscheidene bladen beweerd.dat de origineele Singer naaimachines niet in Amerika, maar te Glasgow (Schot land) gefabriceerd worden. Op grond daarvan heeft de Singer Manufactu- ring Co. eene actie tegen hem ingesteld en eischt zij cene schadevergoeding van 5000. Zondag zijn wederom twee soldaten, beiden Duitschers, van het kolo niaal werfdepot tc Harderwijk gedeserteerd. Men vermoedt dat zij in bur gerkleeding het garnizoen hebben verlaten en zoo met het ontvangen hand geld hun lleimath weder zullen trachten te bereiken. Intusschen moet ge zegd worden, dat 't in den laatsten tijd niet tol de zeldzaamheden behoortdal vreemdelingen, door zich even voor het Oostindisch leger te doen aanwerven, zich op gemakkelijke wijze in het bezit van Nederlandsch geld weien te stellen en daarna ten spoedigste hun rug laten zien. [Arnh. Ct.) TJit Noord-Beveland wordt aan de N. R. Ct. gemeld: Het is een niet te miskennen feit, dat de gedruktheid in het landbouwbedrijf ook op dit eiland hoe langer hoe meer aan het licht treedt. Behalve dat het landver- huizen van arbeiders, boerenzoons en ambachtslieden met hunne gezinnen blijft voortduren, heeft er ook eene aanhoudende verwisseling onder de pach ters plaats. Zoo zijn er dit voorjaar in den omtrek reeds een drietal ver- koopingen van een boereninspan onder meer of minder ongunstige omstan digheden voorgekomen en zullen er binnenkort nog minstens een drietal volgen. Dat bekwame en eenmaal welgestelde landlieden vrijwillig of ge dwongen er hun bedrijf aan geven, is een ontmoedigend verschijnsel. 's GRAVENHAGË, 12 Maart. Door Z. M. is verlof verleend tot het aannemen en dragen der versier selen: aan den heer M. A. Perk, predikant bij de Waalsch-Hervormde ge meente te Amsterdam, van ridder der Leopoldsorde, hem door Z. M. den koning van België geschonken, en aan de kapiteins A. Conradi en E. A. Van Romondt en de le luitenants D. Charlouis en J. 11. Tennis, allen van het wapen der infanterie bij de landmacht in Wcst-Iudië, van het ordetee- ken van het Borstbeeld van den Bevrijder, hun door den president der Ver- eenigde Staten van Venezuela geschonken, en wei het ordeteeken van de 4« klasse wat den kapitein Conradi en dat van de 5e klasse wat de overi gen betreft. Door Z. M. zijn benoemd tot rijksontvangers: te Boxmeer, A. F. M. Van Thiel, thans te Kaatsheuvel; te Apeldoorn, jhr. C. W. Stem, thans te Alphen; te Meppel, M. H. F. Pichot du Plessis, thans te Hilversum; le Zaandam, H. A. Essers, thaus te Sliedrecht. Door Z. M is benoemd: tot schoolopziener in het arrondissement Woerden, de heer mr. W. H. Roijer, te 'sGravenhage; tot leeraar in het handteekenen aan de koninklijke militaire akademie, de heer J. N. T. Bui- ning, leeraar in het handteekenen aan de ambachtsschool te Arnhem; tot ijker der maten en gewichten, de heer W. J. C. Verhage, thans adjunct- ijker, en is aan den heer J. G. Van Nes van Meerkerk, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als commies der posterijen 3S ki. Door Z. M. is de luitenant-kolonel J. C. E. graal Van Lynden, van het 1' reg. huzaren, op zijne aanvrage, op pensioen gesteld; de kapitein der infanterie II, Berail, thans met verlof in Europa, is, wegens lichaamsgebre ken, eervol uit Zr. M'. militairen dienst ontslagen, met toekenning van pen. sioen; de kapitein G. J. Couvée, van het le reg. infanterie, en de 1' J. C. Van Teylingen, van het reg. grenadiers en jagers, zijn op non-activi. teit gesteld; de le luit. H. F. V. M. Schwing, van het wapen der infanterie van hel leger in Ned.-Indië, is voor den lijd van vijf jaren gedetacheerd bij het wapen der infanterie van het leger hier le lande en wel bij het 2e reg,, en de le luit. II. O. llolwerda, van het 6C reg. infanterie, is voor den tijd van vijf jaren gedetacheerd bij het wapen der infanterie van het leger in Ned.-lndië; aan den gepens. luit. ter zee le kl. jhr. J. C. F. Westpalm van Hoorn van Burgh is de vergunning verleend tot het blijven dragen van )e activiteitsunilorm van zijn rang. Bij het heden voortgezet debat in Ie zitting van de tweede kamer over het ontwerp tot wijziging der rechterlijke organisatie verklaarde de minister van justitie dat de invoeringswet en novelle van het strafwetboek het depar tement hebben verlaten en met medewerking der kamers hel strafwetboek met 1 Januari kan worden ingevoerd. Het beginsel van het ontwerp: hooger beroep voor alle strafzaken, werd bestreden door den heer Lobman, en verdedigd door de hh. van Blom en Beeiaerts. Morgen voortzetting. Gisteravond omstreeks 9 ure werd op den weg nabij den watertoren der duinwaterleiding een persoon gesnapt, op wien reeds meer dan 14dagen geloerd werd, daar men hem verdacht zich met het onbevoegd bemachtigen van eenden of wild bezig tc houden. De politiebeambte, die den strooper trachtte te arresteeren, ondervond dat dit zoo gemakkelijk niet ging, wanl deze verzette zich op geweldige wijze en wist zich zelfs, na een eindweegs geboeid te hebben medegeloopenlos te wringen, om ijlings in het kreu pelhout te verdwijnen, van waar hij een pistoolschot op den veldwachter loste en dien beambte aan het been trof. Hedenmorgen is het echter ge. lukt dit gevaarlijke sujet op te sporen en behoorlijk achter slot te zetten. De wond van den veldwachter bleek gelukkig niet gevaarlijk te zijn. te Azi aan zon een Cd liet eer erft ach ICC me: BELGIË, Uit Brussel wordt aan de Gazette de Liége gemeld, dat de minister van staat, baron d'Anethan, tengevolge van zijn gezondheidstoestand »vooi het staatkundig leven verloren beschouwd moet worden. Van de premieleening der stad Gent van 1880 zijn nog drie loten waarop prijzen zijn gevallen lot dusverre niet aangeboden ter betaling. Het eerste is het lot 18489 met cene premie van 50000 fr. en de andere nom- mer 49915 en 27711 beide uitgekomen met 10000 fr. Volgens de Antwerpsche Opinion zullen eerstdaags vijftien Vlaamschi gezinnen, te zanten 125 personen, over Havre naar Vera-Cruz vertrekken om in Mexico, op uitnoodiging der Mexicaansche regeering, den vlasbouw in te voeren. Van Havre af is hun vrije overtocht verzekerd. Landbouw werktuigen, zaad, een zeker aantal koppen rundvee en een jaar lang 2 fr 50 daags per hoofd, met uitzondering van de kinderen beneden de zette jaar, zijn hun bovendien toegezegd, benevens vrijdom van rijks-belastin! voor den lijd van tien jaar. ENGEL/V1VO. In antwoord op het verzoekschrift der voornaamste bankiers en koop- lieden van Londen, om verbetering in de telegraphische verbindingen tusschei Engeland en Nederland, erkent de heer Fawcel tedirecteur-generaal voor bil postwezen, ten vollen den slechten toestand, waarin de telegraafkabels v keeren. Reeds sedert lang heeft hij getracht in dien toestand verbeterini brengen. De voorioopige schikkingen zijn thans afgeloopen en onverwp zullen maatregelen genomen worden om de telegraphische gemeenschap een ^bestendige en bevredigende wijze te herstellen. In de deftige Londensche wijk kentish-towe ontsnapten Maandag uil danger's circus twee olifanten. Groote ontsteltenis der bevolking. Gelukki: stapte het eene beest al spoedig op het luik van een kolenkelder, datondn zijn gewicht bezweek, zoodal de olifant naar omlaag tuimelde. Zijn maal die hem volgde, viel op hem. Aan de Times wordt uil Alexandrië gemeld, dat de commissie, betel met het onderzoek der vergoeding aan hen, die bij het bombardement din stad schade hebben geleden, haren arbeid ten einde heeft gebracht. Ti* duizend vorderingen lol een gezamelijk bedrag van 8,500,000 zijn door ha» onderzocht, waarvan voor 4,250.000 toegewezen is. Uit Soeakim wordt van gisteren gemeld: Het geweervuur is reeds be gonnen tc Zareba, dat door twee regimenten bezet is. Alle troepen rit plotseling naar Zareba opgerukt De generaals Graham en Stewart melde staf zijn insgelijks derwaarts gegaan. Te Soeakim is een garnizoen acht» gelaten, bestaande iiit 80 artilleristen, 050 mariniers en 600 man Egypiisck troepen. Volgens het laatste rapport bestond de krijgsmacht van Osman-Disii uit 8000 man. Het gouvernement der Transvaal weigert zijne tusschenkomst tot tegengaan der vijandelijkheden, welke op de grenzen van Bechuanalanddrei gen uit te breken. Het grondt zijne weigering op de overweging, dal bet nog niet in de gelegenheid is gesteld om de bepalingen der nieuwe convei® loe te passen. De hoofden Massoa en Moshetti hebben een proclamatie uit' gevaardigd, waarin zij verklaren, hunne goedkeuring le onthouden aan 4 overeenkomst, tusschen Engeland en de Transvaal gesloten. De benoemig van Mackenzie tol resident van Bechuanaland valt niet in den smaak® boezemt wantrouwen in. Aan de Standard wordt uit Mandalay gemeld, dat in NoordelijkBiritu een opstand is uitgebroken. Half onafhankelijke stammen aldaar daalden naar de vlakten al en verbrandden en plunderden de hoofddorpen rondo' ühamo, de voornaamste stad aan de Iiiawady-rivicr. De Engelsche en Ai* rikaansche zendelingen verlieten Bliamo, hetwelk door de opstandelingen worf ivei to li iel (h in! hu lal! hr Si UI li!

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2