taris dier gemeente; van Beilen, W. C. De Vidal de St. Germain, secretaris dier gemeente. Door Z. M. is benoemd tot notaris binnen het arrond. Amsterdam, ter standplaats Amsterdam, mr. A. P. Visser, candidaat-notaris, advocaat en procureur aldaar. Door Z. M. is aan de na te noemen vreemdelingen, mits zij overigens aan de daartoe bij de wet gevorderde vereischien voldoen, vergunning ver leend tot het geven van middelbaar onderwijs bier te lande, als aan: mej. E. M. Swindells, geboren te Nottingham (Engeland); J, J. 11. Rix. geboren te Somerleyton (Engeland). De heden door de tweede kamer opgemaakte lijsten van candidaten voor het voorzitterschap dier kamer is saamsesteid uit de heeren: 1°. E. Cremers die met 41 van de 76 stemmen bij eerste stemming weid gekozen, tegen 12 op den heer A. Mackay, 10 op den heer Roell en de overigen op andere leden uitgebracht; 2". mr. F. H. H. Borrel met 51 van de 74 stem men, mede bij eerste stemming; 3'. mr. J. P. R. Tak van Poortvliet, met 39 stemmen legen 25 op den heer A. Mackay, bij tweede stemming. De kamer is tot nadere oproeping uiteengegaan. De gala-receptie gisteren avond door HH. MM. den koning en de koningin gegeven werd druk bezocht. De zalen blonken van luister welke de damestoiletten en de schitterende uniformen of costumes der genoodigden tentoon spreidden. H. K. H. prinses Hendrik bleef van omstreeks 9% ure tot het einde dit gala thé dansant bijwonen, alwaar de kon. mil. kapel de dansmuziek ten gehoore bracht. Ondanks modder en slijk wemelde het gisterenavond in het Malieveld van toeschouwers, die het vuurwerk, dat de ofïiciëele feestviering van "skonings verjaardag besloot, wilden bewonderen. Daar de regen, die in den namiddag opnieuw viel, geheel had opgehouden en de avond zoel was, waagden duizenden er natte voelen aan. Het vuurwerk had niet bet minst van het overvloedig gevallen water geleden en daar de wind bijzonder gun stig was, kwamen al de nummers volkomen tot hun recht. De slotdecoratie, het gekroonde portret van het hoofd van den staat, als frontespiece van éen twaalf-kolom breeden vuurgevel, wekte dan ook algemeene bewon dering. Nog lang vertoefden de wandelaars in de straten waarin gas- en lampionilluminatiën waren ontstoken en in het Voorhout zochten velen eene Verkwikking in de poffertjeskramen en andere verlokkelijkhedcn, die aan een kermis in het klein deden denken. Naar wij vernemen is de luitenant ter zee le kl. J. v. H., die kortge leden voor een raad van eer der marine terecht stond, voorgedragen totont- A g den zeedienst met een jaarlijkschen onderstand van 500. -•e hooit en andere officieren van het Belgische leger, die alhier de e h"woonden, verlieten hedenochtend icn 3 u. 20 m. per Holl. spoor deze hun corpsen te rejoignfieftm. «p De brand van jl. Zaterdag heeft een persoonlek ongeval veroorza <kt. De adjunct-bfandDieester H.gleed bjj het tu orde brenger, van een on! 'aar geraakten brandspuit slang, door een der belendende h"izen geleg de trap in die woning, ui„- het treurige re ken van zjjn borstbeen hebben geconsiatcc, BÜITBNLAN DSCfl K BERICHT BELfilE Den 23 en 24,n zal te Rrussel ter eere der Nederl. vrijmetselaars, die men ten getale van 111 verwacht, een schitterend (eest worden gevierd. Het Belgisch Groot-Oosten onder welks bescherming de plechtigheid wordt ingericht, ontving van prins Alexander der Nederlanden een zilveren beker, een meesterstuk der Nederlandsche industrie, ten geschenke. Bij d en beker was een eigenhandig schrijven van den vorstelijken gever gevoegd, waarin hjj zfln Belgische broeders verzocht dat geschenk aan te nemen en daaruit een dronk op het welzijn van den koning der Belgen te plengen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Paturages nabij Bergen in eene kolenmijn het mijngas ontploft, waardoor een mijnwerker van 72 jaar den dood vond en nog 4 andere werklieden ernstige brandwonden bekwamen. ENÏtEEANlü. Gisteren is het wetsontwerp betreffende den invoer van vee in tweede lezing, in het hoogerhuis zonder stemming aangenomen. Lord Richmond heeft aangekondigd, dat hij een amendement zal indienenwaarvan de strek king is om de wet meer afdoende te maken tegen het binnensluipen van ziekten. De Transvaalsche afgevaardigden hadden eergisteren met lord Derby eene bijeenkomst. De onderhandelingen hebben eenigen voortganu gemaakt. Gisteren heeft weder een onderbond plaats gehad, dat 1 li uur geduurd heeft. De afgevaardigden schijnen niet tevreden over de door lord Derhy voorge slagene schuldvermindering. Zij zullen Donderdag nogmaals met den minister zamenkomen. Men verzekert, dat Engeland er in toestemt, van de schuld één derde 127,000) kwijt te schelden, zoodat er nog 254.000 van te betalen blijft. Wat de suzereiniteit betreft, zoo zou men overeengekomen zijn, dat de Transvaalsche republiek vrij en onafhankelijk wezen zal bin nen de grenzen van haar gebied, doch dat onderhandelingen met iniandsche stammen daarbuiten ol met vreenide mogendheden zul'en worden gevoerd door bemiddeling van het Britsche gouvernement. De heer Bradlaugh is gisteren te Northampton tot parlementslid geko zen met 3922 stemmen, tegen 3488, welke op den canditlaat der conserva tieven, den heer Richards, waren uitgebracht. ln hel vergiftigings-proces van Liverpool, is thans uitspraak gedaan. Margaret Higgens, die met eene andere vrouw baar man vergiftigde, nadat zij vooraf, treurige tegeustrijdigheidbuiten zijn weten zijn leven bad ver zekerd bij vijf verschillende maatschappijen is met hare handlangster ter dood veroordeeld. Het is meer dan waarschijnlijk, dat Higgens niet het eenige slachtoffer van de beide moordenaressen is geweest. Volgens een telegram uit Lissabon aan de Standard, is aldaar pakketboot Portugal, die tijdingen heeft aangebracht van de Westkti Afrika, het bericht ontvangen, dat de heer Savorgnan de Brazza volmaakten weistand bevond. In den Italiaansche circus te Caïro heeft onlangs het volgende plaats gehad. Een koorddanser had gedurende de voorstelling eene aansche vlag gebruikt en deze aan een paal vastgemaakt. Een Engels ficier sprong in den circus, ten einde deze vlag naar beneden te hetgeen groote opschudding teweegbracht. De Italiaan wist de in handen te krijgen en trok daarmede door den circus Een Franse sprong daarop van zijne laats op en viel den koorddanser aan, het sein voor een algemeen gevecht was. Door eenige Engelsche ofü werd met moeite de orde hersteld. Naar men verneemt zal deze nis niet to' eenige verwikkelingen aanleiding geven. Hel water le Cincinnalie en dc boven die stad gelegen plaatsen vallen, evenals ook te Louisville. Maar de ellende is nog steeds zeer onder de van alles berooide inwoners der overstroomde plaatsen. Alli Parkersborg, in West Virginië moet de schade een millioen dollars bei: In Arkansas rijst het water der rivieren meer en meer. De schade ook groot. FHA.ti kKU IA, De koning van Anam heeft den president Grèvy per telegram tevredenheid over het leggen van den nieuwen telegraafkabel belui; zegt, dat de betrekkingen tusschen beide volken daardoor inniger worden. Tevens uit bij de hoop, dat liet verdrag eerlang met eenis zachtende bepalingen bekrachtigd zal worden. Er is sprake van de oprichting van een standbeeld voor Rooi Riom, zijne geboorteplaats. Dezer dagen heeft hei hof van assises te Bordeaux zijnen griffier, sain genaamd, die dertig jaren lang dezen post bekleed bad, wegens duisteren van eene menigte tot allerlei processtukken belioorende zal weelen enz., veroordeeld. De jury had 122 verschillende vragen beves beantwoord, maar juist ontkennend op het eenige punt, dat debescl» erkende, rakende zekere valschheid in geschriften. Chassain was gezien en had zeer vele vrienden. Te Lyon is de directeur van het anarchistische blad Le Défi maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens opruiing tot moord, stichting en plundering. Volgens een bericht in den Tempsheeft de moord der christe de provinciën Than-Hoa en Nghé-An in de eerste dagen van de maaDi ari plaats gehad. De mandarijnen, die de benden Annamiten aangezj ben tot de slachting, hebben waarschijnlijk gehandeld op de bevelenii Vooral de Annamitische minister van oorlog schijnt in de zaak zwi trokken le zijn. In 108-jarigen ouderdom is op Sardinië overleden een oud-s»; Giovanni Battista Campanella, die al de oorlogen van het eerste medegemaakt heeft. De Melbourne Argus meldt, dat een troep Fransche strafkoli te Noumea met geweld zich van de kotter Ueloïse meester gemaal ben, den kapitein gevangen genomen en koers naar Australië gezet ITALIË. Met betrekking tot den aanslag op een karabinier, die den spo: van Montalto naar Corneto bewaakte, wordt nader bericht, dat de' meester van laatstgenoemde plaats getelegrafeerd heeft, dat in van 16 op 17 dezer op de grenzen van het grondgebied van Cornell de zijde van Toskana door eenige onbekenden een aanslag beproefl op den koninklijken trein, welke poging echter door den karabinier chio verijdeld werd, die de aanvallers tot wijken dwong. De gemeei van Corneto kwam daarop dadelijk bijeen en besloot eenparig, op pli wijze tegen deze misdaad te protesteeren en den karabinier 500 lire ning te schenken. De heer Mordini beeft in de kamer over dit gi regeering geïnterpelleerd, waardoor echter niets nieuws over deze li zaak aan het licht kwam. De minister Genala verklaarde, dat de re met ijver bezig was te onderzoeken, of het hier werkelijk een aant treft, zooals vermoedt wordt. Interpellant verklaarde zich hierop let De heer Minghetti verzocht der regeering, zonder verwijl aan de alle latere berichten mede te deelendie over den aard en de strekkit deze gebeurtenis door haar ontvangen mochten worden, wat door de ring beloofd werd. Volgens de Rassegna, heeft sir John Lumley Zondag 11. zijne op ting gemaakt bij den minister van buitenlandsche zaken, Mancinie. zen het leedwezen der Engelsche regeering te betuigen over het n Vrijdag in een paardenspel te Caïro voorgevallene. DIIITSCH LANB. heeft de resolutie van de volksvertegenwoot waarin haar leedwezen werd uitgedrukt os Prins Von Bismarck der Vereenigde Staten, ontslapen van den heer Lasker en welke resolutie door den Amerikat gezant te Berlijn aan den rijkskanselier werd toegezondenmet verzoé aan den rijksdag te doen toekomenaan den genoemden gezant doen geworden, onder tekennengeving, dat de lieer Lasker niet zulk: wichtig persoon was, dat hij (prins Von Bismarck) als tusschenpersoc optreden tusschen den gezant en den rijksdag. Men vermoedt, dat voorzitter van de Amerikaansche tweede kamer de resolutie in gesé toezenden aan den voorzitter van den rijksdag. De vrienden vaa Lasker zijn zeer ontstemd over de houding, welke dc heer Von in deze zaak heeft aangenomen. De landdag te Munchen heeft, met 114 tegen 26 stemmen, het' zijner commissie aangenomen, strekkende om met de heffing der wd belastingen van 6 M. op mout voort te gaan. Coi Ma M. gel Z. An Mil M„ Ko! Li we lev. Lo; 52, i. A.l w.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2