ff ongelukkig lot van haar beminnelijken zoon, eene som van 1000 of/12,000 worden verstrekt Ook aan andere bloedverwanten van hem zal geldelijke troost worden uitgereikt. De redenen waarom dit geschied laten zich ge- reedelijk vatten, maar worden onvermeld gelalen. De kantweverij der hh. Austin de Long Eaton brj Nottingham is geheel afgebrand. Er gingen o. a. 70 kostbare machines verloren. -- Volgens de bij de regeering ingekomen opgaven zijn er in Britsch-Indië gedtnende het jaar 1882 22125 menschen door wilde dieren gedood, tegen 21427 in 1881, en wel 895 door tijgers, 278 door wolven. 207 door lui paarden, 359 door hyena's, 202 door krokodillen en 19579 door slangen. In denzelfden tijd werden 46707 stuks rundeien het offer der wilde dieren, tegen 44669 in 1881. Uit deze opgaven blijkt, dat het aantal wilde dieren in die omsireken eerder toe- dan afneemt. De Indische regeering betaalt voor ieder gedood stuk schadelijk wild eene premie. In 1882 werden er 322 421 slangen en 18591 andere wilde dieren gedood, waarvoor aan geza menlijke premiën 169,983 werd uitbetaald. Volgens bericht uit Cairo, heeft Baker-pacha bevel ontvangen om fok ker en Singat te ontzetten en het garnizoen terug te trekken, maar geene krijgsverrichtingen westwaarts van Singat te ondernemen. In den kabinets raad is besloten om Soeakim te behouden. Ten opzichte van Massoeah is nog niets besloten. De kabinetsraad overweegt de beste middelen om de ontruiming van het Zuiden te bespoedigen, doch bijzondere bezwaren zijn daaraan verbonden, wegens de kanonnen en den krijssvoorraad. Naar men zegt, zijn gelijktijdig onlusten ontstaan in de provinciën Benusuef en Fayttn, in Opper-Egypte. De Bedoeïnen bedreigen de fellahs. De gouverneur heeft dringend om versterking verzocht. Aan de New-York Herald wordt uit Hongkong gemeld: De onder koning van Canton heeft aan de consuls mededeeling gedaan van zijn voor nemen, om de noordelijke invaart tol de stad Ie blokkeeren en er torpedo's te laten leggen. Een andere onder den naam van Macaspassage bekende vaart zal versperd worden door het bouwen van eene brug aan het zuideinde van het Dane-eiland. Aan de gezagvoerders van stoomschepen is door de reeders gelast de noordelijke invaart te vermijden, FBAKHR IJ SA, De heer Le Royer is gisteren tot voorzitter van den senaat herkozen, met 135 van de 154 uitgebrachte stemmen. Zooals men zich herinneren zalis voor twee jaren ter gelegenheid van den nationalen feestdag, op 14 Juli, het nieuwe raadhuis te Parijs ingewijd. Het vorige jaar is die dag uilgekozen ter onthulling van het standbeeld der republiek. Dit jaar wil men op dien dag het nieuwe postkantoor inwijden. Er is althans bevel gegeven om met de werkzaamheden, waarmede men sinds geruimen tijd begonnen is, voortgang te maken, zoodat het gebouw tegen dien dag gereed kan zijn. De politie heeft op de Nieuwjaarsmarkt te Parijs eene groote hoeveel heid Duitsch speelgoed en suikerwerken die voor de gezondheid schadelijk bleken te zijn, in beslag genomen. Geheele legers van looden soldaatjes, die met schadelijke kleuren geverfd waren werden krijgsgevangen gemaakt en 20,000 slaghoedjes voor kinderpistolen werden vernietigd. Te Reims heefl een magnetiseur, De Torcy, zijn medium, mej. Lucia, in het leeuwenhok van Pianets menagerie in slaap gemaakt, waarop de iiemmrr zijne leeuwen allerlei kunsten om haar heen deed uitvoeren. het meisje, dat geheel verstijfd scheen, languit op twee en moesten de leeuwen over haar heen en weder springen. nad.; anet haar arm en ten slotte haar hoofd in den muil van een .tie. gestoken had werd zij gewekt. Men kan nagaan met welk arM..! spanning het publiek dit alles aanzag. De - meldt, dat de gouverneur van Senegambie een tractaat heeft loten m f n koning van Firdou, waarbij het grondgebied des konings, nde van de Gambia tot aan den oorsprong van de Casamanza- rivier zich goedk loslclo rooi r« aunt Mrdei if if bt scherming gesteld wordt van Frankrijk. De koning verbindt lorts o; nooit iets van zijne suzereiniteitsrechten af te staan zonder rg v i Frankrijk, alsmede om aan Frankrijk al het grondgebied te taan, dat het noodig zou kunnen hebben tot aanleg van een et ij van Brakel, hetzjj van Medina, naar Dinnahof welk ander asamanza-rivierover de vallei van Faleme. Frankrijk kan ■it.g d lijn forten oprichten. ITALIË. i kortelijk vermeld is, heeft Woensdag eene soort van bede- onii; schaal naar hel graf van Victor Emanuel te Rome plaats v."en van verschillende plaatsen des lands omstreeks 12,000 per- i f "gekomen. Het weder was, nadat bet den vorigen dag gestort- eklaard. Van vele huizen waren vlaggen uitgestoken en in i e de stoet doortrok, waren alle winkels gesloten. Bedoelde omstreeks 25.000 personen met 1500 banieren en 80 muziek- vaderlandsche liederen ten gehoore brachten. Voorop ging net gemeentebestuur, het centrale comité voor de plechtigheid, senatoren, afgevaardigden, gedelegeerden van buiteuslandsch gevestigde Italianen, enz. Te elf uren bereikte men het Pantheon, werwaarts zich reeds te 9 uren de koninklijke familie begeven had. Het gebouw was van binnen met zwart behangen en met kaarsen verlicht. Rondom het graf waren veteranen ge schaard, o. a. een grenadier, die nog onder Karei Albert gediend had en tot wien de koning dien ochtend eenige welwillende woorden had gericht. Men trok langzaam voorbij het graf, waarop daartoe aldaar opzettelijk ge plaatste commissarissen de aangeboden kransen nederlegden. Een krans van de koninklijke familie, een van de stad Rome en een van het territoriale leger trokken door hunne fraaiheid bijzonder de aandacht. De koninklijke familie werd bij het gaan en bij het terugkeeren levendig toegejuicht, even als de veteranen, die voor de onafhankelijkheid des lands gestreden hadden. De Moniteur de Rome bestrijdt de mededeeling van de Standard be treffende de officiëele hervatting der diplomatieke betrekkingen lusschen Engeland en het Vaticaan, onder opmerking, dat de Paus den heer Erring- lon niet heeft ontvangen, toen op Nieuwjaar de diplomaten ter audiëntie werden toegelaten. Een jongmensch is eergisterenochtend op de obelisk van het plein van het Pantheon te Rome geklommen en heeft beproefd de menigte toe te spre ken, terwijl hij Victor Emanuel hoogelijk prees, maar koning Humbert laakte. Hjj werdt door de menigte uitgejouwd. Toen hij zag dat de politie zich van hem wilde meester maken, bracht hij zich eenige steken met eene schaar toe. Uit zijn verhoor bleek hij een Siciliaan te zijn en niet wel bij het hoofd. Volgens bericht uit Napels was de Vesuvius op 9 dezer weder aan het werken en stortte hij eenige lavastroomen uit, naar den kant van de Atris di Cavallo. Naar men uit Livorno meldt, is Fallacide moordenaar van het echt paar Monti, zeer kalm en heelt hij bekend Monti in de val gelokt te hebben. De moord zelf zou echter volgens hem op dezen gepleegd zijn door zeueren Querci. een knaap, dien hij tot allerlei diensten gebruikte. Deze Querci be vindt zich mede in hechtenis, evenals Fallaci's bijzit, Rosa CasareUo, en tien andere personen, verdacht van bij de misdaad min of meer betrokken te zijn. Omtrent vrouw Monti schijnen nog geene gehooren te hebben plaats gehad. Men verwacht, dat het proces Maart aanst. beginnen zal. SPANJE. In de zitting, gisteren door de kamer van afgevaardigden gehouden, heeft de minister van binnenlandsche zaken verklaard, dat het kabinet her vormingen wil, maar niet de benoeming eener constituante. Hij voegde er bij, dat de militaire dienst weldra verplichtend zal gesteld worden voor alle Spanjaarden en het algemeen stemrecht zal worden ingevoerd, waardoor 3% millioen kiezers zullen verkregen worden. DCITICHLANB. De Köln. Zeitg. verhaalt, dat eergisteren eene weduwe, van de markt in hare woning aan de Mittelstrasze, terugkeerde en de commode open vond. Bij nader onderzoek bemerkte zij. dat geld en sieraden verdwenen waren. Zij riep eene buurvrouw binnen die verklaarde niemand uit huis te hebben zien gaan en dat de dief nog in huis moest zijn. Men ging aan het zoeken en wer kelijk vond men een persoon gewapertd met een lang mes onder de sofa liggen. Op het hulpgeschreeuw kwam de zoon der weduwe binnen, die den gauwdief aan de politie overleverde. RUSLAND. Het blijkt onwaar te zijn, dat de Czaar niet te St. Petersburg zou durven komen, uit vrees voor de nihilisten. Offieiëel is thans bekend gemaakt, dat op den Russischen Nieuwjaarsdag, alsmede op den verjaardag van groot vorst Alexis, audiëntie zal worden verleend in het winterpaleis. Uit St. Petersburg wordt aan Daily News de ontdekking bevestigd vai de moordenaars van Soudeikin. De ontdekking en aanhouding geschiedd door een toeval. PER TELEGRAAF. PARIJS, 10 Januari. De heer Marie Renaud. directeur van de Banque d. la Bourse, heeft zich verwijderd met achterlating van een brief, waarin I te kennen geeft, dal hij door beursspel al het geld der aandeelhouders vi loren heeft. Het verlies der aandeelhouders wordt op drie millioen gesch. LONDEN, 11 Januari. Generaal Gordon heeft, tengevolge van de aanr ming der hem opgedragen zending naar Congo, zijne ofRciersplaats in het Engelsche leger moeten opgeven Hij vertrekt binnen veertien dagen. T de voornaamste oogmerken welke hij moet bereiken, behoort de onderdru king van den slavenhandel in Niamnian en te dien einde zal hij den star.: in die streek wapenen, om dezen in slaat te stellen aan de invallen van slavenhandelaars krachtig wederstand te bieden. LONDEN, 11 Januari. De Times meldt, dat de Engelsche regeering voort mens is aan den resident, die in de territoriën van Montsiva en Mankaroa".. gevestigd is. honderd cavaleristen toe te voegen. LONDEN, 11 Januari. De Times meldt uit Hongkong van gisteren: »l bevolking van Hanoï heeft aanzoek gedaan om bescherming tegen de Fran- schen. Dientengevolge zijn 2000 Chineesche soldaten daarheen gezonden." TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 11 Januari. VEBKOCHTE HOEVEELHEID. PRIJZEN. Laagste Hoogste stuks. f 0 0 tl II Stieren 6 86.— "210.— Melkkoeien 76 t "154. "262.- Kallkoeien 10 V "172. "275.— Varekoeien 72 150.- "254. Vette koeien 90 n "174 "310.— Kalveren (vette) 24 a 44. 88.- (magere) 27 a 5.- 11.— (gras) tr U Schapen (magere) 47 15 24.- - r (vette) 475 23. - 40. - a V Varkens (magere) 14 15.- 31.— (biggen) 60 a 6.50 16.— Ter markt aangebracht 254 runderen. 51 kalveren, 522 schapen. Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 15 partijen kaas, waarvan aan de Stadswaag zijn gewogen 12 partijen, te zamen 513 stuks, wegende2182 KG. Besteed werd voor: Goudsche kaasvan 20.— tot 30.—. Derby Leidsche Edammer de 150 KG. 32.-

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3