LEIDSCHE €01 RAAT. 1883. DONDERDAG 27 DECEMBER, A0. 304. STADS -BERICHTEN, Be Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderdde prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p, f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels f 1.— iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. Zij, die zich met 1 Januari op deze Courant abonneeren, ont vangen de nog verschijnende nummers gratis. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien de wet van 28 Juni 1881 [Stbl. n°. 102) tot herziening van de artikelen 264, 265 en 266 der Gemeentewet; Doen te weten, dat liet 2' Suppletoir kohier der plaatselijke directe belas ting, dienst 1883, in afschrift gedurende vijf maanden op de Secretarie der ge meente (finantiëele afdeeling) voor een ieder ter lezing is nedergelegden dat elke aangeslagene binnen drie maanden na de uitreiking van het aanslagbiljet tegen zijnen aanslag bezwaren bij verzoekschrift, op ongezegeld papier, aan den Gemeenteraad kan inbrengen, terwijl de belanghebbende binnen dertig dagen na de mededeeling van 'sRaads beslissing bij de Gedeputeerde Staten dezer provincie in beroep kan komen, wordende tevens de verplichting tot het betalen van den aanslag door hel indienen van bezwaren en het instel len van beroep niet opgeschort. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 24 December 1883. E. KIST, Secretaris. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. Vergadering van den Gemeenteraad van Leidenop Donderdag 27 Decem ber 1883, des namiddags te twee uren. 1. Benoeming van vier leden der Plaatselijke Schoolcommissie. (242) 2. Idem van een lid der Commissie voor de Bewaarscholen. (243) 3. Idem van een lid der Commissie van Toezicht op de scholen voor Mid delbaar Onderwijs. (250) 4. Verzoeken van D. Smit en A. üegonter aanplemping van een gedeelte der Koolgracht. (236 en 245) Idem van D. Smit, om een duiker te leggen. (23ö) Idem van M. J. Spaargaren, om een vischhuisje te mogen plaatsen op de Vischmarkt. (237) Idem van J. A. Frank, tot verhuring van den kelder onder het Raad huis. (238 en 245) Idem van bewoners van het Plantsoen tot verlaging van de brug bij de Kraaierstraat. (239) Idem van W. F. Klusman, om restitutie van schoolgeld. (240) Voordrachten tot verhooging van enkele artikelen der gemeentebegroo- ting voor 1883. (241, 244, 245) Verzoek van C. J. Leyh, om een stoep te leggen. (246) Idem van K. F. A. HoelTtcke, ter bekoming van gemeentegrond. (247) BINNENLANDSCHE BERICHTEN. LEIDEN. 24 December. Op grond van eenige verplichtingen, welke adressant op zich heeft geno men, wordt door burg. en welh., in overleg met de commission van fabri cage en financiën aan den gemeenteraad voorgesteld aan den heer K. F. A. HoelTtcke, tegen betaling van ƒ25 een gedeelte grond in eigendom aftestaan in de Stadhuispoort. Door de commissie van oppertoezicht en beheer der Kweekschool voor Zee vaart te Leiden is aan den gemeenteraad een adres ingediend, waarin door hen wordt verzocht, dat de raad zich moge vcrcenigen met hel voorstel van burg. en weth. tot teruggave van het te veel betaald en vervolgens voortaan het verschuldigde jaarlijks te verminderen met de rente van het geen is afgelost, terwijl eindelijk wordt voorgesteld, om, wanneer het on- afgelost kapitaal verminderd is tot het bedrag van de waarde die aan den grond, huns inziens, moet worden toegekend, met eene betaling van niet meer dan 4% pCt. genoegen te nemen. De commissie van financiën geeft echter bij een gemotiveerd rapport den raad in overweging de bestaande regeling te handhaven. De dagteekening waarop de herijk der maten en gewichten zal plaats hebben is o. a. bepaald voor Leiden, eiken Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 8 Januari tot 2 April. Heden had ten raadhuize dezer gemeente de openbare aanbesteding plaats van: 1°. de levering van klinkersteen, ten behoeve van de bestraling der gemeente, voor den lijd van vijf jaren; gegund aan den laagslen inschrij ver, den heer C. Mijnliefï Fzn., steenfabriekant te Barwoudsvvaarder, voor de som van 10.72 per 1000 stuks; de hoogste inschrijving bedroeg 12; 2". het onderhouden der Spanjaardsbrug met de pachterswoning, voor den tijd van drie jaren; gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. Boom, timmerman alhier, voor 509 's jaars; de hoogste inschrijving bedroeg ƒ646; 3». het onderhouden van onderscheidene werken aan den Zijldijk en langs den Leiderdorpschen weg, voor den lijd van drie jaren. Het laagst was ingeschreven door den heer S. Van Leeuwen, timmerman alhier, voor ƒ990 per jaar; het hoogst voor 2020; 4°. het onderhouden van eenige openbare gebouwen en verhuurde huizen, voor den lijd van drie jaren; laagste inschrij ver voor perceel 1, den heer Van Leeuwen, timmerman alhier, voor 1540 per jaar; voor perceel 2, den heer J. I. Planjer, metselaar alhier voor ƒ615 per jaar; de hoogste inschrijvingen bedroegen resp. 2580 en 642.50; 5°. het onderhoud van het raadhuis, gedurende den tijd van drie jaren; laagste inschrijver, den heer S. Van Leeuwen alhier, voor 747 's jaars; de hoogste inschrijving bedroeg 855; 6°. het onderhoud van de gebouwen en het ameublement der openbare scholen, voor den tijd van drie jaren; gegund aan den laagsten inschrijver, den heer S. Van Leeuwen alhier, voor de som van 3990 's jaars; het hoogst was ingeschreven voor 6463. De gunning van de verpachting der bruggelden voor het ophalen der brug over den Rijn te Leiderdorp; van de levering der keien, ten behoeve der bestrating dezer gemeente en van een ijzeren hek om de school in de Pieterskerkstraat, is aangehouden. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ35, ƒ18, ƒ3.80 en /1.90, de laagste ƒ35, ƒ18, ƒ3.60 en ƒ1.80. De commissaris van politie alhier zoekt naar de verblijfplaats van den 32-jarigen Johannes Hollenbeek, manufactuurverver, die sedert een paar weken zijne vrouw en vier kinderen heeft verlaten. Heden morgen werden de lijken, van Frankhuizen, diens vrouw en kind, de slachtoffers van de dezer dagen plaats gehad hebbende vergiftiging, van de anatomie grafwaarts gebracht. Menigeen werd met ontzetting ver vuld bij het zien der drie rouwrjjtuigen. Een 20tal jongens van de Kweekschool voor Zeevaart alhier zal met 31 December overgaan aan boord van Zr. Ms. opleidingschip Admiraal van Wassenaar. - Men meldt ons uit Katwijk aan Zee: In de afgeloopen week werden ook alhier door kapitein Kleynhens en zijne manschappen de aangespoelde 26 kistjes dynamiet vernietigd. Zaterdagavond ontstond een begin van brand in de timmerwerkplaats van A. Kres, welke gelukkig spoedig werd gebluscht; door de vrij hevige wind ontstond vrees voor eene nabijslaande groote houten bergplaats, gevuld met hooi en stroo. De eerstvolgende verzendingen van brieven en andere slukken naar Curagao langs den weg van New-York, met den trein van 7.5 's avonds uit Rotterdam naar Vlissingen, zullen plaats vinden op 31 December, 9 en 25 Januari. 1, 13 en 27 Februari, 7 en 21 Maart, 4, 11 en 25 April en 9 Mei e. k. Uitslag van te 's Hage gehouden acte-examens voor middelbaar onder wijs: Ncderl. taal- en letterkunde, toegelaten: mej. E. Van Raalte, uit Rot terdam, en G. G. Stapert, van Rotterdam; afgewezen geene. Aardrijks kunde, toegelaten: de dames F. J. Van Uildriks, van Groningen, en mej. E. A. Koster, van Harlingen; afgewezen geene. Deze examens zijn hier mede afgeloopen. liet stoomschip Batavia, van Rotterdam naar Java, arriveerde 23 Decem ber, des ochtends, te Marseille en vertrok des avonds. De Utrecht, van Java naar Rotterdam, arriveerde Zaterdagmorgen te Frioul. De Prins Alex ander, van Batavia naar Amsterdam, passeerde Kaap Carboeiro23 December. De Prinses Amalia, van Amsterdam naar Batavia, vertrok van Southamp ton 23 December. Naar het Pad. verneemt, zal de minister van justitie weldra een wets ontwerp indienen tot wijziging der wet op den kinderarbeid. Door bemiddeling der Nederlandsche handelmaatschappij zijn 24,000 overgemaakt aan de plaatselijke commissie te Batavia, voor de ramp op Java, in het geheel derhalve ƒ494,000. Dr. Buys Ballot verzoekt ons zijn leedwezen te kennen te geven, dat hij niet voor het einde van dit jaar mede kan deelen, hoe het staat met de onkosten voor de expeditie der Varna gemaakt. Het schriftelijk advies der rechtsgeleerden, of de premie van 35,000 al dan niet behoort betaald te worden, is nog niet ingekomen en ook andere onderhandelingen konden, wegens de ongesteldheid van den heer Volck, niet worden afgedaan. Het zou ook tegenover iemand, die zoovele verdiensten in deze zaak heeft als de heer Volck, niet te verdedigen zijn, indien men daarin zonder zijn mede weten ging handelen. VD.) Naar aanleiding van het bericht, dat uit het bestuur der Ned. Zuid- Afr. Ver. en uit het Emigratie-Comité eene commissie is gevormd, tot ont vangst der Transvaal-deputatie, meldt de Amst., dat er reeds sedert meer dan zes weken eene commissie van ontvangst bestaat, die o. a. den 19J<" November al vergaderde. Zij lelt ruim 30 leden; haar bestuur bestaat uit de hh dr. D. P. D. Fabius, rector-magnificus der vrije universiteit, dr. A. Pierson, rector-magnificus der gemeentelijke universiteit, M. W. Van Rensselaar Bo- wier, schout-bij-nacht, directeur en commandant der marine, D. H. Schmiill, consul van Z. M. den koning van Hawaii. Uit een ander bericht blijkt, dat de burgemeester van Amsterdam op de vorming van laatstbedoelde com missie invloed had. Uit andere plaatsen zijn personen tot haar toegetreden. De heer Van Lennep, Nederl. consul-generaal te Athene, is door den koning van Portugal benoemd tot ridder der Militaire Orde van Jezus Christus. Naar de /V. li. Ct. verneemt, is dr. L. Mulder, hoofdredacteur der Land bouwcourant, Ie 's Gravenhage, door den hertog van Saksen Coburg en Golha benoemd tol ridder 2dc kl. van de hertogelijk Saksisch-Ernestinische Huis orde. -— Men deelt aan de IV. R. Ct. uit Curagao mede, dat Zr. Ms. stoomschip

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1