FIGARO'S HOCHZEIT, TEKSTBOEKJES LEIDSCH STUDENTEN-TOONEEL. ADVERTENTIE!» CURATELE. CURATELE. a? ie ne gi ei ni aa lat oe 8e lei 'an ter de ran en de lat 'at uit lis- 'an ent dt ni ik ld: li id' ia) le otl le de en ti ll, ist 11. rr. ot Beter dan wij zulks in den laatsten tijd gewoon zjjn was gisteren avond de schouwburgzaal bezet. Ongetwijfeld was de belangstelling, die Leiden's inwoners koesteren voor de hier aanwezige zonen van Minerva, hiervan de oorzaak en voorzeker heeft geen der aanwezigen deze belang stelling ook slechts een oogenblik betreurd. Mocht de eer der kennismaking met deze talentvolle tooneelliefhebbers, welke ons reeds vroeger ie beurt is gevallen, onze verwachtingen omtrent de door hun te geven voorstelling hoog gespannen doen zijn, zij werden in geene deele teleurgesteld. Vooral in //Zijn laatste afgod" (La dernière idole), van L'Epine en Daudet, dramatische schets in een bedrijf, was zulks het geval. Ofschoon dit stukje behoort tot dezulken welke meestal geschreven worden voor beroemde too- neelspelers, ten einde door het natuurlijk weergeven van hartstochtelijke aandoeningen en ontroeringen hun veelzijdig talent te doen bewonderen, ofschoon derhalve zoodanige rol voor een dilettant buitengewoon zwaar mag genoemd worden, toch wist de heer P., als Ambroix, al deze bezwaren te overwinnen. De droelheid, die den zeventig-jarigen grijsaard overstelpte bij het vernemen van den dood van zijn eenigen vriend, het zielelijden, de fol teringen, die zich van hem meester maakten bij de ontdekking dat die vriend slechts een laaghartige, een ellendeling was, die hem alles wat hem lief en dierbaar was, de eer van zijne echtgenootc ontroofde, zijne vergif fenis aan die gevallen maar diep berouw hebbende vrouw, al deze emoties werden uitsiekend door hem weergegeven. De luide bijvalsbetuigingen en de lauwerkrans, die hem dan ook te beurt vielen, golden ongetwijfeld meer den tooneelspeler dan den dilettant. Hij werd zeer goed bijgestaan door zijne vrouw Gertrude. Wij betreuren het dat deze tooneelspeelster ook tot het sterke geslacht behoorde, eene enkele glimlach toch konden wjj niet bedwingen, toen Ambroix deze(n) de overtreding van het zevende gebod en zulks ten gunste van zijn vriend verweet. In het volgende stuk //Ik", blijspel in drie bedrijven, vrjj bewerkt naar het Fransche *Moi", vanLabiche, waren het Dutrécy en de la Pochervie, die het meest voldeden. Beiden speelden los en ongedwongen, beiden waren hunne rol volkomen meester, beiden waren als het ware doordrongeu van hun eigen ikheidhet egoisme, zelfbelang en eigenbaat vond in beiden uit stekende tolken en beiden zouden zich ongetwijfeld den eerepalm hebben kunnen betwisten, zoo deze niet aan beiden was te beurt gevallen. Ook aan dokter Fourcinier mag een woord van lof niet onthouden worden voor de wijze waarop hij zjjne rol vervulde; hjj was daarbij uitstekend gegrimeerd. Voorzeker mogen de scènes tusschen hem en zijne beide cliènten als de beste geslaagde van dit stuk beschouwd worden. De familie Fromental was volgens onze bescheidene meening wel een weinig al te fromentalachtig. De leden dezer familie wilden ongetwijfeld het huis Fromental te Parijs te veel eer bewijzen door de hoedanigheid van hun naam zelfs in hunne houding te openbaren; evenals het stijve en rechtopstaand soort gras van dezen naam, waren zij stijf in hunne houding, in hunne gebaren kortom in hun spel, vooral Horace scheen verschrikkelijk roem te dragen op den naam van zijn geslacht. Gedurende de pauze, die hierna een aanvang «am, werden door de jongens van de kweekschool een aantal vaderlandsche liederen gezongen, die eveneens op luide wijze werden toegejuicht. Als luimig en geestig stukje spant «Hij neemt proeven", blijspel in een bedrijf, naar het Duitsch van Hollpein, voorzeker de kroon en ongetwijfeld bracht de wijze van uitvoering er niet weinig toe bij om het volkomen te doen slagen. Het spel, de gebaren en mimiek van Theodoor was uitstekend en een geoefenden ontwikkelden tooneelspeler van beroep volkomen waardig. Moge echter zijne proeven met zijne vrouw Elize genomen niet geslaagd zijn de proef welke deze laatste zelf thans voor het eerst als actrice nammocht zich in een beteren uitslag verheugen. Noch haar stem, noch haar gebaren waren in staat haar geslacht te verraden, alleen de krans waar ook zjj mede vereerd werd ontnam alle mogelijke twijfef. De avond van gisteren mag voorzeker dan ook uitstekend geslaagd heeten en zal bij allen een aan gename herinnering weten te bewaren. Mr. CLOVIS. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 7 December. he up Paarden ,e. Veulens )t. Ossen Ise Stieren d, Melkkoeien de Kalfkoeien V, Varekoeien Vette koeien a Kalveren (vette) (magere) ol (Sras) et Schapen (magere) k. verkochte hoeveelheid. prijzen. Laagste Hoogste stuks. f 0 0 0 0 N 9 0 tf 65 *152.- *258.- 10 *172.— *275.— 55 *146 *252.— 135 *176.— *310.— 18 35.- 80. 9 9.50 20.- 22 24.- 60.- 253 16.— 24.— 825 23.— 42.- 9 n 25 15.- 36.— 101 5.50 15.- (vette) 9| Lammeren j. Varkens (magere) (biggen) Ter markt aangebracht 287 runderen. 27 kalveren, 1078 schapen. Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 12 partijen kaas, waarvan aan de Stadswaag zijn gewogen 6 partijen, te zamen 237 stuks, wegende 1242 KG. Besteed werd voor: Goudsche kaasvan 20.tot 30.—. Derby Leidsche Edammer :n in de 150 KG. «r 1(1 Gehouden Verkooping van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Vrijdag 7 December. Notaris Mr. J. A. F. Coebergh. De Bouwmanswoning gen. //Anna's" Hoeve met Stalling, Hooiberg, Getim merten, Erf, Moestuin en div. perceelen Land, te zamen ruim 16 bunders. Kooper G. Verdegaal Jac. Zn. te Voorschoten ƒ30100. Een perceel Grond, Sectie A, no. 3256 en 3068, beide gedeeltelijk. Kooper S. Van Leeuwen f 1000. Eene Tuinmanswoning met Tuingrond, Sectie A, no. 3251, 3252, en gedeeltelijk no. 3256 en 3068. Kooper S. Van Leeuwen 2575. Een perceel Bouwgrond, Sectie A, no. 3068 en 3256. beide gedeeltelijk. Kooper D. Van Leeuwen f 950. Drie Woonhuizen, no. 87, 88 en 89, Sectie A, n no. 3253, 3254, 3255 en gedeeltelijk no. 3068 en 3256. Kooper I. lmans 2500. Een perceel Grond aan de westzijde van den Hoogen Rijndijk onder Zoeterwoude, Sectie A, no. 3588 en 3599, beide gedeeltelijk. Kooper de ti- se m J 1 dt D. Van Leeuwen f420. Een perceel Grond aldaar, Sectie A. no. 3588, 3599 en 264, allen gedeeltelijk. Kooper M. Van der Valk, te Zoeterwoude ƒ450. Een perceel Grond aldaar, Sectie A, no. 264, 3584 en 3599, allen gedeeltelijk. Kooper P. Van der Meer Jr. 1000. Een perceel Grond al daar, Sectie A, no. 264 en 3599, beide gedeeltelijk. Kooper P. Van der Meer Jr. 900. Een perceel Grond aldaar, Sectie N, no. 2444 en gedeelte lijk no. 264 en 3599. Kooper P. Van der Meer Jr. 860. Een perceel Bouwland en onlangs nieuw gebouwde Schuur aldaar. Sectie A, no. 3601, 3602. 2446 en gedeeltelijk no. 264, 261 en 3599. Kooper M. Van der Valk, te Zoeterwoude 2700. Een perceel Bouwland met Koepel en Schuur aldaar, Sectie A. no. 2212, 3600, 410 en gedeeltelijk no. 264, 265 en 3599. Koo per P. Van der Meer Jr. 3000. De perceelen no, 1, 11, 12, 13 en 16 zjjn niet verkocht. Tot onze groote droefheid overleed heden, na een langdurig en geduldig lijden, voorzien van de laatste HH. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde eenige Zoon, de Eerw. Heer JOHANNES ANTONIUS GABRIËL GROEN, Diaken, in den ouderdom van bijna 27 jaar. G. H. G. GROEN. Leiden, 7 December 1883. C. C. GROEN, Hijnsbergen. Ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank, voor de bewijzen van belangstelling, bjj de geboorte hunner Dochter ontvangen. AEM W. WIJBRANDS. Leiden, 7 Dec. 1883. W. WIJBRANDS, Pont. Bezoeken worden bij voorkeur ontvangen Maandag 10 en Dinsdag 11 December. Kosteloos ingevolge vonnis der Arrondissements-Rechtbank te 's Gravenhagedd. 2 Maart 1883. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te 's Gravenhageden zevenen twintigsten November 1883 bjj verstek gewezen is LAURENS NEUTEBOOM, gedomicilieerd te Leiden en verpleegd wordende in het geneeskundig ge sticht voor krankzinnigen te Delft, terzake van krankzinnigheid gesteld onder Curatele. Voor extract, De Procureur voor den eischer geoccupeerd hebbende J. M. HIJMANS. Kosteloos ingevolge vonnis der Arrondissements-Rechtbank te 's Gravenhagedd. 20 Februari 1883. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te 's Gravenhage, den zevenen twintigsten November 1883 bij verstek gewezen is HENDRICA VAN OOSTEN, gedomicilieerd te Leiden en verpleegd wordende in het geneeskundig ge sticht voor krankzinnigen te Delft, ter zake van krankzinnigheid gesteld onder Curatele. Voor extract, De Procureur voor den eischer geoccupeerd hebbende J. M. HIJMANS. 1.5 Cents, voorhanden bij den Boek-, Papier- en Kunsthandelaar C. HOOYKER, Meuwe Rijn 16. ZALF en PILLEN van HOLLEWAT. Veiligheid tegen het gevaar. Als de winter hevigj'begint, dan moet men zijne voorzorg ver meerderen; maar niettegenstaande alle mogelijke inachtneming zijn vele men- schen aangehaald met aamborstigheid, steek in de zijde, longontsteking, hoesten; welke ongemakken alle door het vatten van koude veroorzaakt worden. De geneesmiddelen van Holleway zijn uitmuntend geschikt om alle ontstekende aandoeningen aan de borst te voorkomen; de genezende eigenschap van de zalf, wanneer de aangedane deelen goed met dezelve worden ingewreven, kan niet betwist worden. Duizende personen, die ze gebruikt hebben voor borstziekten, hebben openlijk derzelver doelmatigheid, om koude te verdrij ven en ontsteking te genezen, bekend gemaakt. De pillen van Holleway moeten steeds gelijktijdig en naar evenredigheid gebruikt worden, daar zij altijd de genezende kracht der zalf ondersteunen, en hel geheele lichaam zuiveren.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3