500,000 JSENTHAL C Heil biedt het geluk de hand? Mark. te winnen Bank- en Wisselzaak, lioen besteed voor aflossing van spoorwegschuld. De minister hoopte, dat de thans aangebodene begrooting bij het einde van het dienstjaar een grooter overschot zal opleveren dan die van dit jaar. Zoo wjjst b. v. nu reeds het bestuur der bosschen eene meerdere opbrengst aan van drie millioen, deels een gevolg van de verwachting, dat de rijnsdag zal besluiten tot de hout belasting, ofschoon de regeering voorshands niet voornemens is een voorstel van dien aard te doen. PER TELEGRAAF. CAIRO, 27 November. De hoofden der inlandsche stammenuit de omstre ken van Berber, hebben eene mededeeling gezonden aan den Khedive,bevat tende de betuiging hunner trouw aan hun vorst. Tol heden is geen enkel bericht ontvangen betreffende den toestand in Soedan. LONDEN, 27 November. De Standard meldt uit Caïro van gisteren: //Turksche officieren, die zich in Egypte bevinden, hebben geweigerd naar Soedan te gaan, en verklaard dat hunne verbintenis alleen den dienst in Egypte betreft". Daily Netos bevat het volgende telegram uit Nagasaki van gisteren: «Zeven Engelsche oorlogschepen zijn naar de Chiueesche wateren vertrok ken. Het admiraalschip is gereed te vertrekken, zoodra het bevel daartoe gekregen zal hebben." CAIRO, 26 November. [De Khedive heeft heden eene wapenschouwing ge houden over de troepen die morgen naar Suakim zullen vertrekken. Hun uiterlijk boezemt weinig vertrouwen in. Andere detachementen zullen Don derdag en Zaterdag volgen. Uit Algerie en Tripoli wordt bericht, dat zendelingen van den Mahdi zich daar vertoonen. PARIJS, 27 November. [Part. tel. H.) Onder de leden van de kamer van afgevaardigden loopt het gerucht, dat de president der republiek in Decem ber een bezoek brengen zal te Madrid. Engelands bemiddelingsvoorstel tusschen Frankrijk en China is hier en te Peking goed opgenomen. AKADEMIE-NIEUWS. PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Den 27s,eI1 November de heer ti. Kalff. geb. te Zwolle, in de Nederland- sche letterkunde, na verdediging van zijn akademisch proefschrift: bet lied in de middeleeuwen' Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 26 November 1883. Kantonrechter Mr. W. v. d. Kaay. Mr. P. A. van Buttingha Wichers. Griffier Mr. F. G. van Binsbergen. Ambtenaar van het openbaar ministerie. Uitspraak In strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van het misdrjjf. Gevallen uitspraak. J. de V.Leiden, W. B.idem, B. v. d. K.idem P. v. D.Warmond, H. W.Hoi van Delft, A. T.Leiden, C. V.Leidschendam M. P., Leiden, Ohr. T.Wassenaar, P. S.Sassenheim, A. v. d. L.Leiden A. M.idem, D. G.idem, L. F.Leiderdorp, D. B.Leiden, G. B., idem, H. J. S.idem J. Chr. H. B.idem A. B.idem, P. G. P., idem, W. v. d. K., idem, J. J. S.idem, J. B.. idem, G. H. B,idem H. v. A., idem, B. B.idem W. B.idem H. L.idem H. B.idem, J. Z.Noordwijk Th. v. S.Leiderdorp, J. H. P., Leiden, M. T., Rotterdam, J. v. L.Leiden, K. de B.idem, P. IC. idem P. de V.idem P. W. R., idem, A. de l'B.idem, H. v. T.idem, A. P., idem, W. F. V., idem, J. P. D.idem, J. v. N.idem B. v. E.idem, P. v. L.idem W. C. v. L., idem, L. F. S.idem S. v. d. R.idem, H. J. K.idem H, IC., Rijnsbnrg, openbare dronkenschap, idem, idem, idem idem, idem idem, idem idem, idem idem, idem, idem, idem, idem, idem, idem idem, idem idem idem idem idem idem idem idem, idem, idem idem, idem, idem idem idem, idem, idem, idem idem idem (zevenmaal) idem (driemaal) idem (zevenmaal) idem idem, idem (tweemaal), idem (driemaal), idem (vijfmaal), idem (viermaal), idem (driemaal) idem (tweemaal), idem idem idem idem idem idem idem en nachtelijk burenge rucht ƒ1.50 of 3 dagen, idem. idem. ƒ10.ol 3 dagen. ƒ1.of 1 dag. ƒ1.50 of 3 dagen, idem. idem. 1.of 1 dag. J 3.of 1 dag. ƒ0.50 of 1 dag. idem. idem. 1.of 2 dagen, idem. idem. 0.50 of 1 dag. ƒ3.of 3 dagen. ƒ1.of 2 dagen. ƒ1.50 of 3 dagen. f 0.50 of 1 dag. ƒ1.of 1 dag. ƒ1.of 2 dagen. idem. ƒ1.of l dag. ƒ0.50 of 1 dag. idem. ƒ1.50 of 3 dagen. ƒ0.50 of 1 dag. J 2of 2 dagen. ƒ0.50 of 1 dag. idem. ƒ1.50 of 3 dagen. ƒ0.50 of 1 dag. idem. idem. idem. idem (zevenmaal) ƒ1.of 2 dagen (driemaal), idem (zevenmaal), idem idem. ƒ1.of 2 dagen (tweemaal), idem (driemaal), idem (vijfmaal), idem (viermaal), idem (driemaal). ƒ3.of 3 dagen (tweemaal) ƒ1.of 2 dagen (tweemaal). idem idem. f 5.of 3 dagen (tweemaal). ƒ3.of 2 dagenen ƒ5.50 of 2 dagen. ADVEKTËNTIEN vai ind Heden overleed te Rotterdam onze Zuster en Behuwdzuster Mevrouw de Wede. F. BUNGE VAN OVERZEEin den ouderdom van 73 jaren. J. F. H. VAN KAATH0VEN, Van Overzee. DC JAC'. VAN KAATH0VEN. Polstrekt eenige kennisgeving. 26 Nov. Dit groote kapitaal bedraagt in het gelukkigste geval de Hoofdprijs, welke inde Groote Hamburger Geldloterij te winnen is. Dezelve is goedgekeurd door de Regeering en gewaarborgd met het geheele staatsvermogen. De Ham burger Geldloterij is juist zoo ingericht als de Neder- landsche klassenloterijmet het enkel verschil, dat de Ham burger Geldloterij 30300 prijzen bevat, die in 7 klassen getrokken worden en als volgt samengesteld zijn: 1 Premie a Mark 300,000 1 Prijs ci 200,000 2 Prijzen a 100,000 1 Prijs a 90,000 1 Prijs SOOOO 2 Prijzen a 70,000 1 Prijs a 60,000 2 Prijzen 30,000 1 Prijs 30:000 S Prijzen a 20,000 3 Prijzen a 13,000 26 Prijzen ÏOOOO 56' Prijzen a 3,000 106 Prijzen a 3.000 253 Prijzen 2,000 6 Prijzen 1.300 515 Prijzen a 1,000 1036 Prijzen a 300 60 Prijzen a 200 63 Prijzen 130 29020 Prijzen a 143 19340 Prijzen a 134, ÏOO, 94, «7, 40, 20 Mark. Een hoofdzakelijk punt van belang is in de Hamburger Geldloterij opgesloten en bestaat daarin, dat geen nieten, maar wei prijzen getrokken worden; een ieder heeft dus lot aan het eind der 7e klasse kans en behoeft niet te vreezen, reeds vroeger zoo als in de Nederlandsche klassen-loterij, met een niet uitgeloot te worden en zoo doende ri& kans te verliezen. De prijstrekkingen zijn volgens het plan officieel vastgesteld. Voor de eerstkomende prijstrekking der van den Staat ge waarborgde Geldloterij kosten geheele origineel-loten N.fl. 3.(iO Cts. halve origineel-loten l.SO kwart origineel-loten 0.90 De orders worden, na inzending van het bedrag, met de grootste opmerkzaamheid door ons geëffectueerd. Hel bedrag gelieve men in muntbiljetten, Nedcrl. postzegels of het ge makkelijkste door middel van intern, postwissel te remil- teeren en ontvangt een ieder van ons, de origincele loten, met het Staatswapen voorzien. Ook de halve en kwarlloten zijn origineel. Bij het verzenden der loten worden de noo- dige ambtelijke plannen gratis bijgevoegd en verklaren wij ons bereid, bij niet overeenkomst de loten voor de trekking terug te nemen en het toegezonden geld te retourneeren. De namen drr bestellers worden in onze Ioterijregisters da delijk genoteerd en na iedere trekking ontvangt de inhouder van een lot onopgevordcrd de ambtelijke trekkingslijst. De uitbetaling der prijzen geschiedt onder toezicht der Re geering. Door OHze tusschenkomst kunnen ook de winsten dadelijk na elke trekking, ter woonplaats des winnaars uit betaald worden. Onze collecte is steeds van het geluk bijzonder begunstigd en hebben wij nl. in Nederland, in de laatste loterijen de grootste winsten uitbetaald t. w. prijzen van Mark 230,000, 100,000, S0,000, 60,000, 40,000 Mark etc. Het is vooruit te zien, dat deze soliede onderneming zeer veel deelnemers vindt en verzoeken wij derhalve om al de orders te kunnen uitvoerende bestellingen zoo spoedig mo gelijk in elk geval voor den Sft 1%!OVetnÖ€t* a. s. toe te zenden. O ..-m. jbs u P. S. Wij danken voor het tot nu toe geschonken vertrou wen en terwijl wij bij hel begin der nieuwe verlo ting ter deelneming uitnoodigen, zal ook verder ons streven zijndoor reëlle bediening de tevredenheid onzer geëerden interessenten te verwerven.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3