LEIDSCflE COURANT. 1883. S°. 269» WOENSDAG 14 NOVEMBER. STADS-BERICHTEN. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nornmers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.iedere regel meer 26 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter algemeenc kennis dat, ingevolge art. 11 van het Koninklijk besluit van 9 November 1851 Staatsblad n°. 142), in verband met Zijner Majesteits besluit van 11 Augustus 1859 Staatsblad n\ 80), op den 28«len November a. s.des mid- dags te twaalf urenop het raadhuis eene vergadering van kiesgerechtigden ial worden gehouden ter verkiezing van een lid van de Kamer van Koop- iandel en Fabrieken, in de plaats van den heer Mr. PAULUS DU RIEU, die in 1884 had moeten aftreden, doch overleden is en dat de inlevering der stembriefjes op bovengenoemden dag geschiedt van 12tot2 uren, waarna ie bus onmiddellijk geledigd wordt en de stemopneming plaats heeft. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Rurgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 29 October 1883. DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. 14 LEIDEN, 13 November. Ter benoeming van een derden onderwjjzer aan de school der 3' kl. d'. 3, is door burg. en weth.in overleg met den arrond.-schoolopziener, ie volgende voordracht aan den gemeenteraad ingediend: M. G. Van Ewijk, alhierC. J. 0. A. Nuys, te Zaltbommel, en D. Pronk, te Beverwijk. Voor ie betrekking van onderwijzeres aan de school der 4' kl. nv 1hebben klits twee sollicitanten zich aangemeld: mej. VV. Du Pon, te Noordwijker- loit, en mej. C. M. E. Van Alfen. te Zaltbommel, welke personen ter be noeming worden voorgedragen. Door de bouwmaatschappij «Vreewijk" is aan burg. en weth. kennis ge pen dat zij afziet van het plan voor hare rekening eene brug te leggen iter de Singelgracht naar de Kaiserstraat. Door den heer W. G. Mansvelt, timmerman en aannemer te Wassenaar, tegen billijken prijs te koop aangevraagd twee perceelen bouwterrein in Plantage, n°. 18 en 19. Burg. en weth., mede gehoord de commissie in fabricage, geven den raad in overweging aan adressant de daarbij be- oelde perceelen in eigendom af te staan, tegen betaling van 3 per centi- tre, benevens de kosten van overdracht enz. HH. regenten van het Ger. Minne- of Arme Oude Mannen en Vrouwen- löis, hebben, om te voorzien in de vacature van regent van dat gesticht, tlstaan door het overlijden van den heer G. P. De Neve, de volgende voor- racht aan den gemeenteraad ingediend: de hh. H. C. Juta en E. A. Van onderen. Tot onderwijzeres in de Fransche en Engelsche taal aan eene bijz. ihool voor m. u. 1. o. alhier is benoemd mej H. S. Waaijers te Rotterdam. Heden namiddag te 1 uur is de bleekersknecht J. B.67 jaar oud, dende met een wagen, aan de Doezastraat door een met 2 paarden be- annen rijtuig aangereden, tengevolge waarvan dien man eene verwonding hu het hoofd en eene ontvelling aan een der beenen bekomen heeft. Ook honddie ouder den wagen zijne diensten verrichtte, werd verwond. -Men schrijft ons: Het kan zijn dat er dezen zomer groot gebrek aan schikte kamers te Katwijk aan Zee bestond en dat er om die reden vier 'las, een hotel en later weer vijf villa's in dat gebrek zullen voorzien, aar of nu hierin juist het bewijs van niet te ontkennen voorspoed moet ge- tht worden, zooals wordt voorgegeven, is twijfelachtig. Dezen zomer tas is het meer dan voldoende gebleken, om van vorige jaren te zwij- a. dat het van ouds bekende logement en uitspanning «De zwaan", nevens het badhuis vrij wel de gasten konden herbergen, die op Katwijk fhlijf zochtenterwijl de andere bezoekers uit komende en gaande beston- ln het dorp vond men wel het bericht voor de ramen van «kamers huur"maar deze kamers waren, logisch geredeneerd, ongeschikt. Als dwijk wil gaan wedijveren met Scheveningen terwijl daar, vlak bij de sidentieniet dezen zomer maar langer, villa's en hotels te huur of te cp werden aangeboden, dan zou het zoo prijzenswaardige Katwijk met n mooie strand, de duinwaterleiding en het riolenstelsel, om niet meer aanbeveling te noemen, misschien de vergelijking verdienen van eene 'estelijke staddie voorgaf dringende behoefte te hebben aan een paar- 'ham, ook om niet voor eene koopstad onder Ie doen, en toch halven lst doet, grootendeels met ledige wagens. Het begint er veel naar te jken ot men zich tegenwoordig in ondernemingen steekt, louter om het 10egen te hebben er bij te verliezen. Men meldt ons uit Katwijk aan Zee: Van 8 tot 12 dezer zijn aange komen: schipper W. De Jong, reeder Ph. Hoek, met 127 kantjes pekel haring en 42000 stuks steurharing, in drie reizen zuiver besomd ƒ7800; schipper G. Van Duyn, reeder P. Haasnoot Pz., met 150 kantjes pekelharing et; 10000 stuks steurharing, in drie reizen zuiver besomd ƒ5500; schipper J. Van Duivenbode, reeder D. D. Ouwehand, met 193 kantjes pekelharing eu 6000 stuks steurharing, in drie reizen zuiver besomd ƒ9740; schipper J. v. d. Plas, reeder 11. Vries van Doorn, met 120 kantjes pekelharing en 12600 stuks steurharing, in twee reizen zuiver besomd 3600; schipper VV. Krijgsman, reeder D. Ouwehand Az.met 100 kantjes pekelharing en 21800 stuks steurharing; sehipper Kl. Guyt, reeder B. Parlevliet, met 128 kantjes pekelharing en 16200 stuks steurharing; schipper VV. Haasnoot, reeder F. E. Meerburg, met 97 kantjes pekelharing en 9% ton makreel. Er werd besteed voor pekelharing f 23.75 a ƒ23.60 per ton, voor makreel ƒ18.25 a 17.50 per ton, volle steurharing 19 a 16.50 per 1000 stuks, ijle steurharing 14 a 11 per 1000 stuks. Zij zijn alle weder op de vis- scherij uitgegaan. De minister van waterstaat, handel en nijverheid brengt ter algemeene kennis, dat, ingevolge het kon. besluit van 21 Augustus jl. (Stbl. n». 130), te rekenen van 1 December aanst. de gelegenheid zal worden gegeven om, in het binnenlandsch verkeer van pakketten met eene aangegeven waarde ƒ150 niet te boven gaande, die waarde bij de uitreiking der pakketten van „c geadresseerden te doen invorderen. Voor deze verrekenpakketten is bij de afzending hetzelfde port en recht als voor pakketten niet aangegeven waarde verschuldigd. Het verrekeningsbedrag, dat duidelijk in cijfer- en letterschrift op hel adres en op de adreskaart (nieuw formulier) moet ver meld worden, wordt, na de invordering, aan den afzender per postwissel overgemaakt na aftrek van het gewone postwisselrecht en de kosten van het formulier. Met het stoomschip Prins van Oranje van de Maatschappij «Neder land", hetwelk 17 November a. s. van Amsterdam vertrekt, zal van daar rechtstreeks eene brievenmaal naar Atjeh worden verzonden. Voorts zal op Dinsdag 27 November a. s.meiden trein van 5.20 'sav.uit Amsterdam naar Antwerpen, in aansluiting op het vertrek van het bedoelde stoomschip uit Marseille, mede eene verzending naar Atjeh geschieden. De minister van financiën brengt ter kennis van ambtenaren der di recte belastingen, invoerrechten en accijnsen, dat wegens het ontbreken van bevoegde sollicitanten voor het opengevallen kantoor Tubbergenont vangers en andere ambtenaren, die volgens de beslaande bepalingen voor de vervulling van ontvangkantoren in aanmerking kunnen komen, onverschillig of zij overigens tot mededinging bevoegd zijn, zich daarvoor nog tot 20 No vember e. k. bij het departement van financiën kunnen aanmelden. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belang hebbenden, dat met 1 Maart 1884 de betrekking van leeraar in de Fransche taal aan de rijks- hoogere burgerschool met driejarigen cursus te Venloo te vervullen is. Jaarwedde ƒ1800. Zij, die voor deze betrekking in aan merking wenschen te komen, gelieven zich vóór of uiterlijk op 30 Novem ber e. k. aan te melden bij den hoogleeraar, inspecteur van het middelbaar onderwijsdr. M. Salverda te 's Gravenhage. Den I0den November 1883 heeft te 's Gravenhage de onderteekening plaats gehad eener overeenkomst, houdende eenige additionneele artikelen tot het tractaat van vriendschap, handel en scheepvaart, tusschen Nederland en Siam, den 17dtD December 1860 gesloten, nader regelende den invoer en verkoop van geestrijke dranken in Siam. Blijkens bij het departement van marine ontvangen telegrammen is: a. Zr. M'. schroefstoomschip Tromp, onder bevel van den kapitein ter zee P. Ten Bosch, in den namiddag van 10 dezer van Lissabon vertrokken; b. Zr. Ms. schroefstoomschip Leeuwarden, onder bevel van den kapitein ter zee H. Dijserinck, in den voormiddag van 10 dezer, ter aanvulling van den kolenvoorraad, te St. Vincent aangekomen, met hel voornemen van 12 daar aanvolgende weder van daar te vertrekken. Aan boord van dien bodem was alles wel. De regeering verklaart in haar antwoord op hoofdstuk VII A, dat bij de aanbieding van schatkist promessengelegenheid zal worden gegeven om kleine coupures te bekomen. Uitgifte, uitsluitend of zelfs maar grootendeels van promessen van 1000 zal niet wel mogelijk zijn. De minister betreurt dat de Ncderl. bank den maatregel heeft ingetrokken om de schatkistpro messen beneden het gewone wisseldisconto te nemen. Nu toch zal een half

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1