LEIDSCHE II VRIJDAG 28 SEPTEMBER. STADS-BERICHTEN BINNENLANDSCHE BERICHTEN. OPROEPING IN WERKELIJIIEN DIENST, PATENTBLABEN. 1883. H°. 229. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 26 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien liet adres van I. Van der Steen, wonende alhiehoudende verzoek ooi vergunning tot het oprichten van eene smederij in het perceel aan de Sint Jacèbsgracht n°. 16. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Donderdag den lldcn October aanst.'s voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek iu te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 27 September 1883. E. KIST, Secretaris. RURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN brengen ter algemeene kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van A. J. Koole tot het doen dempen van een gedeelte van de Zijisingelgracht langs het aan den verzoeker toebehoorend terrein op den Vestwal. ten einde den daardoor te verkrijgen grond, ter grootte van ongeveer 132 centiaren, in eigendom te bekomen en te verheelen aan het perceel bij het kadaster der gemeente Leiden, bekend onder Sectie A, N°. 782 en dat bezwaren tegen dat verzoek schriftelijk kunnen worden ingeleverd bij het Collegie van Burgemeester en Wethouders vóór of op 1 October a. s., terwijl in een der vertrekken van bet Raadhuis op dien dag des voormiddags te elf uren, tevens gelegenheid zal worden gegeven om die bezwaren mondeling in te brengen. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 28 September 1883. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER der GEMEENTE LEIDEN, Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Uolland, van den 17den Augustus 11., A. n°. 1916 (2e aid.), Provinci aal blad n". 54; Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de lotelingen. die in dit jaar zijn ingelijfd bij de bereden corpsen enovereenkomstig de 2e zinsnede van art. 57 van het Koninklijk besluit van den 8sten Mei 1862 Staatsblad n°. 46), na hunne inlijving, tot nadere oproeping met verlof zijn gezonden, op Dinsdag den 2deD October aanstaande in werkelijkeu dienst zullen worden gesteld, ten einde,te worden gekleed en geoefend; dat zij zich allen rechtstreeks naar hunne garnizoensplaatsen bebooren te begeven. en dat mitsdien bedoelde lotelingen bij deze onder de wapenen worden ge roepen, met last om te zorgen, dat zij op gemelden dagvóór vier uren des namiddags, bij hunne korpsen zijn aangekomen. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en doorplaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd. Leiden, 20 September 1883. DE KANTER. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Bestuur der gemeente Leiden, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de ingevulde patentbladcn voor de wijken VIIVIII en IX, over hel dienstjaar 1883/84, bij het College van Zetters in een der vertrekken van het raadhuis dezer gemeente, op vertoon van liet aanslagbiljet, verkrijgbaar zijn, dagelijks des namiddags van één tot drie uren en wel Woensdag 2G, Donderdag 2"SVrijdag 28 en Saterdag 29 September e. k., terwijl na het verstrijken van dien termijn de onalgehaalde patentbladcn ter uitreiking moeten worden afgegeven san de deurwaarders der directe belasting alhier, die voor hunne moeite Hogen eischen tien cents, zonder meer. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Be Burgemeester voornoemd, Eeiden 25 September 1883. DE KANTER. LEIDEN, 27 September. Gisteren is door de Rotterdamsche politie ter beschikking van de politie alhier gesteld de schippersknecht v. P.die zich ten nadeele van zijn patroon had schuldig gemaakt aan diefstal van een horloge met ketting en een gouden ring, tijdens zij zich met het vaartuig binnen deze gemeente be vonden. Het horloge is te Rotterdam en de ketting en ring alhier in be slag genomen. Gisterenavond is in de Narmstraat de 7-jarige J. F., doordat hij viel, met .een met cokes beladen wagen over het been gereden, tengevolge waar van dat lichaamsdeel is verwond en de knaap ter behandeling naar het zie kenhuis moest worden gebracht. Brj eene heden aan het departement van marine gehouden aanbesteding waren voor de levering van zeep minste inschrijvers de hh. Sanders C°. alhier, en wel voor f 30 per 100 kilogr. Gisteren had de onlangs aangekondigde excursie plaats door de leden van de Leidsche afdeeling der Hollandsche maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde. Voor ditmaal betrof het een tocht naar Amsterdam, alwaar een bezoek werd gebracht aan de kweekerij van de firma Groenewegen en Co. Met de meeste belangstelling werd deze inrichting in oogenschouw ge nomen waarbij den bezoekers zeer goed te stade kwam de wijze waarop zij in alles werden voorgelicht. Tegen 12 ure bood den heer Groenewegen zijne gasten een dejeuner aan, waarna de wandeling werd voortgezet tot 3 ure en men alstoen de inrichting verliet, verrukt over al het schoons wat door hen werd gezien en de gulle ontvangst hun van de zijde van genoemde firma te beurt gevallen. Thans verspreidden de reizigers zich gedeeltelijk naar Artis of naar de tentoonstelling en keerden te halfacbt herwaarts terug. Het Bataafsch Genootschap der proefondervindelijke wijsbegeerte be noemde in zijne jongste vergadering o. m. tot leden, de hh. dr. E. Gilt3y, adsistent bij den hortus en het bot. laboratoriumdr. P. P. C. Hoekleeraar aan het gymnasium en de hoogere burgerschool; dr. P. J. Kaiser, verifica teur van 's rijks-zeeinstrnmentenallen te Leiden, en tot consult, lid dr. C. K. Hoffmann, hooglceraar aldaar. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland hebben bepaald dat de veror dening tot beteugeling van het kwaadaardig klauwzeer of rotkreupel in werking zal treden met den 15dtD October 1883. Met het stoomschip Samarang wordt 2 October aanstaande 11 uur 's morgens, eene brievenmaal uit Rotterdam naar Batavia en Padang verzonden. Te rekenen van 1 October aanstaande zal er gelegenheid bestaan tot verzending van brieven met aangegeven geldswaarde naar Bulgarije. Het maximum der te verzekeren waarde bedraagt 10000 franken. De brieven met aangegeven geldswaarde voor Bulgarije zijnbehalve aan het port en het vaste recht voor aangeteckendc brieven verschuldigd, onderworpen aan een evenredig recht van 12% cent voor elke 100 gulden of gedeelte van 100 gulden. Door den hoogleeraar J. A. Alberdingk Thijm, te Amsterdam, is uit naam van mevrouw Alberdingk Thijm, geb. Kerst, aan het rijk ten geschenke aangeboden een groot borstbeeld van Vondel, door L. Royer vervaardigd bij gelegenheid der feestviering vau 1868. Genoemd kunstwerk wordt bewaard in een der zalen van het siot te Muiden. (5/e.) liet stoomschip Prins Frederik, van Batavia naar Amsterdam, ver trok gisteren van Marseille. Zr. M8. gaffelzeilschoener Argus is 26 dezer van Londen vertrokken. Bij de centrale commissie is van H. K. H. mevrouw de prinses Hendrik der Nederlanden ontvangen de som van /1500. bestemd voor de noodlij dende bevolking van Nederlandsch-Indiëtengevolge der ramp door de uit barsting van het Krakatau-eiland. Door bemiddeling der Nederlandsche Handelmaatschappij is eergisteren weder ƒ85,000 overgemaakt aan de plaatselijke commissie te Batavia, voor de ramp op Java; in het geheel derhalve ƒ238,000. De Brusselsche correspondent van hel D. v. Z. en 'sGr. schrijft: «Ik verneem uil goede bron, dat tot het aanstaand bezoek van den koning en de koningin der Belgen aan het Nederlandsche hof thans is besloten. Alleen moet het juiste tijdstip nog bepaald worden." De lc Untenant jhr. S. v. L., van hel 3e reg. huzaren te 'sHage. heeft hij de cavalerie-manoeuvres het ongeluk gehad met zijn paard te vallen en het sleutelbeen te breken. Tot predikant bij de Ncd. Herv. gemeente te Oud-Beierland is beroe pen ds. C. L. D. Coevorden Adriani, pred. te Oude en Nieuwe Wetering. Het bericht, dat de tenloonstellingsloterij in de helft van November zal trekken, is in zooverre juist, dat den 10d,n November eene gedeeltelijke trek king van dc tweede serie zal plaats hebben. Wanneer echter de geheele trekking zal geschieden, is nog niet bepaald, maar dit zal in iiet einde van October door het bestuur in eene ofliciëele annonce worden medegedeeld. (Hbl.) Naar het V. verneemt, zal de onthulling van het standbeeld van graaf Jan van Nassau op Maandag 15 October a. s. plaats hebben. Z. M. de koning heelt aan de commissie toezegging gedaan, de plechtigheid met HDs. tegenwoordigheid te willen vereeren. Op 24 October a. s., 'smorgens 10 uur, zal te Utrecht eene buitenge wone algemeene vergadering van aandeelhouders der Nederlandsche Centraal Spoorwegmaatschappij plaats hebben. Aan de orde komen: een ontwerp tot wijziging der statuten met toelichting, benevens het rapport van den raad van administratie, naar aanleiding van het besluit der algemeene ver-

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1