RANGSCHIKKING, PIETERS li Elt li GRACHT 3- P4SSERD00ZEN V. M'. schroefstoomschip Bonairè is 17 dezer van Nienwediep haar zee vertrokken. De eerste kamer der staten-generaal hield heden morgen zitting. De heer Van Eysinga bekleedt den voorziltersstoel en laat den griffier voor lezing doen van het koninklijk besluit, houdende zijne benoeming tot voor zitter der kamer, in het zittingjaar 1883/84. Na onderzoek der geloofs brieven wordt door de nieuwbenoemde leden zitting genomen en wordt door den voorzitter eene toespraak gehoudenwaarna besloten wordt de troonrede met een adres te beantwoorden. In de heden gehouden zitting van de tweede kamer zijn alle nieuwe leden toegelaten. Op de lijst voor het voorzitterschap van de kamer zijn geplaatst: als eerste candidaat de heer 0. Van Rees, met 71 van de 74 stemmen, als tweede candidaat de heer E. Cremers, als derde candidaat de hee'rm. Borret. De gewone audientiën van Z. M. den koning aan zijne ministers zijn heden hervat. De minister van marine, gepensioneerd vice-admiraaï. ver scheen ditmaal in rangsuniform voor Z. M. De Fransche gezant, de heer Legrand, is van buitenlandsch verlof op zijn post teruggekeerd. De gepensioneerde lnit.-generaal K. Van der fleyden maakte gisteren wederom deel uit van 'skonings gevolg op zijn tocht naar het gebouw der staten-generaal. Door de stoomtram der N. R. S. M. werden, volgens bericht uit Schc- veningen, Zaterdag 7000 en Zondag 10000 personen vervoerd. BUITENLANDSCH E BERICHTEN. BELftlE. Zondagmorgen werd het lijk van Conscience van Ixelles naar Antwer pen overgebracht, nadat alvorens het portret van den overledene, eene medaille waarop zijn standbeeld te Antwerpen is gegraveerd en een perka ment waarop zijn naam en verdere bijzonderheden vermeld zijn in de kist waren gelegd. De lijkwagen, die met vier paarden, in rouw gehuld, was bespannen, werd gevolgd door een 20-tal letterkundige vereenigingen en 16 personen welke 44 kransen droegen. De stoet werd voorafgegaan cn ge volgd door muziekcorpsen en van al de kerken der hoofdstad werden de klokken geluid. Aan het graf hield de burgemeester De Wael eene treffende rede, waarna ook door onderscheidene letterkundigen een woord aan de nagedachtenis van Conscience werd gewijd. Ten slotte defileerde de geheele stoet van genootschappen en vereenigingen rondom het geopende graf, alles in eerbiedige stilte en op waardige en plechtige wijze. EifiELAVD, De koningin heeft geweigerd audiëntie te verleenen aan den hertog van Marlborough, die verzocht had ontvangen te worden om haar de onderschei dingsteekenen der orde van den Kousenband ter hand te stellen, welke door wijlen zijn vader gedragen waren. De weigering der koningin is, naar men zegt, veroorzaakt door het scheidingsproces dat tusschen den hertogen zrjne gemalin aanhangig is. De markies Tseng is gisteren van Londen weder naar Parijs vertrok ken. Bij de jongste bijeenkomsten met lord Granville heeft er ook eene ont moeting tusschen markies Tseng en de heer Waddington plaats gehad. De heer Gladstone is Zondag te Kopenhagen aangekomen. Hij werd gisteren met zijne vrouw, zoon en twee dochters aan den koninklijken disch op Fredensborg genoodigd. De smid Gouldstone, die den llden Aug. te Walthamstow zijne drie oudste kinderen in een regenbak verdronk en de twee jongste (tweelingen) aan de borst der moeder met een hamer de hersentjes verbrijzelde, is door de gezworenen te Londen veroordeeld tot de straffe des doods, te voltrekken door middel van de strop. De verdediger had te vergeefs waanzin gepleit. Eene hevige ontploffing van een stoomketel heelt te Lutterworth, in bet Engelsche graafschap Leicester, plaats gehad. De blikslagers-werkplaats, waar het ongeluk gebeurde, werd geheel vernield en verscheidene knechts, die er bezig waren, werden onder het puin bedolven. Vier hunner bleken ernstig gewond te zijn, en een daarvan doodelijk. Een brok van den stoom ketel, dat in de lucht geslingerd werd, kwam neder op een naburig huis en beschadigde dat aanmerkelijk. De Times verneemt uit Durban, dat er groote wanorde in Zoeloeland en in Stellaland heerscht. Te gelijk met de Transvaalsche deputatie vertrok gisteren de Kaapsche premier naar Engeland om er eene leening te sluiten. Gisteren is Ie Cairo een persoon aan cholera overleden. FKAWkISIJH. De president van den ministerraad, die gedurende het verlof van den minister Challemel-Lacour de leiding der buitenlandsche zaken waarneemt, heeft gisterenochtend gedurende 1 uur een onderhoud met de heer Wad dingion gehad, die rapport deed van zijne gedachtenwisseling met markies Tseng op Vrijdag 11. ten huize van lord Granville. Men gelooft dat Tricou te Peking is aangekomen. De opperbevelhebber der Fransche strijdkrachten is uit Tongking te Hongkong aangekomen, en de militaire operatiën zijn geschorst, in afwach- Hng van nieuwe versterkingen. Naar aanleiding van de verklaring, door den heer Fay in de Fran sche Academie van Wetenschappen afgelegddat de voorspellingen van den beer Üelaitnay betreffende de aardbevingen niet op degelijke waarnemingen berusten, heeft de heer Delaunay aan den Vollnire een brief geschreven, waarin hij herinnert dat de aardbevingen, die in blei 1877 in Zwitserland, °P de Sandwicheilanden, in Peru, Bolivia en geheel Zuid-Amerika gevoeld werden, en voornamelijk in laatstgenoemde streken zulke verschrikkelijke verwoestingen aanrichtten, door hem reeds op 17 Maart van dat jaar waren aangekondigd, zooals uit het officiëel verslag van de twee dagen later gehou den zitting der academie blijkt. Hij zegt dat het merkwaardig zamenlreffen van zekere astronomische verschijnselen met de aardbevingen zijne aandacht getrokken heeft. De visschersvloot die jaarlijks Duinkerken verlaat om des zomers op de kusten van IJsland ter vischvangst te gaan, is weder in die haven terug gekeerd. 97 schepen waren er uitgegaanwaarvan 91 teruggekomen zijn. 5 schepen vergingen, waarvan de equipage gered werd, doch een schip is fet man en muis vergaan. De bemanning bestond uit 18 koppen. De invoeren in Frankrijk hebben van 1 Januarij lot 31 Augustus be dragen 3,215,601,000 fr.tegen 3,143.555,000 fr. over hetzelfde tijdvak van 1882: de uitvoeren 2,223,212,000 fr.tegen 2,305,422,000 fr. over laatst genoemd tijdvak. 9fTITSCHIiA.lv D. De Reichs-Anseiger meldt,' dat het administratief onderzoek betrek - I kelijk het ongeluk bij het slalion-Steglitz is afgeloopen, de gerechtelijke instructie echter nog niet. Het resultaat der beide enquêtes zal te zijner tijd worden openbaar gemaakt. Er loopt te Berlijn een gerucht omtrent eene zamenkomst van den Dnitschen met den Russischen keizer te Kiel. In de best ingelichte kringen is daarvan echter niets bekend. Zes vrouwen, die op het veld werkten, werden Zaterdag door den bliksem gedood te Koëlen (Bohemen) onder een boom, waar zij waren gaan schuilen voor een onweer. Drie andere vrouwen werden ernstig gekwetst. Opnieuw hebben arrestatiën te St.-Petersburg plaats gehad onder de officieren der marine en der garde, voornamelijk behoorende tot de regimen ten Ismaïlofsky en Semenofsky. PER TELEGRAAF. HONGKONG, 17 Sept. De heer Ilarmandciviele commissaris, heeft generaal Bouët van het opperbevel over de troepen ontheven en dit opge dragen aan kolonel Bichot Badens. Bouët keert onmiddelijk nar Frankrijk terug. HONGKONG, 18 Sept. Het gerucht nopens de aanstaande komst alhier van den generaal Bouët, bevestigd zich. PARIJS, 18 Sept. De Chineesche gezant, de markies Tseng heeft heden- namiddag eene conferentie gehouden met den minister Ferry. De generaal is met eene zending belast, naar Hongkong vertrokken. INdEZOSTRElV. Mijnheer Comix. Ten zeerste dank voor uwe beleelde loftuitigingen ten mijnen opzichte. Gaarne verklaar ik mij dan ook bereid tot het uitgeven van een werk, onder voorwaarde echter, dat gij mij in dezen uwe welwillende medewerking toe zegt. Met eene litterarische kennis, die g(j op zoo duidelijke wijze hebt gelucht en met uwe verdere uitstekende hoedanigheden zijn wij in staat, vooral met het oog op de school welker richting ik volgens uw beweren toegedaan ben, groote dingen tot stand te brengen. Ik heb de eer te zijn Uw dienstw. dienaar, Mr. Clovis. ADVERTENTIE!* Al degenen die tets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan Mevrouw de Weduwe Dr. W. PALMER VAN DEN BROEK, thans nog wonende te Leiden aan de Hooglandsche Kerkgracht N°. 21, doch eerlang naar Ned. Indië vertrekkende, gelieven daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris W. F. KAISER te Leiden, Nieuwstecg N". 1. De rangschikking in het faillissement van M. H. H08TERT, Win kelier in Sajetten te Leiden, is heden met de daarbij behoorende beschei den, ncdergelegd ter Griffie van de Arrondissements-Rechtbank te 's Gra- venhage, ten einde aldaar gedurende veertien dagen te verblijven ter inzage van een ieder. De Curator, Leiden, 18 September 1883. Mr. C. H. P. KL AVER WIJDEN. Heden ontvangen l,te kwaliteit Zeeuwsche Jammen Aardappe len, dito Zccuwsctic Paarschen en nog voorhanden diverse soorten Katiri|ksche Dulnaardappelcn. J. C. DE BINK Nz. PIETERSSÜERÜ GRACHT 3. van de beste qualiteit in alle prijzen voorradig bij J. .Ir SLEYSER, Hoogewoerd 17. Eindelijk, EindelijkFJiidelijk?!! De uitvinding van den Heer Med. Dr. LOWET trekt bijzonder de aandacht. Na lang zoeken is het Item gelukt een HAARWATER le bereiden, dal allo vroegere dergelijke middelen overlreft. Dit middel bevordert binnen korlen lijd een (linken en vollen Baard en Haargroei, en verhindert het uitvallen der Haren. Dc Uitvinder staat in voor een volkomen succes. Prijs per llacon 11. 4 en fl 2.30. Alleen echt le verkrijgen hij den uitvinder Dr. LOWET, Antwer pen, 34 Avenue de Keyset- 34. Tegen rembours wordt niet ver zonden, maar tegen inzending van het bedrag in blauwe poslzegels en 5 Cis voor gefrankeerde toezending van hel pakje.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3