PER TELEGRAAF. BUITENLAN ÜSCHE BERICHTEN. laatst dezer maand hier ter stede verwacht, o. a. tot het brengen van een bezoek aan ons Hof. Het hotel den Ouden Doelen alhier zou den prins verblijf verschaffen. De Belgische Moniteur meldt de benoeming van den heer Jules baron d'Anethan, tot gezantschapsattaché. Zooals reeds is bericht zal de zoon van Belgie's gezant aan ons Hof voor- loopig bij de legatie hier ter stede geplaatst worden. Zooals bekend is zal den 21en dezer voor het gerechtshof te 's Graven- hage in behandeling komen de zaak van mr. A. K. J. Van der Drift advocaat te Schiedam, beschuldigd van valschheid in een onderhandsch geschrift door het namaken, van handteekening en het desbewust gebruik maken van het valsche stuk. Hem wordt ten laste gelegd: dat hrj bedriegelijk op of omstreeks 30 Maart jl. heeft vervaardigd een stuk luidende: Notaris Slotemaker, in het koffiehuis Koophandel en Zeevaart Dordrecht. Er komt iemand van de ge meente om de plaat te koopen, laten de verkoopers het dus niet te laag laten afloopen, en dat stuk valschelijk heeft onderteekend met: //Van Velzen" en op den 30 Maart, op-welken dag te Dordrecht in genoemd koffiehuis ten overstaan van den notaris Slotemaker een plaat in de rivier de Maas voor Rotterdam in het openbaar werd verkocht, bedoeld door hem vervaardigd stuk ter overseining naar Dordrecht naar genoemden notarisheeft afgegeven aan het telegraafkantoor, vanwaar het dan ook naar het gemeld adres is overgeseind. Volgens de acte van beschuldiging is in de instructie dezer zaak gebleken dat op genoemden datum te Dordrecht door notaris S. geveild werd een plaat in de rivier de Maas voor Schiedam waarbij tegenwoordig waren de hceren Vrijland en Visser leden van den gemeenteraad te Schiedam die van burgemeester en wethouders dier gemeente opdracht hadden, en zulks meer bepaald de getuige Vrijland om die plaat voor de gemeente Schiedam, of liever aanvankelijk voor hen aan te koopen bedoelende zij daarna dien koop als voor de gemeente geschied door den raad dier gemeente te doen goed keuren, de verkoopers hadden het recht na afloop der veiling zich acht en veertig uren over het al of niet gunnen te beraden. Na afloop van de veiling, toen de perceelen reeds gegund waren, wat terstond na de veiling plaats hadontving de notaris een aan hem uit Schiedam gericht telegram met bovengenoemden inhoud en onderteekeningwaarvan echter als toen geen invloed meer kunnende uitoefenen op de beslissing van de verkoopers, omtrent de gunning aan deze geen kennis werd gegeven. De heer A. J. Van Velsen, brander te Schiedam verklaarde het meerbe- doelde telegram niet gezonden te hebben, en het ten processe aanwezige handschrilt daarvan evenmin als de onderteekening «Van Velzen" van hem afkomstig waren. Wel bezat hij te Schiedam drie broeders, maar met //Van Velzen" zonder voornaam of voorletter werd hij als de oudste, steeds bedoeld. In het begin van de maand Mei had beschuldigde hem op de beurs te Schie dam in opgewonden toestand toegevoegd, dat hjj kon bewijzen dat het telegram van hem getuige, afkomstig was. De beambten op het telegraafkantoor te Schiedam beweerden dat besch. die telegram had aangeboden en zich des namiddags ten kantore was komen overtuigen of deze aan het adres was terechtgekomen; ook wordt door den hoofdonderwijzer F. W. Muls en den lithograaf J. J. Vürtheim verklaard dat het handschrift van bedoelde telegram naar hun oordeel door besch. vervaardigd is. Aanvankelijk ontkende v. d. D. alle schuld, doch verklaarde bij een nader verhoor niet te hebben geweten wat hij deed, daar hij, door familieaangele genheden, in opgewonden toestand had verkeert; ook kon hij niet zeggen, welke bedoeling hij had met het bezigen van den naam van Velzen. Ten slotte wordt nog door besch. geprotesteerd tegen de handeling van den gemeenteraad door in eene besloten vergadering te beslissen tot den aankoop van meergenoemde Plaat, als zijnde in strijd met de gemeentewet. De dag van heden waarop de heer Karei Enthoven Lz. lid der firma l. J. Enthoven en C°. alhier 50 jaar aan de fabriek was verbonden, is niet onopgemerkt voorbijgegaan. Van de fabrieksgebouwen aan het Zieken en bijna alle omliggende woningen wapperen vroolijk de vlaggen als hulde aan den geachten chef. Dezen avond zullen de vele werklieden hunne patroon een ovatie brengen. De serenade wordt door muziek begeleid. In de Pastoorswarande is Zaterdagavond een meisje van 5 jaar overre den. De dood volgde onmiddellijk. bende, die omhoog houdt en uitroept: //Je vous apporte une cocarde, qui fera le tour du monde!" welke woorden op de voorzijde van het voetstuk gebeiteld zijn. Op de achterzijde staat; //Indépendance Américaine, 1777 1782". Eenige maanden geleden overleed onder geheimzinnige omstandigheden te Senlis mevrouw Frémy. Het publiek gerucht sprak terstond van een moord en wees den zoon der overledene, Auguste Frémy, advocaat bij het hof van appèl te Parijs, als den dader aan. Thans is, als gevolg van een rechterlijk onderzoek, die advocaat in hechtenis genomen onder verdenking van moedermoord. O VITSCHL AND, Het Duitsche escader in de Oost-Aziatische wateren heeft bevel ontvan gen, ter geruststelling der Duitsche onderdanen, al de Chineesche havens te bezoeken. De markies Tseng is eergisteren naar Londen teruggekeerd. LIBAU, 10 Sept. Te Dorpat heeft men in den nacht van Zaterdag op Zon dag brandstichting beproefd door de voorraad hout, aanwezig in een der kelders van het universiteitsgebouw, in brand te steken nadat men het voor af met petroleum had begoten eu een massa papier en watten op het hout had geworpen. Buitendien heeft men nog op andere plaatsen in de stad pogingen gedaan tot brandstichting. AGRAM. 9 Sept. Gisteren namiddag werden door een volkshoop de glas ruiten van een koffiehuis verbrijzeld in een aantal huizen, aan joden toebe- hoorende, steenen geworpen. De militaire macht kwam tusschenbeide en vuurde, zonder echter iemand te kwetsen. Vele personen zijn in hechtenis genomen en le twee uren was de orde hersteld. Van het platteland wordt bericht, dat tusschen boeren en gendarmes botsingeu zjjn voorgevallen, waarbij eenige boeren gedood of gewond werden. Burgerlijke Staufc ONDERTROUWD: J. Roem, jm. 26 j. en C. Van Rhijn, jd. 22 j. J. Selier, jm. 22 j. en N. Laterveer jd. 23 j. - Mr. V. G. A. Boll, jm. 24 j. en S. W. A. Van Kessel, jd. 25 j. B. H. Van Breemen, jm. 31 j. en J. W. Gaykema, jd 15 j. fichouden Verhooping; van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaterdag 8 September. Notaris A. van Leeuwen. Een Huis en Erf, aan de zuidzijde van het Levendaal, no. 91, Sectie E, no. 1130 gedeeltelijk. Kooper P. Van der Meer Jr. ƒ3800. Een Pakhuis aldaar, benevens een stuk Grond, aan de Gortestraat, no. 14a, Sectie E, no. 1130 gedeeltelijk. Kooper S. Van Leeuwen qq. 1700. Een Huis en Erf, aan de oostzijde van de Waardgracht, no. 29, Sectie C, no. 311. Koo per Jean Schoeree 1280. Een Huis en Erf, aan de oostzijde van het Werk- of Vogelslraalje, no. 7, Sectie B, no. 599. Kooper P. Van der Meer Jr. ƒ400. Een Huis met Tuin, Schuur, Tuingrond en gedeelte Laan, aan de Roode laan, onder Soeterwoude. Gecombineerd opgehouden op f 1475. Een perceel Bouwterrein met Huis, F 54. Inmiddels uit de hand verkocht. Twee Huizen met Tuintjes, F 51 en 52, gelegen als voren aan de Roode laanonder de gemeente Soeterwoude. Gecombineerd kooper J. Van Tonge ren 1030. Een Huis met Tuintje aldaar, F 50. Kooper P. Van der Meer Jr. qq. ƒ560. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 10 September 1883. Kantonrechter Mr. W. r. d. Kaay. Mr. P. A. van Buttingha Wichers. Griffier Mr. F. G. van Binsbergen. Ambtenaar van het openbaar ministerie. Uitspraak In strafzaken. BEL. «IK. Volgens een Belgisch blad wil Egypte na eerst rechters en raadsheeren gevraagd te hebben thans ook bouwkundigen en werklieden engageeren. Dit j personeel zou geplaatst worden te Alexandrië. Het schijnt dat er sprake is deze stad te herbouwen en le vergrooten. De toestand van den vermaarden Vlaamschen schrijver Co nscience is sedert eenige dagen weder zeer bedenkelijk. ENdlüIiAN I*. De raad der bondhouders van Venezuela heeft bericht ontvangen uit de hoofdstad Caracas, van 16 jl., dat een bedrag van 1293 is toegezonden voor den geconsolideerde schuld. Volgens berichten uit Varna gelooft de Porie, dat de valsche proleet te Suakim blijlt en vreest zij dat hjj zal oversteken naar Djeddah, en in het binnenland van Arabic zal doordringen, waar de Arabische stammen reeds meer of minder in opstand tegen de Porte zijn. Zij vreest dat de valsche profeet voornemens is een Arabisch rijk te stichten onder Engelands bescherming. Aan Daily News wordt uit Pieter-Maritzburg gemelddal 70 gewapende boeren de grenzen zijn overgetrokken; naar men meende, met het plan om Cetewayo te helpen. Den 3"1 Aug., "s av. tegen 10 ure brak in de gevangenis te Hiroshima (Japan) een brand uit, die zoo snel om zich heen greep, dat het gebouw al spoedig geheel in vlammen was opgegaan. Van de geïnterneerden vonden 61 den dood in de vlammen, terwijl 156 meer of minder zwaar gekwetst wer den. Bij al die verschrikking kwam nog, dat de overige veroordeelden in de verwarring ontvluchten. Slechts 15 werden dienzelfden nacht weder op gepakt. FH Ai k R 1J tl. Bij het ministerie van marine in Frankrijk is het telegrafisch bericht ontvangen van den gouverneur van Martinique, dat de storm aldaar zeven groole schepen, twaalf kustvaarders en een groot getal barken vernield heeft. De bemanningen zijn gered. Het standbeeld van La Fayette, dat dezer dagen te Le Puy werd ont huld, is een meesterstuk van den heer lliollc, en stelt La Fayette voor, op het oogenblik dat hij, de driekleurige cocarde van zjjn hoed genomen heb Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van het misdrjjf. Gevallen uitspraak. J. R., Aarlanderveen, boter ter markt brengen in niet ƒ3.of 1 dag en vat ver behoorlijk geijkt vaatwerk, beurd. Leiden A. v. d. M.Alkemade, idem, idem en idem. J. v. d. R.Leiden spelen met centen op straat, id. ƒ1.of 1 dag. G. v. d. L.idem, idem idem. J. H. V.idem idem, idem. H. v. d. R.idem idem, idem. L. A. H.idem, idem idem A. S.idem steenen werpen over de straat, id., idem. D. P., idem, C. v. V.Katwijk idem idem. idem, Katwijk. ƒ3.of 2 dagen. J. v. d. LLeiden niet verschijnen bij het genees kundig onderzoek voor pu blieke vrouwenLeiden 2 dagen. J. A. K.idem, een mesthoop aanleggen aan den ƒ10.of 3 dagen. openbaren weg, idem, A. S., wed. C. S., een bierhuis oprichten zonder ƒ6.of 3 dagen. idem kennisgeving ter gemeente secretarie Leiden C. N., hvr. v. B. v. T.Sassenbeim idem, Sassenheim ƒ1.— of 1 dag. M. J. D.Leiderdorp een trekhond ongemnilband aan gespannen hebbenLeiden ƒ3.of t dag. J. v. L., Voorschoten, scheldwoorden tegen iemand ƒ2.50 of 2 dagen. uitenVoorschoten baggeren in Rijnlands boezem water, i C. P.Leiden ƒ2.— of 2 dagen. D. H. idem idem, idem. J. P. F., idem, idem, idem. P. v. d. P., idem, idem idem. G. de B.idem idem idem (driemanl). J. de B., idem, idem, idem. J. 0.idem, idem idem (tweemaal). J. v. d. V., idem, idem idem idem. I J. P., idem, idem idem. J. W.idem, idem idem. A. B.idem idem idem (tweemaal). P. B.idem idem idem idem. A. C.idem idem idem (vijfmaal). J. B.idem idem idem (tienmaal). F. J. P., Noordwijk vee laten loopen op eens an ƒ3.of 1 dag (tweemaal) ders in den oogst 6taanden en ƒ50 schadevergoeding. grond, Rjjnsburg,

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3