nUTTEMAN DSCITE EEK T CII TEN. Een heer te Amsterdam, die hedenmiddag onder het rijden op de tram Amsteldijk wilde stappen, ongeveer op de hoogte van de Van Wouwstraat, stapte mis, viel en werd-overreden. Ilij werd, naar 't scheen niet doodelijk gekwetst, weggedragen. De visscher Steven Hoefnagel heeft eergisteren bij het terugkeeren naar Nieuwediep, door het breken van de stuurlijn, in het Zuidergat een slag van den helmstok gekregen, waardoor hij over boord geraakte. Ilij hield zich lang boven water, doch de schuiten, die in de nabijheid waren, konden door de boog gaande zeeën hem geen hulp brengen, zoodat hij eindelijk uitgeput wegzonk. Het heeft 11. K. II. de groothertogin van Sakscn-Weimar-Eisenach, geb. prinses der Nederlanden, behaagd, aan d'. Herman te Baarn 3000 voor de Amalia bewaarschool ter beschikking te stellen. Woensdagavond werd te Zeist, omstreeks 10 ure, in het N. 0. een noorderlicht waargenomen, dat waarschijnlijk prachtig zon geweest zijn, j als niet de bewolkte lucht het gedurig bedekt bad. liet verschijnsel ver- S toonde zich eerst met een mat wit licht, om vervolgens in een purperen vuurgloed over te gaan. Uit Groningen wordt aan de Asser Ct. gemeld: Hel is der politie te Groningen mogen gelukken den laagharligen roover, die in den nacht van Zaterdag op Zondag jl. in eene weide nabij Groningen van een 8-tal paarden de staarten heeft afgesneden, te arresteeren en het paardehaar in beslag te nemen. De vermoedelijke dader is een ottde bekende der gevangenbewaarders, die reeds meermalen wegens diefstal is veroordeeldmaar ook vaak den dans is ontsprongen door zijne buitengewone sluwheid, en genaamd S. S., arbeider en voddenraper, wonende in den Bleekersgang alhier, terwijl er genoegzame termen aanwezig waren, dat niet alleen S S.maar ook diens vrouw gisterenmiddag naar de gevangenis in de Zoutstraat is over gebracht. Men meldt aan de iV. li. C. uit Vlissingen van 10 Augustus: Heden morgen is door den beambte, belast met het schoonmaken der privaten op het havenslation alhier, in die inrichting gevonden een geheel uit elkander gerukte porlemonnaie, waarin zich niets anders bevond dan een brief. Men wil deze zaak in verband brengen met het feit, dat twee reizigers die eer gisteren alhier met de mailboot van Engeland aankwamen, na hun vertrek van Vlissingen tot de minder aangename ontdekking kwamen dat zij ieder hunne portemonnaie, waarin een aanzienlijk bedrag aan specie en banknoten, kwijt waren. Niet onwaarschijnlijk is het te achten, dat deze reizigers de dupe zijn geworden van de behendigheid van pick-pockets, die misschien de mailbooten en wachtkamers een gunstig terrein voor hunne operatiën vinden en de kans waarnemen om hun slag te slaan. Hoe dit wezen moge, men zij op zijne hoede. Gisterenmorgen heeft in de gemeente Waalwijk een felle brand ge woed, waardoor twee huizen, bewoond door vier gezinnen, zijn in de asch gelegd; eene vrij aanzienlijke hoeveelheid leder en schoenen, verfwaren, lakken en vernissen is daarbij verloren gegaan. De oorzaak van den brand is onbekend. L u,, a uagcupziuiiier uer werkzaamheden van eene nieuw te bouwen school te Dongen, na meermalen tevergeefs gewaarschuwd te zijn, om niet van de in volle vaart zijnde stoomtram af te springen, moest eindelijk zijne roekeloosheid duur betalen: bij geraakte onder de wagens en werd met een gebroken been naar het gasthuis aldaar vervoerd. Men meldt uit Paramaribo van 21 Juli: Den 4d'° Juli heeft bij het hof van justitie alhier de plechtige installatie plaats gehad van den heer mr. F. Siewertsz. van Reesema, door Z. M. den koning tot lid van dat hof benoemd. Uit de jongste Balans der Surinaamsche bank blijkt, dat zij op den 14'° Juli 1883 bij een voorraad van ƒ560 070 aan munt en muntmateriaalvoor eene som van ƒ108,005 minder aan bankbiljetten in omloop had, dan waartoe zij gerechtigd is, terwijl de voorraad aan munt en muntmateriaal op zijne beurt 43203 meer bedraagt dan tot dekking der opvraagbare ver bintenissen voor de wet gevorderd wordt. 's GRAVENHAGE 11 Augustus. Door Z. M. zijn benoemd tot ontvanger der directe belastingen enz. te Zwcelo c. a. J. Posthumus, boekhouder ten kantore der invoerrechten en accijnsen te Leeuwardenen tol ontvanger der directe belastingen enz. te Ballum (eiland Ameland) residentie Holluui, II. J. Van Gelder, boekhouder 4e calhc- gorie ten kantore der invoerrechten en accijnsen te Dordrecht. Aan mej. E. C. M. Schwaaf, geb. te Holthausen (Pruisen), is, mits zij overigens aan de bij de wet gestelde vereischten voldoe, vergunning verleend tot het geven van lager onderwijs hier te lande. De luit. ter zee le kl. C. II. Cornelissen wordt met 16 dezer gede tacheerd bij het departement aan marine. De officier van administratie le kl. J. 1'. Vasseur, dienende aan boord van Zr. M\ wachtschip te Amsterdamwordt met den laatsten dezer op non-activiteit gesteld en met 1 September daaraanvolgende vervangen door den officier van administratie le kl. P. J. Roest. De plaatsing van den adelborst le kl. W. Rauwenhofimet 1 Sep tember aanstaande, aan boord van Zr. M». schroefstoomschip Tromp, wordt ingetrokken; daar aan boord wordt alsnu met dien datum geplaatst de adelborst le kl. J. A. L. Van den Bosch. De ministerraad heeft zich gisteren, in overleg met prof. Buys Ballot j en den luit. ter zee 2e klasse Volck, beziggehouden met de bespreking dei- vraag welke maatregelen van regeeringswegc genomen moeten worden tot opsporing van het Nederlandsche poolschip Varna. De aartshertog en de aartshertogin van Oostenrijk hebben de residentie verlaten. De «kanonnenkoning"de heer Krupp, van Essen, bevindt zich sedert gisterenmiddag te 's Gravenhage. Hij heeft zijn intrek genomen in het //Hotel des Indes." BEL E, Henri Conscience is nu in zoover hersteld van zijne jongste ziekte, dat hij zijne kamer weder verlaten kan. Men hoopt, dat hij wel genoeg zal wezen om den 13" dezer de onthulling van het standbeeld bij te wonen, dat in zijne vaderstad Antwerpen voor hem opgericht wordt. Eene dievenbende van vier jongelieden, uit den fatsoenlijken stand, die zich er op toelegden koflers van hunne waarden te berooven en de opbrengst er van te verkwisten, is te Antwerpen gearresteerd. Zij hadden, ten behoeve banner specialiteit, een slotenmaker in hun midden en de juweelen enz. maken zij te gelde bij wisselagenten ol juweliers te Parijs, Amiens, IIAvre enz. E K E li A W In het hoogerhuis heeft lord Granville medegedeeld, dat de regeering een groot deel van de correspondentie over het gebeurde te Tamatave ont vangen heeft. De Fransche regeering verwacht dagelijks inlichtingen, die de heer Waddington dadelijk na de ontvangst zal overleggen. Vervuld van den meest oprechten wensch dat de zaak op bevredigende wijze voor beide re geeringen worde opgelost, weet hij geen reden waarom die oplossing niet bevredigend zou uitvallen: maar toch meende hij, dat hel uit den weg rui men der bezwaren, door op dit oogenblik alle nauwkeurige inlichtingen mede te deelen, eerder zon worden bemoeieljjkt dan bevorderd. Hij deelde voorts mede, ten aanzien der quaestie van den bisschop van Jeruzalem in overleg te zijn getreden met den Duitschen gezant, en dat er alle reden was een bevredigend antwoord te verwachten. De hertog van Connaught, tot kolonel bij de regimenten derSchotsche garde benoemd, is voornemens met zijne gemalin in het najaar naar Indië te vertrekken. De koning en de koningin van Griekenland worden tegen het einde van September te Londen verwacht, om aan den prins en de prinses van Wales een bezoek te brengen. De groole lersche nationale demonstratie, welke men plan had Zon dag a. s. op het landgoed van mr. Parnell te Avondale, bij Wicklow, te doen plaats hebben, zal niet doorgaan, daar de regeering besloten heeft de meeting te verbieden. Voor het Parnell-fonds is thans ongeveer 21000 i ontvangen. De Russische nihilist Hartmann is, vergezeld van Dubois, ex-commn- nard, van Parijs te Londen aangekomen om een groot internationaal socia- listen-eongres, in September e. k te Londen te houden, voor te bereiden. Het ccmilé van houders van Venezuelaansche obligatiën heeft bekend gemaakt, dal de regeering van Venezuela naar hare meening bij de unificati der binnen en buitenlandsche schuldwaartoe zij bij congresakte gemach tigd en welke regeling door de houders van geconsolideerde schuld goedge keurd werd, slechts verplicht is tot betaling van 3 pCl. over deze schuld, zoodat de op 15 dezer maand verschijnende coupon tot dien rentevoet zal ÜClaatd rrorden, De Daily Telegraph meldt uit Konstantinopeldat de irade, houdende machtiging tot de unificatie der schuld, onderteekend is en gisteren aan den raad van administratie der schuld medegedeeld zal worden. Te Walthamstown heeft een vader zijne vijf jeugdige kinderen ver moord. Zijne vrouw was onlangs van tweelingen bevallen. De man kwam 'savonds thuis en stuurde eene vrouw, die het huishouden waarnamde deur uit, onder voorwendsel, dat hij met zijne echtgenoote iets te bespre ken had. Toen de buurvrouw terugkwam, zag zij, dat de regenbak over liep. Tot hare groole ontsteltenis ontdekte zij daarin de lijken van de drie oudste kinderen, tusschcn 1% en 3% jaar oud. De beide zuigelingen waren door den vader met een hamer doodelijk getrofTen. De man toonde volstrekt geen berouw over zijne daad. Een trein met plezierreizigers, van South-Shields komende kwam buiten het station Mesborough op eene ijzeren brug in botsing met eene in volle vaart rijdenden goederentrein. De schok was geweldig; de locomotief derailleerde, maar bleef gelukkig nog tegen de borstwering hangen, anders waren er zeker waggons in de rivier medegesleurd. Toch waren er nog 16 personen, die door den schok nog vrij ernstige wonden bekwamen. -- In de laatste 24 uren van 10 dezer bedroeg de sterfte te Alexandrif 22, waarvan het grootste deel onder de inboorlingen. Gisterenmorgen le acht uur bedroeg de sterfte te Cairo 39, te Suez 5, te Roseta 8; in de provincies Garbieh 105, Behcra 51, Charkieh 295, Ghirzeh 71, Benisoef54, Fagoem 115 en andere provincies 30. Cetewayo ontsnapte Usibepu's troepen met ecnige zijner vrouwen in eene eenzaam liggende kraal aan de oevers van eene kleine rivier tussclien Ulunai en de Witte Umvolovi-rivier. 's Konings halve broeder Shingant heeft doen weten, dat Cetewayo slechts licht aan het been is verwond. Dt manschap van Usibepu, uitgezonden om den koning der Zoeloes te zoeken, slaagden er niet in hem te vinden. Twee der voornaamste hoofden, Que- luku en Melobie, wisten ook aan Usibepu te ontkomen. Volgens de laatste berichten zou Cetewayo zich met 500 zijner getrouwen op weg naar Natal bevinden. FRASKK K, De schout bij nacht Pierre, die in de wateren van Madagascar het be vel voerde over de Fransche scheepsmacht, is door eene oogziekte aangetast en heeft zich dus verplicht gezien zijn kommando neder te leggen voordat hem een opvolger gegeven was. De zes-en-twintigstc lijst van bijdragen tot het oprichten van een monument voor Gambetta is verschenen en wjjst het cijfer van fr. 6149.70, zoodat de commissie thans te beschikken heeft over fr. 261,634.99. Baron A. De Rothschild heeft aan de commissie ter organisatie van het liefdadigheidsfeest, dat door de Parijsche pers ten voordeele der nood-

Leydse Courant | 1883 | | pagina 2