LEI 883. MAANDAG 13 AUGUSTUS. m. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2.- af zond er lij lie nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. ;De prijs der Advertenliën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cenls, groote letters berekend naar plaatsruimte. Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. STADS-BEBI CHTEN~ BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente LEIDEN brengen ter algemeene kennis dat de verkiezing van een lid van den Gemeenteraad, ten gevolge van het niet aannemen der benoeming door den heer W. F. VAN WIJK Sr. zal plaats hebben op Dinsdag den 21s"» Augustus a. s.van des voormiddags negen tot des namiddags vijf uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leides, 7 Augustus 1883. HARTEVELT, WethU»Secretaris. KOSTE LOOZE INENTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN brengen ter kennis van belanghebbendendat gelegenheid bestaat lot kosteloozc Vaccinatie en Rcvaccinntic, voor nnvermogendenin het lokaal der Stads-Waag, en wel op de volgende -Jagen, als: Baandag 13 Augustus, Dinsdag 31 Woensdag 39 Donderdag 6 September, Katerdag 15 Baandag 21 Dinsdag 3 October, cn zoo vervolgens met eene tusschenruimte van acht, of als die dag op een Zondag of Vrijdag valt, van negen dagen, telkens des namiddags te één uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, 11 Augustus 1883. DE FREMERY, Well). 1°. Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Woensdag 19 October, Donderdag IS Zaterdag 3 7 Baandag 5 Siovcmbcr, Dinsdag 13 Woensdag 31 BINNENLANDSCllE BERICHTEN. LEIDEN, 11 Augustus. Daar de tramdienst Station-Haven alhier, van 1 Nov. 1882—1 Mei 1883 geslaakt is geworden, en men vrees koestert dat zich deze staking zal her halen, circuleert cr bij de bewoners van het noord-oostelijk gedeelte dezer stad een adres ter onderteekening, waarin aan den gemeenteraad verzocht wordt een eventueel verzoek tot dienststaking niet in te willigen. Wij vestigen de aandacht onzer sladgeuooten op achterstaande bekend making van wege de Praktische Ambachtschool, dat 15 September a. s. nog zes leerlingen aan die instelling kunnen geplaatst worden voor het smeden- vak. Ouders ol voogden verzuimen niet, wanneer het hun ernst is dat hunne zonen ol pupillen lot degelijke werklieden mogen gevormd worden, van deze gelegenheid gebruik te maken. Het is zeker voor hh. bestuurders van die instelling een verblijdend teeken dat voor het timmerwerk niemand op dit oogenblik in aanmerking kan komen. Met 1 April a. s. hoopt men echter aan dat verlangen weder te kunnen voldoen. Ook stelt men zich voor als dan een cursus te openen voor het verwers- of schildersvak Wanneer men bedenkt wat er wordt vereisebt om zich den naam van degelijk verwer waardig te maken, zullen zeker velen met ingenomenheid de opening van dit leervak te gemoet zien. De hoogeerw. heer C. J. M. Bollemanne, van 1861—1876 pastoor te cn deken van Zoeterwoude, daarna pastoor aan de H. Catharina-kerk te Amsterdam, in de plaats van mgr. Snickers benoemd in 1877 lot praesident van het seminarie te Warmond, is thans door Z. 11. den Paus benoemd tol bisschop van Haarlem. Deze op 60-jarigen leeftijd tot bisschop verheven priester, is zeer ervaren in de kerkgeschiedenis van Nederland, het land waar zijne roemrijke voorgangers Willibrordus en Bonifacius de Christen kerk slichtten. In ons notnmer van den 6Jf" April II. vermeldden wij: On der het drietal dat Z. 11. wordt aangeboden lol benoeming van cenen kerk voogd, zou als bisschop van Haarlem op de eersle plaats in aanmerking komen de hoogeerw heer C. J. M. Bottcmannc, sedert 1877 prarsident van bet seminarie te Warmond Naar men verneemt zullen Zaterdag aanst. de werklieden van de katoenfabriek der firma De lleyder C\ voor rekening hunner patroons de tentoonstelling te Amsterdam bezoeken. In de afgeloopen week werden op de Zweminrichting //Rhijnzigl" 424 zwembaden door heeren en 80 door dames genomen. Temperatuur van het Rijnwater 18° Celsius. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomencn bedroeg gedurende deze week dagelijks van 34 tot 58 volwassen personen en 5 tot 9 kinderen. Men schrijft ons: Storm gister, heden en morgen. Een hoogst on gunstige barometer-stand. Storm met eene woeste lucht, onweer nu en dan, eene October-koude en plasregen. Storm, die de wilde zee doet bruischen, het schip op de kust werpt, den breeden golfslag van de rivier verdubbeld, voortjaagd door het dichte lover en gebladerte afrukt, het veldgewas zweept en de bloem neervelt, eene menigte jonge vruchten van de boomen schudt, den zomer tot herfst maakt in de Hondsdagen, storm iederen dag. Na eene kortstondige, buitengewone warmte is deze zomer even wisselvallig als de beide vorige, en zoo verliest ook deze alle aantrekkelijkheid. Gisterenavond werd in het Groot Badhuis te Katwijk aan Zee, eene besloten kamermuziek-soirée gegeven met medewerking van de hh. Locher, G. en H. Doesburg en de hh. F. D. en v. U. P. uit Leiden. De verschillende nummers van het met zorg gekozen programma, werden door de mede werkenden op verdienstelijke wijze uiigevoerd, en het kleine maar uitgelezen publiek loonde voortdurend dezen genotvollen avond ten zeerste te waar- deeren. Zulk eene afwisseling in dezen winierachtigen zomer was menigeen zeer welkom en zeker zullen velen den wensch koesleren nogmaals op zulk een aangenamen avond Ie worden vergast. Bij kon. besluit van 29 Mei 1883 is rechtspersoonlijkheid verleend aan de Naamlooze vcimoolschap«Noord-Zuidhollandsche stoomtramwegmaat schappij", Ie Hillegom. De Staatscourant van heden bevat het verslag der commissie van 1 Augustus 1882 tot 1 Augustus 1883 belast met het afnemen der praciisch ganc-ihuu.iigv ovnmina. volgens artikel 2 en 8 der wet van 25 December 1878 (Stbl. n°. 222). De Staatscourant bevat in een afzonderlijk bijvoegsel een label, be- valtendc de statistiek der geboorten en der sterfte naar den leeftijd en de oorzaken van den dood, in Nederland, over Mei 1883. Heden is Ie 's Hage als hoofdonderwijzer toegelaten de heer G. J. Ver wers te Noordwijk-Binnen. Het stoomschip Zeeland, van Rotterdam naar Java, vertrok 10 Aug. des namiddags van Southampton. Z. M. de koning zou, volgens de Bred. C., voornemens zijn de aan staande manoeuvres in Noordbrabant bij ie wonen. Z. M. zou dan zijn ver blijf lijdelijk te Oosterhout vestigen. Naar de N. R. C. verneemt is Zr. M'. schroefstoomschip le kl. Tromp bestemd lot liet doen van eene reis naar West-Indiè. Naar de :V. R. C. verneemt, is er thans door de regeering te Maas sluis ecu sluk grond aangekocht, gelegen aan de rivier, ten einde aldaar eene barak op te richten voor de verpleging enz. van de bemanning van besmet verklaarde zeeschepen. Naar wij vernemen, zegt hel D. v. Z. en 'sGr., heeft de jury voor groep VII (werktuigen en gereedschappen) ter Amsterdamsche tentoonstel ling de topographischc inrichting te 's Gravenliage een eere-diploma waardig gekeurd voor de belangrijke inzending van de chromolopographische kaart van hel koningrijk der Nederlanden. Dit is hel eenige eere-diploma, dat in groep VII aan eene Nederlandsche inzending ten deel viel. -- Tot gemeente-geneesheer te Alkemade is benoemd de heer J. Kimmel, arls, voorheen le Leiden. De zaak van de zoogenaamde millioenen-juflouw Jannetje Struik c. s. zal op Dinsdag 2 October eersik. voor het gerechtshof le 's Gravenliage in appèl worden behandeld De internationale wedstrijd voor muziek- en fanfarecorpsen, die in September e. k. op het terrein der tentoonstelling te Amsterdam zou wor den gehouden en waarvoor de gemeente Amsterdam ƒ3000 subsidie had be- slemd, gaat wegens ongenoegzame deelneming niet door. Zondagmiddag zal men te Amsterdam in de gelegenheid zijn de kunst vaardigheid van den heer Arsens Blondin te bewonderen. De beroemde koorddanser zal nabij Schollenbrug over de Amstel loopen. In hel stoomschip Irene le Amsterdam, van de Koninklijke Nederl. Stoombootmaatschappijontstond eergisterenavond brand. Door de werking van twee sloom-, een handspuit en een bootje van den sleepwaterdienst was men den brand spoedig meester, liet schip zou heden vertrekken. Al de passagiers van bet stoomschip Burgemeester Den Tex, kapt. Graadt Van Roggen, van Java naar Amsterdam, hebben besloten met liet stoomschip de reis naar Amsterdam te vervolgen, zoodat niemand te Marseille geland is.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1