PEE TELEGRAAF. algemeene beraadslaging plaats gehad over het wetsontwerp betrekkelijk de tabak, welke gesloten is na eene rede van den minister van financiën. Het huis van afgevaardigden heeft de gezamenlijke wetsvoorstellen be trekkelijk de invoerrechten op cacao, azijn en azijnzuur verworpen met 67 tegen 48 stemmen. Drie belangrijke arrestaties hebben te Brusselte Charleroi en te Mar- cinelle plaats gehad. Het betrof eene oplichterij van 20,000 fr. ten nadeele van de Union du Crédit van Charleroi gepleegd en waaraan zich 3 jongelie den van 2117 en 16 jaar schuldig maakten. E W G JE li A ar B. In het lagerhuis heeft lord llartington verklaarddat de algemeene gezondheidstoestand der troepen in Egypte goed is. liet karakter der cho lera was minder kwaadaardig; de gevallen te Cairo onder behandeling, gaven meer hoop op genezing. Bij. Buchanncss, aan de Schotsche kust, heeft eene aanvaring plaats gehad van twee schoeners, de Surprise en de Waters. Laatstgenoemd schip zonk en de bemanning redde zich in de booten en werd door de stoomboot St. Maynus naar Aberbeen gebracht. De Surprise was zwaar beschadigd, maar bereikte Aberdeen behouden. Het is gebleken, dat de persoon, die te Port Elisabeth is vermoord, werkelijk de verklikker Carey was. Hij werd gedood in bijzijn van zijn gezin. De moordenaar is een Amerikaansche Ier, O'Donnell genaamd, en had eene helsche machine in zijn bezit. Hij wordt nu zorgvuldig bewaakt, omdat het gerucht loop!dat er gepoogd zal worden hem te bevrijden. Er wordt eene inschrijving geopend om het noodige geld voor zijne verdedi ging bijeen te brengen. Aan de Daily News wordt uit Pietermaritzburg gemeld: Eene depêche van den resident meldt, dat naar het lijk van Cetewayo wordt gezocht. Het wordt niet voor waarschijnlijk gehouden, dat Zibebu aanspraak zal maken op Cetewayo's gebied. De vervolgers hebben de grens van het gere serveerd gebied geëerbiedigd. Dabulamanzi, de zwager van Cetewayo, is, volgens een bericht uit Durban, te Natal aangekomen. Aan de Daily Neivs wordt uit Alexandrië gemeld, dat er een opstand onder de Arabische Bedouïnen nabij Djedda is uitgebroken. De opstandelin gen plunderden en verbrandden ettelijke dorpen cn rukten naar Djeddah op, alwaar dit eene paniek veroorzaakte. Volgens brieven, door de Spaansche gezant, de heer Barca, te San Francisco kort voor zijn dood geschreven, hebben financiëele moeielijkheden hem tot den zelfmoord gebracht. Zeer kostbare oflïciëele feesten, door hem gegeven, zijn de oorzaak van zijn ondergang. FSAN&RIJ K. De senaat heeft met 144 tegen 129 stemmen het wels-ontwerp betreflende de rechterlijke inrichting aangenomen. Na tamelijk korte beraadslaging heeft de kamer van afgevaardigden de artikelen en de geheele overeenkomst met den Noorderspoorweg aange nomen. Daarna nam de kamer het ontwerp betrekkelijk de overeenkomst met den spoorweg dn Midi aan met 342 tegen 135 stemmen. De heer Mar tin Feuillée diende het wets-ontwerp betrekkelijk de reorganisatie van de rechterlijke macht in, zooals het door den senaat is gewijzigd. Onder toejui ching ter linker-, maar afkeuring ter rechterzijde, verklaarde de heer Bris- son, dat het voorstel zal worden verzonden naar de commissie voor de rechtszaken. De gewezen gezant van Frankrijk in China, de heer Bourée, is in Frankrijk teruggekomen. De 24ste lijst van bijdragen tot het oprichten van een monument voor Gambetta, wijst het cijfer van fr. 6,851.60 aan, zoodat de commissie thans te beschikken heeft over fr. 249,414 69. Uit de Aunuaire de la Ville de Paris blijkt hoe betrekkelijk gering het aantal der Parijzenaars is, die te Parijs geboren en opgevoed zijn. Van de 1000 is dit slechts met 322 het geval, de overigen komen allen van elders, nl. 38 uit de omliggende gemeenten, 565 uit de departementen en de koloniën en i5 uit het buitenland. Bij de volkstelling van 1881 waren er 45281 Belgen te Parijs, 31190 Duitschers. 21577 Italianen, 20810 Zwitsers, 10789 Engelschen, 9250 Nederlanders, 5927 Amerikanen5786 Bussen, 4980 Oostenrijkers en 3616 Spanjaarden. Van 1876 tot 1881 was het getal vreemdelingen in de Fransche hoofdstad van 119,349 tot 164,038 gestegen. De gezondheidstoestand van den graaf van Cliambord is ongeveer even bevredigend als twee dagen geleden. ITALIË, De aardbeving te Casamicciola heeft 15 seconden geduurd. Slechts 15 huizen van het plaatsje zijn staande gebleven, liet wordt bevestigddat er 2000 menschen gedood zijn. Het dorp telt slechts 3400 inwoners, gedurende den zomer vermeerderd met een groot aantal touristen. De gevolgen der aardbeving op Ischia zijn nog treuriger dan de eerste berichten deden vermoeden. Meer dan 3000 personen zijn omgekomen; de lucht wordt door de menigte lijken verpest en een groot aantal soldaten zijn onophoudelijk bezig, om de slachtoffers uit de puinhoopen tevoorschijn te halen; eenige soldalen zijn gedood of gewond bij hun arbeid, tengevolge van de instortende muren. De koning van Italië heeft 10000 lire, de pro vincie Napels 160,000 lire geschonken tot aanvankelijke leniging van den nood, en te Napels zijn volksinschrijvingen geopend. Eene sterke uitbarsting van de Vesivius is op handen. De lava stroomt in de richting van Torcgreco. DUIT8CIILAND. Berichten uit St. Petersburg verzekeren, dat er in Rusland geen enkel geval van cholera is voorgekomen. Do regeeritig zal bij hel eventueel uit breken eener epidemie dit dadelijk bekend maken. Bij den brand te Kabelvaag hebben omstreeks 300 personen schade ge leden. Er was in het geheel voor 268,130 kronen verzekerd. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad. O «9 g TT U Sf R J K. Eerlang zal in het stadhuis te Weencn eene geschiedkundige tentoon stelling geopend worden ter viering van den 2C0en gedenkdag der bevrijding van Weenen van het beleg door de Turken. Onder de schilderijen is een portret van keizer Leopold het merkwaardigst. Voorts vindt men er de wapenrustingen van den keurvorst van Saksen, markgraaf Lodewijk van Baden en graaf Rüdiger Starkemberg. den verdediger der stad, alsmede de tent van den grootvizier Kara Mustapha (het eigendom van den koning van Saksen), een ketting waaraan de Christen-gevangenen werden vastgelegd enz. Ook worden er gedenkpenningen van het beleg cn eene verzameling daarop betrekking hebbende boeken cn geschriften ten toon gesteld. De advocaat van Esther's moeder, lzalay, hield Vrijdag bij de behan deling van de zaak van Tisza Eslar, de beschuldiging van ritueelen moord vol en sprak zoo heftig en opruiend, dat de voorzitter hem herhaalde malen tot de orde moest roepen. Zijne terechtwijzing wekte ontevreden kreten onder het publiek, zoodat de president dreigde de zaal te doen ontruimen. Na hem voerde Funtak, de advocaat van Salomon Schwartz, het woord; hij concludeerde tot vrijspraak. BERLIJN, 1 Augustus. In den afgeloopen nacht werden de gebouwen der Berlijnsche fluweelfabriek, de eigendom eener aandeelenmaatschappij in de Köpnickerstrasse, door de vlammen verteerd. De brand ontstond te midder nacht en kreeg al spoedig eene verschrikkelijke uitbreiding. Wat er al ver nield en groot de aangerichte schade is weet men nog niet- Bij de poging lot blussching hebben drie man van de brandweer het leven verloren en werd een gewond. ISuvgcrltjfcc St.tuö, Van 36 Juli tot cn met 1 Augustus 1883. BEVALLEN: K. Jansen, geb. Smit, Z. C. v. d. Nat, geb. Bink, D. J. M. Ouwerkerk, geb. Bonte, Z. S. J. Ivok, geb. v. Iterson, D. C. M. Randoe, geb. Tennissen, Z. C. M. v. d. Kaai, geb. v. d. Heyden, D. E. J. v. Hest, geb. Ro- zendaal, Z. C. v. d. Nieuwendijk, geb. Bey, D.L. v. d. Walle, geb. Poelijoe, Z. G. Arnoldus, geb. Anneese, Z. W. Boudry, geb. Kolderman, Z. J. II. v. d. Born, geb. Nagtegeller, Z. M. v. Hoven, geb. Vermond, Z. C. Bonte, geb. Wijeneken, D. S. v. d. Wilk, geb. Duikers, D. F. A. Wiggers, geb. Sie- bers. 1). E. Gijsenij, geb. Scheels, Z. P. C. v. Beijeren Bergen en Henegou wen, geb. Nieuwboer, Z. M. B. K. de Rooy, geb. Broesterhuizen, D. L. De Haas, geb. Eswilder, Z. H. Brittijn, geb. Leusvelt, D. E. v. Venetie, geb. v. d. Putten. Z. C. Poeliejoe, geb. Vijibrief, Z. M. J. Duffels, geb. Nieuwenhuizen, Z. H. C. Hoppenbrouwer, geb. Rietbergen, D. OVERLEDENF. T. C. Duwel, Z., 8 m. J. J. Van Weerlee, Z., lm. II. J. Van Aanholt, Z., 14 m. A. Bavelaar, D., 3 m. C. Sweistra, 70 j. H. M. Van der Worm, Z., 8 m. K. M. P. De Groot, D., lm. L. H. Haseloop, 77 j. J. Brummelkamp, 3 w. P. A. Van Berge Henegouwen, Z., 12 m. A. II. Han sen, D., 2 j. J. J. Longepee, geb. Kelder, 47 j. M. Kriek, vr., 59 j. G. Eikerbout, geb. De Bruin, D. levenl. N. De Kier, wedr., 71 j. J. Swarts, 69 j. P. G. Bergman, D., 18 j. J. C. Rietbergen, Z., 8 m. C A. M. Swinkels, D., 4 m. G. M. Smits, geb. Van der Reyden, wed. 73 j. S. L. Van Heuke- lom, vr., 72 j. GEHUWD: W. F. J. Rozeboom, jm. en L. De Vroede, jd. P. F. Oostveen, jm. en M. A. Veeren, jd. W. F. Knotter, jm. en M. P. De Koning, jd. A. Van der Reyden, jm. en II.Krul, jd. M. Kapteyn den Boumeester.jm.enM. Loeber.jd. G. Schild, jm. en M. Van der llooff, jd. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 30 Juli 1883. Kantonrechter Mr. W. v. d. Kaay. Mr. P. A. van Buttingha Wichers. Griffier Mr. F. G. van Binsbergen. Ambtenaar van het openbaar ministerie. Uitspraak in strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van het misdrijf. Gevallen uitspraak. H. B.'s Hage II. T.Leiden M. M.Leiden, J. II. V.idem J. M. v. M.. idem, W. J. J.idem, H. v. W-idem J. II., onbekend, Chr. V.Oegstgeest P. v. d. P., Leiden, J. S., idem, J. H.Katwijk A. S., Leiden, P. S., idem, J. H. J. K., idem, H. W., Oegstgeest, J. H.Aarlanderveen, P. B.Leiden G. v. d. R., idem, J. de G.Katwijk M. V.Noordwijker hout, A. de L.Leiden, J. V., idem, J. E.idem A. J.idem B. II. W.idem J. G.idem P. Z.idem II. v. d. L., Oegstgeest A. D. Z.Leiden, G. v. d. V., Rijnsburg, Ade W.Oegstgeest J. H. K.'s Hage, J. B. T.Leiden F. Th. K.idem J. v. Sidem J. J. v. G.idem D. H.Leiden P. Ph.idem A. v. d. H.idem, D de R.idem H. de la L., idem, J. F. P.idem E. J. J. P. V. A. P. M.idem W. S., idem, G. do II.idem, P. P.idem W. B.idem P. J. V.idem D. K., Zoeterwoude, P. J. B.Leiden II. J. K.idem openbare dronkenschap, idem idem, idem idem idem idem idem idem idem, idem idem, idem idem idem, idem idem idem, idem, idem, idem, idem, idem, idem, idem, idem, idem idem idem, idem, idem idem, idem, idem, idem, idem idem idem (tweemaal), idem idem, idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem, idem idem idem idem idem idem idem (driemaal), idem idem idem idem idem (eenmaal) na vroegere veroordeeling idem na idem (driemaal), 0.50 of l dag. ƒ1.50 of 3 dagen. ƒ0.50 of 1 dag. idem. ƒ10.of 1 dag. 1.of 1 dag. ƒ0.50 of 1 dag. idem. idem. idem. ƒ1.of 2 dagen, idem. idem. ƒ0.50 of 1 dag. ƒ5.of 2 dagen. ƒ0.50 of 1 dag. ƒ1.of 1 dag. ƒ0.50 of I dag. idem. ƒ1.of 1 dag. ƒ1.of 2 dagen. ƒ1.of 1 dag. 0.50 of 1 dag. 1.50 of 3 dagen. ƒ0.50 of 1 dag. idem. idem. ƒ1.50 of 3 dagen. ƒ0.50 of 1 dag. ƒ1.50 of 3 dagen. ƒ0.50 of 1 dag. idem. idem. ƒ3.of 2 dagen. ƒ1.of 1 dag. 0.50 of 1 dag. 1.50 of 3 dagen. 1.50 of 3 dagen (tweemaal). ƒ0.50 of 1 dag. ƒ1.of 2 dagen (tweemaal) ƒ3.of 1 dag (tweemaal). ƒ3.of 3 dagen (tweemaal) idem idem ƒ0.50 of 2 dagen (tweemaal). 1.of 2 dagen (tweemaal). 1.50 of 3 dagen (tweemaal), ƒ1.of 1 dag (tweemaal). ƒ3.of 3 dagen (driemaal) 1.50 of 3 dagen (driemaal). idem idem. 2 dagen. ƒ5.of 2 dagen (driemaal).

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3