VRIJDAG 20 JULI. 0 De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p, f 2.- afzonderlijke rwmmers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenliën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. STADS -BERICHTEN PROCES-VERBAAL. van de opening der stembriefjesdie ter benoeming can negen leden van den Gemeenteraad van Leidenden 17den Jali 1883 zijn ingeleverd. Op heden den achttienden Juli achttien honderd drie en tachtig in de gemeente Leidenis door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomendes morgens te negen ure. Het bureau is samengesteld uit den heer Louis Marie De Laat de Kanter, Bur gemeester, Voorzitter, en de heeren Mr. Jacobus Bredius en Gerrit Wilhelmy Damsté, leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee stembussenbij hem den zeventienden Juli 1883 overgebracht uit de beide afdeclingen der gemeente Leiden, waarvan een met de daarbij behoorende sleutels en lijsten van kiezers krachtens machtiging in gevolge art. 57 der Kieswet bij Koninklijk besluit van 23 Augustus 1851 no. 64 verleend, is ter hand gesteld aan het onderbureau, bestaande uit de heeren leden van den Gemeenteraad Dr. Elie Francis Van Dissel als voorzitter, Florus Abraham Verster Van Wulverhorst en Ur. Gerardus Zaalberg, als stemopnemers, die van den uitslag van het door hen bevondene behoorlijk aanteekening hebben gehouden en van hunne bevinding behoorlijk verslag gedaan. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden elf honderd een en dertig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengeraengdworden zij door den Voorzitter één voor één geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard zes stembriefjes, waarvan vier onin gevuld en twee niet van het vereischte zegel voorzien zijn. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest elfhonderd vijf en twintig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: J. M. E. Dercksen 731 stemmen, Mr. S. Le Poole 723, P. I. De Fremery 616, H. C. Hartevelt 601, H. C. Juta 582, Mr. F. Was 576 W. F. Van Wijk Sr. 540 G, Wilhelmy üainsté 535, G. A. De Geus 535, Mr. H. Van der Hoeven 526, L. C. Quant 522, II. L. A. Van Campen 499, P. Van Craneuburgh 491 J. Groll 486, P. J. Van Hoeken 473 F. J. Los 473, F. Van Dorp 450, S. B. Vos 408, Mr. J. A. F. Coebergli 5, C. C. Tieleman 4, Mr. W. B. Bergsma 6C. J. Leem bruggen 3, T. J. 't Hooft 3, H. W. F. Bakker 3, R. Verschuiling 3, T. Bik, G. A. De Heus, Van der Hoeven, C. Bonger, D. Pander, D. Van der Horst, J. J. Van Beeten, II. Van der Velden, P. Voorhoeven, L. De Ilouter, S. C. Van Does burg, A. G. Hessels ieder 2 stemmen, F. IJ. M. Schamper, N. J. Sanders, J. A. P. Wagemans, J. ParmentierP. Venker, J. Van der Drift, A. Werner Sr., A. Werner Jr., G. Mizee, Dr. W. N. Du Rieu, W. C. Van Dorp, J. W. Philippo, Gustaaf De Vries, II. Tieleman, IJ. N. Tieleman, A. Verhoog, A. L. De Sturler, M. P. Meerburg MPz., A. N. C. Van Ilees, L. A. Reimeringer Jr.J. T. Hessels, E. Noordijk, A. J. SchretlenG. J. Du Rieu, C. Wijnnobel, C. Christiaanse Jr., C. Christiaanse Sr.L. SpeijerC. W. Van der IJoekD. UoogenstratenN. Stad houder, L. IJesselinkProf. Van Boneval Faure, Viruly, lid der Eerste Kamer Staten Generaal, Prof. Franchimont, W. P. MontagneA. J. Krantz, J. J. Ilage- mans, P. Engels, W. F. Steygerwald, J. D. Kiek, I3. A. Van Aken, M. IJ. Fontein, C. J. EmeisF. G. Rosier, B. De IlouterJ. Van der Waard, K. Hansen, C. Plu, A. D. Hakkenberg, H. H. B. Vos, J. M. Darsen, A. Van Eek, D. C. Dros, Ds. J. D. B. Brouwer, Vos, A. Tieleman C. Kooyker, II. C.Coebergh, J. L. Creyghton J.G. F. IJoelen M. J. Markx, Mr. N.L.J. Van Buttingha Wichers, J. J. Roelants, E. A. Van Tonderen, C. II. Krantz, D. A. Heinsius, A. J. Livingstone, L. A. Verhoeff, J. Kroon, B. J. De Koning, J. Pols, K. De Geus, C. A. Kros, C. P. H. Van Zeyl, W. F. Van Dijk Sr., P. H. Schild, Mr. H. Nceb, Jan Dobbe, S. Groen, J. D. Schuller, A. Rogge, N. I3. Gouwentak Krantz, J. EggersProf. P. Van Geer, L. IJ Vervoort, Mr. I3. A. Van Buttingha Wichers, A. Wolff, P. L. Van Djjk, C. N. Waunee, J. SchoondermarkDaniel De Lange, Jan Brcvee, J. W. Timmerman, Jan Noest, W. L. Van KaathovenR. Dijkstra, J. Langeveld, Dr. H. Boursse Wils, W. J. Wijtenburg, J?iet Keuls, L. Van Ilonstede, 1\ J. Couvee, F. W. Van der Ileyden, Mr. W. Van der Kaay, II. Sasse, I3. G. BommczijnJ. P. Mulder, Mr. Van Buttingha Wichers, J.' Meysing, Brill, J. Van der Walle, J. J. Dool Jr., J. P. ScharwachterC. J. Leyli, W. II. Hoefsmit, J. Wickhardt J. C. Meysing, Dr. J. J. Van Iterson JAzn.Dr. G. Van dcr Sluys, Mr. H. L. A. Obreen, Dr. C. J. Van Ketwich en G. Reimeringer elk één stem. Hebben alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de heeren: J. M. E. DERCKSEN, Mr. S. LE POOLE, P. I. DE FREMERY, II. C. HARTEVELT, IJ. C. JUTA en Mr. F. WAS. Zijn derhalve verkozen tot leden van den Gemeenteraad de heeren: J. M. E. DERCKSEN, Mr. S. LE POOLE, P. I. DE FREMERY, H. C. HARTEVELT, H. C. JUTA en Mr. F. WAS, terwijl eerie herstemming moet plaats vinden voor drie leden, waartoe krachtens art. 11 dcr Gemeentewet eene lijst is opgemaakt, waarop geplaatst zijn de heeren W. F. VAN WIJK Sr. met 540 stemmen. G. A. DE GEUS535 G. WILHELMY DAMSTÉ - 535 Mr. H. VAN DER HOEVEN 526 L. C. QUANT522 II. L. A. VAN CAMPEN 499 En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-ver baal opgemaakt in tegenwoordig- |;<j heid van allen, die zich in de zaal bevonden. II Gedaan te Leiden den 18den Juli 1883. DE KANTER, Voorzitter. G. ^VILHELMY DAMSTÉ j Stem0Pnemeis- FATEITBLABEI. De BURGEMEESTER, Hoofd van het College van Zetters, brengt ter kennis van belanghebbenden dat de patentbladen van koffiehuishouders, slijters en tappers, dienst 1883 4. bij het College van Zetters, in een der vertrekken van liet Raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aan slagbiljet. waaruit moet blijken dal minstens de helft van den aanslag is voldaan, verkrijgbaar zijn op "Vrijdag SO, Zaterdag 21 en Maan dag 23 Juli, telkens des namiddags van één tot drie uren. terwijl na bet verstrijken van dien termijn, de onafgehaalde patentbladcn ter uitrei king moeten worden afgegeven aan de deurwaarders der directe belastingen alhierdie voor hunne moeite mogen eischen tien cents, zonder meer. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd Leiden 19 Juli 1883. DE KANTER. B1NNKNLANDSCHE BERICHTEN. LEIDEN. 19 Juli. Gisteren is door de politie alhier aangehouden een niet alhier te huis behooreud persoon, die zich aan bedelarij in deze gemeente heeft schuldig gemaakt, zoomede W. J. P., alhier woonachtig, die, zich voordoende als vuilnisophaalderbij de ingezetenen kermis wcnschte. Tegen vrouw 11. is proces-verbaal opgemaakt ter zake diefstal van een mans- onderbroek uit een winkel alhier. Nadat Maandag jl. hij de politie alhier aangifte was gedaan, dat er in den nacht van Zondag op Maandag vermoedelijk diefstal van sajet was ge pleegd in de fabriek van de firma C. L., is daarna door de politie aange houden de stadswerker W. V., die, zooals dan ook later bleek, een zak gevuld met sajet, door hem in voornoemde fabriek ontvreemd, heeft ver kocht bij een winkelier J. K. in de Janvossensteeg. Beiden zijn heden ter beschikking der justitie naar de gevangenis te 's Hage overgebrachtde laatste wegens het lieelen der gestolen goederen. Tot onderwijzer in de wiskunde en in de Duilsche taal aan eene bijzondere school voor meer uitgebreid lager onderwijs alhier is benoemd de heer M. G. J. Lang Jr.te Rotterdam. Tol leden van den raad der gemeente Voorschoten zijn herkozen de altredende leden, de bh. J. P. Treub en J. Steeneveld. Men schrijft ons: Als in het hooge noorden de ijsbergen loslaten en smelten, en dit zou in Juli plaats hebben, worden er regenwolken gevormd, die met een noordwestelijken wind afkomen, zoodat de eene bui de andere volgt. De landlieden, die met ijsbergen niet hel hoofd breken, zijn de mee ning toegedaan dal als donderbuien in Mei en Juni naar zee drijven, zonder veel uit te werken, de zee ze in Juli uict veel water terug geelt. Naar der landlieden wijs van zeggen, slokt de zee eerst de buien op, om ze later weer uit le spuwen. Wal hiervan zij zeker is hel dat de temperatuur om streeks den 15do] veel veranderde. Was hel eerst heet en droog, thans is het koel weer met een hoogen wind en die klaagde over droogte zwijgt thans met de overtuiging dat de wortel geraakt is, hij overvloedigen regen. Komt hierop warmte dan zal het weiland wel weer spoedig jeugdig gras hebben, terwijl de tuinderij genoegzaam is verkwikt. Over eene maand is de behoefte aan regen zeer verminderd; de dagen worden korter en hel weiland begint dan, volgens de landlieden, meer op te geven, maar in Mei, Juni en Juli trekt het 't meeste Het weer is echter nu niet gunstig voor snijboonen eu augurken, daarentegen om late bloemkool le polen zeer goed. Ook is op sommige akkers de ziekte onder de aardappelen ontdekt, of begint hei loof reeds de bekende teekens van die ziekte te vertonnen, welke zich, zooals overbekend is, uiet broeit» weder snel uitbreidt. De hooibouw, die grootendeels is afgeloopeu, heelt een voorspoedigeu tijd eehad om den berg voor den winter le voorzien. In zes dagen was soms het gras gemaaid, gedroogd, omgezet en als geurig hooi binnengehaald. Over het algemeen valt de hooibouw niet tegen en kan er bij een gunstigen nazomer nog wel een tweede snede lekker hooi gewonnen worden. Men meldt ons uit Kalwijk aan Zee: ln de vorige week werd de

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1