Li: IBM COURANT. WOENSDAG 18.TULÏ. STADS-BERICIITEN Kosteloozc inenting mei slof' afkomstig van hel Kalf. BINNENLANDSCII E BER ICHTEN. 1883. 167. De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. a/zonderlyke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. rassszaanaffir" se33^iae^.cs5!asto»raaïhs3xs tsr^icsitmwra BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN brengen ter kennis van belanghebbendendat gelegenheid bestaat tot kostelooze Vaccinatie en Rcvacclnatiemet stof afkomstig van het Kali, voor onvermogendenin het lokaal der Stads-Waag, en wel op de volgende dagen, als: Jtlaandag 31 Mei, Dinsdag 39 Mei, Woensdag 6 Juni, Donderdag 14 Juni, Zaterdag 33 Juni Maandag 3 Juli, Dinsdag lO Juli, Woensdag IS Juli Donderdag 36 Juli, Zaterdag 4 Augustus a. s. en zoo vervolgens met cene lusschenruimtc van acht. of als die dag op een Zondag of Vrijdag valt, van negen dagen, telkens des namiddags te dén uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, den 18 Mei 1883. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien de adressen van de firma E. J. Brill, van Regenten van het Heilige Geest of Ar,men Wees- en Kinderhois en van P. W. M. Trap, tot liet plaatsen van eene gaskrachtmachinerespectievelijk in de perceelen Oude Rijn n®. 33®, llooglandsche Kerkgracht n\ 17/19 en Papengracht n°. 30 en 32; Gelet op de arlt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Dinsdag den 318ltD Juli aanst.'s voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 17 Juli 1883. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien hel adres van Curatoren der Rijks Universiteit te Leiden, hou dende verzoek om vergunning tot het plaatsen van een stoomwerktuig in het perceel Rapenburg n°. 124; Gelet op de artt. 6 en 26 der wel van 2 Juni 1875 (Staatsblad n". 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bjjlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag den 27,tt0 Juli aanst., 's voormiddags te half tiendoor eene Commissie uit het College van de Gedeputeerde Staten dezer provincie, op het Raadhuisgelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat ver zoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 17 Juli 1883. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 17 Juli. Bij de op heden plaats gehad hebbende verkiezing voor negen leden van den gemeenteraad zijn ingekomen: I' aldeeling, van de 799 kiesgerechtigden 506 stembriefjes; II® afdeeling, van de 1009 kiesgerechtigden 625 stembriefjes; derhalve van de 1808 kiesgerechtigden 1131 stembriefjes. lieden morgen vertoefden HH. KK. IIH. de graaf en de gravin van Vlaanderen met gevolg, komende van Amsterdam, eene korte wijle binnen deze stad. Aan het station ontvangen door den Belgischen gezant, baron d'Anelhan, brachten de hooge gasten een bezoek aan het Stedelijk Museum en het Japansch Museum aan liet Rapenburg, van waar de reis naar's llage werd voortgezet. Op de Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst alhier zijn ook bevorderd van de 2d' naar de 3<<® klasse: voor de piano M. Van Homburg en voor de viool J. De Graafï. Gisteren is door een stads-werkman in bewaring gebracht een of twee gevulde zakken, afkomstig uil eene fabriek van wol en sajet. Degene, die een of beide zakken in zijn bezit beeft, wordt verzocht daarvan ten spoe digste aan het bureel van politie mededeeling te doen. De minister van binnenlandsche zaken, gezien art. 3 A, alinea 4, van het reglement der internationale jury voor de toekenning van bekroningen I ter internationale koloniale en uitvoerhandel-tentoonstelling te Amsterdam, heeft goedgevonden te benoemen: tot leden van de jury van gemelde ten toonstelling voor de derde afdeeling fraaie kunsten, moderne kunsten. A. Wat betreft de schilderijen: de heeren C. Bisschop, J. Israels, W. Ma- ris, A. Mauve, II. W. Mesdag, J. Stroebei, kunstschilders te 'sGravenhage, en mejuffrouw Th. Schwartze, knnstschilderes te Amsterdam. B. Wat betreft de beeldhouwwerken: de heeren B. Van Hove, beeldhou wer; W. B. G. Molkenboer. directeur der rijksnormaalschool voor teeken onderwijzers, beiden te Amsterdam; jhr. B. W. F. Van Riemsdijk, commies bij het departement van binnenlandsche zaken te 's Gravenhage; E. Von Saber, directeur van de kunstnijverheidsschool te Haarlem, en II. Teixeira de Mattos, beeldhouwer te Amsterdam. C. Wat betreft de teekeningen, etsen en gravures: de heeren Aug. Allebé, directeur der rijks akademic der beeldende kunsten, W. Steelink, kunst graveur, en Ed. Taurel, kunstgraveur, allen te Amsterdam. D. Bouwkundige ontwerpen: de heeren P. J. H. Cuypers, architect der rijksmuseumgebouwen te Amsterdam, P. F. W. Moulon, architect, C. II. Pe ters, bouwkundige voor de landsgebonwenbeiden te 's Gravenhage. Afschrift dezer beschikking zal worden gezonden aan het comité van uitvoering voor de internationale koloniale en uitvoerhandel-tentoonstelling te Amsterdam en bij uittreksel aan ieder der benoemden voor zooveel hem of haar betreft. De minister van financiën brengt ter kennis van ambtenaren der di recte belastingen, invoerrechten en accijnsen. dat, wegens het ontbreken van bevoegde sollicitanten voor het opengevallen kantoor Zwaluwe, ontvan gers en andere ambtenaren, die volgens de bestaande bepalingen voor de vervulling van ontvangkantoren in aanmerking kunnen komen, onverschillig of zij overigens bevoegd zijn tot mededinging, zich nog tot 25 Juli eerstk. bij het departement van financiën kunnen aanmelden. Het Staatsblad n®. 117 bevat het besluit van den 19J,n Juni 1883, bepalende de plaatsing in het Staatsblad van de tttsschen Nederland en Ru- menië op 13 September 1881 te 's Gravenhage gesloten overeenkomst (ot wederkcerige uitlevering van misdadigers. Bij tiet in de afgeloopen week gehouden notarieel examen zijn ge- slaag: voor het 1® gedeelte, de hh.C. 11. De Boer, te OirschotW. N. Verlègh, le Roermond; C. W. F. C. Van Lidth de Jende, te Tiel; W. E. Bosch, te Utrecht; 11. J. J. Verhoef!, te Tcrborgh; O. L. A. De Haen, te Grave; 11. L, Daems, te St. Oedenrodc; voor het 2® gedeelte, de hh. J. T. Hackstrohte Alkmaar; II. L. Maarschalk, te Boskoop; W. F. L. Lapidoth, te Amsterdam; F. De Jong, te Putten; W. M. J. Broekhof!, te Oldemarkt; J. A. Boulette Rotterdam; voor het 3® gedeelte, de hh.: J. A. Ritman JHzn., te Amsterdam; W. A. Van Dolder, te Schiedam; A. J. G. A. Verhoef!, te Alkmaar; N. J. H. Van Hasselt, te Amsterdam. Gisteren avond werd op de contra-partij aan de Delftsche studenten een brief voorgelezen van Z. K. H. den prins van Oranje, waarin deze hel voornemen te kennen geeft het eorps een nieuw vaandel aan te bieden. Het stoomschip Prins van Oranje vertrok 16 Juli van Suez naar Batavia. De Drenthevan Rotterdam naar Java, passeerde gisterennamiddag Sagres. De Koningin Emma, van Batavia naar Amsterdam, passeerde Gibraltar 16 Juli. De Foorwaarisvan Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Atjeh 11 Juli en zou de reis voortzetten. Door de Pruisische regeering is aan onze regeering de uitlevering ge vraagd van Samuel Edmund Wagner, postbode uit Greifenhagen, en van Johanti Carl Joseph Oberheim postbeambte uit Kempen a/d. Rijn. en zulks ter zake van verduistering, door een openbaar ambtenaar gepleegd. Volgens le 's Gravenhage ontvangen berichten is de toestand van den heer Modderman thans zeer bevredigend. Uit Luxemburg wordt gemeld, dat Z. M. de koning twee prachtige springhengsten, Norfolker ras, heeft aangekocht, ten geschenke aandebeide Luxemburgsche landbouwkundige vereenigingen. Volgens de Annalen zullen deze hengsten in het najaar aldaar worden aangebracht en tentoongesteld. Blijkens betzelfde blad heeft Z. M. tot hetzelfde doel een volbloed Durham- stier aangekocht uit de fokkerij van den heer Van den Bosch, in den Wil- helmina-polder (Nederland). De heer Volck schrijft aan het Hbl dat cr geen belangrijk nieuws te melden valt uit de poolstreken, liet -v eder is gestreng geweest in denman den April en Mei, doch bijzonder zacht in Juni. Aan alle betrokken autori teiten in de poollanden is hél verzoek gericht, om elke bijzonderheid van belang met betrekking tot onze expeditie onmiddellijk over te seinen naar Utrecht. Dit slaat trouwens in verband met. liet verdienen van de premie, gesteld op het geven van het eerste bericht, omtrent de Poolreizigers. Den 10'° Juli is kapitein Dallmatiri met de Louise vertrokken, doch hij zal waar-

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1