PER TELEGRAAF. fiuvgcrlijhc Staub. AD VERTENTIÉN Borst-, Maag- en lugewandeai verster kende Pillen. uitwendig middel tegen Kinkhoest ambulance van liet stadhuis, bij de verpleging van gewonden en zieken uit stekende diensten bewees. De nieuwe ridder, van liet vrouwelijk-geslacht, die twaalf jaren op bare zeker niet overijlde benoeming gewacht beeft, is, zooals uien weet, niet de eenige dame in het Legioen van Eer. Ook de schilderes Rosa Ronheur is daarin opgenomen. De honderdvijltig Hongaarsche heeren en dames, die, ter gelegenheid van het nationale feest Parijs bezoeken, werden in het hotel dn Lion d'or, Rue du Helder, namens de commissie, welke zich ter beschikking van de gasten heeft gesteld, verwelkomd door den heer Marius Fontanes, daar de heer Ferdinand De Lesseps, die deze taak had op zich genomen, verhinderd was door de ziekte van een zijner kinderen. Daarna begaven zij zich naar Victor Hugo, aan wien de heer Louis Ulbach hen voorstelde. In hel hotel Continental werd hun een feestmaal aangeboden, waarbij de heer llenri Martin presideerde, wiens toast op de Hongaren de heer Pulskylid van hel hoogerhuis en directeur der musea te Budapestmet een toast op Frank rijk beantwoordde. Ook door de heeren Edouard Lockroy en Louis Ulbach werd vervolgens het woord gevoerd. Pasteur, de beroemde geleerde, die op het gebied van besmettelijke ziekten reeds zooveel diensten aan de wetenschap beweesheeft aan de Frausche regeering voorgesteld eene expeditie naar Egypte te organiseeren tot onderzoek van den aard en het verloop der daar heerschende cholera. De geneeskundige raad bracht een gunstig advies uit. Volgens de jongste berichten is de toestand van den graaf van Cham- bord niet zichtbaar verbeterd. Doctor Vulpiau van Parijs is naar Frohsdorf ontboden. Zaterdagavond hebben te lloubaix ongeveer 300 personen, gebruik makende van een toeloop van nieuwsgierigen op de Grande Place, eene poging gedaan om het stadhuis te overweldigen. De commissaris van poli tie, die dit trachtte tegen te gaan. werd door stokslagen op het hoofd zoo danig gctroflen, dat hij in bedeukelijken toestand verkeert. Een gendarme is zwaar gekwetst. De gendarmerie te paard en twee compagniën jagers hebben eene charge gemaakt. Zes personen, die wapens droegen, zijn ge arresteerd. De prefect en de procureur der republiek zijn in het stadhuis gebleven. In de stoeterij van 'den hertog De Castries bij Monlins, waaruil Fron- tin. de winner bij de wedrennen van Chantilly, is voortgekomen, zijn zeven eenjarige veulens door den bliksem doodgeslagen. Te Avignon zijn Vrijdag de stallen van den heer Arnous, tram wegondernemer, afgebrand, waarbjj dertig paarden in de vlammen om kwamen. Een koetsier, zekere Marin, is, als verdacht van den brand te hebben aangestoken, in hechtenis genomen. Marseille wordt bedreigd door eene werkstaking van zeer bijzonderen aard, namelijk van de "Jan"'s, de bedienden in koffiehuizen, herbergen en gaarkeukens, of, zooals men thans in zuiver Nederlandsch gewoon is te zeggen, van de kellners in café's, hotels en restaurants. ITALIË. Het Journ. de Rome gelooft, dat de aanstaande afwezigheid van den Pruisischen gezant Schlözer het karakter van een afscheid zou kunnen aannemen. UCITICilLANE». De geruchten dat te Frederiehsrnhc eene zamenkomst zon plaats heb ben gehad tusschen den Russischen gezant te Parijs prins OrlofT en Von Bis marck zijn onjuist gebleken. Wel heeft er plan toe bestaandoch dat is nimmer tot uitvoering gebracht. Naar de Berl. Börs. Zeit. verzekert zijn de vooruitzichten voor den wijnoogst in Elzas-Lolharingen dit jaar bijzonder gunstig. Be landbouwtentoonstelling te Hamburg is Woensdag gesloten. Don derdag cn Vrijdag had de verkooping plaats van het tentoongestelde vee. De financiëcle uitkomsten der tentoonstelling zijn niet gunstig. Er is een tekort van ongeveer 300000 gulden. Te Lindenau. nabij Leipzig, is de stelling van den toren der R. li. kerk, die in aanbouw is, ingestort door den storm op Dinsdag 10 Juli. Ongeveer 20 arbeiders werden onder de puinhoopen begraven. «OSTBNBIJ K. In de hof-opera te Weenen zijn gedurende het afgeloopen seizoen 68 verschillende opera's opgevoerd. Voor liefhebbers van //muziekstalistiek" is de volgende opgave misschien niet onbelangrijk, van de 303 voorstellingen waren de opera's als volgt verdeeld: 42 van Meijerbeer. 41 van Wagner, 31 van Verdi23 van Mozart, 21 van Gounod, 16 van Donizetti. 15 van Adam, 14 van Boito (namelijk zijn opera Mefistofeles), 10 van Gliick, 9 van Weber en 2 voorstellingen van Beethoveus Fidelio. Te Marburg, de tweede stad van Stiermarken, is Dinsdag met veel plechtigheid het standbeeld voor admiraal TgelhoH. die daar geboren werd, oniluild. De keizer van Oostenrijk en een aantal aanzienlijke personen waren er bij tegenwoordig. O S T-I NT W 1E. BATAVIA. 5 Juni. Naar de Javabode uil goede bron verneemtis het vertrek van den gou verneur-generaal naar Atjeh voor onbepaalden tijd uitgesteld. In den avond van 3 dezer waren, volgens het /Hg. Daebl.. de hotels van den gouverneur-generaal en den legerkommandant bijzonder bewaakt door politie-beambten en oppassers. Beide hooge waardigheidsbekleders zouden, zoo werd verhaald, een dreigbrief ontvangen hebben. Ofschoon men den schrijver der brieven kende, zoo waren deze, naar verzekerd werd. zoo gestileerd, dat de schrijver niet onder de strafwet viel. Naar aanleiding van dat bericht zegt de Java-Bode: /'Primo hadden wij wel gewenscht, dat hel blad over deze zaak gezwegen had gelijk de twee andere bladen hebben gedaan. Daartoe bestond alle reden. Maar dan nog: het bericht in 'l Dag blad is onjuist, liet doet vermoeden dal de schrijver zijn naam niet ge noemd had. Hij heefi dien wel genoemd; bei Ie brieven heeft hij onder teekend. Voorts 't was geen dreigbrief. Geen der beide autoriteiten werd met eenige gewelddadigheid, hoegenaamd ook bedreigd. Eindelijk waren de brieven volstrekt niet '/zoo gestileerd" dat enz. De stijl was zeer een voudig en de gedachten niet ontwikkeld. Herstel van onrecht werd ge vraagd, forsch misschien, maar duidelijk. Dal was alles. De genomen voorzorgen, alsof men hier met een uihilistischen aanslag te doen had, wa ren 'geheel overbodig." De luitenant Luske, onze vroegere stadgenoot, schrijft de Soer. Ct., die op 28 Mei 1882 door de Atjchsche maraudeurs verwond werd met der tien klewanghouwen en drie geweerschoten, is in zooverre hersteld, dat hij eindelijk is kunnen worden geëvacueerd naar Batavia, echter nog steeds loopende op krukken. Er was sprake, hem af te keuren voor den militai ren dienst. Ilij heelt echter een tweejarig verlof kunnen verkrijgen, om te zien of hel klimaat en de faculteit in Europa hem niet voor den dienst kunnen behouden. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Verleend: een tweej. verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den comm. 3» kl. bij den post- en tel. L. C. Muller. Ontslagen: de verif. 5kl. bij de in- en uitvoerr. en acc. R. Wiget'i van Edema; bij den raad van tucht op de Ned.-Ind koopvaardijschepen, wegens vertrek, eervol, als lid P. R. Jones. Benoemd: lot machinist monteur, tevens chef van het atelier bij den spoorweg Oleh-leh, Kotta Radja (Atjeh)de machinist 1« kl. bij het mijnwezen te Rengaren (Z. en afd van Borneo) J. J. C. Van den Abeelen; tot pred. bij de Evang. gem. te Batavia, de tijd. pred. te Buitenzorg, J. K Kam; lot pred. bij de Prol. gem. te Buitenzorg, de pred. te Djokdjakarta F. W. G. Kernmann; te Djokdjakarta, de pred. te Probo- lingo C. W. Schoorel; te Probolinggo, de pred. zonder vaste standplaats J. Faber Dzn. Departement van oorlog. Verleend: een tweej. verlof naar Europa, wegens 15 jaren onafgebroken dienst in Ned.-Indië, aan den kapt. der inf. W. Van Santen KolfT. Ontheven: eervol, van zijne betrekking van mil. komm. in liet gouv. Atjeh, de kol. der inf. C. Schaler. Benoemd: tot mil.-komm. in het gouv. Atjeh, de kol. der inf. II. Demmeni. Departement van marine. Vergunning verleend: om te repatriëeren aan den luit. ter zee 1' kl. M. J. C. Lucardie, onder eervolle ontheffing der be trekking van adj. van den afgetreden komm. der zeemacht. LONDEN, 16 Juli. De Standard meldt uit Shanghai van den 15d<», dat de Japansche regeering het voorstel van den heer Tricoutot het sluiten van een verbond tusschen Frankrijk en Japan tegen China, verworpen heeft. CAIRO, 15 Juli. De cholera is uitgebroken in Ghizili. eene voorstad van Cairo, waar vijf personen zijn overleden. Een gezondheids-coFdon is ge trokken. In het etmaal, geëindigd hedenmorgen te acht uren, zijn aan cholera overleden: te Bamiate 43, te Mansoerali 51, te Shirbin 7. te Men- zahleh 20, te Falka 3. te Cliober 13. In twaalf uren stierven: te Samanoed 10, te Chibiu-Elkum 2 en te Zifteli 2 personen. Voor de leerlingen der hoogste klasse van de scholen voor min- en onver- mogenden alhier is aan het Bureau dezer Courant ontvangen 5 onder de letters U. A. (zie de advertentie in de Leidsche Courant van Zaturdag II.) ONDERTROUWD: J. Delen, wed'. 65 j. en M. Liglvoet, wed». 64j. M. Goo- sen, jui. 28 j. en C. Rooseboom, jd. 24 j. A. Niebof, jm. 23 j. en C. Sira, jd. 21 j. G. Hoppeubrouwer, jm. 23 j. cn M. Frankhuizen, jd. 21 j. P. M. Van Lieshout, jm. 28 j. en M. Zandvliet, jd. 24 j.L, Van der Pot, jm. 38 j. en J. Blansjee, jd. 26 j. H. Kalkhoven, jm. 20 j. en J. C. Crama, jd. ^1 j. P.F. Oost veen, jm. 29 j. en M. A. Vecren, jd. 24 j. Bevallen van een dood Meisje M. E. J. HOELEN - VAN HOUTEN. Leiden-, 14 Juli 1883. Eenige kennisgeving. Den 9dCD Juli overleed onze geliefde Zuster Baronesse C. O. VAN HARDEN- BROEK VAN AMMERSTOL, geb. IJSSEL DE SCHEPPER. D'. D. BIERENS DE HAAN, J. C. J. BIERENS DE HAAN, Eenige kennisgeving. UssEi, de Schepeed. Bezoeken kunnen niet afgewacht worden. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ontvangen bij de geboorte van onzen Zoonbetuigen wij hartelijk dank. T. B. G. F1LBRY. Leiden, 16 Juli 1883. J. M. I. FILBRY, Van den Bergh. Visites worden afgewacht Donderdag 19 en Vrijdag 20 Juli e. k. Deze Pillen hebben in alle ziektegevallen waarvoor men dezelve aanwendde altijd' zeer gunstig gewerkt, het is het onschadelijkste en voorlreflelijkste ziektestof oplossende middel, dat de oorzaak van elke ziekte en verouderde kwalen spoedig wegneemt; en bijeen duurzaam gebruikwaarborgt het den lijder een volkomen herstel. De verschillende preparaten dezer gelukkige zamenstclling ondergaan ieder op zich zelve een naauwkeurig scheikundig onderzoek, omdat er niet deze zeer fijne ingrediënten veel bedrog gepleegd wordt, waarom men wordt gewaarschuwd voor namaaksels. Lijders aan asthma, borst, maag, zenuwen, koorts, graveel eu rliumatick gevoelen zich door hel gebruik dezer Pillen zeer gelukkig, die in verzegelde doozenii ƒ1.20 met gebruiksaanwijzing, verkrijgbaar zijn te Leiden, bij VERIiOlW EX STOKHLYZEX, Gouda, M. PALMEN; 'süage, SINGELS, Kleine Groenmarkt; Alwaar tevens verkrijgbaar is gesteld hel alom beroemde en uiede zeer voortreffelijk aanbevolen legen verouderde kramp, maag en slijmhoest, korte ademhaling cn vastzittende verkoudheid.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3