LEID8C11E <01 KAM. 1883. V. 103. VRIJDAG 13 JULI. STA DS-BERICHTEN Hoogere Burgerschool voor Meisjes. B1NNENLANDSCHE BERICHTEN. l)e Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p. p. f 2.- afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentién is van 14 regels f 1.iedere regel meer 26 cenls, groote letters berekend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, brengen ter kennis van belanghebbenden dat bet eerste toelatings-exauien voor de Hoogere Biirgerschool voor meisjes zal plaats hebben in het lokaal aan de Oude Vest, op Donderdag en Zaterdag 12 en 14 Juli e. k., telkens te be ginnen des morgens te 9 uren, en de openbare overgangs examens op Vrijdag 13 Juli a. s, des morgens van 10 tol 12 uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden. 6 Juli 1883. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente LEIDEN; Gezien art. 5 der Wet van den 28"'D Juni 1881, Stbl. n». 97; Brengen ter algemeene kennis, dat door C. J. COSTER alhier vergunning is gevraagd voor de uitoefening van den kleinhandel in sterken drank, in het perceel Heerengracht n°. 114 En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 12 Juli 1883. E. KIST, Secretaris. LEIDEN. 12 Juli. Door Z. M. is benoemd bg de dd. schutterij alhier, tot 2drD luitenant, de heer J. Wilhelmy Damsté, thans sergeant. De uitslag der overgangs-examens aan de hoogere burgerschool voor jongens alhier is als volgt: 1* klasse, 39 leerlingen en 2 voor enkele vakken. Bevo. derd lot de 2« kl. P. K. Kuhlman, J. J. Kunst, J. S. Van Nouhujjs, R. B. Damsté, M. Mans veld, J. Obreen P. E. Van Musschenbroek, W. P. Van Rjjkom, W. K. J. Stoop, W. Van Diesl, W. G. A. Bruinier, A. L. Quant, T. II. Ytsma, C. J. G. Albert. W. B. Ledeboer, G. M. Van der Wal, T. Mac Gillavry, A. J. Van Nouhuys, G. Van Greuningen, C. Vink, J. H. Viruly, J. Groen. Voor en kele vakken M. J. M. Proot. Voorwaardelijk (wegens onvoldoende vorderingen in een of meer vakken): J. Mac Gillavry, M. Rappard, 11. F. Slot, F Van den Dop, W. J. J. De Haan, J. E. van Bulow, A. R. Driesseu, J. H. Bos, A. F. Oosldijk. Voor enkele vakken L. Kruyfl. Niet bevorderd 8 leerlingen. 2' klasse, 25 leerlingen en 4 voor enkele vakken. Bevorderd tol de3«kl II. J. F. Wanna, H. C. Forlanier, l'. Van Tubergen, C. A. Boonacker, 11. W. Van Nes, W. F. Privé, F. J. Kroese, I. Korswagen, J. Van Nifterik, J. Harlevelt, W. Van Voorthuyzen, P. J. Burgersdijk, J. G. Vogelezang, II. J. Gerlings, R. Broekhof!, A. E. Van Grasstek, E, M. Driessen, W. Bekker, J. A. Leers. Voor enkele vakken: 11. G. Reimeringer, J. Sala, W. H. G. Schefler. Voorwaardelijk bevorderd: A. J, De Jong en P. J. M. De Bruyn. Voor enkele vakken W. P. De Jong. Niet bevorderd 4 leerlingen. 3' klasse, 28 leerlingen en 1 voor enkele vakken. Bevorderd tot de 4« kl. J. Kunst, J. L. C. Wortman, J. Coebergh, W. Van Bemmelen, I. J. Van den Berg, C. M. Cremer, W. C. Blanken, C. Bruggeman. E. C. v. d. Keilen, L. 11. Vijzelaar, J. C. Japikse, T. J. C. Buys, J. A. N. Graafland, A. J. G. v. d. Upwich, P. J. llasselbach, A. G. Kleyn, J. G. Knotter, Th. Van Wijk, J. G. P. Van Musschenbroek, 11. W. Blote. Voor niet alle vakken A. Van Bielen. Voorwaardelijk bevorderd: P. De Graaf en C. J. De Neve. Niet bevorderd 6 leerlingen. 4e klasse, 17 leerlingen en 1 voor enkele vakken. Bevorderd tot de 5e kl. J- W. Lem, J. II. Meerburg, M. De Haas, D. J. A. Vrijdag, J. G. Tielenius Kruythofl, F. Hollaar. D. Van der Horst. Voor enkele vakken A. De Jong. Voorwaardelijk bevorderd: C. W. R. Kleinpenning, R. F. K. Wilhelmy Damsté, T. P. Viruly en K. P. W. Kern. Niet bevorderd 6 leerlingen. Gisterenavond had op de Ruïne het door burg. en weth. aangekondigde volksconcert plaats, door de muziek der dd. schutterijOBder directie van den heer C. G. Locher. Verdient het toejuiching, dat het gemeentebestuur op deze wijze tracht het volk eenige oogenblikken van genot te verschaffen het doet ons leed te moeten verklaren, dal het meerendeel van het publiek, gisteren aldaar aanwezig, getoond heeft nog niet rijp te zijn voor eenedus danige uitspanning. Zelden .zagen wij het onordelijker dan gisteren. Naar men ons verzekerde bestaal het voornemen dit concert door nog enkelen te doen volgen. Wenschelijk ware het, dat door meerdere surveillance van de politie die onruststokers min of meer beteugeld werden. Wjj vertrouwen dat, mocht het publiek toonen dat het de uitvoeringen op prijs stelt, het voor de executanten een prikkel zal zijn het ook eens te wagen met een meer degelijk programma. De persoon van L. J. 0., die verdacht wordt eenige dagen geleden alhier diefstal met braak te hebben gepleegd in het lompenpakhuis van de gebroeders Palm, aan de Haven, is door de Haarlemsche politie aangehouden en herwaarts gebracht. Na zijne alhier gedane bekentenis is hij ter be schikking van de justitie te 'sGravenhage gesteld. Gisterenmorgen is naar het akademisch ziekenhuis alhier overgebracht een mandie bij het ruimen van een waterput op den bodem daarvau was bedwelmd geraakt. Na eenige uren is hij echter weder geheel hersteld huiswaarts kunnen gezonden worden. Z. M. de koning zal waarschijnlijk bij de onthulling van hel standbeeld van Jan van Nassau, te Utrecht, tegenwoordig zijn. Naar men aan de Arnh. Ct. mededeelt, geniet Z. M. de koning te Colmar-Berg voortdurend eene goede gezondheid. Verleden week ontbood Z. M. den heer Eberson, H.D. architect, die zich sedert bezighoudt met bet maken der plannen voor een chalet te La Rochette en verbeteringen aan het kasteel te Colmar-Berg. Volgens de laatst ontvangen berichten is de toestand van den minister van staat mr. Modderman langzaam beterend. Het stoomschip Koningin Emma, van Batavia herwaarts, arriveerde heden te Frioul, de quarantaine plaats voor Marseille. De Prins Hendrik, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Batavia den 2dt0 Juli. De Zuid- Holland, van Java naar Rotterdam, vertrok van Porl-Saïd hedenochtend. In een buitengewoon Politieblad van eergisteren verzoekt de commis saris van politie der l,te afdeeliug te Rotterdam opsporing van een pakje, op Donderdag 5 Juli jl. verzonden per Ilollandsch spoor door den effecten handelaar K. Smit te Amsterdam, aan het adres van de effectenhandelaren L. De Jong en Zoon Ie Rotterdam, inhoudende: 2 certificaten van ƒ1000, Rusland 5 pCt. 1864, n". 13153 en 39876, en 1 bewijs van inschrijving van 1000 2% pCt. werkelijke schuld ten name Ouderkerk a/d IJsel (de diaconie der gereformeerde gemeente.) Dit pakje, verzonden met trein n° 23, die ten 3 uur 45 minuten 's namiddags van Amsterdam vertrekt, is onderweg of kort na aankomst te Rotterdam zoek geraakt of ontvreemd. Hel is heden 11 Juli twintig jaren geleden, dat het gevecht van Zr. M\ stoomkorvet Medusa tegen de landbatterijen en schepen in Japan plaats had; hel is twintig jaren geleden, dat de equipage van de Medusa bloed en leven veil had voor den roem van Nederland, bij gelegenheid van hel forceeren van de straat van Simonoseki. Het roemruchtig wapenfeit leeft nog te versch in de herinnering onzer tijdgenootendan dat het noo- dig zou zijn, het door een relaas der gebeurtenis te verlevendigen; maar de reeds meermalen gedane vraag vinde hier hare plaats; alleen van de hoogst geplaatsten, die er aan deelnamen, kunnen eenigen wijzen op een eereteeken, ten bewijze dat hun manmoedig gedrag door het vaderland werd gewaardeerd; maar zouden ook de overigen hun verlangen niet bevredigd kunnen zien, om door een of ander onderscheidingsleekenliefst uit hel brons van het veroverd geschut vervaardigd, uitgereikt aan allen die aan het wapenfeit deelnamen, het uiterlijk teeken te mogen dragen, dat zij zich in 1863 als dappere nazaten onzer oude zeehelden gedragen hebben Dv. Z. 's Gr.) Naar de Landb. Cour. verneemt, heeft de regeering aan de algemeene vereeniging voor bloembollen-cultuur te Haarlem eeu rijkssubsidie van 6C0 toegestaan, als bijdrage voor het door haar in te stellen onderzoek naar de ziekte in de hyacinthen en andere bolgewassen. Ondanks de teleurstelling te Delft zullen de feesten doorgaan. De groote zaal van den Doele was gisteren met loffelijkcn spoed voor de receptie gereed gemaakt. Ten half 4 ure begon de receptie, die nog al geanimeerd was. Bij die gelegenheid werden de hertogin verscheidene ruikers aan hare voeten gelegd en den hertog eenige lauwerkransen aangeboden. Aan allen werd champagne geschonken en de dames ontvingen een ruikertje in de kleure"

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1