COURANT. LËID8CIIE V. 159. 1883. MAANDAG 9 JULI. STADS-BEIUCIITEN Hosteloozc inenting met slof afkomstig van hel Kalf. - EINNENLANDSCHE BERICHTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlenliën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN krengen ter kennis van belanghebbendendat gelegenheid beslaat tot kosteloozc Vaccinatie en Rcvaccinatie, met stof afkomstig van het Kali, voor onvermogendenin het lokaal der Stads-Waag, en wel op de volgende dagen, als: Hlaandag 21 Nel, Dinsdag 29 Bei, Woensdag 6 Juni, Donderdag 14 Juni, Zaterdag 23 Juni Baandag 2 Juli, Dinsdag lO Juli, Woensdag IS Juli, Donderdag 26 Juli, Zaterdag 4 Augustus a. s. en zoo vervolgens met eene tusschenruimte van acht, of als die dag op een Zondag of Vrijdag valt, van negen dagen, telkens des namiddags te eén uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, den 18 Mei 1883. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 7 Juli. In de maand Juni zijn binnen de gemeente Leiden geboren: 133 kinderen, als: 60 zoons en 73 dochters, waaronder is begrepen 1 twee linggeboorte: overleden: 94 personen, waaronder 4 elders woonachtig, als: 17 mannen, 16 vrouwen, 37 zoons en 24 dochters; daarenboven als leven loos aangegeven 6. Gehuwd 20 paren. De overgangsexamens van de leerlingen der hoogere burgerschool voor jongens zal plaats hebben op Woensdag 11 Juli 1883, in het gebouw op de Pieterskerkgracht, in de volgende orde: Ic Klasse. 2e Klasse. 3e Klasse. 10—10|. u.Fransche taal. I Engelsche taal. I Cijfer-en Stelk. 10Jlip. Geschiedenis, lip12 Neder).taal. 4e Klasse. 1010p u. Natuurk. enz. Meetkunde. j Fransche taal. toptip Scheikunde. Plant- en dierk. j Natuurkunde. 1 lp1 lp Aardrijksk. 1 lp12 Boekhouden. De teekeningen zullen worden tentoongesteld op Donderdag, Vrijdag en en Zaterdag 12, 13 en 14 Juli. De kerkeraad der Waalsche gemeente alhier heeft besloten: 1". de ge wone Zondagavond-godsdienstoefeningen voorloopig te schorsen; 2". die van Ottdejaars-avond en van Goeden Vrijdag en zoo noodig die voor de bevesti ging van nieuwe lidmaten te behouden; 3'. eene avond-godsdienstoefening te houden wanneer zulks begeerd mocht worden, die op de lijst der predik beurten alsdan wordt vermeld. Het bestuur van de Zondagschool in het Noordeinde mocht gisteren met voldoening terugzien op een tijdvak van 25 jaren, dat die school had beslaan en zegenrijk had gewerkt. Het meende dan ook dien dag voor de tegenwoordige leerlingen niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan en hun een feestje, waardig die instelling, te bereiden. Nadat de leerlingen zich, ten getale van ruim twee en half honderd, in de Zaal Noordeinde hadden vereenigd begaf men zich, onder geleide van de onderwijzeressen enz., iu optocht langs Bloemmarkt, Vrouwensteeg. Haarlemmerstraat, Turf markt enz. naar het zoo aangenaam gelegen Zomerzorg, waar hun de feest vreugde wachtte. Bij aankomst werd een kort gebed uitgesproken en door hen aangeheven vers 13 en 8 van Ps. 146, waarna zij welkom wer den geheelen bij monde van ds. Joh. Drost, welke hen aanspoorde naar hartelust gebruik Ie maken van het genot hun op dit uur aangeboden. Wa ren de kleinen reeds verrast door de eenvoudige doch nette versiering van de Zaal en het wapperen van Ncerlands driekleur in den tuinniet minder was dit het geval als zij de liederen, in een voor die gelegenheid bestemd album ver vat, door hen aangeheven, hoorden begeleidden door de muziek van den heer A. Grentzius. Verder waren de uren van zamenzijn gewijd aan allerhande spelen, zooals ringsteken, met ballen door beplakte hoepels werpen enz., waarvoor zoowel groote als kleine prijzen waren uitgeloofdal naar het geluk diende. Ook werden hun op onbekrompen wjjze onderscheidene vervcrschingen toegediend. Nadat dit ten derden male plaats had klom de gecstdrilt ten top bij het aanschouwen van de Bengaalsche verlichting, welke vooral op die plaats zulk een heerlijk effect maakt, en van de vuurpijlen welke in het luchtruim uitspatten en menige uitroep van bewondering uitlokte. Thans, op getogen van vreugde, werden door hen. ook weder onder begeleiding van de muziek, de volksliederen aangeheven, waarbij het lustig toeging. Zachtjes aan begon het elf uren te worden en werd het tijd van scheiden, dat ook, door de zorgen van het bestuur, in de beste orde plaats had. Zij, die zich met de regeling van dit feest en de handhaving der orde hadden belast, mogen zich verzekerd houden van den dank van allen; en voor zichzelven het bewustzijn koesteren dal hun werk ook in deze niet ijdel is geweest, daar niets hoegenaamd voor hen reden tot klachten had opgeleverd. Hedenmiddag had onder begunstiging van prachtig weder in het met vlaggen getooide bassin van Rhijnzigt de door den directeurden heer H. J. Van Nouhtiys, uitgeschreven wedstrijd plaats, terwijl de kapel van het vierde regiment infanterie niet weinig bijbracht om het feestelijke er van te ver- hoogen. Wij laten de uitslag volgen Afdeeling A. Snelzwemmen op den buik. 1« kl. Leerlingen der Zwem school beneden 16 jaar, ongeoefende zwemmers. Lengte der baan 30 meter. Ingeschreven 9 mededingers. Prijs: een palissanderhouten schrijfcassette. Premie: een portret-album. Uitgeloofd door den directeur. Prijs, Felix, 32 seconden; premie, Driessen, 34 seconden; langste tijd 45 seconden. 2e kl. Vrije deelneming, geoefende zwemmers. Lengte der baan 80 meter. Ingeschreven 11 medtdingers. Prijs: een zilveren medaille. Premie: een bronzen medaille. Uitgeloofd door hel gemeentebestuur van Leiden. Prijs, G. llappard, 75 seconden; le premie, John Adam, 80 seconden; 2e premie, 1. Suur, 81 seconden; 3° premie, 11. Stark, 89 seconden; langste tijd 110 seconden. 3' kl. Vrije deelneming, jongelingen beneden 18 jaar, geoefende zwem mers. Lengte der baan 80 meter. Ingeschreven 13 mededingers. Prijs: een barometer-thermometer. Uitgeloofd door de commissie van toezicht. Premie: een prachtwerk. Uitgeloofd door den heer A. W. Sijlhofï. Prijs, H. J. Van der Steur, 86 seconden: premie W. C. Blanken, 89 seconden; langste tijd 103 seconden. 4' kl. Wedstrijd lusschen jongens van de kweekschool voor zeevaart. Lengte der baan 80 meter. Ingeschreven 8 mededingers. Prijs: een sigaren koker. Uitgeloofd door den directeur. 5 Premies, boekwerken. Uitgeloofd door den heer A. W. Sijihoff. Prijs, Van Etteren96 seconden; premies. Rietbergen 108 seconden; I'inkske 111 seconden, Louwerse 114 seconden, Breevaart 131 seconden, lleihl 134 seconden; langste tijd 156 seconden. Afdeeling B Snelzwemmen op den rug. Is klasse. Vrije deelneming. Lengte der baan 40 meter. Ingeschreven 13 mededingers. I'rjjs: een met zilver gemonteerde inktkoker. Uitgeloofd door het bestuur der Studenten- IJsclub Premie: een reistasch. Uitgeloofd door den directeur. Prijs, 1. Suur, 39 seconden; premie, A. J. VanderSteur, 41 seconden; langste tijd 58 seconden. 2e kl. Leden van "Rhijnzigt" beneden 18 jaar. Lengte der baan 30 meter. Ingeschreven 7 mededingers. Prijs: een schrijfmap. Premie: een portefeuille. Uitgeloofd door den directeur. Prijs. P. lie Jong, 29 secondenpremie, loting tusschen de Neve en Lilian, beiden 30 seconden. Afdeeling C. Duiken. le. kl. Vrije deelneming diepte 3Va meter. Inge schreven 12 mededingers. Prijs: een antieke inktkoker. Premie: een kolom met thermometer. Uitgeloofd door het bestuur van "Arena Studiosornm." Prijs, Jolm Adam, 25 seconden; premie, Van der Waag, 88 seconden. 2e kl. Leden van //Rhijnzigt" beneden 18 jaar, diepte 2% meter. Inge schreven 8 mededingers. Prijs: een klok met wekker. Premie: een portret album. Uitgeloofd door het bestuur van //Njord". Prijs, F. Kiliaan, 35 seconden; premie, A. Van Nouhuys, 51 seconden. Afdeeling 1). Fraai zwemmen. Voor vroegere en tegenwoordige leden van //Rhijnzigt". Ingeschreven 11 mededingers. Prijs: een olijfhouten sigarenkast. Uitgeloofd door de commissie van toezicht. Premie: een handkotter. Uiige- loofd door den directeur. Prijs. C. Rappard, met 36 punten; premie, loling lusschen Frans Musschenbroek en Feenstra, beiden met 35 punten. Na afloop had de prijsuitdeeling plaats, nadat echter vooral door den heer Vrijdag, president van de jury, het heil en nut van de zwemkuust werd vermeld, welke rede door allen met luide hoera's begroet werd. De heer dr. Bourssc Wils bedankte 1°. den heer Vrijdag voor de welwillend heid, waarmede de hem aangeboden laak op zich had genomen, 2°. de heer Vau Nouhuys, den ondernemer van de inrichting, cn 3°. allen die deelgenomen hadden aan deze wedstrijd. Zie verder het Bijvoegsel).

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1