PER TELEGRAAF. «ie. Het zijn Blin, een Franschman, en Beghein, een Belg, beiden Don- II. te Brussel gevat. De eerste moet de keukenmeid des juweliers bij beenen hebben vastgehouden, terwijl de laatste haar worgde. Blin werd vat toen hi) in een publiek huis te Brussel eenige der gestolen kleinoodiën koop bood. Hij heeft spoedig bekend. Meer moeite kostte het Beghein irtoe te brengen, die in een kofüjhuis gevangengenomen werd, doch ten (]e zwichtte ook hjj. De een beschuldigt echter den ander van de eigen- ie pleger van den moord te zijn. Het grootste gedeelte der gestolen uiten is op de kamer, waar het tweetal verbljjf hield, in een kofler ronden. In strijd met de pas ontvangen berichten verneemt men thans uit Bio de leiro dat de keizer van Brazilië, op wiens bezoek te Parijs men zich ds voorbereidde, van zijne reis naar Europa heeft afgezien. Sardou deelt de opbrengst mede van de voorstellingen van //Fédora in IjiS en Nederland, te Luik (29 April) 9551 en 8794 frs.te Amsterdam 51,8630, 8105 frs., te Utrecht 6321 frs., te 's Hage 9850 en 7087 frcs. Antwerpen 9662 frs., te Brussel 7008 en 7438 frs. (8 en 9 Mei). Eene eigenaardige werkstaking zag men dezer dagen te Valladolid. De rangenen van het luchthuis aldaar, ongeveer elf honderd in getal, hebben onderling overleg plotseling den arbeid gestaaktomdat zij vermindering in werkuren en verbetering van kost verlangen. - Het Journ. d'A'sace verhaalt het volgend wedervaren van de kroon- inses van Duitschland op hate reis naar Italië: De prinses, zegt het ad, had overal fraaie bloemruikers eu guirlandes ontvangen, die in haar [gon waren gerangschikt. Aan de Italiaansche grens echter werden al bloemen, op grond van het verbod van invoer van planten, door de unie in beslag genomen en meêdoogeloos vernield. De dienaren der wet iren voor de welsprekendste vertoogen van het prinselijk gevolg volko- ito doof. ITALIË. In de kamer van afgevaardigden heeft eene langdurige discussie plaats (badwaaraan de heeren Baccarini, Zavardelli en Depretis deelnamen, (Ike laatste verklaarde, niet aan de regeering te willen blijven, wanneer je geen duidelijk votum van vertrouwen verkreeg. Met 301 tegen 54 emmenterwjjl 55 leden zich van stemming onthielden, werd de door het iiieriiement bestreden motie verworpen, luidende: //De kamer, vasthou- (ode aan het programma der linkerzijde, keurt de politieke gedragslijn der [tering goed". Daarna werd met 348 tegen 29 stemmen, terwijl 5 leden it buiten stemming hielden, de volgende motie, waarmede Depretis Hemde, aangenomen: »De kamer hecht hare goedkeuring aan de politieke iragsljjn van het gouvernement en gaat over tot de orde van den dag". 29 tegenstemmers behooren tot de uiterste linket zijde. DUlTiCIILAND. Sedert eenige dagen liep er een los gerucht, dat dr. Lasker besloten ■d, niet slechts het parlementaire leven, maar ook het land vaarwel te [gen. Van dit alles blijkt nn echter niets waar te zijn. Vermoedelijk is praatje ontstaan doordien zyn broeder uit Amerika is overgekomen, en gezegd werd, dat Lasker hem op de terugreis zou vergezellen, teu lie. in plaats van het gewone zomeruitstapje, eens eene reis naar Ame- ia te doen. - Tengevolge van het onderzoek omtrent den brand, waardoor de Jood- besynagoge te Neustettin in de asch werd gelegd, zijn thans vijf ingeze- aen, allen Israëlieten, beschuldigd van brandstichting. De zaak zal wor- behandeld door de rechtbank van gezworenen te Köslin. - Te Rudesheim is eergisteren aan den Rijnkant der stad een hevige nnd uitgeboken. met het gevolg, dat 25 huizen en daarbjj behoorende [tbouwen eene prooi der vlammen zijn geworden. De firma H. Rasmussen C». te Kopenhagen heeft hare betalingen slaakt. ZWEDEN. De tweede kamer heeft de eerste paragraaf van het regeeringsvoor- Id over de legerorganisatie met 153 tegen 44 stemmen verworpen. Daaren- n heeft zij aangenomen een gewijzigd voorstel, waartegen de betrokken iüisier zich verklaard hadomdat daardoor het leger zou verzwakt orden. RVILAND. In de eerstvolgende dagen zal door de keizerlijke herauten 'in alle leden des rijks in het openbaar de proclamatie van den Czaar, betreffende aanstaande kroning, afgekondigd worden. Dit stuk luidt aldus: 'De allerdoorluchtigste en allerverhevensie groote heer en keizer Alexander aandrowitsch heeft, bij het hestijgen van den door zjjne voorvaderen nagelaten troon des Russischen rijks, en de daaraan onafscheidelijk ibonden tronen van het Czaardom Polen en het groot vorstendom Fin- ld het voorbeeld der zeer godvreezende heerschers, zijne voorvaderen, bolgden dus goedgevonden ter opeBbare kennis te brengen: De aller- iligste kroning van Zjjne Keizerlijke Majesteit en de heilige zalving zal, der Gods bescherming op Mei plaats vinden, welke geheiligde han- op zijne gemalin, de groole keizerin Maria Feodorowna, zal worden "gedragen. Van deze plechtigheid wordt aan alle trouwe onderdanen deze kennis gegeven, opdat zij op den genoemden dag tot den koning koningen het vurig gebed kunnen opzenden, dat Hij in Zijne onuit- Itelrjke genade de regeering van Z. M. moge zegenen; dat Hij vrede en 'esiige, tot Zijn heiligen roem en voor de onveranderlijke welvaart en o bloei des rijks." Bet manifest is op perkamentachtig, zeer sterk papier gedrukt. De tekst der •clamatie is met oud-Russisch letterschrift in 't zwart, doch de namen van Czaar en de Czaritza zyn in 't rood gedrukt. Zij wordt omgeven door breeden bontgekleurden rand (goud rood, zwart en grauw.) De rijke ibesken zijn van Byzantjjnschen styl. Boven het manifest bevinden zich de keizerlijke kroon, benevens de wapenschilden van de verschillende landen der Russische kroon. Daaronder is in rood het keizerlijk zegel van Rusland afaedrukt. Behalve dit manifestwordt nog een tweede staatkundige pro clamatie verwacht, waarvan reeds dezer dagen is gewaagd. Naar men beweert, heeft de Czaar opnieuw een nihilistisch adres ont vangen waarin het revolutionnair comité mededeelt, dat de kroning //zon der incident" zal afloopendoch dat de nihilisten kwijtschelding van straf voor de veroordeelden en omvangrijke strafvermindering der reeds verban- nenen verwachten. In hier verschijnende dagbladen hebben Duitsche ingenieurs ter openbare kennis gebracht, dat eenige der grootste feesilribunes niet te vertrouwen zijn, omdat zij uit vermolmd hout zijn vervaardigd. De keizerlijke familie heeft reeds te St. Petersburg de gebruikelijke afscheidsgebeden vóór de reis naar Moskou in de openbare kerk verricht, zoodai eene spoediger aankomst van den Czaar verwacht wordtdan aanvan kelijk bepaald was. Voor de grootsche verlichting van Moskou zyn bestemd; een half mil- lioen talkkaarsen. 3500 electrische lampen en acht electrische zonnen (elke zon met een licht kracht van 40000 kaarsen). Verder tien kleine electrische zonnen, van te zamen 70000 kaarsen. Reusachtige reflectors zullen buiten dien op de openbare gebouwen de kracht van het electrisch licht vertien voudigen, zoodat het in de geheele omgeving van Moskou als klaarlichte dag zal zyn. TVRKIJ E. De commissie voor de hervormingen is benoemd. Zij is samengesteld uit: Saïd-pacha, en de ministers van binnenlandsche zaken, justitie, koop handel en openbare werken. Saïd had een onderhoud met den Armenischen pairiarch eu ontbood de gouverneurs van Wan en Marasch naar Kenstan- tinopel. Deze commissie zal zich niet slechts bezig houden met de hervor mingen in de door Armeniërs bewoonde provinciën, maar ook met alle andere. Toen lord Dtifferin bij den Sultan op audiëntie was, verzocht hjj hem om zjjite aandacht te wijden aan art. 61 van het Berljjnsche tractaat. De Sultan antwoordde, dat hij reeds last had gegeven tot hervormingen in alle provinciën van het rijk, en daarmede de bedoelde commissie belast was. ROME, 20 Mei. De ochtendbladen melden, dat Mianardelli en Baccarini hun ontslag zullen vragen, als gevolg van hunne verklaringen in de kamer, die strjjdig zijn met die van Depretis. ST. PETERSBURG, 20 Mei. De keizer en de keizerin met hunne kinde ren, en de grootvorsten Alexis en Paul, zijn te 1 ure na middernacht van Gatschina naar Moskou vertrokken. MOSKOU, 20 Mei. De keizerlijke familie is heden avond te 6 ure alhier aangekomen en werden door de bevolking met gejuich ontvangen. Zij heb ben hunnen intrek genomen in het paleis Petrowsky en zullen daar blijven tot dat zjj hunnen intocht in het Kremlin houden. De toevloed van vreem delingen is zeer groot. Overal heerschte de beste orde. BERLIJN, 20 Mei. De keizer heeft heden-namiddag aan Von Bismarck een bezoek gebracht en zal morgen aan de uitnoodiging tot een diner bjj den Franschen gezant, de Courcel, gevolg geven. REGLA3IE9. Onder de tandmiddelen, welke zijn gebleken te allen tijde proefhoudend te zijn, neemt voorzeker het Anatherin-Mondwater van den Heer Dr. J. G. POPP, K. K. Hoflandarts te Weenen (Stad. Bognergasse n®. 2), de eerste plaats in. Dit Anatherin- Vondicater heeft reeds sedert ruim 30 jaren zijn roem staande gehoudenen in duizende flacons naar alle oorden der wereld verzonden, werd het door vele geneesheeren bjj alle tand- en mond-onge- stPldhedeu aanbevolen. Zeer aanbevelenswaardig is ook D'. J. G. POPP's Plantaardig Tandpoederdat bij een dagelijksch gebruik tot reiniging en onderhoud der landen den meest nuttigen dienst verleent. Het Anatherin- Tandpasta in glazen doosjes, dat geene voor de gezondheid schadelijke be- standdeelen bevalis een der beste van alle bestaande middelen lot reini ging der tanden. Dr. POPP's Aromatische Tandpastain pakjes van 40 cent, is het goedkoopste van alle bekende middelen tot onderhouding der gezondheid van mond en tanden. Holle en bedorven tanden kan meu het best met Dr. POPP's Tand-Plombeersel zelf aanvullen, waardoor het bederf beperkt en het loslaten der beenderen-massa voorkomen wordt. Met een gerust geweten kunnen wij daarom iedereen, die zich in hel bezit van een gezonden mond en gezonde tanden wil verheugen, aanraden, zich van de Anatherin-Preparaten van Dr. J G. POPP, K. K. Iloftandarts te Weenen (Stad, Bognergasse n». 2) Ie bedienen. D'. POPP's Aromatisch-genees- kundige Kruidenzeep is de beste toilet- en gezondheidszeepom aan de huid de noolige elasticiteit te geven; zij doet bij regelmatig gebruik spoedig het ontbreken van frischheid aan de huid verdwijnen, en bezorgt haar een gezonden tint. Van al deze gezochte fabrikaten van D'. POPP bevinden zich depóts in alle apotheken, parfumerie-, drogerijen- en galanteriewinkels, doch wordt het koopend publiek eé bijzonder opmerkzaam op gemaakt, dat alleen die artikelen als echt zijn te beschouwen, die voorzien zrjn van den naam J. G. POPP, K. K. Hoflandarts te Weenen, I., Bognergasse n°. 2, en van het. gedeponeerde fabrieksmerk. Burgerlijke 5>t«iub- ONDERTROUWD: W. J. Van Harteveld, jm. 24 j. en J. A. De Koning, jd. 27 j. C. Smit, jm. 24 j. en A. E. Doove. jd. 24 j.P. J. Baale. wed'. 52 j. en E. H. De Water, jd. 41 j. - W. J Scheflers jm. 23 j. en C M. Polak. jd. 21 j. J. Jongeleen. jm. 31 j. en J. Van Putten, jd. 20 j. D. Lahrujère, jm. 23 j.en J. J. Kno ter, jd. 18 j. - C. Klein, jm 24 j. eu J. C. Karreman.jd. 21 j. J. Dislevelt, jm. 22 j. en J. Van der Linden, jd. 2t j. H. J. Van der Heemst, jm. 24 j. en J. C. Van Zonneveld, jd. 18 j. P. De Boer, jm. 29 j. en M. Van Waarde.jd 26j F. J. Ttsseur, jm. 23 j. en M. Zaalberg, jd. 23 j. G. Langver. jm. 23 j. en J. Brammer, jd. 23 j. J. Barendrecht, jm. 19 j. en M. Korenhol, jd. 23 j. D. Van Gigli, jm. 22 j. en W. C. Bril, jd. 18 j. behouden Verbooplng van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaterdag 19 Mei. Notaris M'. H. L. A. Obreen. Een dubbel Winkelhuis aan de Breestraat no. Ill, Sectie G, no. 364 en gedeeltelijk no. 365. Opgehouden op ƒ10000.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3