I, LEIDSCflË («I KAST. SI®. 118. 1883. DIiMSDAG 22 MEI. STADS-BEIUCIITEN BINNENLANDSCH E BERICHTEN. ive 105 i2> m 51? 66? 24? 50! 86! 78! 78! 61! •86! 60! 57 65! 121! 47! 28! 35! 15! 128! 43! 113 100' 112; 133 46 0.97 11.57 ;usl; De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlenliën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cenls, groote letters berekend naar plaatsruimte. De BURGEMEESTER, Hoofd van liet Gemeentebestuur van Leiden, brengt ter algemeene kennis dat op heden aan den Ontvanger der directe belastin gen alhier zijn ter hand gesteld drie kohieren van de personeele belasting, dienst 1882/83executoir verklaard den 19d jjej j| t en herinnert een ieder aan zijne verplichting om zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 21 Mei 1883. DE KANTER. LEIDEN, 21 Mei Zooals wij vroeger hebben gemeld, werd na den dood van den custos der universiteitsbibliotheek de bediende J. P. De Sauvage in diens plaats be roemd, thans vernemen wij dat in de plaats van dezen beambte de heer P. M. Spille is aangesteld en wel als tweede custos. Ten raadhuize dezer gemeente had heden de aanbesteding plaats van: 1*. De levering van het meubilair ten behoeve van de schoollokalen der hoogere burgerschool voor meisjes en van hel gymnasium. Als minste in schrijver is van perceel 1, voor de som van ƒ2693.— en van perceel 2 roor de som van looa.—aannemer gewotueu ue neer a. o.'nim, ii Ulreeht. De hoogste inschrijving bedroeg voor perceel 1, 3000.— en voor perceel 2, 2220.—. 2«. De levering van kachels met toehehooren, ten behoeve dier schoollo kalen, alsmede voor de openbare lagere school 2dc hl. voor jongens, in 3 perceelen. Aannemers hiervan zijn geworden: de heer J. Üee Jzn., alhier, van perceel l, voor 761.- en van perceel 2, voor 488.— en de heer W. Collet alhier, van perceel 3, voor ƒ605.—. De hoogste inschrijving be droeg van perceel 1, i 1143.96; van perceel 2, 733.60 en van perceel 3, f 700.80. 3». Het verrichten van eenige vernieuwingen aan de korenbeurs. Hiervan is als laagste inschrijver aannemer geworden de heer M. N. Langezaal, alhier, voor f 677.—. Het hoogst was ingeschreven voor f 946 - 4'. Het schoonmaken en invoegen der gemetselde brngwerken. Minste inschrijver hiervoor was de heer I'. Hasselbach, voor de som van 863.— terwijl .bij alslag het werk door hem algemijud werd voor ƒ790.—De hoogste inschrijving bedroeg 1250. 5'. De herstelling van eenige gemetselde wallen in 3 perceelen. Bij afmij- ning is het webk gegntid aan den heer J. 1. .'.„„je, alhier, voor 840.— hel lsle perceel; aan den heer J. Verhoog, voor ƒ650. het 2de perceel; aan den heer P. L. Neuteboom voor 700.— het 3lle perceel. Het hoogst was ingeschreven voor perceel 1, 1617.— perceel 2, ƒ1300. - perceel 3, ƒ1020. terwijl de laagste inschrijvingen bedroegen 850.— voor perceel 1, f 700— voor perceel 2 en 760.- voor perceel 3, Bij de op heden gebonden openbare verkooping van cokes, bij partijen tan 100, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ34, 3.60 en ƒ1.75, de laagste ƒ34, 3 50 en 1.75. Gedurende de eerste helft dezer maand zijn er bij de Kweekschool voor zeevaart alhier een 17-tal jongens bijgekomen. Het aantal aldaar be draagt thans 155. Zaterdagracht is naar het akademisch ziekenhuis overgebracht de be kende clandestine prostituee A. v. G.die, eenige uren te voren in beschon ken toestand te huis gekomen zijnde, zich op eene stool met vuur had neergezet, waarna hare kleederen eerst aan het schroeien en daarna in braad zijn geraakt. Niettegenstaande de buren, op het hulpgeschreeuw wakker geworden, de vlammen onmiddellijk gebluscht hebben, is zij giste ren middag tengevolge der bekomen wonden in voornoemd ziekenhuis overleden. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen de dienstbode H. P., die zich aan diefstal van geld heeft schuldig gemaakt ten nadeele van een bij haren meester inwonende student. Heden morgen ontdekte eene vrouw aan den Heerenweg onder Zoe- terwoude, op het hulpgeschrei van een jong meisje, dat een kind in de sloot aldaar lag te spartelen. Juist passeerde een rijtuig en de koetsier aarzelde niet zich onmiddellijk te water te begeven en mocht de zelfvoldoe ning smaken de kleine van een anders wissen dood te redden. Door den minister van marine is bepaald, dat alle ankers en kettingen voor 's rijks schepen en vaartuigen van oorlog en het loodswezen, alsook die voor de schepen der Indische militaire en gouvernements marine, door tusschen.komst van het departement van marine hier te lande gebouwd en uitgerust, zullen moeten worden vervaardigd aan de Kon. Ned. grofsmederij te Leiden. De heer H. D. Terwee, burgemeester van Oegslgeest, herdacht gisteren den dag, waarop hij voor 30 jaren in die betrekking werd geïnstalleerd. Allerwege wapperde de nationale driekleur en was menige versiering aange bracht. Het ontbrak den jubilaris dan ook niet aan blijken van gehecht* beid en belangstelling, die hem door de ingezetenen werden aangeboden, met de welgemeende ontboezeming dat zij bem nog lang als bnrgertader mogen begroeten. Men meldt ons uit Katwijk aan Zee: Den 19den dezer zijn er 55 bom men met veel kleine binnenlekschol en eenige tarbot en tong aangekomen, welke besomden ƒ50 a 180 in 5 a 6 dagen, de groote booten ƒ70 a ƒ112, aan kabeljauw en schelviseh. In den-afslag werd besteed voor tarbot ƒ3 8 per stuk, tong /0.25 a /0 60 per stuk. kabeljauw 1.25 a ƒ2.50 per stuk, schelviseh ƒ020 a ƒ0.45 per stuk, bunschol /l a ƒ175 per stuk, levend binnenlekschol 4 a ƒ5 per mand, groote braad ƒ3 a ƒ4.50 per mand, droogscharren 2.75 a ƒ4 25 per mand. tTu)l(iiiVffYegPiT^''d'ffiu,?iededeeling van de Maroccaansche regeering aan de den invoer van levensmiddelen andermaal, met ingrfng'-Tan-iy-Mv.Api-AT "o0" den tijd van drie maanden verlengd. De ingevoerde artikelen zjjn te Mogador aan de betaling van een invoerrecht van 10 pCt. onderworpen. Het stoomschip Koningin Emma arriveerde 19 Mei van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip FoorwaaHs passeerde 19 Mei kaap San Roca. Het stoomschip Gelderland, van Java naar Rotterdam, passeerde 19 Mei des middags Gibraltar. De C. Fellinger is heden van Batavia naar Amster dam vertrokken. De Drenthe, van Java naar Rotterdam, vertrok gisteren van Aden. De Sumatra, van Amsterdam naar Batavia, vertrok van Phrt Said den 20slt° Mei. De Zeeland vertrok 19 dezer van Batavia naar Rot terdam. Z. M. de koning heeft aanvaard het beschermheerschap van de inter nationale landbouwtentoonstelling, in 1884 te Amsterdam tè houden. Het getal adspiranten, dat zich dit jaar heelt aangegeven om examen te doen voor cadet aan de kon. mil. akademie. bedraagt 195. van welke alleen 92 hebben aangevraagd om het schriftelijk examen te Breda af te leggen. Blijkens het Politieblad is den 14° dezer in Den Haag door middel van eene valschelijk op een adreskaart geschreven verzoek, ontvreenid: een zwartlederen valies, inhoudende behalve manskleedingstukken en reisbe- noodigdheden 7 a 10 vrouwen- en kinderportretten, een gouden ring, eenige Amerikaansthe papieren, waaronder een huwelijksakte ten name van A. Van den Abeele, en bewijzen van mijnontginging in Amerika. Van dezen diefstal worden verdacht een manspersoon, naar gissing 30 jarenoud, lang, met blond tiaar en knevel, dragende een oude grijze jas en een zijden pet, en een jongen van 15 jaren, van middelmatige lengte, aangezicht gevuld, kleur bleek, haar donker en in armoedige kleeding. Naar de IV. E. C. verneemt, zal er in de eerste dagen van Augustus een groote nationale schietwedstrijd worden gehouden op de heide nabij Bussum, waartoe leger, schutterij en alle weerbaarheidscorpsen zullen wor den uitgenoodiad. Daarbij zal op de personeele banen ook aan alle vreem delingen gelegenheid tot een wedstrijd worden gegeven. De Londensche correspondent der N. H. C. seint aan genoemd blad: Een groot Londensch bankiershuis moet aangeboden hebben den dienst der Mexicaansche schuld alhier waar te nemen, op voorwaarde echter van maan- delijksche remises. Te Goes had Donderdag de feestelijke inwijding der herbouwde stoom- meellabriek van de firma wed. Kakebeeke plaats. Tot het einde van het vorig jaar werkte deze fabriek op de gewone wijze met sleenen; de nu ingewijde werkt met walzen. Naar men zegt, is deze fabriek de eerste in ons landop die wijze tot malen ingericht. Vrijdagavond omstreeks 8% ure brak er brand uit in de sigarenfabriek van de bh. L. Boes 0°. te Tilburg, die zoo spoedig in hevigheid toenam, dal het gebouw grootendeels uitbrandde, en eene aanzienlijke partij tabak

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1