PER TELEGRAAF. en zal in de zitting het verslag voorlezen, maar de beraadslaging «1 eerst Maandag plaats hebben. 1 Men zegt in de «couloirs", dat de ministerraad niet vergaderde wegens tene conferentie, die de heeren Ferry eu Terard hadden met de commissie wor de conversie. Deze heeft het stelsel Allain Targé verworpen. De kardinaal Guibert heeft aan den president der republiek een brief chreven, waarin hij verzoekt, de verwijdering der biechtvaders uit de Parijsclie hospitalen niet goed te keuren. De tol vijf jaren gevangenisstraf veroordeelde prins Kapothine is in de e,aneenis te Clairvaux gevaarlijk ziek geworden. Dezer dagen veroorzaakte zekere Altschtiler op den boulevard «des Ualiens" te Parijs groote opschudding door, zonder eenige aanleiding, een reiaden revolver aan te leggen op een politie-agent. Men trachtte hem onmiddellijk te ontwapenen, maar gedurende de worsteling slaagde hij er zes schoten te lossen, waardoor twee mannen en eetie vrouw ernstig, «10 niet doodelijk, gekwetst werden. Men vermoedt, dat Altschuier, reeds vroeger in een gesticht verpleegd, tot zijne daad in cene vlaag van krank zinnigheid is overgegaan. Hij was een trouw bezoeker van de beurs en Ler dan eens had men daar opgemerkt, hoe hij in zich zeiven mompelde en een revolver uithaalde. Volgens Les Mondes wordt jaarlijks 1G00 millioen KG. tabak aan de markt gebracht waarvan Nederland 8.500.000 KG. produceert. In Rusland, Frankrijk en Engeland zoude per inwoner ya KG. verbruikt worden, in lialif Ó.75 KG., in Oostenrijk 112 KG., in Ouitschland en N.-Amerika 15 KG., in België 2.2 KG. eu in Nederland niet minder dan 2.8 KG. per hoofd. Het plan bestaat om te Milaan eene wereldtentoonstelling te houden, nog vóór die te Rome. DViTSCSILANt». De meerderheid in den rijksdag, samengesteld uit conservatieven, cen trum, nationaal-liberalen, enkele secessionisten. een lid der Fortschritt- en efn iid der Zuidduitsche volkspartij, heelt de paragrafen 1 tot 3 van het rKrankenkas<engesetz". dus het beginsel van deze sociaal-politieke wetaan genomen. Den heer Lasker, die aan het debat deelnam, laaide tweemaal let geheugen, wat een beangstigenden indruk maakte De heer Lasker [eerde eergisteren te Berlijn terug uit Italië, waarheen hij tot herstel van ge zondheid gegaan was. De Schlesische Zeitung bevat eene beschouwing over de kabinets crisis in Nederland en zegt: «Zoolang de liberalen het niet eens wordenzal Nederland geen levensvatbaar kabinet verkrijgen." De hygiënische tentoonstelling te Berlijn zal den 10den Mei na eene zitting van de centrale commissie voorloopig worden geopend. Evenals op lien dag zal zij ook den volgenden dag voor het publiek toegankelijk, maar jen 121" weder gesloten zijn, tot na afloop der plechtige opening door den kroonprins. Ouder het luiden van alle klokken der stad en het lossen van geschut had Zaterdagnamiddag de begrafenis plaats van het lijk van den groot hertog in den dom. De lijkstoet werd gevolgd door de drie zoons van den overledenede prinsen Paul Friedrich, Friedrich Wilhelm en Adolph Frie- Jrich, benevens den Duitschen kroonprins, grootvorst Wladimir, den groot hertog van Mecklenburg-Strelitz, prins Wilhelm van Pruisen, vele andere rorstelijke personen, gezanten, enz. - Prinses Theresia Petrowna Romanowskaja, geboren prinses van Olden- iurg, is in den avond van den 19den dezer overleden. De prinses was ledert 1879 gehuwd met hertog George van Lcuchtenberg. - Te Warschau zijn 25 studenten gevangen genomen. De politie heeft lij openbare kennisgeving eiken oploop ouder strenge slraf verboden. De heer Apuchtincurator der universiteit, is naar Si. Petersburg ontboden, om rólt te verantwoorden. rofr Wel uit- den be' OOIT-IADIE. I1ATAV1A16 Maart. machinist bjj de gouv.-marine, de 2» machinist bij dien dienst W. S. Polak; lot havenm. Ie Riouw, de havenm.. levens lung, ontvanger der in- en uit voerrechten en accijnsen te Muoiok (Banka) E. J. P Privé; tot havenm., tevens fung. ontvanger der in- en uitvoerrechten en accijnsen te Muntok, de havenm. te Riouw J. W. Nix. Vergunning verleend om te repatriëeren: aan de luitt. ler zee 2' kl. J. J. W. H. Van der Toorn, G. S. H. Burger hout en 11. J. Wiehers. LONDEN. 22 April. Te Liverpool heeft Zaterdag een brand gewoed, waar door drie groote magazijnen, voornamelijk met katoen gevuld, vernield wer den. De schade wordt op 250,000 begroot. LONDEN. 22 April. Te Enfield ontstond Zaterdagavond eene ontploffing, vlak hij de rijks wapenfabrieken. Men zegt dat twee mannen onmiddellijk daarna zich uit de voelen hebben gemaakt. De aangerichte schade is niet groot. DURBAN 17 April. De heer Krüger is tot president van de Transvaal gekozen. De vredesonderhandelingen tusschen Mapoch en de Boeren zijn afgebroken. Eenige gevechten zijn geleverd, zonder bepaalden uitslag. De verliezen van beide zijden zijn onbeteekenend. Burgerlijke sstanÖ ONDERTROUWD; D P. Beausar, jm. 25 j. en C. J. A. De Thouars,jd. 23j. C P. Dingjan, jm 27 j. en J C. Van den Broek, jd. 21 j. J. L. Thonus, jm. 25 j. en tl. P. Vromestjjn. jd. 23 j. - S. Verbeek, jm en M. Van Leeuwen, jd. G. Filippo, jm. 21 j. en J. Verbeek, jd. 19 j. D. Van den Burg, jm. 20 j. en H. J. Pardon, jd. 16 j. J P. Neuteboom, jm 21 j. en M. Heymans, jd. 22 j. A. Ba- velaar, jm. 23 j. en M. P. Verhoeven, jd. 23 j. L. Schouten, jm. 30 j. en A. M. Van der lleyden, wed'. 30 j. Schoutten Verkooplng van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaterdag 21 April. Notaris W. F. Kaiser. Een Heerenhuis met Tuin, aan de oostzijde van de Hooigracht n°. 31, Sectie I, nu. 1736. Kooper W. A. Van Lith qq. voor ƒ14300. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 23 April 1883. Kantonrechter Mr. W. v. d. Kaay. Mr. P. A. van Bnttingha Wichers. Griffier Mr. F. G. van Binsbergen. Ambtenaar van het openbaar ministerie. Uitspraak In strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. - Onder de inzendingen van hier naar de Amsterdamsche tentoonstelling ial zeker ook zeer de aandacht trekken die welke door d'. Vorderman ijjeengehracht is en op inlandsche en Chineesclie lekkernijen betrekking leelt. Met uitsluiting van aljars en manissans. die geen deel uitmaken van :e verzameling, bevat deze ruim 200 siopflesschen met allerlei spijzen, raaronder, voor zoover de Chineesche lekkernijen betreit, verscheidene uit illerlei schuilhoeken der dierenwereld afkomstig. De Chineesche en ver- aalilc namen zijn op de flesschen geëtiketteerd, terwijl een beschrijvende catalogus oorsprong, gebruik en eigenaardigheden van den inhoud der fles schen mededeelt. - Den llden dezer werd door de directie van de stoomtram Ie Samarang officlëele machtiging ontvangen tot het o,van de tramlijnen Spoor wegstation—Karangbidara—Boeloc, tengevolge waarvan de dienst op deze ijnen werd geopend. - Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende bescliik- tingen genomen: Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan feu notaris, te»ens vendum. te Kediri. E. De Lang Everlsen; aan den refe- Tendaris bij het depart, van binnenl bestuur K. F. Van Dclden Laerne; aan tal commies 2' kl. bij den post- en telegr -dienst J. G. W. Hoekstra. Ont togen: eervol, de ambtenaar op wachtgeld H. Tollens, laatstelijk 3' com mies bij de algem. rekenkamer; de commiesen 3' kl. bij den post-en telegr.- fietst M. A. Matjes én J. G. A. Van Bers. Benoemd: tot tijde! vervanger Mn den notaris, tevens vendum. te Kederi, E. De Lans Evertsen, gedurende to afwezigheid van dezen met verlot naar Europa, de cand.-notaris H. Tol- tons; bij het 'epart van binnenl. bestuur: tol referendaris, de hoofdcommies P C. A. Despéroux; tot hoofdcommiesde 1' commies F. W. L. Meijer; tot ton-commiesde ambtenaar op non-activiteit J. B. De Scheemaker; lot adsist.- Bident van Soerakarta, de adsist.-residenl van Bnjolali E. A. Halewijn; tot psist.-resident van Bojolali, de ambtenaar op wachtgeld H. A. Van den 'or> laatstelijk adsist.-resident van Soemedang (Preanger-Regenlsch.). Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, den kapt. van den gener. staf G. De Wijs; aan den lcn luit. der inf. Mesch. Ontslagen: eervol, de kapt. der inf. li. R. Beijen. Bevorderd: bij hel 'apen der inf., tot kapt.de le luitt. F. Godin en J. Van den Bosch. Ver- Itttl: aan den van het leger in Nederland bij dat in Ned.-lndië gedet. I"1 der inf. J. F. P. Bekkers, wegens ziekte, naar Nederland terug te «ren. Departement van mat ine. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa' att den 1« machinist bij de gouv.-marine J. P. Groot. Benoemd: tot 1«" G. B., Voorschoten, L. V., idem, J. F., Noordwijk, W. S., Katwijk H. E.Leiden J. R.Hazerswoude, D. K.Zoeterwoude S. T.Leiden, F. v. V.Oegstgeest C. W., Hazerswoude C. S.Leiden A. C.idem C. v. B.idem Aard van het misdrijf. I Gevallen uitspraak. P. v. D.idem J. J. ,K.idem D. T.idem .J. M.idem F. G. D. L.idem D. K.idem C. v. d. P.idem P. H.idem C. K.idem G. B.idem Z. K.idem M. J. G.idem J. de W. idem de snelheid van een stoomtram niet verminderen op verzoek van den geleider van bere den paardenZoeterwoude in dienst hebben van een kind beneden de 12 jaren oud, de vaart van een stoomvaartnig niet verminderen bij het voor bijvaren van kleine vaartui gen die schade zouden kun nen ondervinden door de golslag der schroef veroor zaakt stoffen langs den weg te droo- gen hangen Katwijk geen aangifte doen van verhui zing binnen de gemeente Leiden boter ter markt brengen in niet behoorljjk geijkt vaatwerk idem bij donker rijden zonder licht, Zoeterwoude visscben in een anders visch- water zonder vergunning en na vroegere veroordeeling, id., varkens honden in de bebouwde kom der gemeenteOegst geest bij het tegenkomen van met paarden bespannen voertuigen blijven doorrijden met een door honden getrokken kar, Zoeterwoude, onder het rijden zitten op een door honden getrokken kar, Oegstgeest een met honden bespannen kar los en zonder toezicht op straat laten staan idem vnnr branden in een onbewoond huis zonder vergunning van Burg en Weth. en op een niet daarvoor ingerichte plaats, Leiden kaartspel op straatidem idem (tweemaal), tweemaal markten op verboden plaatsidem een bierhuis niet slniten op ge- zetten tijdidem vertoef in eene tapperij na ge- zetten tijd, idem, idem, idem idem idem nachtgerucht, idem, idem rijden op de klinkerstraat, id., zonder vergunning het beroep van straatmuziekant uitoefe nen idem ontslag van rechtsvervolging. ƒ3.of 1 dag. ontslag van rechtsvervolging. f3.of 1 dag. ƒ1.of l dag. 3 of 1 dag en vat verbeurd. ƒ3.of 1 dag. ƒ15. of 6 dagen. ƒ5.of 2 dagen. ƒ3.of 1 dag. idem. idem. J 2.of 1 dag (tweemaal) 1.— of 1 dag. idem (tweemaal). f 3.— of 2 dagen (tweemaal) ƒ10.of 3 dagen. ƒ1.— of 1 dag. idem. idem. idem. idem. vrijspraak. 5.50 of 2 dagen. ƒ3.of 1 dag. idem

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3