I EIDSCIIE COORANT. 1883. f VRIJDAG 20 APRIL. BINNENLANDSCHB BERICHTEN. i tld. leve. ire, 'ii ents »g I rijesj5 eiea t dog 114. IS*. 93, De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. v. f 2.—. nfimderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenliën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cenls, groote letters berekend naar plaatsruimte. LEIDEN, 19 April ln den gemeenteraad van heden middag waren tegenwoordig de hh.: De "■remeryHartevelt, Bool, Bredius, Juta. Damsté, Zaaijer.Van Dissel, Land, lojs, Dercksen, Le Poole, Verster, Donner, Knappert, Zaalberg, Quant, Ie Goeje en de voorzitter. Het eerst aan de orde was de benoeming van een derden onderwijzer of nlerwijzeres aan de jongensschool 2' klasse; als zoodanig werd benoemd obannes Fedde Kramers, onderwijzer te Dockum. Het verzoek van jhr. W. I. C. Rammelman Elsevier, om continuatie als archivariswerd met algemeene stemmen ingewilligd. Ook de suppletoire Kgrooting van het stedelijk werkhuis werd zonder hoofdelijke stemming oedgekeurd. De heer Bredius kon zich niet vereenigen met de voordracht van burg. i welh.om namenlijkovereenkomstig het rapport van de commissie van bbricagete besluiten tot het overdragen aan het rijk van lokalen in de 414 tolsteeg, onder de hierbij gestelde bepalingen. Het in gebruik geven aan iel rijk van lokalen voor een onbepaalde tijd, zonder dat hiervoor huur wrd betaald, had volgens zijne bescheidene meening veel overeenkomst iet eene schenking. Liever dus zag hij dat de gemeente dit perceel af- voor een bepaalde tijd om later dit tijdstip te kunnen verlengen. De voorzitter achtte echter dit voorstel niet wenschelijk. Onder de boven- voorwaarden toch stelde de gemeente alle mogelijke militaire in- ■en in het gebruik van den staat, het zoude dus niet aangaan om t 6 j dit klein lokaal eene uitzondering te maken. voorstel van burg. en weth.om de 4000 gulden ten behoeve t verbouwen der lokalen van het gymnasium benoodigd, welke, le raad op voorstel van den heer Buys de voordracht van burg. :h.om deze som door leening te vinden, was verworpen, thans te op de post plaatselijke directe belasting en deze derhalve met 4000 te vermeerderen, zoodat deze van ƒ135,000 tot ƒ139,000 zoude kon geen goedkeuring vinden bij den heer Bredius, hij geloofde dat er zoude zijn deze som van de post onvoorziene uitgaven uit te trekken, r Dercksen zoude het zeer raadzaam achten de verbouwing der nog uit te stellen. De voorzitter doet hem opmerken, dat in de vergadering definitief was besloten om tot verbouwing over te gaan het derhalve thans niet aanging om hier wederom op terug te komen, aanmerking, door den heer Dercksen gemaakt, dat bij dat besluit it geen termijn was vastgesteld, antwoordde de voorzitter, dat men had dat dit in de groote vacantie zoude gebeuren. Hierop stelt de :rcksen eene motie voor om de behandeling van dit nummer tot eene vergadering uit te stellen, hetgeen echter door den heer Buys voor denkelijk wordt gehouden, daar het vo'gcns zijne meening hoog tijd Je begrooting vast te stellen en vertraging hierin niet wenschelijk De motie van den heer Dercksen werd in stemming gebrachtver met 15 tegen 5 stemmen. Vóór slemden de hh. Dercksen, Verster, Ie, Land en Bredius. espreking omtrent de demping van een gedeelte der Binnenvestgracht i op voorstel van den heer Donner tot eene volgende vergadering voorstel betrekkelijk de bewaring van de oude rechterlijke archieven onder hoofdelijke stemming goedgekeurd. alzoo met het volgende te bespreken nummer namenlijk: Het re- an dr. O. D. L. Htiel aangaande de tijdelijke verpleging van krank- nwaarbij bij verzocht om met het oog op de bestaande slechte .4 in de zoogenaamde tijdelijke verplegingzoolang die bij de be- 5 overvu'.iing der geneeskundige gestichten gevorderd wordt, op ettjge en betere wijze te voldoen, lokte eene uitgebreide discussie uit. 'r Zaaijer had met groote belangstelling het adres gelezen en achtte lodzakclijk in den legenwoordigen toestand verbetering le brengen; ilde tot een radicaal middel zjjne toevlucht nemen door namen- in gemeentewege een gesticht op te richten, waartegen de wet van 'olgens zijn gevoelen, zich niet verzette. •Jl verder nog door de hh. Zaaijer, Van Dissel, Hartevelt, Zaalberg, n de voorzitter aan de discussie was deelgenomen, werd eindelijk het el van burg. en weth, om namelijk op het request van dr. Huet »tt«.nd te beschikken, aangenomen met 15 tegen 5 stemmen. Tegen de hceren Van Dissel, Verster, Le Poole, Donner en Zaalberg. 711 151 841 515 6?» 1231 88» 50b 781 lil 761 851 56» 951 112» 671 49li 146» 325 38 17 170 51'S 110 100» 103 124» 44» 138 ).97l 1.571 iuslaii 47.30 De voordracht tot verkoop van grond langs de Haarlemmertrekvaart en het verzoek van F. M. Ribot om een schuitenhuis te leggen werden bereids zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Niemand meer het woord verlangende sloot de voorzitter de vergadering. Bij het heden te 's Hage gehouden examen is als onderwijzer toegelaten de heer F. F. Duyvermanuit Leiden. Zekere C. v. d. V.sjouwer alhier, die in den laten avond van 27 Januari li. uit een speks'agerswinkel op de Haarlemmerstraat een groot stuk varkensvleeschter waarde van ƒ6, had ontvreemd, is heden door het ge rechtshof te 's Hage veroordeeld tot eene celstraf van 3 maanden.! Heden namiddag is de 72-jarige schipper F., doordien zijn haak vast bleef zitten, aan den Vliet in het water gevallen, doch spoedig, zonder let sel te hebben bekomen, gered door twee van zjjne knechts. Men verzoekt ons het volgende ter kennis van belanghebbenden te brengen Door het comité van uitvoering voor de Internat. Kol. en Uitvoerhandel- tentoonstelling te Amsterdam is besloten aan alle leden der commissiën van de verschillende afdeelingen der tentoonstelling en aan de presidenten en secretarissen der provinciale of plaatselijke commissiën vrijkaarten aan te bieden voor den geheelen duur der tentoonstelling. Voor zoover zulks niet reeds is geschied, verzoekt het comité beleefdelijk de genoemde heeren om aan het adres van het comité te doen toekomen twee hunner photographi- sche portretten, en aan de achterzijde hun naam en betrekking tot de ten toonstelling te vermelden. De werkzaamheden van de afdeeling retrospectieve kunst zijn thans in vollen gang in de door de regeering afgestane ruimten in het Rijksmuseum. De voorwerpen voor de afdeeling aangenomen of die belangstellenden aan de commissie ter plaatsing zouden willen aanbieden, kunnen dagelijks inge leverd worden aan het Rijksmuseum van 2 tot 5 uur des namiddags. In gang: eerste deur zijgevelkant der P. C. Hooftstraat (Kunstindustrieschool). De inzenders die toegelaten zijn, ontvangen behalve een regu der voorwer pen een genummerd bewijs, waarop ter gelegener lijd aan de bureaux der tentoonstelling, Paleis van Volksvlijt, vrijkaarten volgens reglement kunnen worden afgehaald. Zij moeten daarvoor, zoo mogelijk te gelijk met de voor werpen aan het bureau der commissie in het Rijksmuseum inleveren twee hunner portretten (gewoon formaat) aan de achterzijde voorzien van hun naam, woonplaats en volgnummer door de commissie te geven. De minister van financiën brengt ter kennis van ambtenaren der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen, dat voor de opengevallen ontvang kantoren der directe belastingen en accijnsen te Knijpe, Blokzijl, Vries en Brouwershaven zich vooralsnog geene bevoegde sollicitanten hebben aange meld. Ontvangers en andere ambtenaren, krachlens de bestaande regelen tot een dier betrekkingen benoembaar, kunnen zich mitsdien alsnog tot 1 Mei e. k. bij het depart, van financiën daarvoor aanmelden, onverschillig of zij overigens tot mededinging naar die kantoren bevoegd zijn. De St.-Ct. n". 91 bevat een kon. besluit van den 28'ten Febr. jl.hou dende goedkeuring eener tiende lijst van personen of geslachten, wier titels en adeldom op de adels-registers zijn ingeschreven, en van eene lijst der veranderingen van adellijke geslachtsnamen, waarvan op die registers aan- teekening is geschied. De commissie voor het geneeskundig staatsexamen heeft bevorderd tot arts den heer Kruseman en toegelaten tot het lste gedeelte, de heeren H. G. VV. Plantenga en B. J. Kouwer, med. doctorandi. Bij het te 's Hage gehouden examen voor commies der posterijen zijn geslaagd de surnumerairs: S. Reynders, H. J. Huiskes, Ch. Schreuder, E. H. M. Steenhuizen, B. Van der Linden, A. L. Haremaker, P. J. B. B. Wak kers, A. Van Chappellen, B. Meylink, L. De Wit, C. W. Heydemann, J. J. Miedema, N. Mulder, G. J. Stcllenboom, J. E. Van der Breggen en G. Van Grafhorst. De machinist-leerlingen 2« kl. van de opleiding te Hellevoetsluis, die Maandag II. hun examen gedaan hebben voor machinist-leerling 1' kl. bij de marine, zijn allen geslaagd. Het stoomschip Prinses Marievan Batavia naar Amsterdam, passeerde Kaap Rocca den 18llen April. De Prinses fFithelminavan Batavia naar Amsterdam, arriveerde heden te Suez en heelt de reis voortgezet. HH. MM. de koning en de koningin hebben bericht gezonden aan het gemeentebestuur der hoofdstad, dat HH. MM. hel feest op 1 Mei e. k., door de stad in den Parkschouwburg te geven, met hunne tegenwoordigheid zullen vereeren.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1