LEI DSC HE COURANT. 188.1. 75. VRIJDAG 30 MAART. STADS-BERICHTEN JACHT EW VISSCHERIJ. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p. p. f 2.—. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentifin ie van 14 regels f 1. iedere regel meer 25 cents, groole Ictlers berekend naar 'plaatsruimte. De BURGEMEESTER van LEIDEN herinnert aan hen, die zich voor het aanslaande seizoen 1883/81 in het bezit wenschen te zien van Jacht- of Vlschnkten, of wel van eene kostelooze vergunning tot uitoefening der cisseherij, dat de blanco verzoekschriften ter bekoming daarvan gratis verkrijgbaar zjjn ter Gemeente-Secretarie, alwaar zij, behoorlijk ingevuld en onderieekcndvóór den 15lle° April dezes jaars tnoeicu terugbezorgd zijnten einde aan den Commissaris des Konings in deze provincie te worden ingezonden. Tevens wordt aan belanghebbenden herinnerd, dat blanco verzoekschrif ten tot het bekomen van buitengewone machtiging lot het verdrijven van schadelijk gevogelte met pistoolschoten hel schieten van konijnen en ander schadelijk gedierte en het visschen als het tenter met ijs bedekt is, mede gratis ter Gemeente-Secretarie ter invnlling verkrijgbaar zijn gesteld. De Burgemeester voornoemd Leiden 24 Maart 1883. DE KANTER. BINNENLANDSCI1E BERICHTEN. ion 126 iü J.flUl LEIDEN, 29 Maart la de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad waren tegen woordig de lib. Buys, Van Dissel, Zaaijer, Wilhelniy [lamste. Died mis. Van der Zweep, Bool, Uartevelt, Van VVeusen. De Fremery, Driesscn, Quant Scheltema. Ilerckseii, Zaalberg, Lc Poole, Veister, Juta en de Voorzitter. De staat van af- en overschrijving op de begrooting van de dienstdoende schutterij, dienst 1882, werd, volgens het voorstel van de commissie van financiën, zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Eveneens werden de verzoeken van \V. F. Vau der Reyden om een riooi te leggen, van de firma Tieleman en Dros out een spreekbuis te leggen, van A, A. Van der Ilelin om eene stoep te leggenallen goedgekeurd. Ook tegen de voordracht van burg. en weth., om aan deu adjudant- onderofficier Aldenhoven restitutie te verleenen wegens betaald schoolgeld, op grond, dat zijne kinderen gedurende hel eerste kwartaal 1883 in de onmogelijkheid hebben verkeerd de school te bezoekenhad geen der leden cenig bezwaar. liet voorstel van burg. en weth., om de prijsuitdeeling op de hoogere Lurgerschool voor meisjes af te schaden, droeg eveneens aller goedkeuring weg, zoodat ook dit zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. Niels meer aan de orde zjjnde en geen der leden meer het woord ver langende, sloot de voorzitter de vergadering. Volgens eene mededeeling der post-administralie der Vereenigde Stalen vau Noord-Amerika, moet een groot aantal boeken, nieuwspapieren en andere gedrukte stukken, ook van Nederlandschen oorsprong, aldaar als onbestelbaar worden ter zjjde gelegd, omdat de omslag waarop liet adies voorkomt, onderweg verloren gegaan of derwijze geschonden is, dal de na men van persoon en plaats van bestemming niet meer zjjn le ontcijferen. Het publiek wordt derhalve gewezen op de noo Izakeljjkheid om de ltierbe- doelde stukken voor de Vereenigde Siaten in het bijzonder en voor vreemde landen iu hel algemeen te voorzien van stevige omslagenen geraden zeker heidshalve hel adres, behalve op den omslag of band, mede op het boek of geschrift te vermelden. [St. Cl1 De luitenant ter zee 2'1' kl. T. II. De Meesicr, thans non-actief, wordt ®el 6 April aanst. gedetacheerd bij de kweekschool voor zeevaart te Leiden ter vertangiug vau den thans overleden luitenant ter zee 2dt kl. P. J. L. He Gjjselaar. In de Zaterdag le houden vergadering van de Kon. Academie van We gschappen (afd. wis- en ualiutrkiiiide) zal de hoogleeraar Vou Bauuihauer 'preken over de vermoedelijke oorzaak van de aardschuddiitg op 17 Maart jl. Tol het medemaken van den aanstaanden tocht met de ff'illem hareiits zullen de navolgende officieren en minderen der Kon. Ned. zee macht in aanmerking worden gebracht: luit. ter zee le kl. J Dalenluitl. ter zee 2' kl. .1. M» P. Kluit, J. M. Phall en M. E, B. .1 Kluit, de mairo- Wl1 kl. U. Wafelbakker en R. Van der Kiaauw en de scheepskok F. J. Netten. Het stoomschip Zuid-Holland is, na eenige lichters gelost lc hebben, met adsisteiuie vau sleepbooten vlot gekomen en naar Brouwershaven op- gestoomd. Het stoomschip Burgemeester den Texvan Amsterdam naar Batavia, passeerde Kaap Rocco den 28"" Maart. De Prins Hendrik, van Batavia naar Amsterdam, vertrok van Port-Saïd den 29steo Maart. Het stoomschip Prinses H'ilhelmtna vertrok van Batavia naar Amsterdam den 28"'Maart. De Sumatra, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde te Marseille29 Maart. Naar men verneemt, zal Dongen, de voornaamste looiersplaats in Ne derland, op de Amsterdamsche tentoonstelling vertegenwoordigd worden door 19 leerlooiers, van wie eenige tevens schoenfabrikanten zjjn. Zij zullen collectief exposeeren. Het hoofddoel is deze lak vau industrie uit haar kwij nenden toestand op te beuren en om daardoor met het buitenland te kun nen concurreeren. Reeds geruimen tijd geleden had de syndicale kamer der Belgische tuinbouwkundigen le Gent aangekondigd, dat door hare tusschenkomst in April a. s. gelijktijdig met de te Gent door het Genootschap van Landbouw en Plantkunde te houden groole vijljarige internationale tentoonstelling van tuinbouw zou plaats hebben eene internationale bijeenkomst van tuinbouw kundigen. De medcdeelingen daaromtrent werden in zes talen gelijktijdig verspreid, en wel in het Fransch, Nederlandse!)Engelsch, Duitsch, Ita- liaansch en Russisch. Dezer dagen zijn de uitnoodigingen tot bjjwoning dier vergadering (congres ol meeting) verzonden. Daaruit blijkt, dat zjj zal plaats hebben onder bescherming van den koning van België en het eere- voorzitterschap van den minister van binnenlandsclie zaken aldaar, lerwjjl het presidium zal worden waargenomen door graaf De Kerchove de Denierghem. Hel doel der bijeenkomst is om aan de tuinbouwkundigen van alle lauden eene kostbare gelegenheid le verschaffen om gezamenlijk eenige der menig vuldige vraagstukken le bestudeeren, welke betrekking hebbeQ op de ont wikkeling hunner nijverheid en de uitbreiding hunner handelsbetrekkingen. Deze vraagstukken zullen alleenlijk over handels- en nijverheidsgebied loo- pen; dit is de eenige beperking, den woordvoerders voorgeschreven, die in de ontwikkeling hunner beschouwingen en in de uitdrukking hunner wen schen de volledigste vrijheid zullen genieten. Twee voorname vraagstukken zijn in de eerste plaats op hel programma ingeschreven; zij hebben betrekking; het eerste op den toestand, waarin de tuinbouwkunde is gebracht door het phylloxerisch verdrag van Bern; het andere op de noodwendigheid eener gezamenlijke werking, in alle landen der wereld, ten eiude voor de liiiubouw-nijverhcid de bescherming en de voordcelen le verkrijgen, waarop zy billijkerwijs aanspraak mag maken. Voor de bezoekers van het congres zullen feesten en uitstapjes in de voornaamste centrums van tuinbouwkunde in België worden ingericht. Eene prijsverlaging van 50 pCt. voor het vervoer op de lijnen der spoor wegen van den Belgischen slaat wordt verleend voor een alsland van meer dan 30 kilometers, den terugkeer niet inbegrepen. Men zal pogingen doen om dezelfde gunst te verkrijgen van de besturen der vreemde spoorwegen. Eene kaart als lid van het congres zal aan ieder deelnemer geworden en hem het genieten van al de voordeelen, aan zijne bijtreding verbonden, ver gemakkelijken. Geene bijzondere bijdrage wordt van de deelnemers aan het congres ge vergd, maar enkel de personen, die aan de tuinbouwkunde gehecht zijn door hunne belangen of bekend als deze genegen, worden toegelaten in te schrijven. De uitnoodigingen tot deelneming aan het congres zijn onderteekend na mens liet voorloopig comité door den heer Aug. Van Geert, voorzitter, en den heer mr. Edm. De Potter, secretaris.' Zij, die aan liet congres wenschen deel te nemen, hebben zich ten spoedigste bij een dezer heeren aan te mel den, met opgaaf van naam, bedrijf, rang en nauwkeurig adres, goed lees baar te schrijven. [H. C.) In den nacht van 26 op 27 dezer vond de Rotterdamsche politie op den lloogen Zeedijk bjj de Hoflaau, onder Kralingen, bijeengepakt liggen: een jas. een vest een paar bottines en een zilveren horloge. Zjj gaf daar van kennis aan de politie te Kralingen, die te weien kwam, dat een per soon des nachts op 'sGravenwes in bet water was gesprongen, maar zich weer getracht had te redden, wat hem ook was gelukt, l'it hel waterwas Itfi in een hooiberg gekropen, waar hij bl<el totdat de hoer hem daaruit verjoeg. Van daar had hij zich begeven naar liet calé M op de Viie'kade,

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1