Naar men verneemt is de lieer J. J. F. Campbell, onderscheidene jaren als genees- heil- en verloskundige hier te 'sGravcnhage gevestigd, thans verblijf houdende te Heidelberg tol het volgen van speciale collegics iu de medische faculteit, door Z. II. den Sultan van üjocjokaria benoemd tot zijn Ijjfarls, met vergunning levens de particuliere practijk uit te oefenen. Zooals reeds is medegedeeldheeft de burgemeester van Loosduinen zich uit de voelen gemaakt. Met zekerheid deelt men mede, dat onder de door hem financieel benadeelden ook behoort de bij het ongeluk op hel Hol- landsche spoor zoo zwaar gekwetste Nathan Deze ontving van de lioll. spoorwegmaatschappij eene schadevergoeding 14,000 Hij gaf daar van/10,000 in //verzekerde bewaring" aan den burgemeester zijner gemeente, die ook dat geld medenam naar Amerika. Gisteren overleed te Oellt de heer A. Dillié, in leven kolonel der artil lerie en directeur der artillerie, stapel en constructie-magazijnen aldaar. In de Zaterdag jl. te Amsterdam gehouden buitengewone algemecne vergadering van de Ned. Jagtvereeniging 'Nimrod" is het voorstel van het hoofdbestuur om in 1883 greue internat, hondententoonstelling te houden, aangenomen. 's GRAVENHAGE, 5 Maart. Door Z. M. zijn benoemd tot substitnut-ofificier van justitie bij de arrond.- rechtbank te Zierikzee. mr. D. N. Van Iloytema, thans substituut-officier van justitie bij de arrond -rechtbank te Amsterdam; tot substituut-officier van jus titie bij de arrond.-rechtbank te Amsterdam, mr. B. Ort, thans substituut- officier van justitie bij de arrond.-rechtbank te Zierikzee. Door Z. M. is benoemd tot rechter in de arrond.-rechtbank te Am sterdam, mr. P. NV. Schol teilthans rechter in de arrond.-rechtbank te Alkmaar. Door Z M. zijn tevens benoemd tot commissaris van rijkspolitie: m'. J K II. Euderlein, commissaris van politie te Brielle; F. De Klopper Jr,, commissaris van politie te 's Graveuhage; L. G. Vernée, commissaris van po litie te 's Graveuhage (Scheveniugen)en F. A. I'. üietz, hoofdinspecteur van politie te 's Gravcnltage. Door Z M. is aan mr. A. Van Deinse, op hel daartoe door Item ge daan verzoek, eervol ontslag verleend als rechter in de arrond.-rechtbank te Leeuwarden. Door Z M. is aan mr. G. Diephuis. hoogleeraar bij de rijks-universi teit te Groningen, op zijn daartoe gedaan verzoik, eervol ontslag verleend als lid der bij V. M'. besluit van den 28,UD Februari 1880, n". 8. ingestelde staatscommissie lot herziening van hel burgerijk wetboek, en zulks onder daukhetiiigtug voor de door hem in die betrekking bewezen diensten. Door Z. M. is de benoeming van den burgemeester van Wijdenes K. Zjjp, tot secretaris dier gemeente, goedgekeurd. Door Z M is de tweede klerk bij het departement van marine 1. G. Den Engelse Wiemans. met den eersten April a. s.benoemd tot adjunct commies bij dat departement. Door Z M is 's konings commissaris in Limburg gemachtigd tot het bijeenroepen van de staten dier provincie in buitengewone vergadering, op Vrijdag 16 Maart 1883. om daarin te voorzien in de vacature ontslaan door het overlijden van m'. J. E. Lebens, griffier dier stalen, op 26 Februari jl. Door Z. M. zijn pensioenen verleend: II. C. v. d. Heuvel, hoofd eener openbare lagere school Ie Cuyk (Noordhrahant); M llarmsen, hoofd eener openbare lagete school le Wageuingen (Gelderland); It. W. A. Aalbers, onder» wijzer aan de openbare lagere school-te Vorden (Gelderland): O. II. Brouwer, hoofd eener openbare lagere school Ie Ridderkerk (Ztiidholland); II. R. Slui ter. hoold eener openbare lagere school te Beverwijk (Noordholland); T. Sterringa llzn., hoofd eener openbare lagere school te Dokkitm (Friesland); II. Baueman, hoofd eener openbare lagere school te kerspel Goor, gemeenté Markelo (Ovctijssel); G. G. Ileiifl'. hoofd eener openbare lagere school te In- gen, gemeente Lienden (Gelderland); E. W. Van 't Voort, hoofd eener open bare lagere school te Vuren (Gelderland); P. Pichal, adjunct-commies le kl. ter provinciale griffie van Zeeland; C Mnlié, custos van het kabinet van I raeparatentevens bediende bij het kabinet van natuurlijke historie, aan de rijks-universiteit te Utrecht; A. Bek Jr.leeraar aan de burgeravondschool te Dordrecht; H Welsink, millitie-commissaris in het 1' militiedistrict van Noordhrahant. Door Z. M. is de lijd van duur der detacheering bij het wapen der artillerie van het leger in Nederl. Indië van de le luitt. D. Cheriex, M. C. B. De Groot en II. J. Djjckmecster, alsmede van de sedert tot 1* luit. be vorderde 2' luitt. J. S. Wernas en J. W. De Grootallen van hel wapen der infanterie van het leger hier te lande, bjj besluit vail 1 October 1877, n". 15. vastgesteld op vijf jaren, verlengd met twee jaren en alzoo nader bepaald op zeven jaren. Door Z. M. is benoemd tot amanuensis bij de directie der weduwen- en weezenkas voor de officieren der landmachtde gepensionneerde majoor- kwartiermeester J. A. G. Fleischacker. Door Z. M. is benoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tol officier van gezondheid 2e kl., de militaire student voor den genoemden dienst (arts) J. k. Vrjjheid. De minister van oorlog zal op 8 Maart aanst. geen audiëntie verleenen. In de zitting van de tweede kamer van heden is door de hli. Dirks en Holtzmann bericht ingezonden dat zij ontslag nemen als kamerlid. Morgen ten 1 uur is aan de orde het opmaken eener nominatie voor raads heer van den hoogen raad. Het lid van de tweede kamer der staten-generaal, de heer Dirks, heeft in de jongste zitting afscheid genomen van zijne medeafgevaardigden, daar hjj in de volgende week de reis naar Amerika zal aannemen. Voor het wetsontwerp tot wijziging van art. 126 der wet op het hooger ouderwijs zijn door de afdeeliugen der tweede kamer tot rapporteurs gekozen de heeren Van Bylandt, Van Gennep, lleydenrijck, Corver Hooft en Lobman; voor het wetsvoorstel-Vermetilen de heeren Lieflinck, Van Gen nep, lleydenrijckCremers en Van der Linden. II. M. de koningin heeft gisterennchtend de godsdienstoefening in de Kloosterkerk bijgewoond onder het gehoor van d». Van der Flier. Z. M de koning, die heden ochtend, vergezeld van zjjn stalmeester baron Bentinck, ten half zeven ure langs den Rijnspoorweg naar Ede is ver trokken, ten einde zich van daar naar het lustoord Oranje-Nassau bij Gruns- foort te begeven, keert heden namiddag ten 5 ure 10 min. hier ter stede terug. Gisteren overleed alhier de heer mr. C. Van Bell, raadsheer in het gerrchtshof van 's Graveuhage. Een ougeval dat hem onlangs ten zijnen huize trof, bleek weldra van zeer ernstigen aard te zjjn en op een leeftijd waarop hij nog vele nuttige diensten aan de maatschappij had kunnen bewjj- zen werd hij aan de zijnen en zijn werkkring ontrukt. In de heden gehouden zitting van het gerechtshof werd door den vi«. president m'. J. Spoor eene waardige hulde gebracht aan de nagedachtenis van den overledene, welke toespraak werd beantwoord door advocaat generaal mr. Gregory. De arrondissements-rechtbank te 'sHage, heden uitspraak doende op de aanklacht tegen de moeder van een meisje met gekrenkte geestvermogens als zoude zij dat kind zonder toezicht te Leiden op de straat hebben laten rondzwerven, heelt met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter aldaar, de vrouw vrijgesproken, op grond dat niet de moeder, doelt de vader, als uitoefenende de vaderlijke macht, voor de daad van hel losloopeg van zjjn krankzinnig kind, in burgerrechteljjken zin aansprakelijke persoon is, Dezen middag biedt de gezant van het Duitsche keizerrijk, de heer Von Alvenslebeu, zijne collega's van de verschillende rjjken een diner aan in het legatiehotel aan de Princessegracht. Zaturdag II is er een groot diner gehouden bij den gezant van Oostenrjjk bij het Nederlandsche hof, waaraan alle leden van bel corps diplrmatique deelnamen. BU1TENLAN DSC HE BERICHTE X. BELGIË. De erfgenamen van wijlen der heer Bischofïsheim, gedachtig aan den milddadigheidszin van hun betreurden vader, hebben de volgende gillen geschonken: aan de stille armen te Brussel fr. 20000: aan de kinderbewaar- plaats in de Rue des Chartreux fr. 5000; aan de vereeniging Oude kleeding. stukken fr. 3000; aan de bedeelde armen van Brussel fr 25000; aan de Brusselsche ziekenhuizen fr. 80000; aan de ziekenhuizen in de voorstedei van Brussel fr. 80000; aan hel St. Gertrude-hospiiaal Ir. 10000, en aan de koninkljjke Weldadigheidsvereeniging fr. 20000. De aanvraag om cassatie van het arrest, hetwelk Léon en Armani Peltzer ter dood veroordeelt, berust op de volgende motieven: 1. De getuigt Prêvost, vertegenwoordiger van hel huis Gaupillat te Luik, is gehoord zon der vooraf den eed te hebben afgelegd. 2. Een gezworene, die wel waar niet zitting gehad heeft, maar wiens naam zich in de bus bevond vóór de loting, mist de vereischten om op de lijst der gezworenen geplaatst te worden daar hij onder meer geen 70 fr. directe belasting betaald, terwijl hij meer dan hel dubbele zou moeten betalen om op de lijst geplaatst it kunnen worden. 3. Een der gezworenen, die in de jury zitting gehad heeft, is geen Belg. daar hjj in Belgie geboren is uit vreemde ouders en zijne meerderjarigheid verzuimd heeft voor de Belgische nationalist te opleë ren, terwijl dit verzuim niet hersteld geacht had mogen worden, krachtens de wet van 1879 (regelende het staatsburgerschap); daar zij op zijn geval niet van toepassing is. 4. Een der leden van de jury, wel is waar in dei loop van het proces gedispenseerd om verder zitting te nemen, is niettemis ten oprechte als gezworene toegelaten, daar hij in Frankrijk failliet ver- klaard is geweest en in België niet gerehabiliteerd is. 5. Op juridische gronden is de vorm, waarin de voorzitter van hel hof de vragen aan de jury gekleed heeft, in strjjd met de wet. Het wordt niet waarschijnljj geacht, dat de pleidooien in deze zaak voor half April zullen plaats hebbeo. ENGELAND. LONDEN, 4 Maart. De lieer Gladstone is eergisteren, gezond en frisch. te Londen terug gekeerd. Aan het Gharing-cross-station waren een 860 personen bijeen om hem welkom te heelen. Ook te Folkestone had men van zijne aankomst een feest gemaakt. ,sïj Uit Hamburg werd aan the Daily News gemeld, dat nieuwe onder handelingen hebben plaats gehad tusschen den hertog van Gttmberland en Pruisische regeering, over den afstand door eerstgenoemde van diens aai- spraken op Hannover. Men verneemt dat den hertog de erfopvolging ii Brunswjjk en de verheffing van dit hertogdom tot groothertogdom verzeker! is, benevens de uitbetaling van een schadeloosstelling van 24 mill, atari. De definitieve beslissing van den hertog van Cumberland schijnt intusschn nog niet bekend te zijn. De stoomboot Bywell Castle, die in den herfst 1878 de pleizierbool Princess Alice op de Theems niet ver van Woolwich in den grond boordt waarbjj meer dan 500 menschen verdronken, is nu zelf in de golf van Biscaye met een equipage van 50 man vergaan. Het schip was de eigendol van den reeder John Hall te Newcastle on Tyne. De Egyptian Gazette, verneemt, dat op smeekschriften om het bezettings leger niet te laten trekken, in gezag hebbende kringen niet zal word» gelet. Men zou daar die bfcwegitig afkeuren, als geen andere strekking hebbende dan het zaaien van tweedracht tusschen Euro|>eanen en Egyp- tenaren. -- Volgens bericht uit Washington is de lariefwet, zooals zij door de mengde commissie is gewijzigd, in beide huizen aangenomen, in de volks vertegenwoordiging met 152 tegen 115 stemmen. Gedurende de discussie zeide Kelly, voorzitter van het comité voor de middelen, dat de totale ver lagingen 67 millioen bedragen. Carlisle, die tegen den maatregel sprak, zeide, dat de gemiddelde verlaging was 10 pet. Dc president heeft de tarief- wet geteekend. Aan den benedenloop van Missisippi zijn overstroomingeu nog aan li orde van den orde van den dag. Bepaaldelijk in Arkansas zjjn honderdei plantages overstroomd en wordt nog verdere was der rivier verwacht. Ooi uit andere Staten, Illinois en Kentucky, verneemt men weder van ow- stroomingen. FRANKRIJK. PARIJS, 4 Maart. De ministerraad heeft gisteren ochtend besloten Maandag het ontwei) ter hervorming der magistratuur in te dienen. Billot, oud-minister ui oorlogis tot lid van den hoogen raad van oorlog benoemd. De kam# hervatte de beraadslaging over het Noorderkanaal. Sadi-Carnot toonde nut van dat kanaal als toegangsweg naar de steenkolenmijnen aan. De senaat beraadslaagde over het ontwerp tol regeling der Frans* rechtspraak in Tunis. De Broglie vroeg of de onderhandelingen over Ij afschaffing der capitulation weldra zouden afloopen. De minister Challrn'- antwoordde, dal alle mogendheden op bevredigende wjjze antwoordden de opening der onderhandelingen over de opheffing der capitulation. Een' enkele verlangde, alvorens van de capitulation af te zien, eerst de Frans* rechtspraak te zien werken: doch ook deze mogendheid nam eene vrienl- schappelijke regeling aan. Het ontwerp werd aangenomen met 226 test 5 stemmen. De kamer heelt hel ontwerp betreffende het Noorderkanaal aangek men en besloten tot de tweede lezing over te gaan. Raynal erkende, bet de diet tenl in gist heel wijt dun nog daai Oe1 van «er prol II. wer van Ron daai te s D den den T gem rn gezo vers van buis andt lijk hoor nege veer bran deze stad voor met volgt den Cl miié Odeli voor SI van groo geleg (thai onde Hi door spel hek Paul Mi wori moei gew; eene dani gang gen. bet» gege wee van nen loon krac ie l koel gaai den land sleii loss Rosi 'an het Jan! lam en van tche zeer dan rend Thai De loon Dani weir

Leydse Courant | 1883 | | pagina 2