volledige werken OUDEN HE EB SMITS, Voor slechts f 7.50 in plaats van voor f 19.80 PER TELEGRAAF. ADVERTENTIES ZIJN VRIEND MULDER. riike wijziging"1 hare plannen heeft gebragt, len einde aan de bezwaren tegemoet te komen, die door de commissie uit een oogpunt van Engelands verdedigbaarheid geopperd zijn. De correspondent van de Daily News Ie Maritzburg meldt aan dat blad; Alles overtuigt mij dat er plan bestaat op de inlijving van een groot gedeelte van Zululattd ten bale van Natal. Tenzij er spoedig gehandeld worde, zal men hier voor een voldongen feit siaan. Haandag II. heeft op de Chesapeake- en ühio-baan eene botsing plaats gevonden; een passagiersirein liep bij Richmond op een goederentrein Vrjf personen kwamen om en twee werden gekwetst. F K ,4 Y R IE IJ H- De kamer van afgevaardigden heeft gisieren beraadslaagd over de wij zigingen. door den senaat in de begrooting gebragt. Daartoe behoort eene vermindering van een miilioen op hel schoolfonds. Dc minister Tirard zeide dat hij, tegen het gevoelen der begrotingscommissie, voor die vermindering is. minister van onderwijs verklaarde waarom hij de oorspronkelijke som voor den senaat heeft verdedigd; maar nn de minister Tirard er bezwaar tegen heeft, laat hij de beslissing over aan de kamer. Deze heeft daarop het door den senaat verminderde cjjfer goedgekeurd. De senaat heeft, na aanneming van de buitengewone begrooting, het cre- diet »an 25 miilioen voor de bezetting van Tunis toegestaan. De verkiezing van een opvolger van Louis Blane zal in het vijfde arrondissement van Parijs den 24"<a Januarij aanst. plaats hebben. Met 1 Maart a. s. zullen de Fransche strijdkrachten ter zee met een nieuwe zee-divisie in de Stille Zuidzee vermeerderd worden. De Congo-quaestie heeft het vormen van eene bijzondere divisie noodig gemaakt ter bewaking van de Westkust van Afrika. Voor het hof van assises der Seine is behandeld de zaak van den heer Chapolard Diehard, hoofdredacteur van le Petit Caporal, die den heer de Massas, hoofdredacteur van le Combat, in een tweegevecht heeft gedood, liet openb. min. heeft de beschuldiging van moedwilligen manslag met voor bedachten rade la'en varen en verklaard, dat de beginselen van eer en loyau- teit in deze zaak waren toegepastwaarna de jury een negatief oordeel uitbragl en liet hof den beschuldigde vrijsprak. Op reis van Ntzza is in de nabijheid van Saint-Tliomas een reiziger, die alleen in een slaapcoupé reisde, gewurgd. De bijnuteriën van den ver moorde en 500 frs. zijn door den moordenaar gestolen, wiens spoor nog gezocht wordt. ITALIË. Als een bewijs van de verbittering, die thans in Italië tegen Oostenrijk hestaaf. kan hel volgende dienen; Eene werkliedenvereeniging te Genua heeft besloten voor drie maanden den rouw aan le nemen wegens den dood van Oiterdank, en een blad te Dologna heelt eene inschrijving geopend voor eene marmeren plaat ter herinnering aan den «martelaar van Italia irredenta". IIIJITICIILAKD. Zooals reeds gemeld werdis de stand van het water op vele plaatsen weder zoodanig gewordendal men op nieuw voor groote rampen beducht is. Te Ruhrort is het water in 24 uren niet mindei dan 7 voet gerezen. Van den Boven-Rijn wordt inede van aanhoudenden was melding gemaakt. Het spoorwegverkeer tusschen Mannheim en Neckarhaven is gestaakt. Tus- schen Kehl en Kork staat eene lengte van 3 kilometer spoorweg onder water; ook aldaar moest de dienst stilstaan. De dienst op den Wiesenhal- spoorweg van Bazel naar Zelt is mede gestremd. Dingsdag avond is de sneltrein van Deulz naar Berljjn bij het goede renstation Elberfeld—Steinbeek met den sneltrein uit Aken naar Berlijn in botsing gekomen, waarbij 9 personen, deels zwaar, deels ligtgekwetst werden. BERLIJN, 28 December De Rijn en de neven-rivieren zijn van het meer van Constanz tot aan Keulen aanhoudend snel gewassen. Vele bruggen zijn vernield en de oevers en dammen op verscheidene plaatsen doorgebroken. Het spoorwegverkeer is op vele wegen gestaakt. Bij het instorten van eene brng bij Lorrach in Baden vielen twintig personen in den vloed. Slechts weinigen hunner werden gered. PARIJS, 28 December. De toestand van Gambetta wekt op nieuw be zorgdheid. Na een consult, heden namiddag door vier geneesheeren leVI'e d'Avray over Gambetta gehouden, is erkend dat er een abces in de darm- streek bestaat. De geneesheeren achtten eene operatie onnoodig. LONDEN. 28 December. Bjj eene proclamatie der koningin is het par lement bijeengeroepen tegen 15 Januarij. ROME, 28 December. Er is heden middag alhier een steen geworpen naar hel rijtuig van den Oostenrijkschen gezant, toen deze van het Vali- caan terugkwam. Niemand is gewond. De schuldige is onmiddellijk ge vat. Hij verklaart, dat hij door ellende tot de daad gedreven werd. Hij wist niet wal hij deed en wist ook niet dat het hel rijtuig van een gezant was. ROME, 28 December. De senaat heeft het handels- en scheepvaart verdrag met België goedsekeurd. KONSTANTINOPEL28 December. Volgens het zevende artikel der con ventie. tusschen Griekenland en Turkije gesloten, is aan Griekenland verboden belastingen le lieflen op de weiden in de strekeu van Griekenland afgestaan. Griekenland wil thans echter daar toch belastingen hefleu. LONDEN, 29 December. Naar de Tunes verneemt heeft lord Kimberley aan de regering van Transvaal doen weten, dat de Britsche regering niet kan treden in eene wijziging der conventie. ALEXANüRIE, 29 Deeember. De internationale commissie is het eens geworden over de wijze van raming der schade, door brandstichting en plundering hier veroorzaakt. Zjj zal onverwijld tot regeling dér schade vergoeding overgaan. KECLAHE§ Met Hop-Bitter kan men onmogelijk lang ziek of ongesteld blijven. Wat i» de reden dat het llop-Bitier zoo goed geneest? Hel is omdat het aan al de organen van het lichaam eene gezonde werking bezorgt en tevens zorgt voor eene goede spijsvertering en rijk bloed. Waarom zich liet leven te verbitteren en smarten niltestaan veroorzaakt door verstopping, opstij ing van het bloed, aambeiën. aandoeningen van de lever en van de gal wanneer het zon gemakkelijk is er volkomen van hevrjjd te worden door hel gebruik der Zwitsersche pillen van Rich. Brandt Deze pillen zijn te bekomen te Leiden, bij N. K. SWEMER. a 70 ets. de doos waarmede men eene geheele maand toekomt. Gehouden Verknoping van onroerende goederen in liet Ilecren-Logement aan den Burg, Vrjjdag 29 December. Notaris J. W: J. Tape, te Warmond. Drie Huizen en Erven, Tuin- en Bouwland en Bouwterreinen, gelegen even huiten de voormalige Marepoort. onder de gemeente Leiderdorp, gem. nos. 17 en 18, Sectie A. nos. 593. 1751. 2332, 1750. benevens drie perce len Weiland, in den grooten Stadspolder onder Leiderdorp. Sectie A, nos. 29. 30. 31. Koopcrs W. J. Zwetsloot onder Oegstgeest en H. J. Visser onder Zoeterwoude, te zamen voor ƒ26474. L - - - Voor de vele en hartelpe bewijzen van deelneming bij het overlijden onzer oudste lieveling, WILHELMINA ANNETTA CLAZINA, betuigen wij onzen oprechten dank. J. BINK. Leiden29 December 1882. C. C. BINK, Vellekoop. VAN DfcN UITGEGEVEN DOOR Het is ruim vijf jaren geleden weinige dagen na den dood van Dr. M. P. LINDO dat de uitgaaf van diens Volledige Werken, door zijn trouwen vriend LODEWIJK MULDER, werd aangekondigd. Be zeer aanzienlijke oplaag daarvan is sedert een jaar uitverkocht, en het bewjjs dus geleverd, dat onze tegenwoordige Nederlandsche maatschappij nog warme sympathie heeft voor-een werk, dat op elke bladzijde van een door en door gezonde en krachtige levensopvatting getuigt. Wie voelt zich ook niet onweerstaanbaar aangetrokken en geboeid door die van geest en humor tintelende regels, vol gemoedeljjken ernst en spelend vernuft, wanneer hij bladert in de «Brieven en uitboezemingen", in «Clementine", in «Familie van ons", in de Nieuwjaarswensch", in het satiriek vertoog .Over de belangrijkheid van de nietigheid", in de geestige parodie «Proeve van een groote opera", in de gevoelvolle schetsen «Ons oud huis", ■«Be drie gratiën", «Zoo'n prul van een dansmeester", «Een arme sukkel" en zoo vele andere opstellen, die Dr. LINDO eene blijvende plaats in onze Nederlandsche letterkunde en te gelijk in de harten zijner lezers hebben verzekerd. De OndcrgeteeUendetegenwoordig eigenaar van het copyrechl, heeft gemeend het publiek le zullen aangenaam zrjn, door trjdeljjk de Werken van den Ouden Heer Smits tot een buitengewoon lagen prijs verkrijgbaar te stellen, opdat een ieder, van welken rang of stand ook, iri^de gelegenheid zou zijn zich deze uitgaaf aan te schaffen en eeu voortdurende plaats in zijne huiskamer te geven. DE WERKEN VAN DEN OUDEN HEER SMITS verschijnen in vijf Deelen, ieder 380 bladzijden druks. De prijs per Deel is tijdelijk ƒ150, zoodat voor het compleete werk in geen geval meer dan 7.50 zal berekend worden. 0e verzending geschiedt in twintig afleveringen, ieder van onge veer zes vellen druks, die bij Inteekenlng zeven en dertig en een halve cents kosten. Wanneer de vierde Aflevering is verschenen, waarmede hel Eerste Deol voltooid is, wordt de prijs per Deel met vijftig cents verhoogd en geen Exemplaren meer geleverd dan tol den prjjs van Tien Gulden. De eerste Aflevering is in alle Boekwinkels verkrijgbaar. Schiedam. November 1882. ROELANTSUitgever.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3