BCRGLRZitNG SCHOOL. Inschrijving van Leerlingen ADVERTENTIE N. Door prof. Laroque werd gedurende een onweder le Montmaurin een merkwaardig verschijnsel opgemerkt. Midden in een groot perk met leliën zag hg de bloemen, die boven de anderen uitstaken, geheel omgeven door een violetkleurig licht; dit duurde ongeveer 10 seconden. Nadat het had .opgehouden, vond hij bij onderzoek dat die bloemen geheel beroofd waren van hun stuifmeel, terwijl de omringende bloemen er mede bedekt waren. IIALIE. De Paus heeft de gewone gelukwenschen der kardinalen ontvangen en verklaarddat hij die beschouwde als eene voorspelling van betere tijden want dat de loop der gebeurtenissen blijk geelt van de toenemende driest heid der vijanden van de kerk. In de zaak-Martinucci zag hij een nieuwen aanval op de onafhankelijkheid en hel gezag van het pausdom, zoodat de <omzigtigheidwelke vroeger door de politiek en redenen van staal werd voorgeschreventer zijde moet gesteld worden. Evenwel wordt elders het pausdom als eene groolc zedelijke kracht erkend, en knoopen de mogend heden weder betrekkingen daarmede aan. De Pausen hebben Italië voor den inval der barbaren gered, de weldaad der godsdienstige eenheid behou den en het land tot eene roemrijke natie gemaakt. Iu weerwil van alles zal de Paus de regten en belangen dei kerk blijven verdedigen. Van de vijf studenten te Rome, die in verzekerde bewaring genomen waren wegens de demonstratie op de Piazza Colonna, naar aanleiding van de teregtsielling van Oberdank te Triest, zijn vier op vrije voeten gesteld en een veroordeeld tot eene maand gevangenisstraf. Vier andere personen zjjn den volgenden dag gearresteerd wegens eene soortgelijke demonstratie. Te Napels zijn een student ter zake van pogingen lot rustverstoring we gens de tercgtstelling van Oberdank tot twee maanden en drie anderen tot eene maand gevangenisstraf veroordeeld. UDIT8CIILANB, Uit Rome wordt aan sommige Rerlijnsche bladen gemeld, dat de koning en de koningin van Italië voornemens zjjn, ter gelegenheid van het zilveren bruiloftsfeest van den kroonprins en de kroonprinses, üuitschlands hoofdstad te bezoeken. liet grootste orgel van de wereld wordt thans door Walter O. te Ludwigsburg bij Stuttgart vervaardigd, en is bestemd voor de Domkerk te Riga. Dit orgel heeft 120 registers en is geconstrueerd volgens eene nieuwe methode. In het bovendeel o. a. worden de blaasbalgen door een gasmotor gedreven, terwijl de onderste registers, evenals in de andere orgels, met wind worden voorzien uit trapblaasbalgen. Naar verkiezing kan het be speeld worden door twee organisten te gelijk, de een b. v. speelt de so lo's, terwijl de andere de tutti uitvoert. De kosten worden geraamd op 100.000 mark. F EK m. l HAAI. PARIJS, 26 December. De kamer heeft met eenparige stemmen het cre- diet ten behoeve van Frankrijks deelneming aan de tentoonstelling te Am sterdam aangenomen. De indiening van crediel-aanvragen voor de expeditie naar de Congo- rivier is uitgesteld, daar de minister Jauréguiberry eene vermeerdering van het crediet met 250,000 wilde aanvragen. PARIJS. 26 December. Gambelta heeft een goeden nacht gehad, zonder koorts en zonder inwendige pijn. CAIRO. 26 December. Arabi en zes bannelingen zijn te elf uur naar Suez vertrokken. Zij zagen er zeer tevreden uit. Aan het station waren slechts een twaalftal nieuwsgierigen. NEW-YORK. 27 December. Volgens eene dépêche van Panama zijn de vredesonderhandelingen tusschen Rolivia en Chili mislukt, ten gevolge van de weigering van Chili om twee Pcruaansche commissarissen tot de confe rentie toe te laten. RECLAMES. De koude, die wij ondervinden, heelt eene vermeerdering van aandoenin gen op de ademhalings-werktuigen te voorschijn geroepen. Personen, aan gehaald met asthma, bezetting op de borst, catarrh, bronchitislongont steking en aandoeningen der ademhalin s-werktuigen in het algemeen, lijden veel. Om deze aandoeningen met vrucht te bestrijden, raden de voornaamste geneeshecren bijzonder aan de anti-asthmatische Sigaren en hel Papier van A. Gicquel, Apotheker le klasse te Parijs. Wij zijn overtuigd den lezers dezer courant een dienst te bewijzen door op deze uitstekende berei dingen hunne aandacht te vestigen, tiet Papier en de Sigaren Gicqnel .zijn in alle Apotheken verkrijgbaar. i3»rgcrlsjfic Slanb Van 21 tot en met 27 December 1882. BEVALLEN; L. de Mey,geb. Wolters, D. M. v.d. Beek, geb. Kenbeek, D. - 11 le Noble, geb Sampimon. Z. L. C. Schrijvers, geb. Rijsselberge, D. E. De- vilée, geb. Karreman, Z. S. de la Rie. geb. v, d. Bosch, It. J. lleetveld, geb. v. d. Linden, l). M. v. d. Bent. eeb. Vlicgenthart, Z. J. M. V. Baams, geb. End- Jieh, D. - M. C Gubbi, geb. Kieheler, I). N. Singerling, geb. Ramp, Z. T. v. Schie, geb. v. Dam. Z. S. Peter, geb. de Vos, Z C. v. Buuren, geb. Verstraaten, I). J. Snel. geb. v. Hoeken, Z. J. Siarre, geb. Geeben, Z. E. Gijzeny. geb. Kramer. D. S. v. Leeuwen, geb. Groeningen, D. M. v. d. Linden, geb. Smit Hessing, D. C. Zandvliet, geb. Brugman, D. M. de Graaf, geb. Nanta, Z. J. Choulour. geb. Mulder, Z. A. Lnbordus, geb. Onvlée, Z. M. Sloos, geb. de Haas, D. L. Hooidonk, geb. Wilschut, D. - M. C. S. de Ridder, geb. Boute, D. E. C. Bouler, geb. KroHt, D. - E. Mulder, geb. Beerenfenger, D.—J.Smit,geb. Trouwee, Z, E. Verstraaten. geb. Sierat. D. GEHUWD: L. Klinkhamer, jm en S. van Heyningen, jd. OVERLEDEN: 11. Ilanno, Z., 17 j. - N. Kuyt, 22 j. C. van den Berg. D, 17 m. E. S.Giezen, B., 16 m. J. S. Brakcl D., 1 m.J. E. Wassenaar, gefe. Frank, wed. 78 j. - H. Ruitenbeek, Z., 3 j. G. J. Rollandet, 68 j. M. M. Verbij, D., 3 j. G. Verzendaal. 40 j. P. H. Cornelisse, 57 j. W. Snijers. geb. lvokxhoorn, wed. 69 j. L. Onvlee. geb. van Delden, 86 j. C. J. Broes- hart. Z., 2 j. J. Holswilder, geb. van der Heyde, wed..73 j. <G. van Leeuwen, wed'., 81 j. P. Zirkzec, wed'., 73 j. S. F. van Egmond, D.,4 m. J. C. A. de Fey, Z., 5 m. J. H. M. Speel, D 4 m. J. Eeldert, D., 5 d. M. Breedeveld, wed'. 74 j. J A. Catin, Z., 5 m. toehouden Verkooplng van onroerende goederen, in het Ileeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 23 December. Notaris M'. J. A. F. Coerergh. Een Heerenhuis en Erf, aan de zuidzijde van de Breedestraat, tegenover de Vrouwensteeg no. 49, Sectie G. nos. 1481 en 1480 gedeeltelijk, alsmede het Huis en Erf, aan de noordzijde van de Laugebrug, achter het Heeren huis no. 8, Sectie G, no. 1480 gedeeltelijk, gecombineerd. Kooper J. J. van Hoeken qq., onder Oegstgeest. ƒ16000. Notaris W. F. Kaiser. Een Winkelhuis en Erf, met Achterhuis en Bovenwoning, aan de noord zijde van de Haarlemmerstraat no. 44. Sectie H. no. 2369. Kooper P. v. d. Meer Jr. qq. ƒ9600. Een Huis en Erf, waarin thans Logement en Koffij- huis, van ouds genaamd »Het Scheepje", aan de westzijde van de Visch- marki no. 3, Sectie G, no. 169. Kooper J. 11. Benschop qq. ƒ8000. Een Huis en Erf, aan de zuidzijde van de Hoogewoerd, nabij de voormalige Hoogewoerdspoort no. 169, Sectie D, no. 951. Kooper C Vink qq. ƒ4718 Een Huis en Erf, aan de zuidzijde van het Rapenburg, aan den hoek der Vliet no. 119, Sectie E, no. 10. Koeper A. J. Wagemans. ƒ3400 Een Huis en Erf, thans gebezigd tot Werkplaats, aan de oostzijde van den Vliet, achter het vorig perceel no 2. Sectie E, «o. 941. Kooper W. A. vanLilhqq. ƒ900. Een Huis en Erf, aan de noordzijde van den Ouden Rijn no. 40, Sectie H. no. 586. Kooper J. G. Hakkenberg. /3500. Een Koetshuis met Bovenwoning, een Stal voor 12 paarden met Hooizolder en Mestput, een Stal voor 10 paarden, ruim Koetshuis, Hooizolder. Plaats. Werkplaats en Stal voor 5 Paarden, alles aan het Kort Galgewater nos. 10, 11, 12 en 13, Sectie B, nos. 1739, 1738, 1737 en 1734, gecombineerd. Kooper P. van der Meer Hz. ƒ9960. Een dubbel Pakhuis, aan de oostzijde van de Kruis straat nos. 28 en 30, Sectie B, nos. 153 en 1278. Kooper J. W. P. Licht qq. ƒ1350. - Een Huis en Erf. aan de noordzijde van de Klarestceg no. 32, Sectie H, no. 1226. Kooper J. Schild, ƒ3100 Drie Huizen en Erven, aan dc zuidzijde van de Klaresteeg nos 23. 25 en 29. Sectie H. nos. 2243, 2244, 2242 en 2240. gecombineerd. Kooper II. W. van Wijk. ƒ5785. Een Huis en Erf. aan de noordzijde van de Marendorpsche Achtergracht, thans van de Weristraat, no. 42, Sectie U, no. 1479. Kooper J. Kukler. ƒ1200. Bevallen van een Zoon Vrouwe C. J. RUEB VAN OUTEREN. 'sGravenhage, 27 December 1882. Op den 22,l<n December overleed, ten huize van mijnen Zoon, mijn gelielde Echtgenoot, de Heer GERRIT JAN' ROLLANDET, in den ouderdom van 68 jaren. Mede uit naam mijner kinderen en behuwd-dochler. Leiden, 27 December 1882. Wed. G. J. ROLLANDET, A. E. Enklaar. IV egens bui ten! and sc he betrekkingen eerst heden geplaatst. Heden overleed te Uaarlem. na korte ongesteldheid, tot droefheid van zijne echtgenoot en verdere betrekkingen, de Wei-Edele Zeer Gestrenge Heer A. J. KLUPPEL, gepensioneerd Officier der Koninklijke Marechaussees, in den ouderdom van 67 jaren. Leiden, 27 December 1882. Eenige kennisgeving. De Ondergeteekende betuigt zijn harteljjken dank voor de vele bewijzen van belangstelling en vriendschap, bij gelegenheid van zijn 25-jarig pro fessoraat ondervonden. W. F. R. SURINGAR. De Ondergeteekende is niet in staat voor zijn vertrek naar Amsterdam al zijne vrienden en bekenden te bezoeken. Daarom neemt hij de vrjjheid hnn allen een oprecht vaartwel toe te roepen en daarby zijn warmen dank te betuigen voor de talryke en aandoenlijke bljjken van belangstelling en genegenheid, hem en den zijnen in dezen Ijjd bewezen. Die liefde zal hem onvergetelijk blijven. Leiden, 27 December 1882. J. KNAPPERT. van 37 tot en met 30 December ck. en van 3 tot en met 6 Januari 1883, dagelijks tusschen des voormiddags 11 en des namid dags 2 uren, ten huize van den Heer J. PLEMP, Oude Rijn N". 39. Na dien tijd beslaat daartoe de gelegenheid niet meer en dus ook niet bij den aanvang der eerste les, zooals dit in vorige jaren placht le geschieden. De lessen vangen aan op Woensdag ÏO Januari 1883, op de gewone uren, in het Schoollokaal op de Aalmarkt. Namens Commissarissen, Leiden, 23 December 1882. P. DE HAAS, Comm'-Secret*.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3