LI'JIM HI: COURANT. 1882. WOENSDAG 20 DECEMBER. Nü. 2W). STADS-BER1CIITEN. J A G T De Courant verschijnt dagelijks, Zoncn Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenliën is van 14 regels 1. iedre regel ineer 25 cenls. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter algemeene kennis, dat door HELENA JOHANNA MOLENAAR, huisvrouw van Geruit Ldgtigiieid. een verzoekschrift is ingediend oui vergunning voor de uitoefe ning »an den kleinhandel in sterken drank, in het perceel Zijdgracht n». 42. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. Leides, 19 December 1882. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien het adres van de firma Vervoort en Van Graxesburgu, alhier, houdende verzoek om vergunning tot hel doen verplaatsen van een zwavel- Int ij e van het voorgedeeltc barer fabriek aan het Rapenburg naar de open plaats aan de Vlielzijde Gelet op de arlt. G en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan hel publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeeute ter visie gelegd is; alsmede dat op Dinsdag den 2JeD Januari aanst., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 19 December 1882 E. KIST, Secretaris. B1NNENLANÜSCHE BERIGTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8, lc alinea, der wet van 2 Juni 1875 Staatsblad N". 95), tol regeling van hel toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke ge vaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Brengen bij deze ter algemeene kennis dat door hen op heden vergun ning is verleend aan P. G. Verpoort en zijne rechtverkrijgenden, tot het oprichten van eenc slachterij hl het perceel in de Valkestecg n". 12. Burgemeester en Wethouders voornoemd. DE KANTER. Burgemeester. Leiden. 18 December 1882. E. KIST, Secretaris. De Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten van den 12"1,n December 1882, n». 115; Gelet op art. 11 der wet, van den 13lcn Junij 1857 Staatsblad n°. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbendendal hij bovengenoemd besluit van de Gedeputeerde Staten de jagt op klein wild in deze Provincie wordt ge sloten op Zaterdag den 30,uo December aanstaande met zonsondergang met uitzondering van het in art. 15 sub lett. g dier wet bedoeld jagtbedrijf. van het vangen van houtsnippen met laat-, war- o( valflouweu, hetwelk blijft toegelaten tot en met den 24s,'n Maart 1833. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aan geplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. alsmede in het Provinciaal Blad cn in de Nederlandsche Staatscourant worden geplaatst. De Commissaris des Konings voornoemd 's Gravenhage 15 December 1882. F O C K. LEIDEN, 19 December. lieden morgen had in de Slads-Gehoorzaal de openbare les van de muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst plaats, die door een zeer groot aantal belangstellenden werd bijgewoond. De leerlingen der vier laagste klassen waren het, die thans van ongeveer één uur tol half vier van hunne talenten op de verschillende instrumenten deden blijken. Over het algemeen bewees hun spel langdurige oelening en grondige studie. Vooral liet ensemble-spel, inzonderheid in de quarletten en octetten, verdiende allen lof en lokte dan ook langdurige bijvalsbetuigingen der aan wezigen uit. Heden avond zijn het de leerlingen der lioogere klassen, die men het ge noegen zal hebben te mogen hooren. Het centraal-comité in zake de Adder heeft beslistdat er geen blij vend fonds zal worden gesticht, maar al de ingekomen gelden voor de nagelaten betrekkingen blijven, voor zoover door de subcommissien en ge vers geen beperkende bepalingen zijn gemaakt. Het stoomschip Sumatra, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 18 Dec. te Southampton. Den 17en Jan. zal van Harderwjjk vertrekken, om per stoomschip Prinses tPilhelmina naar Ned.-Indië te worden overgebragt, een detache ment snppletielroepensterk 39 militairen, onder leiding van den kapt. der inf. W. F. O. Hoijel, mede-geleider de 2' luit. der inf. K. van der Maaten, en den 20"" Jan. per stoomschip Gelderland een detachement suppletie troepen, sterk 38 militairen, onder leiding van den 1" luit. der inf. J. F. van den Boommcdegeleider 2e luit. der inf. J. van Swieten. In eene Vrijdag II. te 's Gravenhage gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de Rjjnlandsche Stoomtramweg-Maatschappij (lijn Leiden Katwijk) heeft de behandeling van het conflict tusschen den raad van commissarissen cn den directeur, den heer P. Crans, tot het resultaat geleid, dat de vraag, ol liet belang der maatschappij medebragt dat de direc teur zijne betrekking bleef vervullen, met 102 tegen 44 stemmen ontken nend werd beantwoord; in dien zin echter, dat den heer Crans met 1°. Jan. a. s. een eervol ontslag als directeur werd verleend. De voornaamste grie ven door den raad van commissarissen tegen den directeur aangevoerd kwamen neder op overschrijding van het maatschappelijk kapitaal, en de inrigting van eene werkplaats (begrooting 10000), zonder dat daarvoor ge noegzame gelden in kas bleken te zijn; voorts gemis aan overleg tusschen hem en commissarissen, ten gevolge waarvan hij door hen onbekwaam werd geacht het verder beheer te voeren. Tegen deze beschuldigingen was de directeur dezer dagen, in een verweerschrift aan de aandeelhouders, opge komen, hij ontkende ook nu in deze vergadering de overschrijding van het kapitaal, en verdedigde den gewraakten post van 10000, tot oprigling van eene werkplaats, op grond van dringende noodzakelijkheid. De drijfveeren. die den raad van commissarissen er toe geleid hadden aan deze vergadering het voorstel te doen tot ontslag van den directeur, waren breedvoerig door den heer Ameshofl uiteengezet, die tevens de nevenbedoelingen ontkende, hem in het bovenbedoelde verweerschrift door den directeur toegeschreven, als zou hij, in het belang van de Ned. Rijnspoorwegmaatschappijden onder gang dezer maatschappij beoogen. Het eervol ontslag van den directeur, den heer Crans, was ten slotte van een en ander het gevolg. N.v.dD De knecht van de Leidsche pakschuit, A. Zagwijn, die Vrijdag jl. te Schiedam bij het ongeval met die schuil ernstig gekwetst werd, is ten ge volge daarvan overleden. Gisteren avond is te Rotterdam in de Maas nabij het Park drijvende gevonden het lijk van een onbekend man, vermoedelijk Enge'schmannaar gissing 30 a 33 jaren oud. De heer dr. J. 11. Gunning, laatst predikant te 's Gravenhage, heeft gisteren middag zjjn ambt als kerkelijk hoogleeraar bij de universsiteit te Amsterdam aanvaard met liet houden eener rede over: "Het kruis, de waarheid voor wetenschap en kerk". Heden middag aanvaardde de heer dr. J. Knappert, laatst predikant te Leiden, dit ambt niet hei houden eener rede over: «de Ned. lierv. kerk in het licht van haar protestantsch beginsel". De heer C. Cunaetis, voorzitter der maatschappij »Arti et Amicitiae". ontving, onder dankbetuiging van de Oostcnrijksche regering, eene zilveren rijksmedaille ter herinnering aan zijne diensten als lid voor Nederland van de jury by de jongste tentoonstelling te Weenen. Het bij den Helder gestrande stoomschip Strathmore is afgebragt en te Nieuwediep aangekomen. Van de G450 balen katoen der lading waren er reeds 5500 gelost en geborgen. Voor de betrekking van leeraar in de Nederlandsche taal aan de hoogere burgerschool met 3 jarigen cursus te Utrecht worden aanbevolen dc hh. I. Brevée, leeraar aan de hoogere burgerschool en het gymnasium te Winschoten, en R. Akkerboom, hoofdonderwijzer te Rijssen. Uit Utrecht meldt men, dat de werkzaamheden voor de voltoojjing van het standbeeld van graaf Jan van Nassau thans zoover zijn gevorderd, dat het beeld op Vrijdag, 22 December, in de fabriek der hceren Merkelbach van Enkbuizen C°. te Breda zal gesoten worden. Te Utrecht had Zondag jl. de jaarlijksche algemeene vergadering [laats van het Nederlandsch gyainasjiek-verbond. Uit het verslag, door den secre taris uilgebragt, bleek, dat liet verbond bestaat uil 61 vereenigingen met 3773 leden. Hel bestuur heeft zich met een adres gewend tot de hooge regering, verzoekende, dat geene candidaten tot de acte-examens zullen wor den toegelaten, die niet de noodige practisclie opleiding tot het geven van gynin. onderwijs hebben genoten. Voorts werd daarbjj gewezen op de

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1