PEK TELIÏGKAAF. In HOLLAND is het Hop-Bitter in gang zeer populair te wor den als huismiddel, zooals het dal reeds is in de Vereenigde Staten, Enge land en andere landen waar men het heeft ingevoerd. Deszelfs lof wordt niet alleen door bijzondere personen, die het gebruikt hebben, maar ook door de pers aanbevolen. Het Maandblad van Leeuwarden zegt in een zgner laatste artikelen: "Zoo gij zwak zijt zal het Hop-Bitter u nieuwe levens kracht geven; zjjt gij vermoeid, Hop-Bitler zal u versterken; hebt gjj eene zwakke gezondheid, Hop-Bitter zal u genezen, enz. enz. «Een ieder die eene zwakke gezondheid heeft moest het Hop-Bilter proberen. "Bereid uit de meest bekende geneesmiddelen voor algemeene verzwakking, slechten eetlust, zenuwachtigheid, slechte spijsvertering enz., gebezigd, vindt het zgns gelijke niet en in bijna alle gevallen geneest het of brengt het verlich ting aan. Laat niet na het Hop-Bitter te gebruiken. Circulaires op dit geneesmiddel betrekking hebbende en getuigschriften van eene menigte per sonen die door het gebruik van dit Bitter genezen zijnworden op aan vrage aan de HOP-BITTER C«. te Londen (Engeland), Rochester (Vereenigde Staten van Amerika), Toronto (Canada), of aan een hunner filialen, franko toegezonden. Overal bij de voornaamste Apothekers en Drogisten verkrijgbaar. ISuvgcrltjbc Slaub EXOEI.AKD, LONDEN5 November. Eene Schotsche dame, getroilen door den nood, waarin de predikanten en professoren der Waldenzen, bij hunne kleine tractemenlen, verkeeren, heeft getracht hierin verandering aan te brengen. Zij stelde zich met in vloedrijke persi nen hier te lande en in Amerika in betrekking en binnen vier jaren gelukte het haar een fonds van ƒ144,000 te verzamelen, dat thans aan de kerken in de Valleijen is aangeboden. Te Ganning Town had een nieuw benoemd boekhouder in een lijm- handel fouten in de administratie ontdekt, die aan zekeren Wells waren toe te schrijven. Wells beloofde de zaak op te helderen, maar schoot den volgenden morgenin hel bureau gekomen en zich achter den boekhouder geplaatst hebbende, dezen achter het oor met een revolver, waarna hg vervolgens dien voor zijn eigen mond plaatste en zich doodschoot. De boekhouder zal waarschijnlijk herstellen. Uit Kopenhagen seint men het volgende berigt aan den Londenschen StandardEen telegram uit Archangel, gedateerd 8 October, rapporteert, de Samojeden verklaren het wrak van een groot schip bij Waigat-Eiland ontdekt te hebben. Men vreest, dat dit schip de Dymphna, van de Deensche arctische expeditie, is. Omtrent Arabi's proces wordt uit Caïro aan de Times gemeld, dat de uitspraak waarschijnlijk zal luiden: "gebrek aan bewijs", en niet: «onschul dig". Het openbaar ministerie tracht aan te toonendat de beweging in den aanvang van zuiver militairen aard was; de verdediging heeft integen deel eene menigte bewijzen verzameld, om aan te toonen, dal de beweging werd gedeeld en aangemoedigd door alle klassen de bevolking. Berigten uit de Vereenigde Staten vermelden het volgende: Op 1 Nov. zouden twee mannen. Neal en Craft, die twee jonge meisjes op afschuwelijke wjjze vermoord hadden, van Catletsburg naar Lexington worden over- gebragt, om daar in hooger beroep teregt te staan. Een derde medepligtige was door het volk gelyncht en men had gedreigd hun hetzelfde lot te doen ondergaan. Het vervoer geschiedde daarom onder geleide van zes compag non infanterie en geschut. Het gedeelte der reis, dat over den spoorweg ging, werd zonder stoornis volbragt. Daarop werdén de moordenaars aan boord van eene stoomboot ingescheept, welke te Ashland door eene menigte volks, welke zich van eene veerboot had meester gemaakt, werd aange roepen om stil te houden. De oever der rivier zag mede zwart van menschen. De troepen vuurden zoowel op de boot als op de menigte aan wal, met dit gevolg, dat zes personen het leven verloren en dertig anderen min of meer ernstig gekwetst werden. De kogels doorboorden den ketel der veerboot «n de daaruit ontsnappende stoom bragt zulk eene verwarring onder de opvarenden, dat zij in allerijl naar den wal vlugltenwaarna de gevangenen verder zonder overlast Lexington bereikten. FRANKRIJH. De nieuwe nuntius heeft aanj president Grévy zijne geloofsbrieven aan geboden. Hg gaf bij die gelegenheid den president de verzekering van de bijzondere genegenheid van den Paus voor Frankrijk en voor den president, en bragt de wenschen van den Paus voor hunnen voorspoed over. De heer Grévy verzekerde den nuntius, dat bescherming van de godsdienst en beves tiging van de uitmuntende betrekkingen met den 11. Stoel het voortdurend streven zou zrjn van de Fransche regering. Bij de hervatting van de zitting der kamer zal de afgevaardigde Blatic- subé een wetsontwerp indienen strekkende om alle industriële vereenigin- gen, ook de spoorweg-maatschappijen, te noodzaken van hare zuivere winst jaarlijks 10 pCt. ter zijde Ie leggen voor aandeelen in de onderneming ten bate der beambten en werklieden. Ook de I'argsche gemeenteraad heeft besloten, den ontdekkingsrei ziger de Brazza een gouden gedenkpenning te vereeren. De Gaulois deelt mede. dat het aantal in Frankrijk verblijf houdende Russische nihilisten op '2000 wordt geschat. Het hoofd er van is prins Ka- [lolkine, wien Jaslokoff, dr. lioussc en de scheikundige Goldenberg, de eerste secretaris, ter zijde slaan. De moord van den Czaar is het eenige doel van Krapotkine. De overige leiders worden verder bij name genoemd, onder welke Mokrowitch bijzondere aandacht verdient, daar hij voor niets terug deinst en uitgekozen is om den Czaar te vermoorden. Hij wordt door de geheime Russische politie Ie Meudon naauwlettend nagegaan. Het hoofd der Russische nihilisten te Parrjs is zekere Krukod. Velen achten deze opgave overdreven. De werkstaking in de voorstad St. Antoine te Parijs is nog wel niet geëindigdmaar noch de patroons, noch de werklieden willen het tot een open breuk laten komen, hoewel beide parigen nog op zekere concessiën blijven staan. De politie van Bordeaux heeft eene vrouw in hechtenis genomen; die alleen eene dievenbende vormde. Twee honderd diefstallen worden haar ten laste gelegd en bij eene huiszoeking werden zooveel gestolen voorwerpen gnonden, dal men er een groot magazijn mede zou kunnen vullen. Het opmaken van den inventaris heeft twee dagen geduurd. Uit Madrid wordt gemeld, dat een aantal brieven, bestemd voor Spanje on Portugal, den lsUD Nov. uit den postwagen gestolen waren vóór dat de Dein aan de Spaansche grenzen was. De meeste der gestolen brieven waren aangeteekend. ST. PETERSBURG, 4 November. De Newa is vol ijs. De ijsgang uit het kadoga-meer houdt aan. De scheepvaart is gestremd. ALEXANDRIE, 6 November. De commissie voor de vervolgingen houdt dagelijks zitting. Van 380 gevangenen is tot nogtoe de schuld van 50 erkend, 'ij zullen voor een krijgsraad teregt staan. CAIRO5 November. De ministerraad heeft besloten Engelsche advocaten jan te nemen om voor de regering in het proces tegen Arabi op te treden, citeer Groskean, advocaat te Alexandrië, is reeds naar Caïro ontboden. RECLAMES. ONDERTROUWD: N. Laman, jm. 28 j. en P. van Sintannaland, jd. 27 j. C. Noest, jm. 25 j. en F. C. C. Verhoog, jd. 23 j. J. Kapaan. jm.26j. en J. Dub- belagr, jd. 22 j. - J. Schrijver, jm. 23 j. en J. C. Hanselaar. jd. 23 j. H. Filippo, jm. '23 j. en P. Werner, jd. 23 j. A. Vonk, jm. 21 j. en J. Vermond, jd. 23 j. A. Labordus, jm. 23 j. en A. Onvlee, jd. 19 j. C. Aarse, jm. 30 j. en C J. Bos, jd. 35 j. J. Heemskerk, jm. 30 j. en H. E. Plas, jd. 23 j. A. van Rigteren, jm. 30 j. en E. M. Smit, jd. 24 j. H. Callenberg, jm. 30 j. en M. A. de Koning, jd. 29 j. Gehouden Verkooping van onroerende goederen, in het Ileeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 4 November. Notaris J. M. E. Derckseh. Een Woonhuis met fraaijen Tuin, Werkplaatsen tot Steenhouwerij en en Steenzagerij met Stoommachine, vaste Gereedschappen, Knechlswoning en Erf, aan den Morschweg, onder de gemeente Oegstgeest, Sectie E, nos. 930, 897 en 898, alsmede een westelijk deel van nos. 1185 en 1188. Kooper E. Groen, onder Oegstgeest. ƒ8905. Een perceel Bouwterrein en Tuin grond, nevens voorgaand perceel, zijndé het oostelijk deel van Sectie E, nos. 1185 en 1188. Koopers J. C. van der Tas en G. J. C. de Vries, ƒ6505. Notaris Mr. L. M. J. H. Kersxens. Een Winkelhuis en Ert, aan den Nieuwen Rjjn, tusschen de Hartesteeg en Hooigracht no. 53, Sectie I, no. 1463. Kooper J. N. van der Reyden. 6225. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 6 November 1882. Kantonrechter Mr. W. van der Kaay. Ambtenaar van bet openbaar ministerie Griffier mr. F. G. van Binsbergen. mr. P. A. van Bnttingha Wichers. Uitspraak In strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van het misdryf. Gevallen uitspraak. 0. M., Leiden, openbare dronkenschap na vroe gere veroordeel ing. 2 dagen. M. P. idem idem, 10.of 3 dagen (tweemaal) C. P.idem baggeren in Rjjnlands boezem water 2.of I dag. J. v. d. P.idem idem ƒ5. of 3 dagen. G. de B.idem idem. idem. A. C.idem idem idem (tweemaal) idem J. v. d. V., idem, ƒ3.of 3 dagen (tweemaal). A. v. d. V., idem, idem, 13.of 3 dagen. J. F.idem idem (driemaal), fb.of 3 dagen (driemaal) J. 0.idem idem idem idem. M. v. D.Scheve- rijden in verboden richting, ƒ3 of 1 dag. ningen Leiden J. v. d. K Leiden idem idem. W. D.idem idem idem. H. M.idem, idem, idem. J. v. d. W.idem, idem, ƒ1.— of 1 dag. O.C. Gb. W. v. K., id., een hond 's nachts zonder toe zicht langs de straat laten losloopenidem f3of 1 dag J. H. G., idem, idem idem. H. Z., idem, een bespannen voertuig los en zonder toezicht op straat la idem. ten staanVoorschoten idem, Zoeterwoude, A. v. d. L., Veur, ƒ3.of 2 dagen. C. B.Leiden, idem, Leiden, ƒ3.— of 1 dag. J. W.idem, idem idem idem. A. de G.idem idem idem idem. J. S.idem idem, Leiden, en als voer idem (tweemaal). man van een stationeerend rijtuig niet dragen van het kenteekenOegstgeest C. v. L.wed. M., id., verkeer belemmeren, Leiden, vrijspraak. J. L.idem idem, nachtelijk burengerucht verwek ken idem ƒ0.50 of 1 dag. J. A. T., idem, 5.60 of 2 dagen. J. S., idem idem idem. P. v. L.idem, idem. idem. J. Ph., hvr. v. J. idem idem. M.idem, H. E.idem, zich als publieke vrouw niet aanmelden tot het genees kundig onderzoek, idem, 1 dag. Tj v. d. H.idem, idem, idem. E. K., idem idem, j idem (tweemaal) idem. A. W.idem 2 dagen.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3