In HOLLAND is het IIop-Bitter in gang zeer populair te wei den als huismiddel, zooals het dat reeds is in de Vereenigde Staten, Enge land en andere landen waar men het heeft ingevoerd. Deszelfs lof wordt niet alleen door bijzondere personen, die het gebruikt hebben, maar ooi door de pers aanbevolen. Het Maandblad van Leeuwarden zegt in een zijne laatste artikelen: "Zoo gij zwak zijt zal hel Ilop-Bitter u nieuwe levens kracht geven; zijt gij vermoeid, Hop-Bitter zal u versterken; hebt gij éeit zwakke gezondheid, Hop-Bitter zal u genezen, enz. enz. »Een ieder dit eene zwakke gezondheid heeft moest het Hop-Bitter proberen. "Bereid nil de meest bekende geneesmiddelen voor algemeene verzwakking, slechtei eetlust, zenuwachtigheid, slechte spijsvertering enz., gebezigd, vindt hel zijns gelijke niet en in bijna alle gevallen geneest het of brengt het ver» ting aan. Laat niet na het Hop-Bitter te gebruiken. Circulaires op dil geneesmiddel betrekking hebbende en getuigschriften van eene menigte per sonen die door het gebruik van dit Bitter genezen zijn, worden op aan vrage aan de HOP-BITTER Ce. te Londen (Engeland), Rochester (Vereenigli Staten van Amerika), Toronto (Canada), of aan een hunner filialen, franki toegezonden. Overal bij de voornaamste Apothekers en Drogisten verkrijgbaar, werden in eene kooi voor 1000 guinjes aan den lemmer Cooper verkocht. De olifant Blind Bill bragt 150 guinjes en vier kleinere olifanten 1000 guinjes op; de circus-eigenaar Sanger was de kooper. De paarden bragten ook lage prijzen op; een hengst, bekend wegens zijne behendigheid in het opzoeken van geld en doeken, gold 100 guinjes. Ter reede van Aberdeen zijn weder verdere proeven genomen om de uitwerking van het werpen van olie op eene onstuimige zee waar te nemen. Men nam juist de gelegenheid te baatdat de zee aan den ingang van de haven, ten gevolge van een hevigen wind, zeer stormachtig was. Eene groole massa olie, ongeveer 70 gallons, werd door het buizennet gepompt en het gevolg was inderdaad spoedig zeer goed te bespeuren. De golven verloren, toen zij de olie-streek bereiktenveel van hare kracht en de zee werd allengs zoo glad als een spiegel. De tent van Arabi-pachadie te Tel-cl-Kebir door de Engelschen werd buitgemaakt, is met het stoomschip Dlepaul naar Engeland vervoerd en te Portsmouth tentoongesteld, waar zij in hooge mate de belangstelling van het publiek trekt. De tent is met echt Oostersche pracht ingerigt cn vooral van binnen met zijden passementwerk en vergulde stangen rijk versierd. Generaal Wolseley heeft Cairo verlaten om naar Engeland terug te keeren. Den vorigen dag gaf Riaz-pacha den Engelschen officieren een groot feestmaalwaarop hij een toast uitbragt op koningin Victoria en het leger, die de hertog van Connaught beantwoordde met een dronk op den Khedive. In het jaar 1872 liet de toenmalige Khedive Ismael-paeha in Frankrijk een bronzen standbeeld van zijn vader Ibrahim vervaardigen en daarna op een der pleinen van Cairo plaatsen. De ulema's waren zeer ontslicht over deze inbreuk op het strenge gebod van den Koran en de regt geloovige Muzelmannen plagten, als zij het plein overstaken, hun gelaat te bedekken om den gruwel niet te zien. Gedurende het jongste tijdperk van regering loosheid heeft men nu op bevel der ulema's het beeld weggenomen en ge heel vernield. Het hoofd werd er afgeslagen en het lijf geopend om te zien of er ook schatlen in verborgen waren. Daarna is het metaal aan een uitdrager verkocht. Melville, de ingenieur, die de ongelukkige Amerikaanschè Noordpool- expedilie met de Jeanne!te medemaakte. en onlangs met eenige anderen der bemanning te New-York terugkeerde, heeft bij zijne tehuiskomst zijne echtgenoote krankzinnig gevonden. De arme vrouw verkeerde gedurende zijne lange afwezigheid in een zenuwachtigen overspannen toestand, en werd bij het wederzien geheel van haar verstand beroofd. FEAYKR K. Voor de regtbank te Parijs staat feen man teregt, die het op het ge bied van opligterij tot eene fabelachtige hoogte gebragt heeft. In 1865 werd hij bij verstek tot tien jaren dwangarbeid veroordeeld. Dit verhinderde hem echter niet om van dien tijd af, dus 17 jaren lang, te Parijs te blijven wo nen, waarVGOr hij onder verschillende namen nog een tiental malen gevon- nisd werd, zonder dat de politie hem ooit in handen heeft kunnen krijgen. Hij leefde te Parijs als een groot heer en sedert drie jaren had hij het plan opgevat eene maatschappij te stichten, die tot doel had de exploitatie van wijnbergen in het zuiden van Frankrijk. De heer Stanley is te Parijs aangekomen. De Stanley-clnb gaf hem een diner in het Hotel Continental en hij zon daar eene redevoering hou den over de zaak van de Brazza, die reeds namens Frankrijk bezit genomen heeft van de landen aan den Congo, voordat Stanley daar zijne handels ondernemingen grondvestte. De heeren Barucci en Ferraridie den 20sten Julij Rome met hunne roeibootjes verlieten en langs de kust varende over de Rhone en Saóne de Seine bereiktenzijn Woensdag 11. Ie Parijs aangekomen. In eene te Lyon gehouden vergadering van radicale kiezers, voor welke het kamerlid Chavannes, daartoe uitgenoodigdgeweigerd had te verschijnenis deze van het vertrouwen der kiezers vervallen verklaard. Met geringe meerderheid was vooraf eene motie verworpen, strekkende om liet wenschelijk te verklaren, dat bij de hervatting van de zitting der ka mer het volgende wets-onlwerp zou worden ingediend: "Ieder volksverte genwoordiger, evenals ieder vertegenwoordiger van het departement of der gemeente, die niet in alle opzigten stiptelijk aan den wil zijner kiezers ge hoorzaamt zal ter dood worden veroordeeld". Betreflende de onlusten te Montceau-les-Mines deelen de dagbladen nog mede, dat door den heer Villars, directeur der pannebakkerijden vol genden brie! is ontvangen: "Ziehier de eerste waarschuwing die je ontvangt om je te doen zien hoe lief men je heeft. Sedert je aan de pannebakkerij bent, breng je ellende onder de werklieden, die onder je staan, en toen je hier gekomen waart, ging je op klompen met hooi er in. Nu zuig je de slaven, die onder je werken, het bloed uit. De tweede waarschuwing zal men je niet geven met de pen, maar met lood of dynamiet". Jij en je vriend (Louis Gager, de eerste meesterknecht, wien een gelijkluidende brief is ge zonden) zijn veroordeeld onthalsd te worden; van je hoofd zullen we bal letjes maken, waaraan de honden zich te bersten zullen eten; met je vet zullen wij de wielen van je wagens smeren, en van je ligchaam zullen wc een voèrbak voor de varkens maken. Wij wachten den dag en het uur af, waarop de revolutie zal losbarsten om je allen tc vermoorden. Acht dagen tijds worden je gegeven om je huis te ontruimen. Leve de sociale revo lutie! Leve de internationale!" S}®ÏT§ClïIi&l»0. De groothertog (van Baden, die geheel hersteld jl. üingsdag avond te Carlsruhe terugkeerde, is in die residentie met groot gejubel ontvangen, de stad was schitterend verlicht. Het regentschap van den erfgroothertog is opgeheven; de groothertog heeft de regeertaak weder persoonlijk op zich genomen. De bewering van een correspondent van de Köln. Zeit.dat Egyptis^ gekwetsten na het gevecht door Engelsche soldaten waren afgemaakt,werd gelijk men weet, van Engelsche zijde ten stelligste weêrsproken. De he# Janzon, verslaggever van het Stokholmer Dagblad, heeft nu eeubriefgeri»t tot de Köln. Zeit.waarin deze mededeelt wat hij gezien heeft. Toen hij op het slagveld van Tel-el-Kebir kwam, was de strijd afgeloopen, cn vele Engelsche soldaten waren daar bezig hunne gekwetsten op te zoeken. Eenige zag hij slechts een paar passen naast hem daarmede bezig. Op den groad lagen ook vele doode en gekwetste Egyptenaren, en een der Engelsche soldaten schoot op één hunner zijn geweer af. Een kameraad zeide: "Waartoe dat? Het was niet deze, die zich bewoog, maar die daar". Toen nam de soldaat zijne sabel en stak daarmede in den rug van den hem aan. gewezen Arabier, die op den buik lag. De heer Janzon zag het ligchaam van den ongelukkige krommen cn het bloed over zijne klecderen stroomea terwijl de soldaat kalm zijne sabel weder opstak, met de woorden: «Ikge. loof, dat die nu genoeg heeft". Bijna op hetzelfde oogenblik zag de heet Janzon iets verder eenige Engelsche soldaten zes, zeven of acht schoten lossen om vijanden af te maken. Pm TEL KG RAAF* CHALONS SUR SAóNE, 20 October. Heden nacht werd eene poging ge. daan om het presbyterium van Saint-Vallier door middel van tien dynamiet patronen in de lucht te doen springen. De glasruiten werden verbrijzeld, doch andere schade werd niet aangerigt. CAIRO, 20 October, 8 ure 'savonds. De zamenkomst van de advocaten Broadley en Napier met Arabi is tot morgen uitgesteld. Het openbaar mi. nislerie is heden met hen overeengekomen hoe het proces zal gevoerd wor den, en de gemaakte bepalingen zullen onmiddellijk door het Egyptische ministerie goedgekeurd worden. Aan Broadley en Napier is vergunnro» gegeven Arabi te spreken niet alleenmaar de getuigen op te roepen om hen te ondervragengetuigen "h décharge" te doen dagvaarden en van de processtukken der voorloöpige instructie kennis te nemen. Broadley gelooft dat de Egyptische regering het militair geregtshof versterken zal met eenige leden die de Engelsche taal magtig zijn. CAIRO, 20 October. De hoofdpunten der acte van beschnldiging tegen Arabi-pacha zijn: 1". schennis van het volkenregt, door te AlexandriHi witte vlag geheschen en onder hare bescherming zijne troepen van daar verwijderd, daarna de stad aan brandstichting en plundering prijs gegeven te hebben; 2°. opruijing tot gewapend verzet tegen den Khedive; 3°. lid voortzetten van den oorlog niettegenstaande het berigt van den vrede was ontvangen; 4°. aanstoking tot burgeroorlog, vernieling, moord eti plan- dering op Egyptisch grondgebied. TUNIS, 19 October. De bey van Tunis is ernstig ziek. Zijn toestand wekt bekommering. RECLA1IE». PROGRAMMA VAN MUZIEKUITVOERINGEN. Stadsgehoorzaal. Volks-Concert (Strijkorchest), op Zondag 22 Octo ber, ten acht ure, onder directie van den heer C. G. Locher. le Afd.; 1. Marsch, Eulc; 2. Ouverture; Berlin wie es weint und lacht, Confadi; 3. Wals La fille du tambour major, Metra; 4. Aria uit Tilus, voor Oboe et Clarinet, Mozart; 5. Fantaisie: Faust, Gounod. 2e Afd.: 6. Ouverture: Dichter und Baur, Suppé; 7. Serenade voor Hoorn en Fluit, Tit'l; 8. Can- tique de Noci, Adam; 9. Fantaisie: La dame blanche, Boieldieu; 10.Concert polka voor Piston, Lossner. ZWOLLE, 20 October. Granen. Tarwe ƒ9 a ƒ9.50; rogge 6.75 k/7; boekwtt 6.25 a ƒ6.75, gerst 0 a ƒ6.50; paardeboonen ƒ8 h ƒ8.50; aardappelen l.H a f3; alles per HL. Boter. Aanvoer 750/8, 375/16 vaten en 500/2 KG. stukgoed. Totale aanvoer 38000/2 KG. Middenmarkt 1.40 per KG. Handelswaard 26000. Notitie van heden: per KG. ƒ1.20 a 1.60; per 20 KG. of j vat pri* kwal. ƒ30 h f 32; afwijkende soort 28 h ƒ29; tweede soort ƒ23 h ƒ25.' Eijeren: ƒ4 a ƒ5 per 100 stnks. Vee- De Zwollerkerspel voormarkt, de stalhandel gedurende de geheele weekf» de markt van beden getuigden bij een totalen aanvoer van ruim 3000 stuks v«i willigen handel, van vaste prijzen en van veel vraag voor Dnitschland en België- Varkens. Aanvoer ruim 700 biggen en p. m. 300 magere, dragtige en vel# varkens. De prijzen ondergingen met die der vorige week weinig verandering. Wild en gevogelte. Aanvoer aanzienlijk. Prijzen zeer vast. Huiden. Voor versche huiden wordt sedert eenige dagen 1 et per halve KG meer besteed, dan aanvankelijk voor Oct. was vastgesteld. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 6