LEIDSCHE CRI RAAT. 1882. H0. 238. DINGSDAG 10 OCTOBER. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.60, franco p, p. 2. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentifn is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. STADS-BE RICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien de wet van 28 Juni 1881 (Stbl. n°. 102} lot herziening van de artikelen 264, 265 en 266 der Gemeentewet; Doen te weten, dat het le suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1882. in afschrift gedurende v(jf maanden op de Secretarie der gemeente (finanliëele afdeeling) voor eeu ieder ter lezing is nedergelegden dat elke aangeslagene binnen drie maandeu na de uitreiking van het aanslagbiljet tegen zijnen aanslag bezwaren bij verzoekschrift, op ongezegeld papier, aan den Gemeenteraad kan inbrengen, terwijl de belanghebbende binnen dertig dagen na de mededeeling van 's Raads beslissing bjj de Gedeputeerde Stalen dezer provincie in beroep kan komenwordende tevens de verplichting tot het betalen van den aanslag door het indienen van bezwaren en hel instel len van beroep niet opgeschort. Rurgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 9 October 1882. E. KIST, Secretaris. B IN NENLANDSC H E BEUIGT EN. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 12 Octo ber 1&2, des namiddags te twee uren. 1». Benoeming van eene derde onderwijzeres aan de Meisjesschool 2*' klasse. (188) 2'. Idem van een lid van het college van Vrouwen-Kraammoeders. (186) 3'. Idem van een Wethouder. 4'. Voordracht betrekkelijk de oprichting van een Plantenbeurs. (184) 5'. Idem betrekkelijk de regeling van het onderwijs aan de bewaarschool in de Scheistraat. (187) 0*. Begrootingen voor 1883 van de niet gesubsidieerde instellingen van wel dadigheid, als; het R. K. Armbestuur. het Gereformeerde Minne- of Arme Oude Mannen- en Vronwenlmis. c. Vrouwen-Kraammoeders. (189) 7'. Idem van de gesubsidieerde instellingen van weldadigheid, als; a. hel K K. Wees- cu Oudeliedenhuis. b. het Evangelisch Luthcrsch Wees- en Oudeliedenhuis. c. het Nederlandsch Israëlietiscti Armbestuur. il91) 8'. Idem van bet Sledeljjk Werkhuis. (190) LEIDEN, 9 October. In de maand September zijn binnen de gemeente Leiden geboren126 kinderen, als: 56 zoons en 70 dochters, waaronder is begrepen 1 twee- linggeboorle: overleden 81 personen, waaronder 7 elders woonachtigals: 16 mannen, 12 vrouwen, 28 zoons en 25 dochters; daarenboven als leven loos aangegeven 6. Gehuwd 26 paren. - Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen 'an 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren dc hoogste prijzen /39, ƒ1950, ƒ3.90 en /2.05, dc laagste ƒ38 ƒ19, ƒ3.70 en ƒ1.90. j - Dc onderlinge wedstrijd van de sludenten-roeiverecuiging //Njord" hal beden, onder begunstiging van fraai weder, op den Rjjn of liet zoogenaamde Galgewater plaats. Die wedstrijd werd opgeluisterd door de muziek van de kapel van het 4e regiment infanterie en bijgewoond door eene tarijke schaar belangstellenden, waaronder vele dames. De uitslag was als volgt: Universileits-race, geroeid en gestuurd door leden van de studenten-roeiver- «enigingen »Laga", //Triton" en //Njord". De prijs, 5 gouden medailles, werd bc- 1 door »Njord", met de Sansnom, die 32 seconden eerder aan het eiuddoel was dan de Sirene, van de Delflsche roeivcrceniging «Laga". Itoeijers waren bh. J. B. A. Vrecde, R. J. G. Damsté, J. Endlz en 1'. Damstc. Stuurman d® beer A. A. llumme. Vierriemsgiekengeroeid en gestuurd door leden der Verecuiging. t 5 zilveren medailcs; premie 5 bronzen medailles. Prijs behaald door 'I® firtus, concordia, fides; de premie door Prinses Marie der Ne derlanden. III. Tweeriemsgicken (Ilandicaprace), geroeid en gestuurd door leden der Vereeniging. Prijs 3 zilveren medailles; premie 3 bronzen medailles. Dc uinerca gaf hierbij voor aan de James Cohen Stuart 1 min. 15 sec. en a"i de Zwerver 1 min. 30 sec. De Stuart kwam slechts c'c'n minuut aan 111 de Minerva en won dus den prijs. De Zwerver had niet medegedongen. Iü. Perissoires, gepaddied door leden der I.. U. R. C. C. Prijs eene sttr- fse, behaald door de Fan ons legen dc Coco. De Flik dong niet mede. Vertler hadden nog plaats: een wedstrijd voor vierriemsgieken, ge roeid door novitii van het L. Studentencorps, waarvoor als prfis drie sur prises waren uitgeloofd; een wedstrijd voor vicrriemsgondels, geroeid en ge stuurd door dezelfden, waarvoor drie koeken rijk met groen versierd als prijs waren uitgeloofd, en ten slotte een wedstrijd voor sloepen geroeid en gestuurd door leerlingen van de kweekschool voor zeevaart alhier. Daar voor was de prijs ƒ25 en de premie 10. Door den praeses van het Leidsche studentencorps en een der leden van de Verecniging //Triton" werd een krans aan het vaandel van //Njord" gehecht. Na afloop van den wedstrijd trokken de deelnemers, voorafgegaan door muziek, in optogt door de stad. Personen, die verlangen in aanmerking te komen voor de betrekking van inwonend hoofdonderwijzeres aan 's rijks kweekschool voor vroedvrou wen te Rotterdam, bekwaam zijn tot het verrigten van eenige administra tive werkzaamheden en bevoegd om aan het hoofd eener school voor lager onderwijs te staan, kunnen daarvan doen blijken aan den directeur dier inrigting dr. J. Vroesom de Haan aldaar, en zich in persoon bij hem véór 1 November e. k., op werkdagen lusschen 4 en 6 ure des namiddags. Krachlens vergunning van den minister van waterstaai, handel en nijverheid zal den 18,J'n dezer nabij Mook eene proefneming plaats hebben met den gewjjzigden reciificatcnr (sttiurtoestel voer spoortreinen). De toestel naar de oorspronkelijke uitvinding is namelijk thans zoo vereenvoudigd, dat de werking zich bepaalt tol het afsluiten aan zijsporen; zoodat hij dient om treinen, daar waar het noodig is, op hel hoofdspoor te houden. Hel stoomschip Foorwaarts is op 7 October van Batavia naar Amster dam vertrokken. De Koningin Emma, op weg naar Amsterdam, is op 6 October van Port-Said vertrokken. De U. Ct. maakt melding van een gerucht voor den handel te Dor drecht en nog meer voor dien van Rotterdam op Duilschland van hoog ge- wigt, dal namelijk gunning zal worden gevraagd voor den aanleg van een spoorweg van Eist via Zevrnanr naar de Dnitsche grens, om daar in ver binding geliragt te worden met den koristen weg naar Berlijn. Deze lijn zal dc staatslijn Dordrecht-Gorinchem-Elst in slaat stellen, mede te dingen met den Rijnspoorweg Rotterdam-Arnhem-Keulen, en daarom waarschijnlijk te eeniger tijd wel door den staat worden overgenomen. Het lijntje is op zich zeil te duur voor eene particuliere maatschuppij, want de brug over den Rijn alleen eischt millioenen. Tc Delft is bij den gemeenteraad ingekomen eene aanvraag van den senaat van het Delftsch studentencorps om subsidie ter gelegenheid van het 7' lustrum in 1883. Vrijdag a-oiid ontstond iu de bouvvnianswoning, bewoond door Laken- man, iu den Zuidplaspolder brand, die zoo hevig toenam, dat binnen een paar uren de geheele hofstede in den ascli lag. Alleen eenige kazen en een bed zijn uit hel huis knnncn gedragen worden. Behalve een geheele tas is ook nog een voorraad van 65 balen karwei verbrand. Alleen een hooiberg is blijven staan. De oorzaak wordt toegeschreven aan liet brocijcn van hooi. Door de regtbank le Dordrecht is veroordeeld tot eene boete van 150, subs, eene maand gevangenisstraf, zekere li. A. G.. van 's Gravenhage. Vergezeld van zijne vrouw, eene z. g. clairvoyanle, kwam bij in het begin van dit jaar onderscheidene malen achtereenvolgens te Dordrecht en bezocht op hun verzoek verschillende patiënten. Alsdan bragt hij zijne vrouw in een magnetischen slaap, waarop zij dan de ziekte beschreef en de genees middelen opgaf. De polilie, met een en ander in kennis gesteld, maakte proces-verbaal tegen hen op. Uit het verhoor van een der getuigen, die onder behandeling was geweest, is gebleken, dat deze daarbij baal had gevonden; anderen daarentegen waren eer achteruit- dan vooruitgegaan. Zalurdag namiddag kwam te Haarlem aan de gezant van China bij het Ncderlandsche hof, Li Fong Pao, vergezeld van zijn secretaris en twee andere heereu, alsmede van den heer S. de Clercq, dijkgraaf van hel hoog heemraadschap van Rijnland. He gezant bezigiigde met veel belangstelling de verzameling schilderijen in het stedelijk museum. Hij was in nationale kleederdragl en onderhield zich met zijn gezelschap in de Dnitsche taal. Het comité van uitvoering van de koloniale tentoonstelling te Amster dam heeft berigt ontvangen van den minister van builenlandsclie zaken; dal door den Britschen secretaris van staat voor IndiE eene commissie be noemd is, belast met de behartiging van de belangen der Engelsch-Indische afdeeling op genoemde tentoonstelling; dal de regeringen van Venezuela en Paraguay besloten hebben deel te nemen aan de tentoonstelling; dat de Fransche spoorweg-maatschappijen zich bereid hebben verklaard de speciale

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1