BERICHT AAN DE DAMES. Groote Magazijnen du Printemps, PARIJ 8, trilSTER-SAlSON d 882-83. se em als »lte iau- (U, heil Ts lew- ilea, nen, U m nen- iblt arm oi« alle ;tlb earn- endfi zj)« ,H nu» r W eif m rm «I» as? Hf rlc Nog is de liquidatie van de Parjjsche tentoon stel ling van 1878 niet eeheel afgeloopen. l)e minister van landbouw en koophandel heeft last gc- Lven, dat zij *óór het begin van het volgende jaar geëindigd moet zijn. |r zijn nog een aantal medailles en diploma's, die tot dusver nog niet op- seëischt werden. De regthebbenden kunnen die thans nog gemakkelijk in ontvangst nemen; maar later, als de liquidatie geëindigd is, zou het meer moeite kosten de door velen zoozeer begeerde onderscheidingsteekenen nog ie verkrijgen. Volgens het officiële regeringsblad, dat te Tripoli verschijnt, heelt de Fransche regering een bijzonder agent naar hel kamp van Ali Ben Khalifa gezonden, om hem op te eischen de wapenen neder te leggen, onder ver zekering, dat, indien hij hieraan gehoor geeft, hem een toereikend jaargeld evenals aan Abd-el-Kader te Damascus, toegekend en hem het verblijf in de hoofdstad van Tunis vergund zal worden. Ali Ben Khalifa moet dit aanbod ,an de hand gewezen hebben. De gouverneur van Cochinchina heeft aan de regering getelegrafeerd, ijat de cholera opgehouden heeft aldaar te woeden. De uiteengedreven niet erkende geestelijke orden maken hare kloosttr- inri'lingen te gelde. Zoo hebben de Dominikanen te Parijs hun klooster in de rue Jean de Beadvais aan Rnmenië >e -kocht voor 250,000 fr. De lieer Teste, redacteur van de Gaulois, zich beleedigd achtende door een artikel in de Monde, heeft twee vrienden uitgenoodigd om in zjjn naam «voldoening" te vragen. De heer Leve', directeur van hel laatstgenoemde blad, heeft echter geweigerd zich met het geven van voldoening in te la ten, bewerende die niet schuldig te zijn en voor het overige zich beroe pende op de roomsch-katholieke godsdienstdoor welke het tweegevecht verboden wordt. Van den toren van Notre-Dame te Parijs is Dingsdag eene elegant ge- lileede dame gevallen. Zij viel op het hek en wel zoodanig, dat haar lig- chaam als het ware doormidden werd gesneden. Te Montauban hebben de legitimistenbij het vieren van den verjaardag van den graaf van Chambord. de driekleur van de prefectuur neergehaald en de witte banier er voor in de plaats gesteld. Het te Marseille aangekomen gezantschap van Madagascar zal tol Vrijdag daar blijven en zich dan naar Parijs, vervolgens naar Berlijn, Lon den en Washington begeven. Naar hel schijnt is het hoofd van het gezant schap, een neef van den eersten minister, gunstiger gezind jegens Engeland dan jegens Frankrijk. De Fransche regering stelt vier eischen aan de rege ring van Madagascar. Ten eerste eene schadevergoeding voor hel schip Me, waarvan de bemanning aan de westkust vermoord werd; ten tweede erkenning van de regten der erfgenamen van wijlen den Franschen consul Laborde op het door hem in Madagascar nagelaten grondbezit; ten derde afschafling van het verdrag, waarbij den Franschen verboden wordt gronden op het eiland te koopen en te verkoopen en toekenning van het regt om vrijelijk hunne godsdienst uit te oefenen, kerken, scholen en hospitalen te bouwen; ten vierde bestraffing van hen, die op aan Frankrijk behoorend gebied de Hova-vlag geheschen hebben. Volgens berigt uit Grenada is in de oude voorstad Zacatin een hevige brand uitgebroken, welke onmetelijke schade aangerigt heeft en waarbij negen menschen moeten gekwetst zijn. ITALIË. Aan het strand van de Lido, bij Venetië, is eene Poolsche jonge dame, gravin de Ploter, op droevige wijs om het leven gekomen. Zij was de bruid van den Poolschen graaf YVielodoIski. Het huweljjk zou over eenige dagen voltrokken worden en het jonge paar maakte, met de familie van de bruid, graaf de Ploter met zijn zoon en drie dochters, een uitstapje naar het strand. De bruid, die een liefhebster van zwemmen was. wilde een bad nemen in de zee. Zij dwong haar bruidegom liet kozend zijne toeslemming af, en ging weldra in bad-costuum te water. De zee stond hol en de wind was vrij hevig, maar het meisje zwom met krachtige slagen heen en weer, en waagde zich vrij ver. totdat zij op eens, door een golf medegesleept, met een gil in de zee verdween. Men beproefde te vergeefs met een bootje haar te redden; hel werd door de golven teruggeworpen en men kon, ondanks de smcekingen van haar doodelijk beangstigden bruidegom en ver wanten, niets doen om haar te hulp te komen. Den volgenden dag werd bet lijk van de arme, jonge bruid door visschers aan het strand ge vonden. DU1T9CULAND. De krizer zal binnen kort naar Berlijn terugkeeren en denkt tegen het einde dezer maand gevolg te geven aan eene uitnoodiging van den groot hertog van Mecklenburg-Schwerin om te komen jagen. De volgende maand hoopt de keizer aan de groote hofjagten in Silezië, Brandenburg en Saksen deel te nemen. In Noord-Duitschland, vooral langs de Oostzee, is er in jaren geen zoo rijke oogst geweest als dit jaar. Wel is ook daar meer regen gevallen dan wenschelijk was, zoodal de hoedanigheid van hel graan verminderde, maar de groote voorraad maakt dat goed. De schuren zijn te klein om den oogst te bevatten. - liet resultaat van de vergelijkende proevendie op de electriciteils- teutoonstelling te Munchen genomen zijn met de verschillende systemen en procédés voor de verlichting van gebouwen, straten, enz., is geweest, dat 1- de gloeilampen van Edison in elk opzigt de voorkeur verdienen, en 2-Jat het werk dat deze lampen verrigten, en de wijze waarop dat ge schiedt, van dien aard zijn, dat binnen niet langen lijd de electrische ver lichting met behulp van die gloeilampen algemeen zal en moet worden. Zekerheid, vastheid van licht, eenvoudigheid, gemis aan warmte en gevaar. en goedkoopte moeten daartoe leiden. Dat is ook de meening van de vele echouwburg-directeurendie uit geheel Europa te Munchen waren zamen gekomen, om de proeven te zieu. De IFeser-Zeit. deelt een uittreksel mede van eén particulieren brief van de korvet Hertha, die laatstelijk bij Kaapstad voor aanker lag en van daar reglstreeks huiswaarts keeren zou, maar bevel ontving naar de kust van Guinea te gaan en daar van een negerstam, die onlangs een Dttilsch handelsvaartuig overviel en plunderde, schadevergoeding te eischen of hem anders te tuchtigen. Den 16dtn Augustus kwam de Hertha ter reede van Lagos voor anker en den volgenden dag kwam de Duitsche consul uit Lagos aan boord en deelde mede, dat dezelfde negerstam ook een En- gelsch schip had aangevallen, maar dat er met dien stam, die in naam onder den koning van Dahomey staat en hem schatting betaalt, niet te onderhandelen zou zijn. Daarop werden door den kommandant der Hertha aanstalten gemaakt voor eene landing van 135 mangedekt door een corps van 40 man, terwijl de kanonnen van het schip den omtrek der landings plaats konden bestrijken. Den 20s1-'" Augustus zou de aanval tegen de negers ondernomen worden, maar de berigten daaromtrent konden eerst met de volgende post aankomen. OOiTENRIJK, Ter viering van den aanstaanden 600-jarigen gedenkdag der heerschappij van het huis Habsburg over het kroonland Oostenrijk, heeft eene commissie uit den Weener gemeenteraad het voorstel gedaan, dat op plegtige wijze door eene deputatie, met den burgemeester aan het hoofd, den keizer een adres worde aangeboden en dat ter herinnering aan het belangrijke gedenk feest een penning geslagen worde, waarvan den keizer een exemplaar in goud zal worden aangeboden. PER TELEGRAAF. ROME, 5 October. Bij kon. besluit is de kamer van afgevaardigden ont bonden, zijn de kiescolleges tegen 29 October, de senaat tegen 5 Novem ber, de nieuwe kamer legen 22 November bijeengeroepen. PARIJS, 5 October. Uit Buenos-Ayres wordt berigt, dat de diploma tieke onderhandelingen tusschen Peru en Chili afgebroken zijn, daar Chili in niets wil toegeven. ALEXANDR1E, 5 October. De Khedive heeft een decreet onderteekend, waarbij worden ingetrokken het verbod van invoer van steenkolen op de kust tusschen Alexandrië en Port-Saïd en het verbod van invoer van pe troleum. CAIRO. 5 October. Arabi en Mulba zijn heden ochtend uit de kazerne Abdin overgebragl naar het gebouw waar de andere gevangenen, ten getale van 80, zich bevinden De instructie heeft gisteren ochtend een aanvang genomen. Arabi zal heden namiddag voor het eerst voor het gereglshof verschijnen. De instructie wordt geheim gehouden, maar het proces zal openbaar behandeld worden. De Engelsche troepen zijn uit Tantah en Damunhur vertrokken, daar de mudirs van deze steden het uitbarsten van nieuwe oproeren onwaarschijnlijk achten. NEW-YORK, 5 October. Bjj de verkiezingen in den staat Georgia heb ben de democraten de zege behaald met eene meerderheid van 40000 stem men. Tot gouverneur van Georgia is gekozen Stephens, democraat. RECLAMES. DE GEILLUSTREERDE CATALOGUS DER is zooeven verschenen in de hollandsclie en fransche talen. Om denzelven gratis en franco te bekomenbehoeft men hem slechts aan te vragen bij Jules JALUZOT O., Boule vard Haussmann, Parijs. Edinïurg, 18 Maart 1882. Hop-Bilters Comple, Londen. Ik heb thans in een korten tijd 20 dozijn van het Hop-Bitter verkocht en ik kan verklaren dat allen, die er van gekocht hebben, mij hunne tevredenheid er over betuigd hebben. JOS. CLARK. Van de vele geneesmiddelen welke bijna iederen dag te voorschijn treden, is er wel geen enkel dat in de korte tijdruimte van eenige jaren zulk eene verspreiding bekomen hebben en zoo algemeen gebezigd worden als de Zwitsersche pillen van RICHARD BRANDT. Dit is wel het beste bewijs dat zjj geven wat zij beloven. Inderdaad is er ook tegen de storingen van het onderlijf en derzelver dikwijls zeer ernstige gevolgen, zooals: pijnlijke verstopping, smartelijke aambeiën, aandoeningen der lever, der maag en van de gal, onaangename opgezetheid, afmatting, ongesteldheid, het zuur, gebrek aan eetlust, geen enkel middel dat binnen eenen korten lijd zulk eene radicale bewerking te weeg brengt als de Zwitsersche Pillen van RICH. BRANDT en kan men zich hiervan overtuigen door dezelve te gebruiken. De Zwitsersche Pillen van RICH. BRANDT zijn te Leiden bij IV. H. SWEMER, Marc, en in alle goede Apotheken verkrijgbaar en bedragen de dageljjksche kosten slechts 2 cis.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3