■elke plegiigheiii door den minister Cochery werd bijgewoond. Verscheidene redenaars verheerlijkten den bescheiden geleerde, wiens naam zelfs bij de meeste Franschen onbekend is. Eén hunner deelde mede dat Becquerel eene zekere zilververbinding ten bate der photographie ontdekt en men daarom ,oor hem het standbeeld opgerigl had. Hel standbeeld van Lodewijk XIV, dat de gemeenteraad te Caen van de Place Royale had doen wegnemen en waarover de raad in de dagbladen, ook in de republikeinschc, veel spot heelt moeten hooren, is thans weder opgerigt voor het paleis van justitie. fe Marseille zijn in den nacht van 23 op 24 September oproerige billctten aangeplakt, «aan onze broeders van het leger" gerigt, waarin deze aangespoord worden, niet langer «beulen" te zijn, maar «soldalen der sociale revolutie". l)e onderlcekeniug luidde: «Voor de werklieden der 7e compagnie der artlileric van Lyon, het uitvoerend revolutionnair comité". IIEXE9IARKEX. Uil Kopenhagen wordt gemelddal de omzeiling van IJsland thans voor liet eerst in dit jaar door een posischip had plaats gehad; enkele havens «aren echter door ijsverstopping nog niet le bereiken. it t» 8 T-I Y U S K. BATAVIA. 25 Augustus. Na dc bloedige ontmoetingen in de eerste dagen dezer maand meldt liet Alg. 's geen nieuws uit Aljeli vernomen. Omtrent liet gevecht vau 7 Augustus, toen wij acht lijken in handen des vijands moesten lateu, die later eerst verminkt teruggehaald konden worden, wordt nog het feit gemeld, dat een fuselier, die het lijk van zijn kameraad niet in den steek wilde laten, dit verdedigend gesneuveld is, en dat een zieken-oppasser, evenzoo een gewonde niet onverzorgd willende laten, vreesselijk gewond werd. Be Aljehers verbranden onze bruggen; die bruggen zijn wel zoo heel groot niet, maar die nieuwe tactiek des vijands is lastig. Door den gouverneur-generaal van Ned.-lndie zijn dc volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den adsist.-resident van Pocrwokerto (Baujoemas) J. VV. Stammler. Be noemd: tot adsist.-resident van Poerwokerlo, de controleur le kl. bij het binnen), bestuur op Java en Madura mr. C. W. Kist; tot adsist.-resident voor de politie te Soerabaija. de adsist.-resident van Soekapoera Kolot VV. Linn; tot adsist.-resident van Soekapoera Kolotde adsist.-resident voor de politie te Soerabaija G. A. S. de Schei maker; lot leeraar in de tloogduitsche taal en letterkunde aan de hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus te Sama- rang, W. G. C. Lohmann; bij liet bïniieiil. bestuur buiten Java en Madura, tot controleur 1' kl.de adspir -controleur G. E. 1'. van Emmerik; tot adspir. controleur, dc ambtenaar op non-activiteit D. C. Rietbergen; bij de algem. rekenkamer, tol relerendarisde hoofdcommies B. VV. 11. Weber; tot hoofdcommies, F. H. L. Messerschmidl; tot 1'" commies, J. II. Kim., Ingetrokken: het aan den hulpprediker 11. J. Tendeloo wegens ziekte ver leend tweejarig verlof naar Europa. Departement tan oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den 1'° luit. der art. J. C. J. van Vrijberghe de Coningh. Ontslagen: op verzoek, eervol, de majoor der inf. jhr. J. J. Sandberg. Ontheven: eer vol, van zijne betrekking van mil. kommandant van het gottv. Atjeli en onderhoorighedende kolonel der inf. J. F. Ilaus. Benoemd: lot mil. kom mandant in het gouv. Atjeh en onderhoorigheden, de kolonel der infant. C. Schafer. thans mil. kommandant in hel gouv. Sumatra's Westkust; tot mil. kommandant in het gouv. Sumatra's Westkust, de kolonel der infant. J. F. ilaus; tot adjudant van den gouv.-generaalde 1« luit. der inf. J. H. A. Krol!. Bevorderd: bij de mil. administr.tot l™ luit.-kwar- tierm., de 2« luit.-kwartierm. J. 11. VV. Immink. i'EK T t L t G K A A F CAIRO, 26 September. De receptie bij den Khedive heden morgen duurde vier uren, en werd door een grooten toevloed vau inboorlingen bezocht. De Khedive weigerde verscheidene pacha's en bey's, die bij den opstand be trokken waren, te ontvangen. Tot de ulema's het woord rigtende, zeide de Khedive: «Gij zijt mannen van letteren, niet van politiek. De eerste, die zich met politiek inlaat, zal streng gestraft worden". ALEXANDRIE, 26 September, liet panlserschip Mi <otanr vertrekt morgen naar Aboukir. om daar de marine-soldaten aan boord te nemen. Het stevent vervolgens naar Malta, waarheen het door andere schepen van het Kanaal eskader zal gevolgd worden. Ouder de troepen hebben zich verscheidene gevallen van oogziekte voorgedaan. LONDEN, 26 September. Aan de Times wordt uit Cairo geseind, dat de Bedouïnen het zoctwaterkanaal boven Nefiche afgesneden hebben. LONDEN, 27 September. De «Council of foreign Itondbolders" heelt uit Caracas wissels ten bedrage van 2834 en 25173 fr. ontvangen, door de regering van Venezuela overgemaakt voor de dienst der geconsolideerde schuld. LONDEN, 27 September. De Times meldt uit Konslantinopel«De Porte heeft aan lord Duflerin eene nota gezondenhoudende de vraag welke stappen zullen gedaan worden om de Engelsche troepen te doen vertrekken uit Egypte, waar hunne tegenwoordigheid niet meer vereischt wordt". ALEXANDRIE, 27 September Twee regimenten en eene compagnie inge nieurs hebben bevel ontvangen, zich gereed le houden om naar Indié terug te keeren. IXCtEZUNDEI. Naar aanleiding van dat schrijven wensch ik er ook op te wijzen, dat het eene vergunning is om beide lijnen te uiogcn leggen cn te exploitereu en het m. i. nu toch niet aangaat om een lijn daarvan, die niet rendeert, buiten werking te stellen. De stad heeft niet om de Ijjnen gevraagd, maar de concessionaris heeft zelf aangeboden beide lijnen te leggen en te exploiteren. Wordt dit verzoek door den Raad aangenomen, spoedig kail er een tweede verzoek komen om, in aanmerking nemende het weinige vervoer, ook in de zomermaanden de lijn Haven geheel te mogen opheffen. Indien de directie van den tramweg op zoodanige wijze van een lastpost kan afkomen, dan is zij eene gelukkige. Vele aannemers op verschillend ge bied moeten hun contract volbrengen, ook al blijkt het dat er een nadeelig slot zal zijn. In 't belang van vele zoo niet van alle bewoners van Haven, Heerengracbt, Oude Vest, Hooigracht, Kerkgracht enz., ook van zoo vele buitenlui die op marktdagen onze stad bezoeken, hoop ik dus dat de Raad moge besluiten bedoeld verzoek te weigeren. Verder wensch ik aan de directie van den tramweg het volgende in over weging te geven. Schal alle ritten af die niet in betrekking met het spoor staan en geen winst afwerpen. Stel één conducteur aan het spoor, die, voor dat dc wagens vertrekken, de passagiers tegen betaling van een kaartje voorziet. Stel op diverse plaatsen in de stad uwe kaartjes verkrijgbaar; verbied geldelijke betaling aan den koetsier. Bepaal (en hang deze bepaling in de wagens op) dat de passagiers de wagens van voren bij den koetsier moeien verlaten, dat als de wagen stil slaat men róór het verlaten van den wagen zijn kaartje in een daar aan- gebragte bus moet steken, na alvorens den koetsier daarmede in kennis gesteld te hebben, die ook van zijn kant moet opletten dat niemand den wagen verlaat voordat het kaartje in de bus is gestoken. Laat dus, zooals in sommige plaatsen in Amerika geschiedt, een fliuke koetsier voor alles zorgen; beloof dien per week een gulden extra zoo er geen aanmerkingen zijn ingekomen; belast den koetsier zijstraten in le zien of er passagiers wenken (nu schijnen koetsier en conducteur order le heb ben altijd maar vooruit le moeten zien) Verzoek liet publiek zijne mede werking ook in het belang van de instandhouding der lijnen. Schaf dus veel paarden en conducteurs af, zie wat wagens te verkoopen, verzoek aan den Raad als er sneeuw ligt, die hinderlijk is, vrijgesteld te worden van rijden lot dat gij met de stadswerkers de sneeuw wegge ruimd hebt. In één woord. Mijne Ilceren, vereenvoudigt zeer veel uwe wijze van wer ken, probeert liet eens in 't kien met weinig maar flink personeel, en ik houd mij verzekerd dat uw nadeelig saldo zeer klein zal wordenzoo klein dat, als gij daarvoor subsidie van de stad vraagt, zij u dat niet zal weige ren. Waar zij zelf onlangs een prijs uitloofde voor den mooisten of vlugsten zwemmer, daar zal zij zeker niet achterblijven om, zoo noodig, een klein subsidie te geven, ten einde een vervoermiddel te behouden waar jaarlijks duizende stadgenooten van profileren. Leiden, 27 September 1882. L. ISuvgcvItjkc ï?f.tt;ï> Van 31 tot en met 37 September 1882. BEVALLEN: M. H. Spoek, geb. Besems, Z. C. Collee, geb. Kashorsl, Z. C. P. Webbers, geb. Reynders, Z. E. C. v. d. Zeeuw, geb. Roman, D. M. J. F. Wagemans, geb. Vorst. D. G. II. Vogelvanger, geb. Leenards, D. C. Schouten, geb. Marlijn, Z. J. Wilschut, geb. v. Rijn, Z. B. Kooistra, geb. Kok, Z. J. v. Velzen, geb. Plafscliart, Z. C. Ruylenbeek, geb. Stekweg, D. A. M. Marks, geb. v. Meurs. D. E. Sloos, geb. Abspoel, D. J. G. Stikvoort, geb. v. d. Woerd, I). A. J. C. Meerburg, geb. Plantfeber, D. G. Eikerbout, geb. Hofkes, Z. T. Homberg, geb Flor, Z. M. 11. Schregel, geb. Marlijn, D. P. Krau, geb. Duk, Z. M. C. v. Kampenhout, geb. v. Oerle, Z. M J. v. Boeket, geb. Neuwold, D. P. Kleyn, geb. Horstman, Z. Z. (tweel.) G. v. d. Linden, geb. Peter, D. A. v. Dieren, geb. v. Egmond, Z. S. C. Heus, geb. Verbeek. D. J. M. Vroede, geb. Cornet, D. 0. A. v. d. Mersch. geb. v. Gelder de Neufville, D. GEHUWD: D. A. Smit, jm. en G. Verbeek, jd. D. van Dissel, jm. en J. M. Larrewijn, jd. J. Uljé, jm. en A. W. Dionei jd. - D. Ligtvoet, wedr. cn M. Flanian, wcde. P. J. Christiaanse, jm. en J. G. Vilders, jd. J. van der Nat, wedr. en C. van Nierop, jd. - J. J. de Boer, jm. en L. de Boer. jd. OVERLEDENA. H. Tegelaar, D., 7 j. J. P. van der Wegen. geb. Verwer, 59 j. J. C. Carton, 55 j. W. Blok. Z., 2 j. C. W. Suykerland, D., 3 m. R. E. van üijl, D., 11 m. J. Colpa, Z., 2 w. - H. van den Bosch. Z., 4 m. J. P. Cattel, 61 j. F. van Gils 72 j. M. Delen, geb. Wernaarl, 70 j. S. P. Strijk, Z., 19 m. S. C. H. Maat, geb. van Bree, Z. levenl. HA. Kos, Z 7 m M. Roclandse, D., 1 m. F. L. W. van Leeuwen, geb. van der Hengst, wed. 68 j. - N. P. Kusse, geb. van Quekelbergen, Z. levenl. H. Huykman, 23 j. K. W. Köueman, 41 j. J. J. van Waalwijk, wedr., 84 j. A. M. deu Houler, geb. den Houter, wed. 54 j. M. van den Berg, D., 2 w. J. A. Beuzemaker, Z, 3 m. E. M. van Oerle, D., 15 j. J. Beyeveld. 67 j. - J. M. van der Blom, D., 3 w. Mijnheer de Redacteur! In het bijvoegsel der Leidsel.e Courant van Maandag 7 Augustus kwam «en ingezonden stuk voor. naar aanleiding van hel verzoek der directie van den tramweg om gedurende de wintermaanden de dienst op de lijn Haven Ie mogen staken. OPGAVE VAN BRIEVEN, welke in de tweede helft der maand Augustus door het postkantoor te Leiden zijn verzonden en die niet besteld zijn, omdat de personen, aan wie zij geadresseerd waren, op de aangewezen plaatsen onbekend waren. Geadresseerd aan: P. H. Sadelaar, P. de Vries, F. Stein, A. C. Klaassen (2 stuks), mej. VV. de Boer, allen le Amsterdam; D. Maaseland, leBreukelen; mej. M. Michel, te Delft; W. Brijbach, mad. Phaff, beiden te 's Gravenhage; H. v. d. Linden, te Hillegom; P. Nourisse, te Leiden; A. S. Struis, le Rotter dam; van den Bos, te Scharwoude; A. Smits, te Stnilde; B. Pauakker, te Stoten; F. A. Feenstra, teSteenwijk; van der Kamp, I. G. van SchaikBogert allen te Utrecht; W. Bloem, te Woerden; Kruk, te Woubrugge; VV. A. vau Vloten, P. G. Evers, heiden plaatsen van bestemming niet vermeld.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3