stal gepleegd ten huire van baron van Ittersum en bjj den geneesheer P. A. v. d. Laan, te Bennebroek. Bij eerstgenoemde zijn eenige manskleederen, eene portemonnaie met geld en twee voorsnijmessen met zilver gemonteerd, en bij laatstgenoemde insgelijks manskleederen en cene tascli met genees kundige instrumenten ontvreemd. Van deze diefstallen worden verdacht twee personende een klein met donker uiterlijkgekleed met bruingrijs- aelitig kort jasje, donkere broek en grooten castoren hoed, en de tweede groot, met donkere kleeding en kleinen phantasiehoed. Men meldt uit het kamp van Miilingen van 25 Aug. aan de U. C. liet kamp nadert zijn einde. Reeds vroeg weêrklonken heden ochtend de toonen der muziek over de vlakte, en wel tot het doen van uitgeleide aan de batterijen veld-artillerie uit Bergen op Zoom, die weder naar haar garni zoen terugkeerden. Dat niemand van de vertrekkenden ons, achlerbljjvenden benijdde, was ook «oor den leek in de gelaatkunde duidelijk waarneembaar, lloc weinig uitlokkend het verblijf in eene kazerne in den regel ook zijn moge, hoe luxe en comfort zich daar ook al meestal bepalen tot een bezem, een spiegel en in enkele gevallen een niet of slecht loopend uurwerk, toch is dit, ook in het slechtste garnizoen, ver te verkiezen boven het wonen in tenten, met een wateremmer en blikken bak, in de wandeling vbedon" en »kamil" geheeten. een geweerrek, wat vochtig stroo en dito dekens tot eenig meubilair, vooral met een weêr als in de laatste dagen het geval is. Wie hieruit zou willen afleiden, dat er een minder goede geest onder de manschappen heerschte, zon echter ten zeerste de plank misslaan, veeleer het tegendeel. Niets wordt er dan ook verzuimd om dien geest levendig Ie houden. De comoiandant der l l' divisie infanterie, generaal-majoor Queysen onder wiens leiding de manoeuvres, die morgen beginnen, zullen plaats hebben, kwam gisteren avond te 8 ure Ri hel kamp aan en inspecteerde de parade, die heden ter eere van 's kroonprinsen verjaardag gehouden en door den kolonel Leers gecommandeerd werd. Tot den 29""1 blijven wij in het kamp en is tevens daar het hoofdkwartier gevestigd; den 29'1™ te Barne- veld, 30 Augustus tot 2 September te Amersfoort, 2 September te Baarn, 3 tot 7 September te Bussum en den T1"0 te 's Gravenhage. Voor eene spoe dige bezorging der brieven aan de manoeuvrerende troepen is het aan te bevelen, die naar de plaats waar het hoofdkwartier zich bevindt, te adresseren. Bij het verlaten der legerplaats bij Milligcn is eene cantinière der veld artillerie van een stuk geschut gesprongen. liet rad ging haar over het been. waardoor het gebroken is. Zij is in de ambulance opgenomen en ver pleegd. Aan de tafel der oHicieren is ongeveer 80 voor het ongelukkige gezin gecollecteerd. De lierr Struik, te Apeldoorn, broeder van de zoogenaamde millioenen- jtifvrottw, heeft een bezoek gehad van eene commissie uit de regtbank Ie Arnhem, met den officier van justitie uit Rotterdam. De heer S. heeft o a. tic verklaring afgelegd, dal hij eene vordering van 24000 op zijne zuster heeft. Naar men aan de iV. R. C. meldt heelt men te Steenderen in een bosclt hel lijk gevonden van den gemeente-veldwachter Kraaienbrinkdie vermoord bleek te zijn. Onder toezigt der maréchaussee is ter schouwing naar het rijkshospi taal te Bergen op-Zoom overgebragt het ljjk van een persoon, die plotseling te Putte overleden is en wiens dood gezegd wordt door mishandeling ver oorzaakt te zijn. In de Zaturdag te Maastricht gehouden bijeenkomst van de Juristcn- vcreeniging waren aan de orde gesteld de vragen: Is wijziging van de re gelen voor bet bewijs in strafzaken noodig? Zoo ja, in hoever moet het weltcljjk bewijs worden behouden? Over dit onderwerp waren praeadviezen uitgekrast door de lieeren mr. C. M. J. Wtlleumier, advocaat te Amsterdam, en O. Tripels, advocaat te Maastricht. Naar aanleiding van deze praeadviezeu stelde het bestuur de volgende vraag punten: 1. Moeten by eene herziening van het wetboek van strafvordering de be- ginselen. nedergelegd in de art!. 427 en 431 (wettelijk bewijs), worden hehonden Bij bevestigende beantwoording der eerste vraag: 2 Moeten de wettelijke bewijsmiddelen worden uitgebreid? Moeten met name als zoodanig worden toegelaten: a. onbeêedigJe verklaringen Ier teregtzilting b. verklaringen van getuigen in de instructie gehoord, die op de teregt zilting niet kunnen verschijnen? c. verklaringen van medebeklaagden d. bloote bekentenis? 3. Zijn er termen om als getuigen toe te laten verwanten en anderen, wier verklaring als zoodanig thans is uilgesloten? Bij ontkennende bewoording der eerste vraag: 4. Behoort dan toch te worden bepaald, dal de regter zijn oordeel vestigt op hetgeen ter leregtzitting tot zijn kennis komt? 5. Behoort in ieder geval de beslissing omtrent het bewijs zoo van het misdrjjf als van de schuld te worden gemotiveerd? 6. Brengt eene ontkennende beantwoording der eerste vraag mede, dat «ene regtspraak door gezworenen worde ingevoerd? Na uitvoerige beraadslaging werd tot stemming overgegaan: Punt 1 werd ontkennend beantwoord met 36 legen 24 stemmen. Punt 2 en 3 vervielen daardoor. Punt 4 werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Punt 5 insgelijks. Punt 6 werd zonder hoofdelijke stemming verworpen. De volgende vergadering zal worden gehouden te Utrecht. N". 26 van Fauna (uitgever Jan D. Brouwer, Amsterdam) bevat: de Leeuw, II; het Gordeldicr; Nog iels over den oester; de Valk, II; Nadka, een dier- en kindergeschiedenis, door Sacher Masoch, II; Geboorte-bericht; Berichten; Boekbeoordeeling. 's GRAVENHAGE, 28 Augustus De benoeming van den heer| C. C. P. Pierssens tot kantonregter-plaats- vervanger in het kanton Hulst is, op zijn verzoek, ingetrokken. De luit.-kolonel N. E, Pereboom. van het 3e reg. infanterie, is op non activiteit gesteld, in afwachting dat nader omtrent hem zal worden beschikt, De luit. ter zee 2' kl. J. J. Hissing wordt geplaatst aan boord van de instructiebrik Zeehondter vervanging van den luit. ter zee 2' kl. P. H, Brocx, die te Leiden wordt gedetacheerd. De dezer dagen hier ter stede aangekomen zaakgelastigde van Duitsch- land is, in afwachting van de benorming van een gezant bij ons hof, ge durende 2 maanden belast met de leiding der diplomatieke aangelegenheden van het keizerrijk hier te lande. Op de tentoonstelling van pluimgedierte alhier is de groote gouden medaille, uitgeloofd door HH. MM. den koning en de koningin, behaald door den heer P. Polvliet, te llellevoelsluis, voor eene collectie van 17 soorten hokduiven. Gisteren overleed alhier in den ouderdom van 78 jaren de heer m'. H. J. Soury. oud-griffier bij de arrondissemenis-regtbank te dezer stede. De lancy-fair, door eenige aanzienlijke dames voorbereid met het doel om de behoeftige nagelaten betrekkingen te ondersteunen van zoovelen die hun leven lieten bij de ramp die de Adder trof, zal Woensdag 30 Augustus van 11 lot 5 uur worden gehouden in de kegelbaan van het //Hotel Continental" te Scheveningen Die plaats is gekozen om ook de vele vreemdelingen, die thans in de badplaats verblijven, in de gelegenheid te stellen te ofleren op het altaar der liefdadigheid ten behoeve van de slagt- offers van dezelble zee, 'die leven en gezondheid hergeeft aan zoovele bad gasten B U I T K X L A N 1S C 11 h' 11 K K I (i TE X. BELG IK. Na ongeloofelijke krachtsinspanning is men den brand Ie Antwerpen meester geworden. De spuiten bleven nog langen lijd werkzaam om de smeulende puinhooprn nat te houden. De goederen van den beer Voets zijn verzekerd door de Assurances Géne rales voor eene som van 15000 fr. De hangars van den heer Verspreeuwen, die bijna geheel vernield zijn, bevatten voor ongeveer 500.000 fr. hom, verzekerd door verschillende maatschappijen. Zes compariementen dezer hangars bevallen eene groote hoeveelheid guano van de lieeren Lemmé en C., waarvan hel verlies op 60000 fr. berekend wordt. Voor de lieeren de Bie en Morren wordt de schade geschat op 12000 fr. Die van den lieer Fiévé Goemans op 500,000 fr.van M. van Loon op 10000 fr. en van dei heer Vervoort op 40000 fr. De hangar van de lieeren Kniewiiz en Bleeckt bevatte 4000 ton guano, die grooicudecls door het vuur en water vernield zijn en die eene waarde hadden van 120,000 fr. Nabjj Bath is aan boord van hel Engelsche stoomschip f'eronakapi tein Gordon, een stoomketel gesprongen. Een machinist werd daarlf gedood. ES GEI.A 1' D. LONDEN, 27 Augustus. Op 1 September zal Cetewayo van Southampton met de /Vubian naai Kaapstad terugkeeren, met zijne 3 opperhoofden. 3 volgelingen2 Engelsche ambtenaren en eén tolk. Eene deputatie van hel Matigheids-verbond is not door hem ontvangen. Hij herinnerde haar, dat er eene proclamatie bestond, waarbij de invoer van sterke dranken in zijn land verboden was, en ver klaarde dat hjj, eenmaal in het bewind hersteld, haar vernieuwen zou. Het monument voor prins Louis Napoleon, dat bestemd is voor lid front der koninklijke militaire akademie Ie Woolwich geplaatst te wórden- nadert zijne voltoojjing. Hel grootste der beide blokken gepolijst graniet, waarop het standbeeld rusten zal, draagt tot opschrift: «Napoleon, keizer lijke prins, geboren te Parjjs 16 Maart 1856. gedood in een gevecht ii Zuid-Afrika 1 Junij 1879, gentlcman-cadet der koninklijke militaire alt demie van 18 Nov. 1872 tot 16 Febr. 1875. Opgerigt door meer dan 250W officieren en manschappen van alle wapenen uit 11. M.'s leger". Een brand, in PhippsstreetCurtain road, alhier, in eene fabriek vu schrijfmaterialen uilgebroken, vernielde in een uur tijds hel groote massi't fabrieksgebouw en drie belendende woonhuizen. De schade is zeer aanzi» lijk, maar door verzekering grootendeels gedekt. üp de Theems is een schuitje met eene llolLindschc visschersbool it botsing gekomen en omgeslagen. Vier vrouwen, eene moeder en dochtertt twee zusters verdronken. In de vorige week begaf de kolonel Yolland zich naar den proeftuniii bij Dover. Op last van den chef van het ministerie van koophandel gin.' hij zich overtuigen dal de werken aan den tunnel met zijn voortgezd sedert de regering dit had verboden. Nu bleek het, dat de directiek kanaalmaatschappij den arbeid in het geheim had herval en een 70-talyarf verder had doen boren. Dit heeft eene scherpe waarschuwing doen right tot de directie, die vermoedelijk niet andermaal legen het ontvangen bt« met hét boren zal voortgaan. freeman's Journal, die de jury te Dublin beschuldigde aan den voff avond van een door haar uitgesproken vonnis eene slemppartij te hebh gehouden, voor welke mededeeltng haar uilgever Gray tot drie maan* gevangenisstraf werd veroordeeld, drukt thans in hare kolommen de rel' iting van Imperial-hölcl al, waar de heeren zich dan te buiten zouden I»1 ben gegaan. Uil die opgave blijkt, dat de gezworenen 8 flesschen bid flesch sherry, 3 flesschen roode wijn, 6 glazen jenever, glas brandy 35& glazen whisky gebruikten. Deze massa viel in 8 kelen, daar van1 12 jury-leden 4 afschaflers zijn.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 2